Kolik máte měsíčně na jídlo?

Já na jídlo a drogérku a blbosti typu oblečení a obutí na měsíc 6000 Kč, pochlubte se, jak jste na tom a vycházíte?
4.12.2009

Diskusi založil(a) 4.12.2009 Esssi

reagovat dumajda 7.11.2017 19:52  9%    +  -

Xy: s odchodem do důchodu jsem se naučila vyjít s málem. A jde to !

reagovat Xy 9.5.2017 4:13  1%    +  -

Arny: Tak třeba nekur a nezer sladký. Ono to taky nějakou tu korunu hodí a během pár měsíců budeš mít prachy na to vysmahnout.

reagovat štička 3.11.2016 18:03  5%    +  -

Na jídlo 3 tisíce, vařívám doma na více dní, a asi 200 kosmetika měsíčně.

reagovat 24so 10.4.2015 13:39  5%    +  -

souhlasím - 100,Kč na jídlo/den pro osobu je ok, dříve, když jsme byli doma všichni - 4 osoby jsme utratili měsíčně cca 10 tis.

reagovat Anyss 2.4.2015 14:12  5%    +  -

My vycházíme s 10000 pro tři lidi na měsíc .

reagovat kikuš 10.11.2014 11:50  1%    +  -

Arny: nevím na co si stěžuješ když půjdeš do podnájmu budeš muset dávat víc

reagovat BlanchR 24.10.2014 12:12  78%    +  -

Arny: 100,- na den je naprosto v poho, zvlášť pokud nepřispíváš na nic jiného. Bejt tvojí matkou, tak tě ženu už dávno. Chceš se osamostatnit, tak to UDĚLEJ a NEKECEJ o tom. Zjistíš konečně něco o životě a o hospodaření.

reagovat 25-ka 24.9.2014 22:31  5%    +  -

no holky ked citam niektore komentare tak si prijdu divna jsem sama zo synom ktory bude mat dva roky a mame velkeho psa a su v podnajma a minieme na jidlo, obleceni, hygienu mesicne okolo 6000,- rada bych usetrit a tak aspon kupuju obleceni po bazarkoch a jidlo v akci a varenie mno kazdy den nevarim navarim tak na dva tri dni ale veru cokoladu ja osobne musim mat inac som sama na sebe vypozorovala ze som podrazdena bez cokolady neviem cim tobude takze mini cokoladka musi byt ale snazim sa uz kontrlovat vydaje ale je to tezke

reagovat Arny 20.1.2014 23:33  1%    +  -

Zdravím.

Já třeba musím přispívat čistě na jídlo at je hrachová kaše na oběd , nebo řízky denní 100 korunovou částkou, což dělá 3000 Kč měsíčně a pravidelně.

Hádám se s rodiči že tolik neprojím a že se budu živit sám, Řekli ano! živ se , ale začneš mi přispívat na prací prášek , jar na nádobí ,500 kč energie za ledničku a zvedne mi nájem Z 3.000 na 4.500. Jinak cigára , kokina''sladkosti'' a jiné dopřání si musím hradit sám. Chci se osamostatnit , ale jsem v pasti i když mám skvělou práci.Jak to mám vyřešit?

reagovat ivanuska76 24.3.2012 9:43  12%    +  -

Veska: Vesko velká závist máte se.. to my všcho kupujem a když mám jít do krámu , tak mám depku

reagovat Host 8.1.2012 15:03  1%    +  -

Ja bydlim sama, je mi 23, a na jidlo a drogerii mi staci cca 2000 mesicne. Bydlim teda v Praze. 1600 mam na jidlo, 400 na drogerii, je to uz hodne utazeny opasek, ale vyzit se s tim da. Casto si varim dobry kureci vyvar se zeleninou, snazim se aby alespon tretina, ale spis pulka, vseho co snim, byla zelenina (a taky trochu ovoce). Beru takovou tu ceskou zeleninu, zeli, kvetak, mrkev, petrzel... a pak maso na ten vyvar. A zapecene testoviny, takove sunkofleky bez sunky, jenom s vejci a syrem a cibulkou. Nekdy do toho pridam i trochu toho vyvaru, nebo masla, aby to vonelo. Vlastne nejvetsi "slabost" je u me kvalitni kecup (100 kc), olivovy olej (76 kc), a cokolada, ale ty prvni dve mi vydrzi nekolik mesicu a cokoladu kupuji ve velkem kdyz je ve sleve. No a u drogerie mam jasno - omezuji pouzite mnozstvi, nikdy kvalitu, uz jsem jednou mela vyrazku z levneho samponu a to mi stacilo. Podlahu myju jarem, vodni kamen myju octem, okna taky jarem a pak vodou, proste snazim se omezit mnozstvi potrebnych vodicek a udelatek na minimum. A jak rikam, tydne je to tak 400 na jidlo. (omlouvam se za tak podrobny popis, ale kdyz uz to nekolik mesicu az let optimalizuju, tak chci nastradane poznatky predat) :)

reagovat Veska 13.8.2010 10:45  59%    +  -

ahojík holky,rozpočet pro 5-ti člennou rodinu žíjící na venkově utratím vyloženě za jídlo tak 3000-4000 to je maximum když nakoupím jídlo na koleje pro děti,páč máme vše z vlastních zdrojů tak vyloženě kupuji jen základní věci jako je pečivo,mouka,těstoviny,rýže,občas nějaká rybka a kuřecí maso a pak mléko což je pro mě jeden z nejduležitějších potravinových zdrojů(kupuji jen od soukromníka a vyrábím z něj tvaroh,jogurt a sýr,když je hodně mléka)jinak maso nekoupím páč máme svoje prase,králíky,slepice a zeleninu na zahradě,občas zeleninu a ovoce co zrovna není sezonní koupím to je jasný.Chápu,že tuhle možnost nemá každý,zase naopak peníze nacpeme do obdělávky zahrady a pak jsou tu položky vstupní- jako jsou semínka,sazenice,každý rok sadba brambor a obnova ovocných stromů a minimálně základní postřiky(hnojíme hnojem a snažíme se pěstovat bio)a pak je tu naše vlastní práci kterou nesmíme počítat.
Vařím každý den,všichni jíme doma krom období kdy jsou děti fuč,ale to zase padnou peníze na stravu,já mám ráda hodně vegetariánkou stravu a to vyloženě zeleninu a mléčné výrobky a ostatní jsou zase masový,ale není problém uvařit pro každého,vlastně nevařím nic zvlášť a hlady netrpíme.Jasně musí se uvážit každá koruna,ale nekupuji levné potraviny typu godhaj a podobně,připlatím si raději za kvalitní šunku,sýry a podobně - kdy za stejnou cenu koupím raději miň,ale kvalitnější /vyloženě jogurty zahustěné škrobem,šunky plné vody a kdoví z čeho a podobně)

reagovat viara 13.3.2010 22:07  100%    +  -

Tokamak: to jsi napsala moc hezky

reagovat Tokamak 16.12.2009 11:57  80%    +  -

Holky já bych řekla, že se i s těma 6tis. pro 4 členou rodinu nežije nejhůř.. pokud si člověk nekupuje kravinky a dobrůtky, který k životu vlastně nepotřebuje, tak se dá vyjít a vařit fakt dobrý jídla.. u nás se vaří skoro denně.. raděj oželíme bonbonky, sušenky, salámky atd. atd., ale zato si koupíme maso, jogurty, hodně zeleniny, ovoce, sýry.. chápete co tím chci říct? :-))

Jasně, že trošku přemýšlím co koupím.. a o tom to je.. přemýšlet dopředu, co jíst, co vařit.. a pak se dá ušetřit.. :)

reagovat Esssi 16.12.2009 7:15  21%    +  -

Nooo já mám lednici s těma třema šuplíkama mrazákovejma a je fakt, že se rozmejšlím, co zamrazit :-) a mám špajz-komůrku, to je odbrá věc..a taky dva sklepy, brambory se nám vejdou v pytli :-)

reagovat beladami 15.12.2009 19:01  39%    +  -

Willa: a to je fakt, my v bytě nemáme ani spížku, žádný velký mražák, ona ta kuchyňka je vůbec mini

reagovat Willa 15.12.2009 17:57  65%    +  -

Brembik2: Ještě jsem si uvědomila jednu věc,je jasné,že pokud člověk bydlí v malém bytě,tak si nemůže koupit do zásoby několik kg masa,protože to nemá kam dát.Což my máme rodin.dům,takže velký pultový mrazák a místa všude dost.

reagovat Brembik2 15.12.2009 15:04  40%    +  -

Willa: nene,jsem ráda,že jsi se tak rozepsala!My taky nekouříme,do restauračky nechodíme,teda chodil častěji manžel v práci na obědy,ale ted už chce dělat svačiny!Já jsem taky z vesnice,máma byla s námi sama a to měla 3 děti!Takže jsem zvyklá žít skromněji!Spíš jen scháním rady,jak umíte šetřit vy!

reagovat Willa 15.12.2009 14:33  65%    +  -

Brembik2: Nejsme moc nároční,tak 3x do týdne maso,jinak zapečené těstoviny,ovocné knedlíky,zapečené brambory,omáčku s knedlíkem atd.Hlavně se ušetří,když se nechodí do restaurace-když tam člověk nechá za oběd od 60kč víc,tak to udělám pro všechny a ještě mi zbyde.Nemyslete si,také si někdy zajdeme,ale vyjímečně.Je tedy pravda,že jsme nekuřáci a to mocc leze do peněz a alkohol s mírou a dost málo.Hlavně kupuji kuř.maso v akci a pak na kile ušetřím hodně,to samé s Pangasem a vepřovou krkovicí.Je rozdíl,když kg stojí 79,-Kč nebo 109,-kč.Já jsem už dávno po mateřské,ale nic jsem nesehnala,takže to musí utáhnout manžel.Je také pravda,že vždy je lednice tak plná,aby se vše snědlo a nic nevyhodilo.Jsem vychovávaná na vesnici,kde se muselo hospodařit,tak asi i proto.Ale je pravda,že se víc na jídle ušetřit nedá,to spíše na té kosmetice popř.na oblečení.Jíst se musí,a nejíme žádné super levné salámy typu gothaj nebo ještě horší.No,nějak moc jsem se rozepsala.

reagovat Brembik2 15.12.2009 13:11  40%    +  -

Willa: tý jo,to jsi dobrá!To Tě fakt obdivuju!Hele a vaříš každý den?Nebo co tak vaříš?Aby se na tom dalo ušetřit!

reagovat Brembik2 15.12.2009 13:08  40%    +  -

Ahoj Holky!Teda strašně obdivuju ty,kteří mají na jídlo tak 5 tisíc!I když mi na tom budeme ted stejně!Z manželovi výplaty jdou peníze pryč na alimenty,půjčky atd.Ted jsme si ještě vzali na úvěr auto,takže budeme muset vyjít s mojí mateřskou!Naštěstí jedna půjčka nám končí v květnu,takže to bude o trošičku lepší!Jinak jsme 3,mně mateřská končí v červenci,tak pak honem splašit nějakou práci!Nebo aspon brigádičku!Jen by mě zajímalo,na čem tak ušetříte?Budu ráda za každou radu!

reagovat Willa 15.12.2009 12:57  65%    +  -

Zajímavá diskuze.Tak my jsme 3-já,manžel a 7l.syn.A na jídlo nám stačí měsíčně 5tis.někdy i zbyde.Ale je pravda,že maso a mléko kupujeme v akcích,načem se hodně ušetří.6tisíc na týden je pálka-asi denně v restauracích.

reagovat L_ucie 13.12.2009 23:02  13%    +  -

Luciana00: Jak vidíš, jde to... A nemyslím si, že by byl malej ošizenej... Já už si na to nějak zvykla... A nepřijde mi to tak zlý...

reagovat Luciana00 13.12.2009 20:22  11%    +  -

L_ucie: Tak to jste fakt dobří. Mě příjde, že pod 6 tisíc to nejde, aby jsme nežili fakt jak socky, takhle je to tak nějak standartní

reagovat L_ucie 13.12.2009 19:42  13%    +  -

Luciana00: Pro 3... Já, přítel a skoro dvouletý syn... Je to těžké, ale jde to... :o)

reagovat Luciana00 12.12.2009 9:53  11%    +  -

L_ucie: A pro kolik lidí? Jste spolu s mimčem sami, nebo jste na to tři? 4 tisíce a z toho ještě na pleny, to bychom byli asi na vodě. Teoreticky jsme taky tři, protože druhá malá ještě nic nepotřebuje a pleny nekupuju, ale Jsme na 6 tisících a míň ani omylem.

reagovat L_ucie 11.12.2009 23:03  13%    +  -

Ahoj, já se taky snažím zapisovat... A na jídlo mám měsíčně 4 tisíce... Víc prostě nemůžu... 3 tisíce na dva velké nákupy v hypošce (plato mlíka, dvoje pleny...) a tisíc korun na měsíc k nám do obchodu na pečivo, nebo když něco dojde... A dá se to... sice je to těžký, ale dá se to... A vařím každý den...

reagovat Mata69 11.12.2009 19:06  100%    +  -

Biblinka: taky jsme si jeden čas psali uplně všechno co jsme v měsíci platili, dávala jsem doklady i do sešitu, chtěli jsme si s manželem udělat takový cash-flow, abychom viděli kam sakra ty prachy mizí?!
a je to tak - velká část padne na jídlo, slušná suma jsou pojistky, spoření a splátka úvěru ze stavebka. A jízdné dětí a nás je taky dost.

reagovat Biblinka 11.12.2009 11:35  30%    +  -

horší je, když se k tomu ještě připočítá nájem, autobus do školy, platby za školku a obědy ve škole a školce, kroužky pro děti....nějaké to oblečení a drogerie, boty na sezonu, doktoři a léky, nějaké to spoření nebo pojištění....když zbyde i na kino, bazén a restaouraci

takža hodně počítat a né vše projíst

reagovat Biblinka 11.12.2009 11:32  30%    +  -

Holky, tak jsme si pročetla celou diskusi a já mám zkušenost se zapisováním útraty do sešitu, pak víte na čem jste a vychází mě, že taky utratíme kolem 10000 tisíc za jídlo, jsme 4-členná rodina a vařím skoro každý den.
ale je fakt, že brambory a ovoce se zeleninou máme vlastní, máme králíky i slepice.
nakupuje hodně v "akci", takže mlého, mouku a kuřata ve velkém do mrazáku, občas filé. Jogurty taky celý plato. Chleba peču, někdy ho i koupím s houskama.

zatím nám zbývá dost

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kolik máte měsíčně na jídlo?
Diskusi založil(a): Esssi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?