Poradíme si s úkoly našich dětí?

Zatím jsme ve třetí třídě a já začínám tápat nad úkoly.Nenacházím totiž slušné vysvětlení úkolů a to v učebnicích ani na netu.Můžeme si radit navzájem?
25.11.2009

Diskusi založil(a) 25.11.2009 datli

životný-neživotný

Co se řekne v prvním a čtvrtém pádu shodně, je prostě neživotné (1.pad co? peníze, 4. pád vidím co? peníze) a co je odlišné (kdo? sněhulák, vidím sněhulákA) je životné...

datli 18.3.2010 7:37

myspace backgrounds
Myspace Backgrounds

datli 13.1.2010 18:41

datli 15.12.2009 20:35

Do konce školního zbývá:

datli 28.11.2009 15:49

tipy na dobré stránky

http://diktaty.ewa.cz/diktold/ diktáty http://www.pripravy.estranky.cz/ taky šikovné stránky ,nejen na češtinu

datli 27.11.2009 23:22

reagovat Tokamak 13.5.2010 16:04  33%    +  -

Topka: teda přísudek asi.. no prostě nic na tom není, jen v tom nemít guláš jako já

reagovat Tokamak 13.5.2010 16:02  33%    +  -

Topka: příčestí činné??? To je snad podmět nebo něco podobně jednoduchého, jen se to blbě jmenuje Taky jsme s tím bojovali..

reagovat Topka 12.5.2010 21:16  100%    +  -

Ahoj holky po delší době, včera na mne vytáhla Anička dú z češtiny a nevěděla co je příčestí. No pokud čekala, že jí to vysvětlím tak neuspěla, zvlášť když jsem nemohla googlit na netu

reagovat Klerencova 12.5.2010 18:37  100%    +  -

datli: máme v hlavě guláš...

reagovat datli 12.5.2010 14:29  56%    +  -

Klerencova: no když mě to mate ,jestli nejsou nějaké pokroky,když jsou ulice s velkým písmenem,je li dvou či víceslovný název,to samo u měst,žejo...
Sme navíc googlili a byl tam fakt Lišaj smrtihlav.Ani nevím zda byl s velkým S...
Ha mám to Lišaj velké L smrtihlav malé-netuším proč a je to motýl!leč noční.
Všecko špatně

reagovat Klerencova 12.5.2010 13:54  100%    +  -

datli: lišaj není motýl, ale můra...

ale není to vlastní jméno, ani název
ani by mě nenapadlo psát velké L.
Člověk, když začne moc přemýšlet, většinou udělá blbinu...

je to prostě jako babočka, žluťásek...tak je lišaj

reagovat datli 12.5.2010 13:50  56%    +  -

Velké nebo malé L?
Zadání bylo na Y,I,nicméně chybu jsme měli ve velikosti písmene.
Ve sbírce motýlů měl i LIŠAJE.
Proč se tam píše malé L?

reagovat Stefi 11.5.2010 10:31  69%    +  -

datli: tak snad to nebudou mít až tak realistický .No ono ,kdo snáší bolest dobře .
Je ale fajn ,že ho pomalinku k tomu vedeš (k první pomoci) ,asi bych měla taky začít ,vím ,že kluk to ve škole berou ,ale s žabou.

reagovat datli 11.5.2010 10:26  46%    +  -

Stefi: chudák můj synátor.Strašně špatně snáší bolest a to svou i cizí.O krvi ani nemluvě.Chudina a má to ještě o to horší,že přijde doba,kdy se na něj lidi začnou spoléhat,že on by přeci něco měl vědět,když má mámu sestru.Tak mu po kapičkách dávám info,aby to zvládal bez kolabování.

reagovat Stefi 11.5.2010 10:14  69%    +  -

datli: však mám na co vzpomínat
a děcku bych to nevymlouvala ,jen bych se tomu zasmála pod vousy .Hlavně nějaké základy první pomoci potřebují ,o tom žádná.

reagovat datli 11.5.2010 10:10  46%    +  -

Stefi: no hele já v zásadě nejdem proti,byla to sranda a občas se něco i v životě šikne!
Takovej únik plynu to je raz dva,žejo.
Povodně,kontakt s elektřinou,no hlavně pak první pomoc,jen ať se děťátka zdokonalují!

reagovat Stefi 10.5.2010 23:06  66%    +  -

datli: božínku to je jak naše braný cvičení ,když jsme běhali po louce v pláštěnce a pytlíkách na nohou a rukou ,jako ochrana proti radiaci.

reagovat datli 10.5.2010 20:48  44%    +  -

byla jsem cinknout u sousedů a mamina(dceru má ve 4 třídě a my ve 3 třídě) zrovna v komoře chystala věci pro dceru na zítřek.Děti mají nějaký projektový den ochrany zdraví-prostě budou nacvičovat nejrůznější formy ohrožení života,včetně útoku biologickou zbraní.a maj si děti donést-oteplováky(my jen sportovní oblečení),lyžařské brýle-my jen sluneční brýle.Voni šály a naši jen šátky.Voni kozačky,my jen gumáky.Pláštěnky a pod.To bude veselo!To myslím vážně.Jo lyžařskké ru
kavice!

reagovat datli 7.5.2010 21:47  42%    +  -

Tak jsme skončili u staronových Pokemonů-sbírají se kartičky.A jak u toh děti hýkaj blahem,když objeví sběratelská esa!Neuvěřitelné!

reagovat Tokamak 7.5.2010 15:46  42%    +  -

MajkaS: ti jsou super.. chtěla jsem synovi koupit k vánocům a zrovna jsme na žádný fajn nenarazili :-/ :-) jaké kupuješ? :)

reagovat MajkaS 7.5.2010 13:53  5%    +  -

U nás frčí skládací roboti Transformens :-)

reagovat Tokamak 6.5.2010 20:22  43%    +  -

datli: no náš kluk má skoro všechny knížky o Lupovi.. strašně se mu to líbí, jeho čtenářák je jen o tom :)

reagovat datli 6.5.2010 19:12  42%    +  -

Tokamak: jé můj kluk si dělal referát o dr.Lupovi do školy!Líbilo se mu to.
Dík za připomenutí!

reagovat Tokamak 6.5.2010 17:04  42%    +  -

datli: jo a ještě je fajn třeba tohle soubor her

reagovat Tokamak 6.5.2010 17:02  42%    +  -

datli: ahoj.. můj kluk má deset roků a miluje knížky Agáta a doktor Lupa

knížka

a z PC her třeba NHL 2010, Mafia.. všechny stojí cca 300,-

reagovat datli 6.5.2010 13:44  41%    +  -

Holky od cca 10letých klučinů.Dejte mi prosím tip na dárek.Syn je pozván na oslavu chlapce,který nemůže sportovat,takže tv,pc je zábavou č.1.
Pokud mi dáte tip na nějakou hru,knížku budu moc ráda.

reagovat Stefi 4.5.2010 16:55  62%    +  -

datli: nevím jestli rušit ,protože se s psacím budou asi setkávat pořád a nebyli by možná schopni to číst ,ale já když chci psát čitelně ,tak píšu taky tiskace - kurzívou ,vlastně dost podobně jak chtějí učit ,ale zase píšu o poznání pomaleji ,tak nevím jak bych s tím uspěla na škole ,i tak píšu pomalu a na střední bych si už do sešitu nic nenapsala., neb bych nestíhala

reagovat datli 22.4.2010 9:31  40%    +  -

MajkaS: u nás ve škole říkají,že je jedno,jestli to budou umět ve 3. nebo 4. nebo 5. třídě.Ale důležité je ,aby to uměli na konci 5. třídy.
Někdy mě překvapuje,co už berou,jindy se pozastavuji nad tím,že to ještě nemají dobrané,ale učitelka má svůj plán,tak snad je vše v pořádku.

reagovat ivetta 21.4.2010 22:01  32%    +  -

MajkaS: u nás dnes stupňování přídavných jmen... "nejsuchší"

reagovat MajkaS 21.4.2010 17:08  5%    +  -

Tedy... nejste nějak moc pozadu? :-)) Trávicí soustavu jsme brali už dávno, teď kvůli velikonocím máme už to křesťanství.. a vyjmenovaná slova už umíme všechna a jedeme pády a osoby :-) Asi co škola, to názor.

reagovat datli 21.4.2010 16:47  40%    +  -

Dámy co říkáte na možnost zrušení psacího písma?
Já si jen uvědomuju,jak syn často píše tiskacím a přitom se to v podstatě neučí.Taky to podle toho vypadá.Obzvláště některé malé písmena jsou úžasné!

A my berem rostliny-stavbu a podobně.Vyjmenovaná slova po L

reagovat Klerencova 21.4.2010 13:07  91%    +  -

MajkaS: nene

u nás je teď trávicí soustava

reagovat MajkaS 21.4.2010 12:09  5%    +  -

Taky teď řešíte Ježíše, Mojžíše, ukřižování, vzkříšení, křtění ve třetí třídě v prvouce? Včera jsme to probírali na písemku. Úžasný zážitek :-)

reagovat ivetta 21.3.2010 22:32  42%    +  -

MajkaS: jůůů díky za vysvětlení... ve čt večer jsme řešili...dělníci pracovali na soustruzích nebo na soustruhách?!!! Já neuměla vysvětlit proč, ale rozhodně bych napsala na soustruzích. To byla diskuse

reagovat Tokamak 21.3.2010 18:03  55%    +  -

datli: přijde mi to hloupé.. u nás se jde většinou cestou pozitivní motivace a ne cestou pojmenovávání toho, co všechno dělám špatně.. Jenže všude je to prostě jinak.. co s tím člověk nadělá.. když si někde vezmou něco do hlavy, je to boj s větrnýma mlýnama..

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Poradíme si s úkoly našich dětí?
Diskusi založil(a): datli
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle