Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Leden na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat Sallow 16.2.2018 16:56  100%    +  -

HURÁ! Jaro je tu....už mi naklíčila první semínka feferončiček na tamponku. Přivezla jsem z Kaufu zeminu na semenáčky a už jsou v kelímcích i zalité. Jen větší semínka paprik ještě na vlhkém tamponku spí.

reagovat janeten 13.2.2018 8:57  24%    +  -

dagos: taky dávám slupky do kompostu

reagovat janeten 13.2.2018 8:56  24%    +  -

dagos: asi ano, už je na mochyni čas, já se rozhodla, že letos ji sít nebudu, ta fialová mě vloni nijak extra neoslovila a letos jsem se rozhodla, že to omezím, tudíž mochyně až napřesrok možná. Zato jsem si z potravinových zahrad objednala obří ačokču, posílají jen 4 semena a že klíčivost je 50%centní, tak doufám, že mi vzejde, mě moc chutná a když budou plody ještě větší, budu ráda, už jsem jí našla místo ve skleníkupáč vloni mě sazeničky žraly slimouši.
Momentálně bojuju s nějakým moribundusem, v poledne jdu k lékařce, tak nejspíš skončím v pelíšku s antibiotikama.

reagovat dagos 12.2.2018 22:32  100%    +  -

Sallow, janeten: Přemýšlím, že asi je nejvyšší čas, možná i dost pozdě, vysít mochyni. Loni jsem vysela tedy ještě později a pak mi stihlo uzrát jen pár plodů, i když jinak bylo "lampionků" hodně.

reagovat dagos 12.2.2018 22:30  100%    +  -

Sallow: O těch banánových slupkách jsem to taky četla, že jsou dobré na hnojení. Já je dávám do kompostu

reagovat janeten 12.2.2018 14:05  23%    +  -

Sallow: já letos jen beraní rohy a papriku Severku, jinak na to nemám už místo.

reagovat Sallow 12.2.2018 13:32  100%    +  -

janeten: Také jsem měla vloni pozdě semínka z feferonek. Vyrostly, bylo jich málo, ale zůstalo jich hodně jen žlutých. Bylo pak už málo na ně sluníčka. Proto jsem s tím začala dříve.

reagovat janeten 12.2.2018 13:28  23%    +  -

Sallow: rašelinové květináčky to jsou, jsem si nemohla vzpomenout. Vloni jsem sela začátkem dubna feferonky a jak krásně rostly.
Včera jsem zpracovávala dozrálé feferonky s koupenýma kapiema na chilli omáčku.

reagovat janeten 12.2.2018 13:15  23%    +  -

Sallow: Letos jsem si koupila ty přírodní květináčky hranaté a dávala jsem po více semínkách, nechám nejsilnější rostlinky. Já to pak vrznu do skleníku, ale sela jsem jen pár druhů. Papriky mám jen dva druhy a rajčata jen asi 6 a po 4 kusech od druhu. Letos se držím při zemi.

reagovat Sallow 12.2.2018 12:51  100%    +  -

janeten: Já mám semínka paprik jako vloni na vlhké buničině. Tak UVIDÍM JESTLI NAKLÍČÍ. PAK JE TEPRVE DÁM DO KONTEJNERKŮ.
Na rajčata ještě tak do půli března vyčkám, aby nebyla tak vytáhnutá....je ještě málo světla....si myslím.

reagovat janeten 12.2.2018 10:11  23%    +  -

Sallow: dobrý nápad
Tak jsem včera vysela rajčata a papriky, snad vyklíčí.

reagovat Sallow 11.2.2018 18:21  100%    +  -

Našla jsem dobou věc na pokojové kytí.
Suché cibulové slupky vložíme do kyblíku a zalijeme vroucí vodou. Takto je ponecháme asi 2-3 dny a scedíme. Tekutinu používáme k zálivce. Dodáme tak rostlinám cenné flavonoidy a síru; zároveň je ochráníme před plísněmi.

reagovat Sallow 11.2.2018 17:36  100%    +  -

Já už vítám jaro.
Už mi měsíc kvetou sněženky. Ty obyšejné i plnokvěté.
Dokonce jsou venku i poupadata bledulí. Ta jsou ještě zavřená, ale už jsou.

reagovat Sallow 11.2.2018 16:55  100%    +  -

NĚKDE JSEM ČETLA, ŽE SE MAJÍ POKRÁJET A NAMOČIT DO VODY SLUPKY OD BANÁNŮ - PRÝ JE TO DOBRÉ HNOJIVO NA KYTÍ. MÁ S TÍM NĚKDO ZKUŠENOST?

reagovat janeten 22.1.2018 14:46  26%    +  -

Ahojky děvčata, tak u nás bílá peřina a zima brrrr, ale už mě stejně berou myšlenky na zahraduovšem mám plný parapet kytek, tak nevím, kam dám semínka. Pořád říkám, že to letos omezím...vloni jsem vše sela strašně brzy a pak nebylo teplo, letos začnu až v březnu, dříve určitě ne.

reagovat Iivetata 14.1.2018 12:20  28%    +  -

Sallow: uvidím, třeba zkusím

reagovat Iivetata 14.1.2018 12:19  28%    +  -

Amarka: já jsem si letos taky dala celer na podzim domů,ale vůbec mi nejde,listy jsou takové bledé ,zrovna jsem říkala,že jo musím spotřebovat.

reagovat Sallow 12.1.2018 8:57  100%    +  -

Amarka: Jasně dávám na tampónek semínka rajských i paprik. Klíčím tak většinu semínek. Tak vidím, jestli rostou. Teprve pak je dávám do hlíny.
Dnes budu dávat ke klíčení Angínovník. Ten si dává na čas. Trvá mu to i měsíc, ale vidím, jestli poroste.

reagovat Amarka 12.1.2018 0:21  9%    +  -

Iivetata:

Taky se v únoru pustím do výsevu všech paprik a papriček. Nějak to uteklo a už zas budeme sít. To je dobře a je to pak veselejší , jak nám to začne klíčit.
Celer už nevysévám, každoročně tu zjara máme trhovníka, prodává levně sazenice. Celery má krásné.
Jinak celerovou čerstvou nať mám celoročně. Na podzim před mrazíky vydloubnu pár celerů s natí a kořeny, přesadím je a dám do místnosti, kde netopím k oknu. Občas lehce pozaleju. Sklízím si kdykoliv nať do polévky atd.

reagovat Amarka 12.1.2018 0:14  9%    +  -

Sallow:

Zdravíčko, mělo by nasněžit, snad příští týden...slibovali. Tohle počasí není dobré pro nic.
Čtu,jak klíčíš rajčata. Zajímavé. Já nedám dopustit na jiffy ( ale ne ty kokosové, zklamaly mě). Letos i papričky ?

reagovat Amarka 12.1.2018 0:05  9%    +  -

janeten:

Jsou fajn. A už to pomalu začne.

reagovat Sallow 11.1.2018 19:34  100%    +  -

Iivetata: Ne, dolévám tam vodu a mističku mám přikrytou půsvitným víčkem od velkého jogurtu. Takový pidiskleníček

reagovat Iivetata 11.1.2018 18:00  30%    +  -

Sallow: a nevyschl třeba za 12hod

reagovat Sallow 11.1.2018 14:06  100%    +  -

Iivetata: Já vloni nechal klíčit jak rajčata, tak papriky na vlhkém tamponku a osvědčilo se mi to. Letos se na to chystám znova.

reagovat Iivetata 11.1.2018 11:19  30%    +  -

Sallow: taky jsem už probírala semínka,koncem ledna vyseji celer,a začátek února papriky.No a chybí mi mrkev,a ředkvičky musím dokoupit.Jinak vše mám od lonska.

reagovat Sallow 11.1.2018 9:42  100%    +  -

Amarka: Už okukuji semínka paprik a feferonek. Ještě je asi na ně čas, ale už mám svrbění

reagovat Sallow 11.1.2018 9:40  100%    +  -

Amarka: Ahojík, tak zima se nějak courá. Jen aby nás pak netrápila do května.

reagovat janeten 11.1.2018 9:35  29%    +  -

Amarka: to jsou dobré stránky, hodně tam chodím na rady.

reagovat Amarka 10.1.2018 23:38  9%    +  -

Zajímavé webové stránky.

Pěstitelské zkušenosti, dotazy a rady.

Zahrada.cz

reagovat Iivetata 25.11.2017 13:51  27%    +  -

janeten: snad bude, ale bude až od Ježíška

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pěstujeme bylinky
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Jak vyčistit kůži a správně o ni pečovat Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin Irena Kačírková: Bílá paní, která bojovala s bývalým režimem Začíná čínský rok Psa: Co nás čeká v lásce, v práci i zdraví? Nejkrásnější bílé ložnice. Ve které byste si ustlali? Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší? Fakta o metabolismu: Co s vámi udělá jeden den v kanceláři? Nejlepší recepty na kuře: Caesar, ohnivá křidélka i špízy TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády Bršlice. Plevel, který zahrádkáři nenávidí a vegetariáni milují