ALIMENTY - je možné zvýšení????

Ahoj všem, tuhle diskuzi jsem založila pro kamarádku - má dítě s "člověkem" se kterým bohužel nežije i když to tak nejdřív vypadalo :-(( - to je jedno.

Nedávno měli soud o alimenty - holka byla naivní a takhle to dopadlo - "ja soudne pozadala a soudkyne navrhla dohodu ja souhlasila s 2500 ale mela tam vypocitany skoro ctyri ale ja priznala ze mi pred tim soudem pridal na autosedacku a na zaklade toho navrhla tu dohodu jenze mi od ty doby nepridal navic ani na rohlik"

Maník platí 2500 Kč, malému je 11 měsíců, holka bydlí zatím u rodičů, a maníkovo čistej plat je 25000 Kč

Po jak dlouhé době může zažádat o zvýšení atd. atd.

Dík všem za rady
4.2.2010

Diskusi založil(a) 4.2.2010 pepe13

reagovat IlonaP 29.10.2011 11:48  94%    +  -

reagovat rocky2223 29.10.2011 8:03  5%    +  -

rek11: 3 roky od podání k soudu

reagovat rocky2223 29.10.2011 7:59  5%    +  -

alena5: Žádní policajti, nechce se jim to řešit, výživné se platí ze zákona a to v plné výši. Rovnou nahlásit státnímu zastupitelství, vše se zkrátí o 2 měsíce

reagovat rocky2223 29.10.2011 7:54  5%    +  -

pepe13: jo, aby nemusel platit a ty platila jemu, ani omylem!

reagovat rocky2223 29.10.2011 7:51  5%    +  -

pepe13: jo, aby nemusel platit a platila bys ty

reagovat rocky2223 29.10.2011 7:49  5%    +  -

mikulinka: od roku 2010 jsou to 4 měsíce, tak neblbni všem hlavu, a platby musí být v plné výši, to se jen policajtům nechce psát. Výžiné je dané ze zákona. Je lepší a rychlejší jít rovnou na státní zastupitelství. Zkrátí se vše o měsíc. Vyzkoušeno osobně.

reagovat Atapama 19.7.2010 13:06  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat alena5 13.5.2010 19:41  100%    +  -

Třeba to bude někoho zajímat

Jestliže se chystá poškozená(ý) případ oznámit na policii, je zapotřebí si připravit několik důležitých dokumentů. Při výslechu na policii musíte předložit svůj osobní doklad, občanský nebo jiný průkaz, rodný list dítěte, rozsudek o rozvodu manželství, rozsudek o svěření dítěte do péče a všechny rozsudky o stanovení výživného, o jeho zvýšení nebo snížení, platné potvrzení o studiu dítěte a útržky složenek nebo výpisy z účtu.

Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník

§ 196 Zanedbání povinné výživy
(1) Kdo neplní, byť i z nedbalosti, svou zákonnou povinnost vyživovat nebo zaopatřovat jiného po dobu delší než čtyři měsíce, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Kdo se úmyslně vyhýbá plnění své zákonné povinnosti vyživovat nebo zaopatřovat jiného po dobu delší než čtyři měsíce, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,
a) vydá-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 oprávněnou osobu nebezpečí nouze, nebo
b) byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

§ 197 Zvláštní ustanovení o účinné lítosti
Trestní odpovědnost za trestný čin zanedbání povinné výživy (§ 196) zaniká, jestliže trestný čin neměl trvale nepříznivých následků a pachatel svou povinnost dodatečně splnil dříve, než soud prvního stupně počal vyhlašovat rozsudek.

reagovat Nikolasio22 13.3.2010 17:32  5%    +  -

reagovat Moka 13.3.2010 14:44  45%    +  -

evca71: Můj bývalý si placením taky hlavu nedělá a to nemluvím,že by napsal promiň,pošlu později.Musím hlídat,aby mi vůbec došly,klepy,klep,zatím chodí.Naposledy jsem mu hrozila,že to bude řešit přes sociálku,tak chodí včas.Jsem taky na MD,tak se hodí každá koruna.

reagovat evca71 12.3.2010 9:02  26%    +  -

Dobré ráno,mám dotaz.Nevím jestli mi poradíte a také vím že jsou na tom hůř.Můj exmanžel má určené datum kdy mám mít od něj peníze,ale vždy je posílal o 14dní pozdě a ted už neposlal ani korunu.Dá se s tím něco dělat?On není ani slušnej aby třeba napsal sms promin mám zpoždění.Nic a o holku nemá zájem už asi 10let(její 17let)
Když jsem pracovala tak jsem to moc neřešila ale ted jsem na rizikovém.
Děkuji za odpovědi a přeju hezký den

reagovat Zan,05 18.2.2010 15:34  67%    +  -

LEJLA37: já bych v této situaci spíše uvítala nějakou páku na ty co neplatěj než tabulku kolik a věřím že to taky někomu a něčemu pomůže

reagovat LEJLA37 18.2.2010 12:16  100%    +  -

předevčírem bylo ve zprávách že do přísštího měsíce bude vypracovanej system jako je v rakousku a chlapi budou platit 22 procent z platu.. pak je tam ještě věková kategorie tabulka .. mysĺim že ale pokud neplati nějakej ten lempl nebude hho zajimat ani tabulka což?

reagovat Zan,05 18.2.2010 10:53  67%    +  -

petula001: no taktéž si myslím že to co tu je už napsáno tak nejspíš bude ale musím uznat že tohle je hnus vůbec ti takovou situaci nezávidím a asi bych raději těch 900 kč doplatila nebo kolik to dělá neb lepší je když ta exukuce nařízená není

reagovat petula001 17.2.2010 22:21  5%    +  -

Ikdyž jsem v opačné situaci (tzn. jsem manželkou rozvedeného chlapa), dovolím si vás požádat o váš názor. Manžel platí bývalé manželce alimenty na 11tiletého syna. Celé roky platí alimenty včas a v plné výši. Ale v prosinci byl nucený toto porušit. Manželova bývalka syna na pobyt u nás co se týče ošacení nikdy nepřipravovala, vždy přijede jen v tom, co má právě na sobě, takže mu musíme oblečení a občas i boty pořídit (vždy nad rámec výživného). V polovině prosince, kdy venku mrzlo a sněžilo, přijel opět v botaskách s vysvětlením, že zimní boty ještě nesehnali. Boty jsme mu tedy opět koupili. Tentokrát však ne nad rámec výživného, manžel o částku za boty ponížil jedny alimenty. Víme, že na to neměl právo, snažil se tím jen docílit toho, aby bývalka syna na pobyt u nás alespoň trochu připravovala. Ačkoli to má nařízené soudem, nikdy to nerespektovala. Kdyby byla v tíživé fin. situaci, chápala bych to, tak to ale vůbec není a o to víc nás to štve. Bývalka manžela od té doby o těch devět stovek uhání a vyhrožuje exekucí. Je to poprvé, kdy manžel nezaplatil alimenty v plné výši. Myslíte, že bude soud přihlížet k tomu, z jakého důvodu manžel nezaplatil alimenty celé (účtenku za boty máme uloženou) nebo že opravdu nařídí exekuci? Předem díky za odpovědi.

reagovat LEJLA37 15.2.2010 13:49  100%    +  -

mikulinka: tak jo díky moc

reagovat mikulinka 15.2.2010 13:14  21%    +  -

LEJLA37: nepotřebuješ žádný kolek napíšeš žádost a 3krát ji pošleš na soud ,jedno dostane protistrana jedno má soud a jedno sociálka.....řízení o děti se neplatí.sociálka k tobe nejde ani když by se jednalo o to kde děti budou

reagovat LEJLA37 15.2.2010 13:02  100%    +  -

mikulinka: no já když se tenkrát rozváděla už jsem měla mít soud a furt u mě nebyli tak jsem tam došla na socku a řekla kdy dojdou
pokud se rozhoduje u koho děti budou musi to socialka zkontrolovat plně to chápu...ale pokud jde o navýšení myslím že neni kontroly potřeba ale klidně at dojdou samozřejmě..

ja vim socka by to sepsala ale sepišu to sama ,a nevite holky jestli i kolek ? díky za reakci

reagovat mikulinka 15.2.2010 10:58  21%    +  -

alena5: nevím proč by kvůli výživnému měli prověřovat poměry v rodině jde jen o výživné a proto ti nepolezou do bytu

reagovat mikulinka 15.2.2010 10:57  21%    +  -

alena5: sociálka u mne nikdy nebyla soud si vyžádá plat za poslední rok nebo půl roku obou rodičů a sejdou se všichni na stání u soudu.asi t omá každé město jiné....pokud 4 měsíce nezaplatí a poslední den v měsíci pošle něco málo nezmůžeš nic!nebudu se s tebou dohadovat taky vím své

reagovat mikulinka 15.2.2010 10:54  21%    +  -

LEJLA37: ano dá

reagovat LEJLA37 14.2.2010 16:09  100%    +  -

mikulinka: a to jí dá vědět soud socialce?

reagovat mikulinka 14.2.2010 15:31  21%    +  -

alena5: nicméně stejně pokud 4 měsíce platit nebude a pak pošle stovku měl snahu= nemůžeš na něj podat trestní oznámení

reagovat mikulinka 14.2.2010 15:29  21%    +  -

LEJLA37: u soudu bude sociálka zastupovat dítě ,bude sedět vedle tebe a třeba se !prát! za vyšší výživné..hodně štěstí

reagovat mikulinka 14.2.2010 15:28  21%    +  -

alena5: nebudu se přít ,momentálně ohledně výživného nepotřebuju nejnovější informace,jedno mám vyřešené sirotčím důchodem a druhé dostávám bez keců.ale díky za info a až bude klid přečtu

reagovat LEJLA37 13.2.2010 23:32  100%    +  -

pepe 13 -prosímtě mohla by si mazat tyto vylgární příspěvky?

reagovat LEJLA37 13.2.2010 23:31  100%    +  -

dsdsdsdsd: chudák seš ty když se musiš přihlašovat pod cizim nickem

reagovat LEJLA37 13.2.2010 22:24  100%    +  -

mikulinka: děkuji a musi být přítomna socka? asi ne že? stačilo že byla u toho sezení před rozvodem což? děkuju za odpověď

reagovat mikulinka 13.2.2010 10:33  21%    +  -

Zan,05: ale pokud ti nezaplatí a stačí jeden měsíc dojdi na sociálku a podej návrh na exekuci je většinou vyřízená do měsíce

reagovat mikulinka 13.2.2010 10:32  21%    +  -

Zan,05: nejsou to 4 měsíce ,ale měsíců 6 ,ovšem stačí aby poslal poslední měsíc třeba 50Kč nebo stovku a už se snažil a ty na něj víceméně nemůžeš podat trestní oznámení

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: ALIMENTY - je možné zvýšení????
Diskusi založil(a): pepe13
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si