Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Červenec na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat Iivetata 16.8.2018 12:42  18%    +  -

janeten: když mám přebytky,tak taky dělám vegetu,červenou cibuli jsem měla vloni pěknou,ale letos bída,žlutá byla daleko lepší.Ze semene jsem už taky pěstovala cibuli,ale měla jsem oproti sazečce malou,ale to už je asi tak před 5 lety.

reagovat janeten 16.8.2018 8:42  100%    +  -

Iivetata: já mám letos cibuli mizernou, maličkou, vloni mi ji zase napadla vrtalka ze sazečky, tak jsem letos dávala jen ze semene, ale je prachbídná. Já si pro sebe sázím většinou červenou, tu můžu i syrovou, je jemná, už kupuji cibuli na zavařování. Vloni byla ta co dozrála dost špatná, tak jsem ji nasušila. Osvědčilo se mi zprcování zeleniny sušením, udělám směs "vegetu" a dávám pak do jídel všude místo bujonu.

reagovat Iivetata 16.8.2018 6:26  35%    +  -

janeten: mě už dochází cibule ze zahrádky,ted budu dělat kečup ,tam taky přijde,a to jsem si myslela,že jí mám hodně,já jí hodně sptřebuji na zavařování

reagovat janeten 15.8.2018 14:40  95%    +  -

Iivetata: tak o tom salátu slyším poprvé, mám místo na záhonech, zkusím tu cibuli, uvidíme, co vyroste. Jeden rok jsem si pěstovala cibuli na semeno, tak ho mám dost.
Předloni jsem měla cibule hodně a zapomněla jsem na záhonu několik cibulek a zjara krásně vyrašily, žádná spešl odrůda to nebyla.

reagovat Iivetata 15.8.2018 13:15  21%    +  -

janeten: ozimou cibuli jsem ještě nepěstovala,vím ,že jsem jenom sázela zimní salít a že opravdu jsem ho sklízela brzo na jaře

reagovat janeten 15.8.2018 12:12  95%    +  -

Iivetata: tak jsem ty okurky už přestala zalévat, schnou jim listy. Přemýšlím o ozimé cibuli, nemáš zkušenosti? Píší, že se seje v srpnu, to znamená vyseju cibuli v srpnu a na jaře budu sklízet? Nikdy jsem takto nesele, ale byla jsem v nemocnici s paní, která mi říkala, že ve skleníku sejí na podzim i mrkev a že jim pak na jaře brzy roste. No akorát bych předpokládala, že se ten skleník bude muset zalévat.

reagovat Iivetata 8.8.2018 11:54  34%    +  -

janeten: já mám zbytek okurek nakládaček venku,tam svilušky nemám a ty nechávám přerůst a máme je na jídlo,už taky nezavařuji

reagovat janeten 8.8.2018 10:59  100%    +  -

Iivetata: mě už okurky tím horkem usychají, včera jsem ještě večer ve skleníku zalila, ale už je nechám jen na jídlo, zavářet už nebudu.
Přijde mi, že i cukety zastavily růst.

reagovat Iivetata 8.8.2018 10:12  34%    +  -

janeten: já jsem letos proti sviluškám nestříkala a taky mi totálně zlikvidovali okurky

reagovat Sallow 3.8.2018 17:04  100%    +  -

Iivetata: To nevím, ale na Google mi něco naskočio. Projdi si ty odkazy...

reagovat janeten 3.8.2018 11:31  100%    +  -

Iivetata: proti sviluškám jsem stříkala postříkem Canella, zatím to vypadá, že ve skleníku dali okurkám pokoj.

reagovat Iivetata 3.8.2018 11:26  23%    +  -

Sallow: myslíš ,že by to účinkovalo i na svilušky,já s nimi strašně bojuji každý rok

reagovat Sallow 3.8.2018 9:01  100%    +  -

Rajčatový postřik proti mšicím z listů rajčete - recept, postup, návod, příprava TADY

reagovat Iivetata 2.8.2018 8:57  22%    +  -

janeten: taky si to myslím

reagovat janeten 2.8.2018 8:55  100%    +  -

Iivetata: to budou asi ti hryzci, tu je taky spousta děr a na kraji jednoho záhonu byl takový kopeček jako krtičinec, ale bez otvoru, tak jsem to ušlápla...kdoví, co to bylo.

reagovat Iivetata 2.8.2018 8:46  22%    +  -

já jsem dala 3 saláty do petek a zavěšené na zdi,a ty jdou krásně a 3 jsem dala do zahrádky a ty mi nejdou,jeden už zmizel úplně a druhý něco baští ,jsou tam díry a myslím,že dnes tam nebude ani jeden.

reagovat janeten 2.8.2018 8:38  100%    +  -

Iivetata, Sallow: holky já saláty taky vzdala, rostly mi ze 6 dva a včera jsem našla jen jeden, tak jsem ho zalila, ještě mám jeden na dvoře u dýní...tak snad.
Lichořeřišnici jsem kvůli dřepčíkům zlikvidovala celou.

reagovat Sallow 2.8.2018 7:39  100%    +  -

Iivetata: Také se mi saláty letos nevedou. Už jsem to pro letošek vzdala.

reagovat Iivetata 2.8.2018 7:37  22%    +  -

já jsem zasadila saláty a něco mi je žere,ale slimáci to nejsou

reagovat Sallow 1.8.2018 9:19  100%    +  -

janeten: Jó, je to prevít. Já ám několik druhů máty, ale každou v kyblíku beze dna a zapuštěnou v záhonu. Tak že se mi smíchají. Stačím ji odebírat ... i jen snítku do vody. Ono to ovoní je to dobré.

reagovat janeten 1.8.2018 8:57  100%    +  -

Sallow: já tu mátu tam zlikvidovala, byla stejně celá prolezlá a nic jsem z ní pak nedělala, teď mám mátu v květináči na dvoře - přezimuje a roste jako divá - je to nezmar a pro moje potřeby stačí, nemusím jí ani moc v čaji, spíše používám čerstvou do vody s citronem přes léto.
Včera jsem vytrhala všechnu lichořeřišnici, snad se ty černé potvory odstěhují.

reagovat monada 31.7.2018 19:34  26%    +  -

Sallow: tak to buď ráda hostí jí někdo jiný.

reagovat Sallow 31.7.2018 17:03  100%    +  -

monada, janeten: Já ji měla dva roky na chalupě na mátě. Nic jsem s ní nedělala a ona se už třetí rok neobjevila. Asi našla u někoho něco lepšího

reagovat janeten 31.7.2018 14:36  100%    +  -

Sallow: mě taky zničila mátu v zahradě ta mandelinka.

reagovat monada 31.7.2018 13:31  26%    +  -

Sallow: No nevím prozkoumám ji mám ji na balkoně ve 2 patře . Zkusím otrhat všechny listy co jsou ožrané a uvidím

reagovat Sallow 31.7.2018 11:29  100%    +  -

dagos, monada: Ta mandelinka bramborová je pěkný prevít. Já ji měla několik let na chalupě na mátě.

reagovat janeten 31.7.2018 10:15  100%    +  -

dagos: rukolu jsem měla brzo, tu nestihli, prožrali mi listy od tuřínu, ale tuřín byl O.K. vysela jsem teď znovu kadeřávek a toskánskou kapustu, mám ji na dvoře schovanou mezi kytičkami. Jak vyroste, půjde pod textilii.

reagovat dagos 31.7.2018 9:21  100%    +  -

janeten: Já letos nasadila rukolu na balkon do truhlíku a našly si ji tam dřepčíci taky. Přeloni jsem měla v zahrádce krásnou. Loni ji dřepčíci našli, tak jsem letos zkusila jiné místo a nepomohlo to.
Jak píšeš, bylo to tak ožrané, že sjem to vyhodila, jíst jsem to nejedla.

Ty rady jsem našla pozdě, příště budu ještě víc zalévat a případně zkusím ty pásky. škovrů máme na zahradě dost, ale si budu muset je nastěhovat přímo na ten záhonek.

reagovat janeten 31.7.2018 9:10  100%    +  -

dagos: jsi hodná, vodou polévám, desky jsem vylepila, za hodinu byly černé, ale nechala jsem je stále viset, včera jsem zkusila ještě postříkat roztokem Canella - je to přírodní, takový olejíček hřebíčkový, ve skleníku jsem tím stříkala okurky proti sviluškám, trochu to pomohlo, ale ta lichořeřišnice je tak ožraná, že nemám vůbec chuť ji jíst - takže ji vytrhám ovečkám.
Ožrané ředkve a řeřichu jsem zakopala a naseju tam něco jiného, co nežerou. Ještě jsem podsadila trochu fenyklu a nasela 3 řádky mangoldu, ten nežerou.

reagovat dagos 31.7.2018 8:45  100%    +  -

monada: Na mátě škodí mandelinka mátová

http://www.jaksiudelat.cz/mate-matu-samou-dirou-zere-vam-ji-mandelinka/

Taky jsem ji na mátě měla. Myslela jsem nejdřív, že to jsou slimáci. Ten brouček je takový menší a ty její larvy taky, jsou černé, ty larvy.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pěstujeme bylinky
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si