Smolíček Pacholíček

Ještě z dětství mám hru - Smolíček Pacholíček. Moc ráda jsem ji jako malá hrála, je kompletní, ovšem chybí mi návod, jak hrát tuto hru a už si to nepamatuji. Prosila bych, pokud tuto hru někdo máte doma, můžete mi návod nějakou formou zaslat? Nejlépe na mail.
21.3.2010

Diskusi založil(a) 21.3.2010 nikusa

reagovat bk 28.10.2015 17:59  1%    +  -

SMOLÍČEK PACHOLÍČEK

Společenská hra pro 3 až 5 hráčů ve věku od 3 let

Hra obsahuje:
• návod
• herní plán
• hrací kostka
• 25x kolečka s obrázky + 2x náhradní
• 25x stromečky

Pravidla hry :
Na herním plánu z lesa je třeba najít ukrytého Smolíčka pacholíčka. Ten je schován pod jedním ze zelených stromečků, stejně jako houbičky, veverky, berušky, žabky a ptáčci.

Hru hrají 3 až 5 hráčů. Jeden vždy hru vynechává a má za úkol rozestavit všechny houby, veverky, berušky, žabky a Smolíčka pacholíčka na libovolná kolečka herního plánu. Rozestavěná kolečka s obrázky přikryje stromečky. Během této doby se ostatní hráči nesmí dívat, aby nevěděli jak jsou kolečka na hracím plánu rozmístěna.

Jak najít Smolíčka pacholíčka?
Házíme postupně kostkou a vždy po hodu odkryjeme jeden libovolný stromeček. Je-li pod ním předmět shodný s obrázkem na kostce, vezmeme si jej a stromeček předáme hráči, který právě jednu hru nehraje. Najdeme-li na odkrytém políčku jiný předmět, necháme jej ležet a stromeček si bereme my.

Hra končí, jakmile jeden z hráčů najde Smolíčka pacholíčka.

Bodování hry provádí hráč, který hru vynechává.

Body ziskové: Smolíček pacholíček 3 body
veverka 2 body
beruška 2 body
žabka 2 body
ptáček 2 body
hříbek 1 bod

Body ztrátové: stromeček -1 bod
muchomůrka -2 body

Hráč, který ve hře nehrál, dostává body za všechny předměty, které zůstaly odkryté na herním plánu a odečítá si ztrátové body za stromečky, které obdržel od spoluhráčů i za ty, které zůstaly na herním plánu.

V příští hře se hráči vymění tak, aby každý jednu hru vynechal, protože jen v tomto případě je bodování spravedlivé a teprve po vystřídání všech hráčů lze vyhlásit vítěze.

Přejeme Vám hodně zábavy a mnoho příjemných chvil při hře.

EFKO

reagovat bk 28.10.2015 17:50  1%    +  -

Hra Smolíček pacholíček

Parametry

Herní čas: 30 minut
Vhodné od: 3 let
Vhodné do: 99 let
Hráčů: 2-4

V hlubokém lese se ztratil malý chlapeček, kterému se říká Smolíček Pacholíček. Pomůžete mu dostat se z lesa pryč? Na cestě vám pomohou hodná zvířátka, ale pozor na jedovaté muchomůrky! Vydejte se na dobrodružnou cestu a najděte Smolíčka jako první!

O hře:

Hra je pro 3-5 hráčů od 3 let. Cíl každého hráče je najít Smolíčka Pacholíčka. Na začátku vyberte jednoho hráče, který se nebude účastnit hry, ale na herní plán rozmístí obrázky hub, veverek, berušek, a Smolíčka Pacholíčka. Jakmile je rozmístí, skryje je pod stromky. Ostatní hráči nesmí vědět, jaké obrázky rozmístil.

Jak se hraje:

Hráči ve svém tahu hodí kostkou, na které jsou obrázky schovaných předmětů. Jakmile hodí, odkryje hráč libovolný strom. Pokud se pod ním schovává předmět, který mu padl na kostce, smí si ho vzít. Stromeček předá hráči vedle sebe, který nesmí v tomto kole hrát. Pokud tam najde jiný obrázek, nechává si u sebe stromek. Hra končí, jakmile někdo najde Smolíčka. Poté se sečtou body. Body sčítá hráč, který tuto hru vynechal. Každý předmět, který hráči nalezli, jim přidá určitý počet bodů, stromky a muchomůrky, které má u sebe mu body naopak odečítají. Hráč, který nehrál, si přičte body za předměty, které zůstaly na herním plánu, a odečte si body za stromky, které tam zůstaly. Vítězem se stává hráč s nevyšším počtem bodů.
Hra je určena především předškolákům, kteří se u ní nejen dobře pobaví, ale také si procvičí myšlení nejjednodušší počty.

reagovat bublinka9 29.7.2012 21:21  1%    +  -

koupím tuto starou hru

reagovat květka76 16.1.2011 20:06  5%    +  -

Ahoj, NIKUSKO,prosím tě, poslal ti někdo ten návod na smolíčka? Mám všecko, jen ten návod mi taky chybí :-( A já už si nepamatuju jak se to hraje :-( Kdybych Tě mohla poprosit,zaslala by jsi mi alespoň stručný návod?Předem děkuji Květa

reagovat nikusa 26.3.2010 7:07  12%    +  -

Já tyhle staré hry miluju...to samé knížky, nedávno jsem vytáhla na chatě z půdy 2 pytle knížek (většinou pohádky), které jsem měla jako malá, některé dokonce ještě po mojí mamce. Je to nádhera listovat těmi zažloutlými listy. To byly aspoň tehdy pohádky, ne jak dnes

reagovat Smutnous 25.3.2010 0:08  21%    +  -

Evelina1: Klouboučku hop bych u rodičů možná ještě někde taky našla a nebo si s tím už hrajou synovcové (3 a 6 let). Třeba stavebnice z mého a sestřina dětství jsou u synovců velice oblíbené. Mají jednu stavebnici dokonce i po svojí babičce (mojí mamce).

reagovat nikusa 24.3.2010 20:41  12%    +  -

delfinka.80: děkuji

reagovat Renucha 23.3.2010 21:05  92%    +  -

Evelina1: obě hry jsem také jako malá měla, zůstaly u našich a dobře vím jak skončily ... vzala je r.97 velká voda ... no kéž by bejvala vzala jen ty hry

reagovat Evelina1 23.3.2010 20:42  100%    +  -

Sikina: jj taky mi to teď připomnělo, úplně vidím živě ty mochomůrky, kytičky a berušky
A teď jsem si vzpomněla ještě na hru kloboučku hop

reagovat Sikina 23.3.2010 10:45  34%    +  -

Ahojky taky si tu hru pamatuju, bohužel už nevím, kam přišla. Ale teď jsi mi tím připomněla mládí.

reagovat delfinka.80 22.3.2010 10:49  18%    +  -

http://deskove-hry.110mb.com/?/smolicek-pacholicek/

je to ono?

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Smolíček Pacholíček
Diskusi založil(a): nikusa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si
Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou Barva očí prozradí váš charakter. Co říká o vás? 5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den Nutíte se jíst 2x denně, abyste zhubla? Už nemusíte! Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika