Pěstujeme bylinky

Určitě se tady na Dámě najde někdo,kdo má v pěstování bylinek velkou zálibu.
Bylinky jsou bezva do kuchyně,na přípravu léčivých čajů atd.
Jsou užitečné i jako léčivky pro ostatní rostliny.
S příchodem jara se na své rostlinky moc těším.Takže vítám příznivce bylinek:-)

Ostatní zajímavosti o bylinkách najdete po kliknutí na NÁSTĚNCE UVNITŘ.

Lunární kalendář
lunární kalendář pro dnešní den
lunární kalendář na celý měsíc
vliv měsíce na zahradu
14.4.2010

Diskusi založil(a) 14.4.2010 Amarka

Aktuální počasí

KLIKNI sem
KLIKNI sem

Amarka 14.3.2015 11:11

Kuchařka ze Svatojánu...

Se svolením autorky paní Evy Francové- kuchařky ze Svatojánu vkládám krásný a zajímavý blog o všem, co by mohlo inspirovat, zajímat... Kuchařka ze Svatojánu
Není bylina, aby na něco nebyla... (přírodní kosmetika, čaje atd.)

Amarka 9.11.2014 22:39

Bylinky v těhotenství a při kojení...

Co užívat a čeho se vyvarovat...

Amarka 21.7.2012 20:43

Červenec na zahrádkách.

KLIKNI sem

Amarka 1.8.2011 23:06

Rostliny si navzájem pomáhají...Proti škůdcům i bez chemie...

Přírodní hnojiva
Léčba rostlin rostlinami
Proti škůdcům i bez chemie...

Amarka 5.7.2011 22:24

Jak založit bylinkovou zahrádku,spirálu.Návody.

Bylinková spirála I.
Bylinková spirála II.

Amarka 27.5.2011 23:20

reagovat janeten 13.7.2017 8:23  44%    +  -

Amarka: jo hrozně těm slimákům chutná lopuch, ten je obětní rostlina

reagovat janeten 13.7.2017 8:22  44%    +  -

Amarka: tak to jsme měly podobný nápad, taky jsem nasadila hafo salátů a nechám je se napást, ožerou většinou okrajové listy a vnitřek je čistý, ale dávám melouny s troškou pivka, je jich u nás dost. Boudičkovce vyhazuju za zahradu.

reagovat janeten 13.7.2017 8:20  44%    +  -

Amarka: v tomhle počasí bylinky venku samy neuschnou, dosouším v elektrické a něco jinak ani nejde, celer se musí rychle, jinak hnědne. Z důvodu místa jsem o úplňku stihla jen majoránku a yzop. Něco nasušeného měsíčku jsem podarovala kamarádce a tak potřebuju ještě trošku, ale teď moc nekvete, je mu chladno.

reagovat Amarka 12.7.2017 23:31  12%    +  -

janeten: Sušička je bezva nápad
Tu bych ráda brala. Mám velké síto a pak byliny věším , ale pořád je to málo.

reagovat Amarka 12.7.2017 23:25  12%    +  -

Nejsou moje, ale je to nádhera... Černé petunky.

reagovat Amarka 12.7.2017 23:12  12%    +  -

dagos: Tak i já nakonec mám slimejše, ale zas jich moc není. Tu a tam nějaký...Boudičkovci jsou nemlich to stejní. Mezi zeleninou proti slimejšům a boudičkovcům to mám vyřešené tak, že schválně pěstuju množství obětních rostlin (afrikány a salát dubáček), na kterých si smlsnou a zelenině zatím dávají pokoj.
Pivo jsem zatím ještě do misek nedávala.

reagovat Amarka 12.7.2017 23:04  12%    +  -

janeten: Ahojky, v neděli o úplňku( bylo krásně a bylinkově voňavě ) došlo na velký sběr bylinek a sušení.
Byla i pěkná sklizeň květů levandule, ale něco jsem přece jen nechala pro včely a motýly.
Jen máty je málo. Přece jen přes zimu pomrzla. Takže mám něco máty a pár nových krčících se přírůstků.
Ze škůdců - asi jako všichni- mě štvou molice, ale přišla jsem na to, že když proliju vodou z kropáče nejen zeminu, ale hlavně svrchu proudem listy např. kadeřávku, kedlubnů nebo růžičk. kapusty, tak to se potvorám tuze nelíbí. Takže... mokro nemusí.

reagovat janeten 10.7.2017 10:33  43%    +  -

Ahojky všem, měla jsem dovolenou, tak jsem sušila co se dalo, vše začíná kvést, sušička nestíhá

reagovat janeten 10.7.2017 10:32  43%    +  -

Iivetata: tak dala jsem nový meloun s trochou piva a až neprší, tak nachytáno slimoušů asi 7 kousků.

reagovat janeten 8.7.2017 18:10  44%    +  -

Iivetata: asi je jich míň. Počkej až začne pršet.

reagovat Iivetata 7.7.2017 14:46  36%    +  -

taky už jsem ho vyhodila ,chytli se do něj jen 2 slimáci.

reagovat janeten 7.7.2017 14:38  44%    +  -

janeten: hele vůbec na něj nelezli, asi jin vadilo, že není zralýlezli na něj jen mravenci, ale už je na kompostě, brzo zplesnivěl.

reagovat Sallow 30.6.2017 13:25  100%    +  -

janeten: No, to jim zase tolik nepodkuřuj. Pokrájej ho na kostičky, zakápni medem a něco ovoce. Třeby meruňky, či jahody.
Slimákům staří slupka

reagovat janeten 30.6.2017 11:16  53%    +  -

Iivetata: taky meloun stěhuju, včera jsem koupila nový, jelikož venku ten rychle měkne, ale je málo zralý, asi ho dostanou slimáci celý

reagovat Iivetata 30.6.2017 10:07  43%    +  -

u nás super zalilo ale mám slimáky na salátech a doposud byly zalezlí - potvory.

reagovat Iivetata 30.6.2017 10:05  43%    +  -

janeten: já už dala včera meloun po dešti,a dnes tam nebyl ani jeden,asi přendám k salátům.

reagovat janeten 30.6.2017 7:49  52%    +  -

čeredka: šlo to hlavně přes západ republiky, u nás napršelo taky slušně, ale Morava moc asi ne.

reagovat čeredka 29.6.2017 17:15  58%    +  -

Sallow: pošli..

reagovat janeten 29.6.2017 13:53  53%    +  -

dagos: inspirace to mi povídej o slimejších, sežraly mě toho dost. Utrhla jsem kapustu a máčela přes noc a dva hajzlíci vylezli ven, bleeee. Včera na dýních jsem taky sbírala.

reagovat Sallow 29.6.2017 11:51  100%    +  -

dagos: ...a já snad půjdu hledat kruh, abych se neutopila. Stále leje

reagovat dagos 29.6.2017 10:43  100%    +  -

Sallow: U nás slimjši furt. Ožerou kde co. U nás včera pršelo a vylezlo jich teda pak dost.

Počasí si zahrává s náma. Hrozné skoky. Sucho, pak slejvák a dnes zase sucho a velký vítr, ten všechno vysuší.

reagovat Sallow 29.6.2017 10:25  100%    +  -

janeten: Jak bylo sucho, tak slimejži byli zalezlí. Těch se asi vyrojí v tom vlhku.

reagovat dagos 29.6.2017 10:24  100%    +  -

janeten: Tedy to je super nápad, s tím sušákem

reagovat janeten 29.6.2017 10:21  53%    +  -

Sallow: má pršet s přestávkama celý týden, sice mám po neděli dovolenou, ale nevadí, určitě nebude pršet stále a jak píšeš vody je potřeba, to denní zalévání už mě nebavilo. Ještě se chystám zasadit přísady zelí a kapusty, tak aspoň se hezky ujmou.
Slimejšům se to mokro líbí, ale chystám jim melouny s pivem a je pořád plno.

reagovat Sallow 29.6.2017 9:30  100%    +  -

Máme šedou oblohu. Bude pršet asi celý den. Jen na osmou to trochu přestalo, ale nyní je to vytrvalé. Krásně to šumí. Bylo ale zapotřebí, prskala už zem.

reagovat janeten 29.6.2017 8:55  53%    +  -

Iivetata: mě muž udělal předloni síta, ale to bylo řečí, suším na nich nahoře v patře - otevřu do průvanu a pak dosouším v sušičce, ale poslední roky moc hub není.

reagovat janeten 29.6.2017 8:54  53%    +  -

Sallow: původně je to myslím jako na dětské hračky, měli jsme to, když byli děti malé, pak jsem to vyhodila, teď jsem si to vydražila v aukci pro kočičky. Originál sítě na sušení bylinek jsou jemnější a je tam lepší přístup. Na těch ošatkách vzadu na dřevě taky suším.

reagovat Iivetata 28.6.2017 18:56  45%    +  -

janeten: a zadarmo,dobrý nápad,ale u nás doma nic takového namáme,já suším na sítu na houby ,ale potřebovala bych jich více,ale to mi nikdo neudělá,tohle dávala mamča do okna,než jsme udělali plastová okna.

reagovat Sallow 28.6.2017 18:37  100%    +  -

janeten: To je dobrý. Už jsem to někde viděla, ale jako odklad místo....nebo tak nějak. Jsi šikulka.

reagovat janeten 28.6.2017 18:30  54%    +  -

tak to je ona

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Pěstujeme bylinky
Diskusi založil(a): Amarka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně! Voňavý chléb i křupavé housky aneb Jak vybrat domácí pekárnu Chcete hubnout po čtyřicítce? Tato jídla si zakažte! Nenáročná pokojovka kalízie je zázrak: Skvělá proti rakovině i alergiím Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině! 11 mysteriózních věcí, které se vám mohou stát, když spíte Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to? 5 triků, jak na nadýchané domácí lívance Domácí bělení zubů: Tipy, které fungují, a co vám zničí chrup Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin