Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Duben na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat Amarka 26.4.2018 19:46  5%    +  -

Sallow: Paráda, budou semínka.

reagovat Amarka 26.4.2018 18:45  5%    +  -

dagos: Taky tak s počasím ... Víkend snad bude lepší.

reagovat Amarka 26.4.2018 18:43  5%    +  -

janeten: Tenhle týden je vážně hektický... Ale mám posekáno, záhony upravené, přesazené jahody ( teprve), muškáty, bylinky a zaseto. Zasazené jiřiny a mečíky.Teprve jsem pikýrovala rajčata a všelijaké papriky. Ven vše až po zmrzlících. Není kam spěchat.
Réva má listy a jde na květ. Kdyby něco, zakreju. Dnes tady vítr ledárna, trochu popršelo.
Můžou přijít přízemní mrazíky.

reagovat janeten 26.4.2018 15:47  89%    +  -

Iivetata: už mám jednu jíchu z kopřiv, tak budu přihnojovat. U nás teda pořád fouká vítr, saláty se venku melou...

reagovat Iivetata 26.4.2018 14:40  11%    +  -

janeten: jasně,prostě nemaj už z čeho žít.Tak to mě vyjde akorát do toho půli května a půjdou ven.

reagovat janeten 26.4.2018 14:07  89%    +  -

dagos: teď jsem se dívala na předpověď a hlásí 4, nebo 5 stupňů mrazíky snad ne.

reagovat janeten 26.4.2018 14:06  89%    +  -

Iivetata: protože už jsou prokořeněné v květináčích, aby měly dost výživy

reagovat dagos 26.4.2018 12:33  29%    +  -

Zítra ráno hlásí i přízemní mrazíky.

U nás se dnes hodně ochladilo, i přeprchá.

reagovat Iivetata 26.4.2018 11:07  11%    +  -

janeten: rajčata proč do hlíny ve skleníku

reagovat janeten 26.4.2018 9:15  89%    +  -

Iivetata: je vše dříve letos, hrozné teplo rychle po chladnu, taky mám 2 dny venku saláty a nějaký hrášek - chystám se naset zbytek zeleniny a rajčata dát do hlíny ve skleníku - už mají prorostlé kořínky. Ven chci dát pár sazenic, ale ještě se mi zdá brzo, přijdou zmrzlíci, u nás bývají i koncem května. Asi ty co mám ven ještě jednou přesadím.

reagovat Iivetata 26.4.2018 6:32  11%    +  -

čeredka: já ještě čekám,včera jsem dala ven saláty.

reagovat čeredka 26.4.2018 6:26  5%    +  -

holky,kdy dáte ven papriky a rajčata letos??

reagovat Iivetata 25.4.2018 13:07  11%    +  -

janeten: taky jsem o tom přemýšlela,ale nevím jestli nemám slimáky,ještě jsem nedávala návnady,a letos mi připadá,že je vše o 14 dní dříve.

reagovat Sallow 25.4.2018 10:31  100%    +  -

Včerá jsem objevila že mi už začíná nakvétat MEDVĚĎÁK.

reagovat janeten 25.4.2018 10:08  89%    +  -

Ahojky děvčata, venku plno práce, všechno roste, kvete, nejvíce roste trávavčera jsem dala ven sazenice salátů, sice hlásí nějaké přízemní mrazíky, ale to bych ven nedala nikdy nic, mrazíky můžou být i v květnu. Už hlásím prvního škůdce - housenka ve skleníku mi okusovala sazenice.krásný den všem

reagovat janeten 23.4.2018 13:30  89%    +  -

Sallow: šikulka

reagovat Iivetata 23.4.2018 13:12  11%    +  -

Sallow:

reagovat Sallow 23.4.2018 10:18  100%    +  -

Tak hlásím letošní první sušení.
Ostříhala jsem větší lodyhy libečku. Lístky suším zvlášť a rozpůlené lodyhy také zvlášť. Ty jsou dobré do vaření brambor , nebo i polévek. Krásně to b)na verandě schne....a letos mi nepožene do květu, když ho budu takhle pacifikovat.

reagovat Amarka 20.4.2018 12:39  5%    +  -

Perila křovitá-chutná rostlina, léčivá pro alergiky.

Perila křovitá

reagovat Amarka 20.4.2018 12:09  5%    +  -

dagos: Dvoubarevná meduňka ? To ani nevím, že taková existuje. Bude to vyšlechtěný, háklivější kultivar a možná, že právě asi proto v zimě ty mrazy nedala.
Mně nakonec ten tymián půjde, objevila jsem na něm, že si dá říct. S levandulí nevím.
Dneska je jak v létě a víkend bude prý ještě slibný, pak se má ochlazovat. Příroda stihla všechen ten skluz, stromy a keře kvetou, krása. Já si počkám ještě se sazenicemi ven, vím, jak to chodí se zmrzlíky, hlavně u nás.

reagovat janeten 19.4.2018 8:27  34%    +  -

dagos: taky mám plastový kompostér a co se nerozloží, to dávám na záhon pod mulč, nato hlínu a do toho dýně - krásně se ty zbytky rozloží.

reagovat janeten 19.4.2018 8:22  34%    +  -

Amarka: Díky Ali, tak budeme trpělivé

reagovat dagos 18.4.2018 23:14  18%    +  -

Amarka: Levandule modré už obráží. Ale chci ji postupně zmladit. Bílá uvidím, zatím nevypadá moc dobře, ale to ani loni a nakonec i pěkně kvetla. No uvidíme.

Lestní jahůdky už vystrkují poupátka, se bojím, že přijde mráz a spálí je. Jak přišlo to slunce, opravdu se to vše snaží vykvést co nejrychleji.

reagovat dagos 18.4.2018 23:11  18%    +  -

Amarka: Máme takový ten plastový kompostér a kompost nepřekládám. Nahoře hážu, dole něco vyleze. Bývá hrubší, občas i nějaký kousek, co se mi zdá velké, hodím zpět pak nahoru. Občas prolívám, ale jen vodou, jíchou mě to nenapadlo.

reagovat dagos 18.4.2018 23:09  18%    +  -

Amarka: Mně asi uschla meduňka. Asi obejdu sousdky, komu přežila, jestli dá okopek. Ale měla jsou kopenou "dvojbarevnou", tož to mít nikdo asi nebude.
Tymián mi taky proschl. Máta nakonec nějaká raší, ale spíš tam, kde narostly mladé výhony. tak to budu muset přesadit.

Měsíčku budu mít mraky, buď sazeničky rozdám, nebo vyhodím, tolik se mi jich na záhon nevleze. Ona jedna rostlinka se dost rozroste.

Hrozně rychle mi doma vyklíčila rukola. Za dva dny už je rostlinka. Mívala jsem v záhonku, ale zusím jen pár roslin do truhlíku na balkon, v záhonu mi do lividoval škůdce. To samé pettželku, jestli vyraší, dám jen do truhlíku na balkon, kam slimáci nevylezou. Už dva roky jsem neměla nic, vše mi ty potvory sežraly až u země.

reagovat Amarka 18.4.2018 22:50  5%    +  -

dagos: Napadl mě ten nějaký moribundus z tropického ovoce v tom kompostu a to tropické ovoce je ošetřováno výdrž chemií.
Jenže, co u nás není...
No, já občas překládám kompost ( je to fuška) a pak, když mám dost jíchy, tak ji rozředím 1:10 a proleju s ní ten kompost. Musí se ředit, samotná jícha je extra silná.
Jj, i se používají.
Krásně vše venku poskočilo, hlavně tráva Také jsem koukala na narcisky i hyacinty, nedávno rozkvetly a už se budou mít k odkvětu. Škoda, že tak rychle. Pivoně si to raší ostošest, i další květiny. Mám radost, že nakonec ta máta přežila a klube se ven , i meduňka. Vyrostl už i libeček, kozlík, třezalka, raší yzop, dobromysl. Nějaké tymiánky přežily ( žily zahrnuté v zákopu venku), hlavně citrónové, ale klasický tymián asi uschl. Zrovna tak asi nepřežije levandule-nevypadá dobře. Šalvěj nakonec mrazy ustála. Seřízla jsem znova růže , u tří je to jo a ne... Jinak mě velmi mile překvapily měsíčky. Vloni jsem jich měla všude možně. Hodně semínek přežilo v hlíně mrazy a už raší pěkné zelené rostlinky. Je to radost.

reagovat dagos 18.4.2018 21:52  18%    +  -

Venku vše hodně poskočilo. Jako růstově. Louky už jsou zelené, tráva roste přímo před očima. I růže už hodně raší a tvoří výhony. Některé květiny dost rychle rozkvetly i odvetly, třeba venku hyacynt. Úplně odvetlý není, ale jindy se mi zdá že vydrží dýl.

A úplní rekordmani mi přijdou pivoňky, už jsou vidět zárodky poupat, ty snad za den vylezou o pár centimetrů.

reagovat dagos 18.4.2018 21:50  18%    +  -

Amarka: O té hnilobě jsem četla, ohledně banánů. Ale prý když jich není v tom kompostu moc, tak to nevadí.
Prý je dobré je i usušit a používat ten prášek z nich, ale taky jsem nezkoušela.
Logr používám. A taky čaje, černý i zelený, ty sypu přímo do záhonu. Tolik ho nevypiju, aby to v záhonu dělalo nějaké "hromady". Jak moc to hnojí nevím, ale říkám si, že to je prířodní, tak když nic, tak to zhinje.

reagovat Amarka 18.4.2018 21:49  5%    +  -

dagos: Tady jsem zkopírovala. Někdo tvrdí ano, jiný ne ...

Strejda Google a celá stránka na téma banánové slupky

reagovat Amarka 18.4.2018 21:29  5%    +  -

dagos: Máš pravdu, na logr jsem zapomněla Vaječné skořápky dodají vápník a stačí je jen trochu nadrtit. Procesy v půdě si poradí i s nenadrcenými na prášek. Aha, vidíš a já měla za to, že banánové slupky do kompostu ne kvůli hnilobě.
Já vím , psala jsi mi to nedávno v komentáři kvůli mému přihlášení sem, co se děje na Dámě. To jsem pobrala, ale dnes mi nešel vložit ani komentář a v diskuzích jiní komentovali. Těm to šlo.Tak jsem se podivila.
Před chvílí mi psala p. Evelyn, že vkládání je opraveno. No ale na dalším se pracuje. Komu nejde přihlášení, může to prý zkusit tady na Dámě u blogů např. a povede se.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pěstujeme bylinky
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?