Reklama:

A letos už fakt zhubnu !

Mnoho lidí si dává mnohá novoroční předsevzetí. Jedním z nich bývá často shození několika kil navíc. Zvláště po vánočním hodování je průměrný hmotností přírůstek dva až tři kilogramy.

Pokud už se k hubnutí odhodláte, musíte si přiznat, že jedinou možnou cestou je mírná redukce potravy a pohyb. Předem je třeba vyloučit veškeré drastické diety a zázračné metody, které slibují 10kg za měsíc. Každá taková metoda, i když může i fungovat, má mnohdy neblahé vedlejší účinky a především se potýká s tzv. JOJO efektem.
Při jakékoli metodě, kde dochází k rychlému hubnutí, si tělo zafixuje, že nastal zřejmě nepříznivý čas. Ztráta několika kg váhy během pár týdnů je pro tělo opravdu šok. A tak se maximálně aktivuje a snaží se ušetřit každý kousek energie který dostane. 
Když poté s dietou přestaneme a začneme jíst i opravdu málo, tělo se stále bude snažit připravit na horší časy (nová dieta) a maximum energie se bude snažit uložit do tukových zásob.

Z principu jojo efektu je jasně vidět, že hubnutí není jen otázka několika týdnů, dokonce ani měsíců. Jediné, co zabírá, je postupná změna stravovacích návyků a především dostatek pohybu. Když budete sportovat, můžete si dopřát i čokoládu, zmrzlinu a jiné pochoutky.

Dávejte si malé cíle, zkuste třeba shodit půl až kilo za měsíc a dostat se do lepší kondice. Se zlepšením fyzičky časem zjistíte, že i při vyšší váze můžete vypadat dobře. 
1. Zpevněné tělo působí lépe, než ochablé tuky.
2. Svaly jsou těžší než tuk, a tak při stejné váze můžete mít štíhlejší pas i boky.

Co dělat s vánočními kily navíc?
Pokud vás trápí jen dvě kilča navíc po velkém hodování a roztažený žaludek, dá se to upravit během dvou týdnů.
Je potřeba především pročistit organismus. K tomu stačí týdenní odlehčovací režim. První den zeleninový, druhý ovocný. Dopřejte si klidně kilogram ovoce. Další dny přidávejte mléčné výrobky, bílé maso, chléb a těstoviny.
Vyhýbejte se sladkostem a večernímu zobání u televize. Pokud už musíte něco u televize jíst, nakrájejte si ovoce a zapíjejte vodou.

Mnoho pijte a to především nekalorické nápoje (voda, minerálka, čaj). Denně až 2,5 litru. Žaludek se do týdne stáhne. Pocit hladu můžete mírnit popíjením vody.

autor: Lucie

Datum vydání: 3.1.2002
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Poslední Poslední
volksbank 20.3. 16:32
Jo tak tuhle větu si říkám každý rok a nějak to pařád nejde
Taina25 11.3. 19:09
studiolaguna: já teďkom taky požiju kokteily , ale od Herbalife
kopretina04 22.2. 14:40
Piju jak prokopnutá, za dopoledne skoro 2 litry a stejně mám hlad. Nějak mi to nezabírá.
studiolaguna 22.2. 13:20
Tak jsem opět tu, nějak jsem to dřív časově nezvládala. Nevadí, ale s váhou bojuji dál už jsem na 76kg tak uvidím zase v sobotu ráno při vážení. Tak se držte a pozor léto a plavky tu budou cobydup. Ať to neprošvihnete jako já loni. Letos si fakt jdu koupit nové a hlavně menší plavky. Tak hezký den a zase někdy.
Jajinka J 6.2. 19:49
iuzbj
Pavina 6.2. 12:07
>studiolaguna: Ahoj ,taky jsem začala s koktejlem ale od Wwllness,zatím 2.5kg dolů tak uvidím co to udělá dál.Měla jsem váhu jako Ty,první týden 2kg dolů a druhý jen půl kila tak doufám že se to nezastaví čauko.
studiolaguna 2.2. 16:56
Krásný den všem "prostorově výraznějším". Tak i já musí přispět se svojí troškou do mlýna na tohle téma. Vždy jsem měla kolem 53-56 kg a byla spokojená. 1 rok po porodu se my tak trochu zbláznily hormony v těle a přibrala jsem během roku až na 82 kg. Vyzkoušela jsem kde co. Trochu zhubla pak to zase nabrala. Před 14 dny jsem potkala "Program vyváženého životního stylu" a začala jsem se seznamovat (samozřejmě blíže) s výrobky zn. Positrim. Baštím koktejly, proteinové tyčinky, hodně ovoce a zeleniny a trochu jsem omezila určitá jídla. Hlad nemám (jím 5x-6x denně) a za první týden jsou 2kg dole uvidím při zítřejším vážení zda jde váha dolů. Věří že ano. Cítím se tak nějak líp ani nejsem tolik unavená jako dřív. Tak mi držte palce a já se zase ozvu s dalšími info. Tak hezký víkend a hubnutí ZDAR!!!
t.sašenka 31.1. 14:06
To si říkám furt, loni se mi to povedlo zhubla jsem skoro 12 kg
dzifdayly 10.1. 16:19
terka: Ahoj po vánocích by se nějaká ta rada docela hodila dzifdayly@seznam.cz děkuju za radu a pomoc A.
olis 10.1. 13:05
PAVLA: na mě plazí vážit si jídlo a počítat kj
PAVLA 10.1. 11:20
Příjemné dopoledne,mám nějaké to kilo navíc a letos se budu vdávat,rok co rok si říkám,že zhubnu,ale to předsevzetí mě vždycky nějak uteče
máte někdo zaručený recept????

Pája
Lenik_23 27.12. 14:01
Ahojky, můžu mezi vás?
marteja 26.12. 20:00
mila18 :kde ordinuje dr.Kroupa?Dík
terka 26.12. 13:28
Dřív jsem při svých 175 cm měla něco kolem 67 kg a drželo se to hlavně na stehnech a zadku. Nechala jsem si tedy poradit od kamarádky, kdy mi trenér ve fitku sestavil jídelníček a trénink na míru a začala jsem poctivě 3x týdně chodit. Během 4 měsíců jsem zhubla nějakých 3,5 kg, ale postava ještě byla hrozná a celá nezpevněná. Dala jsem na radu kámošky a jako odpůrkyně těch různých přípravků co berou sportovci jsem koupila spalovač tuků ( http://www.muscletech.cz/produkty/hydroxycut/hydroxycut24 ). Nyní jsou to skoro 2 měsíce a dobírám druhé balení, kdy váha ukazuje solidních 56 kg a postavu mám celkově pevnou a bez těch nejrůznějších tukových polštářů. Pokud by měl někdo zájem, můžu zaslat i cvičební plán a jídelníček. terezakresalkova@centrum.sk
T!nna 25.12. 20:01
ahojte..teraz cez vianoce som pribrala k tomu ide novy rok predsavzatia a jedn0o s tyych mnohych bude :SCHUDNUT!..lenze nejde len o schudnutie ,ale o spevnenie postavy a zdrasvyy zivotny styl je mi 15 a skusala som rozne metody ..bud som nic nejdela a schudla som lenze potom som n5 pribrala doslo mi ze to nieje spravne.Tak som skusala cvicit,lenze ani to nepomohlo lebo som si jedla kedykolvek a hocico.dlho som hladala sposob ...a hoci newiem ci tento je spravny ale uz chcem mat konecne normalnu postavu..treba len pravidelne cvicit jest viackrat po menej za den pit min2l vody za den a pohyb...a ziadne nejdenie lebo tak ci tak sa raz neovladnem a prejem sa a bulimicka rozodne nechcem byt...a tak radsej treba vydrzat a vysledok sa dostavi=)
mila18 25.11. 15:21
Je to všechno o jídle a o tom pití. Já jsem štastná že letos jsem to poprvé zvládla 18kg je dole, ale teď už to ne ne nejde. Začala jsem jezdit do Olomouce k doktoru Kroupovi a ten nesmíte jíst dal mi dietu a vice pohybu. A to piti a opravdu když jsem vypila 3litry tak jsem skoro nic nesnědla. Všem moc přeji zhodit je to paráda začínate se hybat stíháte co jste stíhali dřív a žádné funění a pořad se chce něco dělat (jo abych nezapoměla Doktor říkal:hodně sexu
ajli 6.11. 9:25
ahojky,to s temi 2,5 litru vody to u me nejde,vubec nevim proc ale denne vypiju min nez pul litru vody,a taky toho ani moc nesnim,ale kdyz mame doma neco upecenyho jako treba ted 2 buchty,tak se prejim,pak mi je spatne a pak uz se radsi ani zadny sladky dlouho neberu.
pajca 19.10. 10:51
Důležité je při hubnutí cvičit,nejíst po páté hodině a mít podporu okolí.Hlavní není zhubnout rychle,protože tím si člověk akorát tak zadělává na anorexii,ale pomalu a s rozumem.Já měla ve 14 ti letech 100 kg a během 5 ti let jsem skončila na 55 kg na výšku 170 cm a cítím se skvěle.Hlavně vím,že se nenechám zblbnout klukem,který mě dohnal svými poznámkami až na 50 kg,ve kterých jsem to nebyla já.V současné době mám jiného přítele,kterému se líbí normální holky s normální postavou a líbím se mu taková jaká jsem.Takže holky,hubněte rozumně a hlavu vzhůru,věřím,že bude líp a hlavně taky v to,že všechno chce svůj čas.
LUCIE 29.9. 14:11
Zdravím všechny které chcou zhubnout na pořád a hlavně bez jojo efektu. Před rokem k nám přišel starvovací program z Holandska který tam už funguje sedm let. Já jsem ho vyzkoušela a ztratila jsem přebytečné tuky tam kde jsem potřebovala-zadeček a hýždě. Rok jsem na tom stejně a jím co chci. program trvá 42dní a je skvělý!! Kdo by chtěl více informací tak mi můžete napsat na meil. lucie.skrackova@centrum.cz

Jinak jsem z Ostravy a právě 3.10.06 probíha přednáška o tomto stravovacím programu "VÍM JAK JÍM" v Ostravě. Kdo bude mít více dotazů, tak mi klidně napište, ráda Vám odpovím. Hezký den
ludena 21.9. 23:42
AliP: milá moje a já rovněž znám lidi, kteří se matabolicky rozjeli tak, že je doktoři dávalo dohromady. Každý člověk je vyjímečný jedinec a na každého Herbalife nezabírá. Kdyby to bylo tak fantastické, byli by samí štíhlí a zdraví lidé a bohatí dealeři.. mluví ze mne bývalá a NEPŘESVĚDČENA dealerka herbalife.
ludena 21.9. 23:38
marty3: opět Herbalife
ludena 21.9. 23:38
Lukáš Kučera: všechno Herbalife
Lindaa 27.6. 19:39
janicka: Když užíváš tu Corectii, jsou ty večerní kapsle dost účinné? Nemáš pak chuť ještě vybílit ledničku, jak se stává? Nebo jsi hodně sytá a ta chuť tam přece jen je, dík za odpověď
janicka 27.6. 13:52
Ahojte všichni, vyzkoušela jsem už řadu preparátů na hubnutí a musím vám sdělit, že mi zabral jen jeden jediný a to je Corectie - zeštíhlující program. Užívám ho už dva měsíce, ubrala jsem na váze pět kilo, natírám se zeštíhlujícím krémem a zeštíhlely mi i problematické partie, jako jsou boky, stehna a zadeček? Tak jestli chcete něco se sebou udělat, vyzkoušejte Corectii, fakt doporučuji :-))))
rady 5.4. 17:27
Andrea: vidim ze uz jis tu dlouho nebyla, tak snad si to prectes, ale jednou jsem je zkusila kontaktovat a stoji to neco pres 3000 Kč ze?? Jsou to nejaké prasky nebo nejaké koktejly pokud se nepletu a ja kto na tebe pusobilo, musela jsi se nejak omezovat?
Aja 8.1. 16:54
Zhubněte jednou a navždy. Naše centrum neposkytuje pouze další dietu, nýbrž účinné programy správné výživy spolu s poradenstvím, jak zhubnout a již znovu nepřibrat. Navštivte naše stránky a získejte informace o správném řešení právě pro vás. Kontakt: zdravi.kvalitne.cz@seznam.cz
Hanka 14.11. 13:08
Chcete zhubnout? Téměř celým tajemstvím úspěchu je správná výživa. Máte skutečný zájem zhubnout? Zdarma poradíme jak na to . . . sestavíme vám program dle vašich potřeb a přání. Poradenství po celou dobu! Více na http://mujweb.cz/www/fit.linie/
Barush 26.9. 17:03
Tak už jsem letos konečně zhubla! orpravdu to chce- POHYB, POHYB a POHYB !! a nejist po 5 hodine
Veronika.V 8.9. 14:19
Ono se rika muzes jist co chces ale hlavne se musis hybat. Ono to tak ale neni. Pravda je takova, ze nejdulezitejsi je "nezrat" (omluvte ten vyraz ale je nejvystiznejsi). Pohyb je az na druhem miste... ;)
Jinak jsem narazila na bezva programek. Menuje se FitLinie a je na www.fitlinie.cz
Co na takove podobne programy a tak rikate?
AliP 8.7. 17:33
Ahoj ženský, dámy, baculky....
Doufám, že svým příspěvkem nikoho nepobouřím, ale ráda bych vám napsala svou zkušenost s přípravky Herbalife. Na tuhle firmu jsem narážela před nějakým rokem neustále, když jsem hledala brigádu, ale dělat dealera a někomu něco vnucovat se mi vůbec nelíbilo. Teprve až letos jsem narazila na jedno Centrum v Praze, které Vám udělá program dle potřeby a po celou dobu se o vás stará. Můj přítel má 20 kilo nadváhu a ze zdravotních i "estetických" důvodů se jí chtěl zbavit, a tak zkusil Herbalife. Věřte nebo ne, po týdnu měl o 3 kila méně a další týden další dvě. Teď mu váha stagnuje, ale jen díky tomu, že se tělo začalo čistit a on přestal téměř kouřit (z více jak 20 cigaret je max. na 5 denně). Upřímně - nějak tomu nemohu uvěřit doteď - hubne a ještě se zbavuje různých neřestí. Moc mu držím palečky a věřím, že to dotáhne do konce. A moje osobní zkušenost? Já jsem rozhodně zhubnout nepotřebovala, ale s Herbalife produkty jsem se naučila jíst pravidelně a hlavně zdravě. Konečně mám spoustu energie, která mi předtím chyběla a postupně se zbavuji i různých neduhů (atopický ekzém, nízký tlak, bolesti hlavy).
Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu pro tvarování postavy dávejte hlavně pozor na to, aby strava byla vyvážená a nehladovte nebo se kila vrátí rychleji než jste je ztratily a ještě ve větším množství. Teď už vím, že to jde bezpečně a natrvalo a doufám, že pomůžu ženám i mužům, kteří opravdu chtějí se svou váhou a zdravím něco udělat. Hodně zdaru všem v jejich úsilí s nadbytečnými kily. Alena
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky