deprese

Depka to je nejsložitější kamarádka nejen pro sebe samého ale i pro okolí. Sama vím jaké je to trápit se s ní a nemít pořádně kam se vypovídat ulevit si když váš stav nikdo nechape,proto píši tuto diskuzi ve které se navzájem v těžké chvíli podržíme.
26.3.2010

Diskusi založil(a) 26.3.2010 gruela

reagovat Hermina 4.4.2010 8:20  14%    +  -

karmelie1: tak možná by bylo na čase začít ji léčit pod dobrým odborným vedením

reagovat karmelie1 3.4.2010 15:04  18%    +  -

Hermina: vím co je deprese,léčím si ji 13 let,

reagovat Hermina 3.4.2010 14:00  13%    +  -

karmelie1: no, nezaměňovala bych depresi se splínem (blbou nenaladěností nebo přepracovaností), přestože se ten termín tak dneska obecně používá ... depresi (psychiatricky diagnostikovanou) nezaženeš ani nezlepšíš žádným odreagováním, prospáním nebo procházkou ... deprese je stav, kdy doplazit se na záchod a zpátky do postele je občas vrcholná aktivita, ke který je člověk schopen se přesvědčit a vyhecovat

reagovat Hermina 3.4.2010 13:54  13%    +  -

gruela: zdravim ... taky jsem si tim prošla ... takže vim dobře, jaký to je ... a jediný, co mi pomohlo, byla skutečná terapie ... prášky jsou nezbytná věc pro to, abys mohla vůbec s terapií začít ... ale pokud je bereš jenom samotný bez další práce s psychologem, tak je to akorát uhrabávání krtčích hromádek ... ale pokud nechytíš krtka, tak se to bude vyboulovat někde pořád ... doporučuju ti najít si dobrýho psychologa s dobrejma doporučeníma, kterej ti bude navíc "lidsky" sedět, a pustit se do terapie (nalezení a odstranění příčin) ... bez toho v tom budeš trčet věčně

reagovat Hanuška 2.4.2010 14:21  5%    +  -

gruela: Hlavní je, že nikdy nesmíš vysadit z vlastní vůle léky.
Pokud ti pan doktor předepsal antidepresiva, nesmíš je vysazovat a taky asi chodíš na nějaké kontroly, takže by ti měli říct, že ani když je ti přechodně lépe, nesmíš vynechávat lék

reagovat 1471963 1.4.2010 14:11  5%    +  -

Dcera trpí depresemi, snažím se jí pomoci, vyslechnout, poradit, ale nevím jestli jí to pomáhá a jestli to dělám dobře, ale pak mám pocit, že to padá zase na mě, když ji vidím, jak je jí zle. Jak na to?

reagovat Mata69 29.3.2010 23:47  100%    +  -

gruela: ale upřímně tě lituji, jsi velice mladá, i když vím, že ta mrcha si nevybírá....

reagovat Mata69 29.3.2010 23:46  100%    +  -

gruela: tak tohle co děláš ty, dělá tchán - bere antidepresiva a když má pocit, že se cítí dobře, tak je prostě vysadí, protože si myslí, že už je nepotřebuje....a to je ten průser. Pak do tý depiny zase spadne a někdy je to velmi velmi důkladné a cesta ven je velmi náročná, jak pro něj, tak i pro nás, členy rodiny. Vím, od svých pár kamarádek (které se s depresemi léčí leta) i od mudr, že antidepresiva se nesmí vysazovat najednou, když už, tak postupně a nikdy ne bez vědomí lékaře. Když se pak začnou znovu brát, jejich nástup chvíli trvá.
Proto si myslím, že není dobré, že je vysazuješ ve chvíli kdy se cítíš líp, pak se ti deprese vrací a může to být i horší.

reagovat jojo 29.3.2010 20:11  1%    +  -

pokud bereš antidepresiva tak je nemůžeš jen tak vysadit, kdy si myslíš, že se cítíš lépe.

reagovat White-dancerin 29.3.2010 17:04  70%    +  -

Durga: pokud ja vim, tak aktivni je a jsem jejim clenem ale nic proti nove diskuzi

reagovat Durga 29.3.2010 16:59  59%    +  -

White-dancerin: To máš sice pravdu, ale je uzavřená. Takže nikdo neví, jestli je ještě po těch letech /založena 2007/ ještě funkční - může být jen nevymazaná, takových je tady hodně. A navíc - půjde na ni jen ten, kdo o ni ví. Přitom za tu dobu, od vzniku staré diskuse sem přišla řada nových lidí, kteří třeba necítí potřebu ji vyhledat, ale pokud se objeví mezi novými, tak na ni půjdou.

reagovat White-dancerin 29.3.2010 16:12  70%    +  -

Uplne stejna diskuze zde jiz existuje:

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=9964

reagovat karmelie1 29.3.2010 16:04  17%    +  -

jednou jsou horší dny ,podruhé zase lepší,já mám taky dny ,kdybych nejradši zalezla a s nikým nepromluvila,mě rozhodí počasí nebo už vím hned ráno,když se vzbudím,že dnes to nepůjde,proto je důležité najít si něco,co zlepší náladu,někomu pomůže procházka atd,přijít na to co pomůže zlepšit náladu

reagovat AlexandraW 29.3.2010 15:57  19%    +  -

karmelie1: Máš pravdu, je potřeba se odreagovat, ale já mám občas takový stavy, že at se snažím jak se snažím odreagovat, tak to prostě nejde...

reagovat karmelie1 29.3.2010 15:33  17%    +  -

deprese znám velice dobře,je to vlastně nemoc,s kterou se musíme naučit bojovat.Je to přemíra stresů,která se na nás valí,ne každý je tak silný,aby se otřepal a pokračoval dál.Když máte depresi nic se nedaří.Chce to si najít způsob,jak na chvilku během dne zapomenout na starosti a problémy,tzn.udělat si radost,odreagovat se.Mě třeba pomáhá ,když si pustím nějakou písničku,nebo se hodinku prospím,zkrátka vypnu,pak je hned svět zase veselejší.Mám tyhle stavy už třináct let,ale vím ,že když se odreaguji,je to zas na nějakou dobu lepší a všechno jde snáz.

reagovat AlexandraW 29.3.2010 14:27  19%    +  -

gruela: Tak to jsme stejná věková skupina asi, je mi taky něco málo přes dvacet Já mám zase problémy s přítelem, ale spíš mi přijde, že si ty problémy sama hledám...můžu se zeptat odkud jsi?

reagovat gruela 29.3.2010 13:41  10%    +  -

no mlada to se nevim me je neco malinko pres 20 a neni to jednoduchy AlexandraW:

reagovat gruela 29.3.2010 13:40  10%    +  -

no ted to snad bylo nejhorsi manzel uz vytahoval rozvodove papiry mame dve male deti a to je to nejhorsi no nakonec jsem ho nejak ukamenoovala argumentama a ted se snazim byt vzorna mama myslim to tak jo nerikat nemam nic na sebe dneska vypadam jak debil na deti nervat vysvetlim jim to snazit se vsechno najednou udela tje to makacka ale jde to jsem zvedava na jak dlouho

reagovat AlexandraW 29.3.2010 12:39  19%    +  -

gruela: Ahojda, jsem sice mladá, ale taky jsem si prošla hodně špatným depresivním obdobím...je pravda, že jsem na tom teď líp, ale ještě se pořád necítím úplně nejlíp...jsem ráda, že jsi založila tuhle diskuzi, každej člověk se potřebuje občas vykecat

reagovat gruela 26.3.2010 18:00  8%    +  -

Trpím depresema , už nějaký ten pátek papám prášečky vždy když už se cítím lépe je neberu a pak zase se vše vrátí do ztracena, nejenže tím trpí celá moje rodina ale pokud si to v té své hlavince nesrovná přijdu o ní.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: deprese
Diskusi založil(a): gruela
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Ženy a svět
Přečtěte si
Podzimní pohoda na chalupě. Vyzkoušejte skvělé recepty Sledujete dětem aktivity na sociálních sítích? Měla jsem šok, co 11letá dcera sdílí na internetu Dárky pro muže. Jaké dárky jim udělají opravdu radost? [Vánoce 2014] Náš nejlepší kardiochirurg profesor Jan Pirk: velký rozhovor o práci i žvotě Žena z Oregonu si otevřela ?muchlovací? salón, první týden měla deset tisíc klientů Skvělý pomocník: centrální vysavač. Jak vlastně funguje? Nejlepší podzimní uvolnění. Jaké masáže stojí zato vyzkoušet? Rodič záchranář. Desatero první pomoci, které je dobré znát! Američan vyrobil konkurenci Barbie, má proporce normální devatenáctileté dívky Dárky pro zdraví ocení každý. Vybírejte s námi. [Vánoce 2014]

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.