Wüstenrot

Nemá někdo zájem zřizovat si v dohledné době stavební spoření? V květnu platí u Wuestenrotu akce: Smlouva zdarma

http://www.wuestenrot.cz/cz/cz/archiv-aktualit/53.html
7.5.2010

Diskusi založil(a) 7.5.2010

7.5.2010 22:15

reagovat Bassmartin 9.4.2014 20:09  1%    +  -

Přeji dobrý den,
rád bych se s vámi podělil o vlastní nepěknou zkušenost s Modrou pyramidou (dále MP). Před pěti lety jsem si vzal úvěr na 2,1 mil., úroková sazba nebyla na tehdejší poměry nejhorší - 4,64%. Vzhledem k současným sazbám jsem se logicky rozhodl úvěr refinancovat.
Arogantní přístup zaměstnankyň MP na přepážkách pražské centrály a dámy pracující na úsměvně nazvaném útvaru „Péče o zákazníky“, s nimiž jsem žádost o předčasné splacení úvěru vyřizoval, by se ještě dal přejít. Chápal jsem, že MP jde (pouze) o vlastní zisk. Když jsem si zpětně spočítal, že na úrocích jsem za pět let zaplatil cca 470 tisíc, udělalo se mi upřímně zle. Jsem si dobře vědom, že podepsáním smlouvy jsem s danými podmínkami souhlasil, vždyť si to také nyní vyčítám. Poslední políček od MP přišel v podobě penále za předčasné splacení úvěru a to ve výši 40 tisíc, což je tedy téměř maximální možná výše (2% z cílové částky). S ohledem na neuvěřitelnou částku, kterou jsem za oněch pět let zaplatil jen na úrocích (další poplatky nepočítaje), není výše vyčísleného penále dle mého ani trochu morální. Přijde mi to celé spíše tragikomické. Případným zájemcům o úvěr od MP připomenu, že penále je u nově sjednaných smluv možné udělit až do výše 3%, nejspíše proto, aby nikoho refinancování ani nenapadlo.
Pořizoval jsem si tehdy svůj první byt, ke všemu celkem ve spěchu, tudíž jsem situaci zjevně podcenil, mohu si za to pouze sám. Pokud opravdu zvažujete úvěr od MP, neudělejte podobnou chybu, zjistěte si co nejvíce nabídek a pečlivě pročtěte úvěrové podmínky. Za sebe tedy Modrou Pyramidu nikomu rozhodně nedoporučuji.

reagovat verenka2 20.10.2010 19:36  14%    +  -

Wüstenrot hypoteční banka reagovala na potřeby poměrně široké skupiny podnikatelů a uvedla na trh nový druh hypotečního úvěru - Hypotéku bez příjmů.

Nová Hypotéka bez příjmů je účelový hypoteční úvěr, poskytovaný Wüstenrotem na financování vlastního bydlení žadatele, který není schopen prokázat bance své příjmy standardním způsobem.
Hypotéka bez příjmů slouží žadateli k úhradě nákladů na pořízení vlastního bydlení, tj. na financování rodinného domu, bytu nebo stavebního pozemku určeného pro individuální výstavbu rodinného domu.
O Hypotéku bez příjmů lze žádat ve výši od 300 000 do 3 000 000 korun, je poskytována do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. Minimální doba splatnosti je 5 let, maximální 20 let, přičemž úvěr je třeba splatit do 70 let věku žadatele s rozhodujícím příjmem. Úroková sazba je fixována a garantována na dobu 5 let.
Pro posouzení schopnosti splácet úvěr předkládá klient bance pouze své čestné prohlášení o příjmech a majetku a potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu.

S hypotékou bez příjmů tak dostávají novou šanci pořídit si vlastní bydlení nejen mnozí z těch, kteří daňově optimalizují své příjmy, ale i osoby s nepravidelnými příjmy.

reagovat Lulie 22.5.2010 12:10  27%    +  -

verenka2: sikula :)

reagovat verenka2 21.5.2010 21:27  14%    +  -

Lulie: Hlavně jsem si pročítala tyhle stránky http://www.opojisteni.cz/mesic-zivotniho-pojisteni/role-rizika-zavazneho-onemocneni-v-zivotnim-pojisteni/ a pomáhala mi taky hodná Mata69

reagovat Lulie 21.5.2010 14:46  27%    +  -

verenka2: reklamni texty nebo pojistne podminky?

reagovat verenka2 21.5.2010 12:13  14%    +  -

Lulie: já jsem zrovna byla klientka,která ty eklamní texty hodně četla a srovnávala...

reagovat Lulie 21.5.2010 9:11  27%    +  -

verenka2: koukam ale nevim jestli se nekdo chyti na kopirovani reklamnich textu :)

reagovat verenka2 21.5.2010 8:55  14%    +  -

Lulie:

reagovat verenka2 21.5.2010 8:55  14%    +  -

Lulie: Začla jsem si dělalat pojištovacího zprostřetkovatele.

reagovat Lulie 20.5.2010 23:53  27%    +  -

verenka2: :)

reagovat verenka2 20.5.2010 23:31  14%    +  -

WÜSTENROT EveryBody - nové pojištění úrazu a nemoci

Také máte obavy, že delší pracovní neschopnost udělá díru do vašeho rodinného rozpočtu? Do obtížné finanční situace se můžete dostat obzvláště, když splácíte úvěr nebo hypotéku. Řešení je ale jednoduché – dobré pojištění.

Odpovídající pojištění přitom nemusí být drahé a pojistné plnění umožní vyrovnat rozdíl v příjmu z nemocenské a z normální mzdy.Ve standardní nabídce úrazových pojištění však na trhu dosud chybělo pojištění pamatující i na pojištění denních dávek v případě hospitalizace a pracovní neschopnosti z důvodu nemoci. Nové pojištění úrazu a nemoci WÜSTENROT EveryBody tento druh pojištění obsahuje a nejen tím se odlišuje od obdobných pojištění.

Pojištění WÜSTENROT EveryBody kryje rizika spojená s úrazem a nemocí a na jedné smlouvě umožňuje pojistit denní dávku při hospitalizaci následkem úrazu nebo nemoci, denní dávku při pracovní neschopnosti v důsledku úrazu nebo nemoci, trvalé následky úrazu tělesné poškození organismu následkem úrazu i smrt úrazem.

WÜSTENROT EveryBody pro každého a pro všechny na jedné smlouvě

Nové pojištění úrazu a nemoci je určeno pro děti i pro dospělé ve věku od 0 do 70 let. Na jednu pojistnou smlouvu umožňuje pojistit až 6 osob, čímž je ideální pro rodiny V průběhu pojištění lze libovolně měnit rozsah pojistné ochrany a přizpůsobit tak pojištění aktuálním rizikům, je samozřejmě možné změnit také osoby zahrnuté do pojištění.

WÜSTENROT EveryBody zaujme nejen cenou – již od 200 korun měsíčně, ale i tím, že podle počtu pojištěných osob a sjednaných druhů pojištění (rizik) nabízí velmi atraktivní slevy.

Výhody WÜSTENROT EveryBody

U trvalých následků úrazu lze sjednat lineární či progresivní plnění. U progresivního plnění vyplácí pojišťovna podle stupně poškození zvýšené pojistné plnění, které při 100 % stupni poškození činí pětinásobek sjednané pojistné částky.

U pojištění smrti úrazem a trvalých následků úrazu v důsledku dopravní nehody je pojištěným vyplacen dvojnásobek pojistného plnění, v rámci pojištění trvalých následků úrazu pak také paušální částky za jizvy, a to bez navýšení pojistného. U pojištění denních dávek při pracovní neschopnosti neprověřuje Wüstenrot příjmy.

reagovat verenka2 20.5.2010 23:27  14%    +  -

Wüstenrot nabízí:

Stavební spoření zdarma

Klientům, kteří v květnu uzavřou smlouvu o stavebním spoření na cílovou částku min. 250 000 Kč, vrátí Wüstenrot formou prémie úhradu za uzavření smlouvy. Max. výše prémie činí 3 000 Kč.
Snížené úrokové sazby hypotečních úvěrů

U hypoték na bydlení a refinancování úvarů snížila hypoteční banka jednoletou úrokovou sazbu na 4,34 % p.a., tříletou na 4,49 % p.a. A pětiletou na 4,79 % p.a. Až o 0,37 procentního bodu klesly úrokové sazby hypoték do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti s dobou splatnosti až 30 let.
Hypotéky na bydlení zdarma

Wüstenrot hypoteční banka poskytuje hypotéky na bydlení do 85 % hodnoty nemovitosti s pětiletou fixací úrokové sazby zdarma. Klient ušetří na poplatku až 25 000 korun. Trvale bez poplatku vyřizuje banka úvěry REFIN na refinancování dříve poskytnutých úvěrů na bydlení.

reagovat Lulie 13.5.2010 22:02  19%    +  -

Mata69: jasny, ale 4% je na VUM!

reagovat Mata69 13.5.2010 21:54  100%    +  -

Lulie: jenže TUM není garantovaný výnos. Tedy ta procenta TUM nejsou ta procenta výnosu. Tak asi.

reagovat Lulie 13.5.2010 18:17  17%    +  -

Mata69: ta mela 5% TUM :) ted ma 4% VUM :) na mimoradne vklady neomezene :)

reagovat Mata69 13.5.2010 18:14  100%    +  -

Lulie: garantovaný úrok???4%?Takovou znám jednu od ČSOB, ale je to starší produkt....

reagovat Lulie 12.5.2010 10:08  15%    +  -

čpoj, koop, ing, aegon, čsob ... :)

reagovat verenka2 11.5.2010 21:43  13%    +  -

Lulie: i já jsem zvědavá

reagovat Mata69 11.5.2010 20:37  100%    +  -

Lulie: písni mi do vzkazu co je to za produkt a od který pojišťovny! díky!

reagovat Lulie 11.5.2010 13:47  12%    +  -

Mata69: tak tak, podilove fondy jsou porad relativne nizko. Misto sporiciho uctu ale mimoradny u te zivotni pojistky. 3-6 tydnu vyberni lhuta, garantovany urok 3,5 - 4%.

reagovat Mata69 11.5.2010 13:30  100%    +  -

snoopy10: nakombinovala bych to....něco spořící účet (dostupnost, slušný úrok), něco investice - ať už formou životní pojistky (speciální tranše) a určitě pravidelným spořením do podílových fondů (zajímavé výnosy, okamžitá likvidita) - záleží na tvém cíli, na tvých možnostech a na tvých představách.

reagovat Lulie 11.5.2010 10:42  9%    +  -

snoopy10: kombinace mimoradneho uctu zivotni pojistky s garantovanym zhodnocenim 4% rocne a stavebniho sporeni :)

reagovat snoopy10 11.5.2010 8:54  12%    +  -

Mata69: Ahoj, tak to jste mě holky dostaly, já žila v tom, že stará smlouva o stavebním spoření je nejlepší zhodnocení peněz. Jaký byste teda doporučily "úložiště" peněz? Třeba nějaký zlatý vklad u spořky? nebo vkladový účet?

reagovat Lulie 10.5.2010 22:47  8%    +  -

Přesně tak, takže radši mít peníze celý rok na lepším úroku a dovkládat je na konci roku. I u starých smluv s vyšší státní podporou je při zůstatku nad 150.000,- nízký reálný úrok.

reagovat Mata69 10.5.2010 20:49  100%    +  -

A nevyplatí se přespořovat víc než těch 6 let, pak výnosy klesají. Těch 6 let je ideálních za předpokladu plného využítí státní podpory, ta totiž výnosy zlepšuje. Samotné úroky žádná sláva....

reagovat Lulie 10.5.2010 14:53  8%    +  -

kukačkaP: sporit muzes kolik chces, od cca 400,- kc rocne do 20000,-, na vic uz nedostanes statni podporu. Predplacet na celou dobu se to moc nevyplati. Penize vazes na min. 6 let. Okoukni akce sporitelen, viz. Wustenrot, nebo akce Burinky pro deti do 1ř let, na Lisku se nijak nevaz.

reagovat kukačkaP 10.5.2010 14:33  46%    +  -

reagovat verenka2 10.5.2010 13:34  13%    +  -

Pokud chce klient získat plnou státní podporu, musí spořit 20 000,- ročně, čemuž odpovídá zhruba -1700,- měsíční úložka - podpora bude v tomto případě 3000,-/rok.
kolik chce klient měsíčně spořit a dle toho se stanoví výše cílové částky...a ještě - cílovou částku není nutné po dobu vázací(6 let) naspořit...cílová částka určuje - 1) max. možné naspoření,
úroková sazba vkladů je 2.2% (liška má 2%)
poplatek za vedení účtu za rok 250kč(liška 310kč)

reagovat Mata69 10.5.2010 11:36  100%    +  -

kukačkaP: jinak podmínky jsou hodně hodně podobné. Tu a tam má některá stav. spořitelna akci, že zřízení smlouvy je zdarma, ale jinak co vím - poplatky za vedení účtu jsou takřka shodné.

reagovat Mata69 10.5.2010 11:34  100%    +  -

kukačkaP: řeknu ti jedno - do stavebka se vyplatí dávat max. Jak dáváš třeba jen 500 korun, tak veškerý výnosy ti zblajznou poplatky za vedení účtu, tudíž nula od nuly pojde a to je jako spoření špatný.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Wüstenrot
Diskusi založil(a):
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?