Recenze na společenské deskové hry (skvělý dárek pod stromeček)!

Chtěla bych koupit jako dárek nějakou deskovou, společenskou hru, jenže kolikrát zní název hry naprosto skvěle, a vypadá to, že to bude zábava,ale když se začne hrát, zjistíte, že je to celkem nuda. Teď nastává doba Vánoc a budeme vybírat hry, pro naše blízké, tak by jsme se tu mohli podělit s našimi zkušenostmi s různýma hrama a pomoc vybrat těm ostatním nějaký super dárek, který udělá radost.
6.12.2009

Diskusi založil(a) 6.12.2009 Olivia1

reagovat vajicko :D 6.1.2011 19:32  1%    +  -

Na silvestra jsme si půjčili od kámoše hru Flaška a je to opravdu zábavná hra, je to spíš pro dospělé a podle mě se je to hra srovnatelná s Activity, jsou tam velmi zábavné úkoly :)

reagovat kontakt@imlok.net 29.11.2010 17:19  1%    +  -

Pokud si doma vyrábíte deskové/stolní hry jistě se vám budou hodit figurky či hrací kostky.
Nebo vám nějaké chybí ke starší hře?
Nabízím vám :
-nové dřevěné figurky pro deskové hry (př. člověče nezlob se). Sada 24 ks (6 barev po 4 figurkách, barvy: červená, modrá, zelená, žlutá, fialová, oranžová) CENA 26 Kč
Případně jednotlivě 2 Kč/ks

- nové dřevěné hrací kostky pro deskové hry CENA 6 Kč/ks (typ1 : klasická s puntíky, typ2: se základními barvami na stranách(červená,zelená,modrá,bílá,žlutá,černá), či jiná kombinace dle přání)

K ceně je nutné připočítat poštovné dle tarifu ČP.

reagovat mahal 13.10.2010 8:32  11%    +  -

Kamarádka koupila hru UBONGO - výborná hra, kdy máte málo času a musíte honem rychle přemýšlet a skládat, abyste byli hotoví dřív než protihráč.

reagovat mahal 2.1.2010 18:08  6%    +  -

Ahoj všem. Jestli můžu - doporučuji hru Pictureka! Je s ní velká legrace, hrát jí můžou děti od 8 let, ale pobaví se i dospělí. Jde o postřeh, pozornost a samozřejmě napětí, neboť plnění úkolu je měřeno přesýpacími hodinami.

reagovat Eviicka 29.12.2009 18:13  29%    +  -

Jinak jsme si pořídili doma nově Pandemic - zajímavá hra, líbí semi a můžu ji hrát i sama. Netradiční je hlavně to, že hrají všichni společně proti hře. Nic pro soutěžní typy

reagovat Eviicka 29.12.2009 18:12  29%    +  -

hlawa: Ahoj hra začíná tak, že každý vychází ze svého stanoviště kam se sám rozhodne - je to jen na něm.
A co se týká toho obviňování - podle pravidel je to tak, jak píšeš. My to tak i hrajeme až na jednu výjimku - a tou je hlavní obžaloba. Podle pravidel by měl člověk dát hlavní obžalobu opět v místnosti, kde říká, že se to stalo. My ale hrajeme, že může kdekoliv - přijde nám to tak spravedlivější.

reagovat hlawa 29.12.2009 15:02  1%    +  -

Eviicka: chtel bych se zeptat na Cluedo. jak zacina hra..kazdy hrac se rozjede do mistnosti do ktere chce? a napriklad kdyz vejdu do knihovny tak musim nekoho obvinit ze to udelal v knihovne ne?

reagovat Mortysha 18.12.2009 12:26  5%    +  -

Kaczorek: Nemusíš, acitvity na sebe nenavazuji... 2 je prostě jen vylepšená :)

reagovat Mortysha 18.12.2009 12:24  5%    +  -

Určitě bych doporučila Activity 2 :) U ničeho jsem se v poslední době tak moc nepobavila jako u téhle hry, tedy oprava bavila se celá rodina a kamarádi :)

reagovat Irena. 16.12.2009 23:21  54%    +  -

Dobrý večer, synek (11 let) si hodně k Vánocům přál nové Dostihy a sázky, stojí skoro 2000,-
Hráli jste ji někdo? Jaká je?

reagovat nikusa 12.12.2009 8:09  6%    +  -

Koupila jsem včera malé Kris Kros pro nejmenší...a vypadá to dobře. Babička kupuje pod stromeček Létající žabičky.

reagovat Biblinka 11.12.2009 11:14  30%    +  -

Jinak u nás vede samozřejmě ČLOVĚČE NEZLOB SE, DÁMA A KLOBOUČKU HOP s mladším synem.

a ještě hrajeme hodně karty, prší vede s ČErným Petrem a různá pexesa

reagovat Biblinka 11.12.2009 10:55  29%    +  -

ještě se mě líbí hra SLOVA, je to podobné známé hře Scablle...ale v češtině a je i lacinější....pro děti od 7 let....takže pro našeho prvňáka ideální dárek

reagovat Biblinka 11.12.2009 10:53  29%    +  -

super hra pro kluky....je S JAKUBEM NA RYBÁCH.....chytají se ryby v Čechách i v cizině, hru doprovázejí pěkné fotky Jakuba Vágnera chytajícího ryby i opravdové dravce
máme ji koupenou pro naše kluky , je od Bonaparte.cz

reagovat koblich 9.12.2009 10:57  20%    +  -

Yasmin.Hayatt: jasně, že si to pamatuju, vždyť jsi jediná, koho znám, že by tuhle hru znal, jinak neznám nikoho

reagovat mala.divizna 9.12.2009 10:40  100%    +  -

Eviicka: díky, zajímavé

reagovat Eviicka 9.12.2009 10:28  18%    +  -

mala.divizna: jinak před každou hrou vymýšlíme nová témata - co si vybavuji, tak jsme měli například ještě - známo před rokem 1900, něco co je alespoň z části ze dřeva, něco co vidíme kolem sebe apod. Jinak vždycky dáme pár kolonek klasiku - město, stát, knížku, film, část těla, oblečení apod. a pár kolonek nově vymyšlených.

reagovat Eviicka 9.12.2009 10:25  18%    +  -

mala.divizna: no u nás to hrajou samí dospělí - takže témata máme opravdu nejrůznější např. ...ismy (píšou se slova, co končí na ...ismus), webové stránky, konkrétní značky cukrovinek, koleje (pokud se nás sejde parta, kdy jsme spolu bydleli na kolejích)... Internet nepoužíváme, protože by to bylo nadlouho, zkrátka, kdo píše nějaké slovo, musí i přemýšlet nad tím, jestli ho ostatní znají. Navíc je zapotřebí, aby všichni hráli fér a popravdě přiznali, jestli ten výraz znají. (ono by to jinak ani nešlo - protože já mám vystudovanou třeba biologii, kamarádka zase literaturu atd... takže bychom byly v určitých tématech ve velké výhodě)

reagovat Eviicka 9.12.2009 10:20  18%    +  -

koblich: no Uno to je vlastně zábavnější prší - pravidla jednoduchá a hra má spád - myslím, že jste pro malou vybrali dobře

reagovat Yasmin.Hayatt 9.12.2009 1:22  100%    +  -

koblich: jééé, ty si to pamatuješ, že jí znám ?

reagovat koblich 8.12.2009 18:38  19%    +  -

tak my letes koupili na vánoce malé 4 roky hru UNO
jsem zvědavá jak se jí to bude líbit
ještě jsem se nepídila po podrobných pravidlech, jen jsem slyšela že e to fakt dobrá hra

a taky to pexetrio máme a malou docela baví
my zatím moc nehrajem
ale těším se až bude malá trošku větší a budeme hrát DEJ BER
ale to tu zná asi jen Yasmin : - )))
ale na to kupování těch deskových her se těším moc

reagovat pešimi 8.12.2009 13:06  44%    +  -

Umi prase letat? super hra

reagovat mala.divizna 8.12.2009 10:28  100%    +  -

Eviicka: no, my když se nemůžeme dohodnout o existenci napsaného slova, používáme net. Mohlo by se lehce stát, že by nám pak zůstal prázdný neodsouhlasený papír

Tak porad nějaká nová témata, my máme nově jídlo, a to je sranda. Zpěváka, pohoří, apod., máme taky, chtělo by to něco nového.
Ted píšeme toto :
Jméno, město, zvíře, rostlina, věc, řeka, stát, zpěvák, herec, skupina, auto, sport, sportovec, jídlo, oblečení, pohoří ( nebo hora).
Máte něco dalšího ? Sem s tím

Tu zkrácenou základní verzi jsme se staršími dětmi zkoušeli v angličtině, a to je taky zážitek !

reagovat Eviicka 7.12.2009 23:19  17%    +  -

mala.divizna: jojo jméno město v různých podobnách hrajeme na herních víkendech také - prokládáme tím ty deskové hry. Jen tomu říkáme mindráky - protože abychom věc uznali, musí tu věc znát alespoň polovina hráčů - a tak má občas někdo mindrák, že napsal něco dobře a ostatní mu to neuznali. Témata dáváme opravdu hodně pestrá a je to legrace

reagovat mala.divizna 7.12.2009 13:53  100%    +  -

máme rádi i úplně obyčejné hry vyrobené doma. Třeba knoflíkovanou - knoflík se přiváže na provázek dlouhý cca půl metru, každý si vezme 1, knoflíky se dají k sobě doprostřed stolu, každý drží svůj provázek v ruce. Hodí se dvěma kostkami zaráz, když je jejich součet sudý, knoflíky zůstávají na místě, když lichý / nebo obráceně, to je fuk , tak se knoflíky tahají honem pryč. Je tam totiž 1 člověk s kelímkem od Ramy, který knoflíky přibouchává. Je to taky legrace :-)

A nebo klasický ovčinec, jméno město v milionu provedení. Dá se tam dát cokoli, krom klasického jména, města zvířete.... třeba sportovec, automobilová značka, jídlo...
Pak jméno město, ale úplně jinak. Domluvíme se třeba na zvířeti, a pak se stopne písmeno. Třeba 3 minuty píšeme jen zvířata na to 1 písmeno, pak se to čte, odsouhlasí a spočítá.

reagovat Kaczorek 7.12.2009 13:25  81%    +  -

wiwizzy: děkuji děkuji...taky uvažuju o nějaké hře..ať se na Silvestra pobavíme

reagovat wiwizzy 7.12.2009 10:05  71%    +  -

Kaczorek: můžeš, je to nezávisle na sobě taky jsem jedničku neměla, hrála jsem ji jen kdysi u kámošky a letos v létě jsem si pořídila dvojku... a jsem mooc spokojená

reagovat Kaczorek 7.12.2009 8:17  80%    +  -

Ahoj holky...můžu koupit Activity 2 bez toho abych měla jedničku???nebo to na sebe nějak navazuje???dííík

reagovat wiwizzy 6.12.2009 23:54  70%    +  -

mám Activity 2, booožíííí

reagovat Eviicka 6.12.2009 22:01  17%    +  -

Ahoj, tak skoro každá z her má něco do sebe. Záleží při jaké příležitosti se jde hrát - jestli chcete logiku, zábavu, hru krátkou, dlouhou, taktickou, pro málo nebo pro hodně lidí, pro děti nebo složitější... My jsme doma herní magoři, takže zkušenosti máme s Osadníky, Carcassone (snad všechny typy), Citadela, Cluedo, Kamiony po Evropě, Uno, Ligretto, Jungle speed, Metro, Activity, Česko v otázkách, Kámen zbraně papír, Red november, Lost valley, Bang, Cris cros a já nevím co ještě. Všechno to doma nemáme, ale s kamarády se scházíme a pořádáme herní seance. Pokud se budete chtít na nějakou z těchto her zeptat, tak popíšu - jinak já třeba mám ráda většinu z nich - opravdu záleží na typu hráčů a na náladě.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Recenze na společenské deskové hry (skvělý dárek pod stromeček)!
Diskusi založil(a): Olivia1
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si
Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou Barva očí prozradí váš charakter. Co říká o vás? 5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den Nutíte se jíst 2x denně, abyste zhubla? Už nemusíte! Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika