ANTWORKS - mraveniště, aneb netradiční dárek pro přítele

Netušíte, zda se dá někde koupit v Brně? Nemáte někdo tip na netradiční, ale cenově přijatelný dárek?
7.12.2009

Diskusi založil(a) 7.12.2009 Mondik

reagovat viann21 10.12.2009 9:28  20%    +  -

Rozmarýna: souhlas, o šílenějším dárku jsem už dlouho neslyšela

reagovat Rozmarýna 9.12.2009 22:35  35%    +  -

Mata69: no když chci pozorovat skutečný život v mraveništi, tak potřebuji královnu.

reagovat Rozmarýna 9.12.2009 22:35  35%    +  -

zuzak: no nevím, kde se dají v zimě sehnat mravenci. Asi jsou zalezlí

reagovat Mondik 9.12.2009 15:38  35%    +  -

zuzak: na kolik Te to tam vyslo? Oni maji pobocku v Brne, ze? Nevis zda to nemaji rovnou na sklade nebo se to musi objednat pres Internet?

reagovat Lucianna7 8.12.2009 15:27  29%    +  -

Mata69: taky jsem se na nějakých stránkách dočetla, že si je musí člověk ulovit sám.
Asi je to podle toho, kde se to koupí.
Jinak týrání mi to nepřipomíná. Dělají stejnou práci jako venku, tam taky jen hloubí cestičky. A dva měsíce života je jejich běžná délka. A navíc v tom gelu mají vše, co k životu potřebují. Přijde mi to spíš jako zvíře v zoo.
Ale taky jsem nad tímhle přemýšlela jako nad dárkem pro syna. Ale máme hrozně zvědavé kocoury

reagovat radulik 8.12.2009 13:36  91%    +  -

Mata69: ti mravenci jsou k tomu, jsou v ampuli s trochou toho gelu, pak to jen celé vysypeš do akvárka

reagovat Mata69 8.12.2009 13:22  100%    +  -

Rozmarýna: královnu asi nepotřebuješ, stačí pár dělníků, který budou ty dva měsíce svýho života hloubit cestičky...pak chcípnou a ty ulovíš další...kruci, takhle to zní fakt debilně, jako týrání.

reagovat Mata69 8.12.2009 13:21  100%    +  -

Dimsy: ale někde psali, že si je máš nachytat sama nebo koupit ve zverimexu....

reagovat Dimsy 8.12.2009 11:26  100%    +  -

Rozmarýna: Houby ulovit sám! Ty jsou ulovený u toho, v počtu asi deseti exemplářů.

reagovat Rozmarýna 8.12.2009 10:07  32%    +  -

Mata69: Jak jsem se dočetla, mravence si člověk musí ulovit sám, ale jak ulovit královnu?
Podle mně je to týrání mravenců. Lidi už neví, co by roupama týrali.

reagovat Rozmarýna 8.12.2009 10:05  32%    +  -

Mata69: jo, jen aby se po bytě nerozlezli jak faraoni.

reagovat Dimsy 7.12.2009 19:22  100%    +  -

Mata69: Blbci to byli! Bylo mi to líto, protože jsem je dostala od syna.

reagovat Mata69 7.12.2009 18:55  100%    +  -

Dimsy: nějaká líná odrůda ne?a ještě si klidně chcípnou!

reagovat Dimsy 7.12.2009 18:35  100%    +  -

Taky jsem kdysi ty brablence dostala. Byli líný, žádný chodbičky nekutali a nakonec chcípli.

reagovat Mondik 7.12.2009 15:41  33%    +  -

Mata69:

reagovat Mata69 7.12.2009 14:13  100%    +  -

Mondik: teď to po sobě znovu čtu a koukám, že jsem napsala "kup mi"myslela jsem jakože "kup mu", ale kdyby jsi chtěla, tak mi taky můžeš koupit!

reagovat Mata69 7.12.2009 14:12  100%    +  -

Lucianna7: my naposledy velice nenápadně prohlíželi jednu pevnůstku u Dobrošovaale děcka to dost prožívají a díky tomu je dostaneme na výlety, na které by jen tak nechtěli jet

reagovat Lucianna7 7.12.2009 14:03  29%    +  -

Mata69: jo, tak hledání "kešek" je taky dobrá zábava. To provozuje manželův kamarád. A když někam společně jedeme, tak hledáme. A díky tomu jsem dostala manžela na jednu zříceninu. A takhle dobře prohlídnutou jsem ještě nikdy nezažila.

reagovat Mata69 7.12.2009 13:18  100%    +  -

Mondik: manžel "zatáhl" děti do geocachingu, tak třeba by to přítele bavilo, kup mi k ježíšku GPS navigaci a ještě z toho budete mít užitek oba až budete chodit po výletech

reagovat Mata69 7.12.2009 13:17  100%    +  -

Lucianna7: powerball má manžel, je to docela zajímavá hračka, prý se tím báječně posiluje...

reagovat Lucianna7 7.12.2009 12:49  29%    +  -

no ty mrtvolky se z toho prý mají vybírat, aby to právě nevypadalo nevábně.
U nás je už ddruhý měsíc hitem večerů Neocube. Na aukru se dají koupit do tří stovek + poštovné. Jee to 216 magnetických kuliček (za tuhle cenu průměr 5mm). Dají se s tím dělat různé tvary a tak. Je to super relax. Už si to koupilo i pár známých a taky jsou nadšení.
Nebo Powerball je taky dobrá kravinka. Taky se dá koupit třeba na aukru.
Ale stejně jako to Antquarium i tohle jednou omrzí a přestane bavit, ale nejsou to moc velké věci, tak stačí kousek místa na skladování.
Jo a aby si toho pořád někdo všímal, doporučuju nechávat ležet třeba na konferenčním stolku, jak se to uklidí, už to tam zůstane. (osobní zkušenost)

reagovat Mondik 7.12.2009 12:42  32%    +  -

Tak teď nevím, zda do tho jít;) Jiný tipy na netradiční dárek nemáte?

reagovat Mata69 7.12.2009 11:49  100%    +  -

radulik: než by hloubili tunely, tak se vzájemně sežrali....no taky zajímavý pozorovací téma!

reagovat radulik 7.12.2009 11:07  93%    +  -

Tak my tohle akvárko dostali loni k vánocům a v létě jsme se hoho zbavili. Ze začátku jsme mravence pozorovali, jak dělají cestičky, ale za chvilku se to omrzí. Když pošli, tak jsme je zkusili vyměnit za normální venkovní, ale to už nebylo ono, požírali se mezi sebou a dělat tunely se jim nechtělo ty chcíplé mravence vynášejí nahoru a tam zůsanou ležet, pak jich je tam už hodně a vypadá to dost nevábně. Ale na začátku, asi první měsíc, když je to čisté a makají na 2 směny, je to zajímavé, pak už je to zase jen další lapač prachu. Mravenci nám vydrželi necelé 3 měsíce

reagovat Mata69 7.12.2009 10:57  100%    +  -

a tohle tam k tomu píšou:

Ant works- vlastní mini mraveniště do vaší kanceláře.

Krásná dekorační ozdoba do vaší kanceláře nebo domácnosti.

Toto zařízení vymyslela společnost NASA, když zjišťovala, jak se mravenci chovají ve stavu beztíže a jak je do kosmu dopravit.

Mravenci nejsou součástí balení !

Kontejner je naplněn speciálním, vysoce výživným netoxickým gelem. Gel mravencům poskytuje dostatek výživy. V gelu jsou malé tunely, takže vidíte mravence při plné práci. Kontejner je navíc vybaven zvětšovacím sklem.

Životnost mravenců v gelu je okolo 3-4 měsíců. Jedna kolonie mravenců spotřebuje za svůj život asi 4% gelu, znamená to tedy, že gelu je dostatek.. Gel je znovu použitelný po doplnění dalšími mravenci. Doporučený počet mravenců je 15 kusů na jedno mraveniště. Do kontejneru si každý vkládá mravence sám.

Je třeba pouze otevřít spižírnu a nějaké si vybrat :-)

Jediná vaše starost je, jednou za týden mraveniště otevřít, kvůli čerstvému vzduchu pro mravence.

A tohle co je na obrázku, nebo aspoň u toho měli cenu - cca 650,-- Kč...
Hmmm, takže mravence si ulovit...

reagovat Mata69 7.12.2009 10:54  100%    +  -

Vypadá to takhle nějak:

reagovat Píďa+Kubásek+Anika 7.12.2009 10:50  9%    +  -

V Brně jsem Antkvarium viděla prodávat na Svoboďáku, hned vedle Omegy je takový malý obchůdek s hračkama, puzzle a žertovnými dárky, tam to měli, ale viděla jsem to tam tak před rokem, teď jem tam dlouho nebyla. Nicméně kamarádky syn to dostal a taky se jim mravenci neuchytili, takže bych asi nekupovala...

reagovat Mata69 7.12.2009 10:30  100%    +  -

Rozmarýna: jo!super co! My doma v létě máme mravence, aniž bychom chtěli
Ale teď vážně - dej si to vygooglit, uvidíš, je to takové akvárium naplněné nějakým gelem a do toho se nasadí mravenci (asi prodávají spešl násadu, asi se nemusí chytat po zahradě) a ty prý můžeš sledovat jak si tam hloubí ty svoje cestičky. Co žerou a tak jsem zatím neřešila, jen vím, že mi tu o tom čas od času básní manžel

reagovat Tokamak 7.12.2009 10:21  53%    +  -

Jj mraveniště se mi taky líbí.. ale když jsem to nadnesla už loni, bylo mi řečeno, že jsem tyran

reagovat 9tina 7.12.2009 10:07  12%    +  -

Mata69: Nevím, my jsme k tomu měli přibalené semínka a ty se tam napřed měly dát. Tak jsme je tam dali a nic.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ANTWORKS - mraveniště, aneb netradiční dárek pro přítele
Diskusi založil(a): Mondik
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si