Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat janeten 27.7.2017 15:08  49%    +  -

Sykora: mě při těch deštích vyrostly venku i dvě okurky, jinak mi rostou jen ve skleníku a taky jsem zalévala ve vedrech, vloni jsem měla cukety bídné. Je to jak kdy, letos jsem třeba vyhodila všechnu cibuli ze sazečky a dřepčíci mi skoro sežraly všechny košťáloviny a lichořeřišnici. A teď mají zase přijít vedra

reagovat Sykora 27.7.2017 12:06  25%    +  -

janeten: Jak komu,jak komu já ve vedrech zalevala jak divá teď prší a zatím mám 3 a bohužel žádné velké nasazení se neukazuje.

reagovat janeten 27.7.2017 8:24  49%    +  -

Ahojky všem, tak krásně prší a dýně a cukety rostou jak divé.

reagovat hekute 24.7.2017 10:32  43%    +  -

janeten, Vrbenka: jste šikulky obě., Vrbenka: - semínka na dýni Hokaido - od tebe ...byly a jsou bezvadné...pááá

reagovat janeten 24.7.2017 7:52  52%    +  -

Ahojky děvčata, tak stále prší, já měla pár dní dovolenou, ale kvůli dešti se nedalo nic dělat, o víkendu bylo hezky, tak jsem prohlížela úrodičku a začínají dýně a cukety i zahnívat, některé jsem měla potlučené od krup a některé malé taky jsem vyhodila. Naštěstí jich mám hodně, takže na zimu bude zásoba.
Snad porostou i houby.

reagovat janeten 24.7.2017 7:49  52%    +  -

hekute: původně receptík našla Vrbenka.

reagovat joja17 23.7.2017 16:51  63%    +  -

hekute:

reagovat hekute 23.7.2017 16:06  45%    +  -

Tak tady - řez

reagovat hekute 23.7.2017 16:04  45%    +  -

Skvělý " Quiche " s cuketou a tvarohovo sýrovou náplní...inspiraci dala, janeten:

reagovat janeten 21.7.2017 14:24  60%    +  -

Vrbenka: u nás včera taky zapršelo a pořádně, naštěstí už bez krup, jj rostou jako divé.

reagovat Vrbenka 21.7.2017 12:03  100%    +  -

čeredka: mám tak 25 rostlin a pěkně rostou.Včera jsem chtěla zase trhat a přišla bouřka tak narostly.

reagovat čeredka 21.7.2017 11:41  73%    +  -

Vrbenka: nám včera v Brně opět po týdnu zapršelo - porostou...jenom nevím,jestli s těma 15 rostlinama vydržím..už mi je kradou oba synové..

reagovat Vrbenka 21.7.2017 9:57  100%    +  -

čeredka: ztratily jsme se v cuketách

reagovat čeredka 21.7.2017 9:26  73%    +  -

reagovat čeredka 17.7.2017 18:57  79%    +  -

..holky,a tohle teda není z cuket,ale píšou tam,že to je na spravení nálady - a to občas potřebujeme každá.. :D
Višňový džem se slivovicí
900 g višně očištěných a vypeckovaných
40 ml slivovice
1 balíček Vanilkový cukr
1 balení Želírovací cukr Extra 2:1
příprava
Na přípravu džemu 2/3 višní ponorným mixérem rozmixujeme a zbytek nakrájíme na poloviny. Vložíme do většího hrnce, přidáme slivovici, vanilkový cukr a dobře promícháme s želírovacím cukrem. Za stálého míchání přivedeme do varu a důkladně povaříme minimálně 5 minut.
Na talířek kápneme 1-2 KL džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmícháme ještě 2 zarovnané KL Kyseliny citrónové .
Případnou pěnu odebereme a ihned plníme do připravených sklenic až po okraj. Sklenice uzavřeme víčky, obrátíme dnem vzhůru a asi 5 minut necháme stát na víčku.

reagovat janeten 17.7.2017 7:36  63%    +  -

čeredka: tyčinky vypadají jedle, má v pátek dělala něco podobného, jen místo cukety je tam bílý jogurt a bylo toho asi 6 plechů, ještě mám a jsou pořád dobré a křupavé.
Dělala jsem v pátek šumkafleky a přidala tam jednu cuketu na kostičky, plech jsem vyložila pečícím papírem a muž ten plech snědl skoro celý sám, že lepší šumkafleky nejedl, byly takové hezky šťavnaté. Naštěstí v jídle (s masem) tu cuketu sní

reagovat čeredka 16.7.2017 20:17  64%    +  -

..možná by tohle byl způsob,jak dostat cuketu do chlapa....nevím,nezkoušela jsem.. https://www.toprecepty.cz/recept/49270-slane-cuketove-tycinky-s-cesnekem/

reagovat janeten 13.7.2017 8:17  44%    +  -

čeredka: je to takové podzimní a u nás hodně fouká, naštěstí ale napršelo. Jsem přeplela cibuli ze semena, je letos taková nějaká nanicovatá, ale aspoň usuším nať do vegety.

reagovat janeten 13.7.2017 8:16  44%    +  -

Vrbenka: u nás od sedmi večer déšť, teď už jen ochlazení a fouká, už neprší, ale je zalito solidně. Jo tak to určitě podpoříš tím zaštípnutím vršku větvení.
Ten déšť to je jako hnojení na ty dýně, už mi zarostly na zahradě i květináče co původně držely tu textilii na zemi, to budu muset přeskládat a jak se ukážou plody musím zaštípnout, nebo nás ze zahrady vytlačí

reagovat čeredka 13.7.2017 8:04  44%    +  -

večer pár kapek,ale do rána se hodně ochladilo..podzim jak vyšitej..

reagovat Vrbenka 12.7.2017 16:54  100%    +  -

janeten: no a u nás to vypadá na bouřku.Sebrala jsem mandelinky a nějaké okurky.Já bych právě uštípla vršek aby se rozvětvily mám je na záhonu a mají místo.Nějaké mi snědly krtonožky.

reagovat janeten 12.7.2017 15:26  44%    +  -

Dneska tu opět bez deště, sice pořád "předpovídají" nějaké srážky, ale kde nic, tu nic. Achjo, tak zase zalejeme.

reagovat janeten 12.7.2017 15:11  44%    +  -

Vrbenka: nakládačky se nezaštipují, spíše salátovky ve skleníku, aby lépe rostly. Letos jsem do skleníku dala klasické nakládačky a rostou bujně a krásně, sem tam nějaký šlahoun odštípnu, nebo bych tam měla džungli, venku mi čučí ty samé nakládačky a ani jeden okurek ještě.
Teď jsem zrovna četla, že houbaři mají žně, no u nás teda nééé. Navíc pejska bolí klouby a tak do lesa nechodíme. Bez obranáře já tam nejdu.

reagovat Vrbenka 12.7.2017 14:04  100%    +  -

janeten: Tu neumím nějak mi nejde a sousedi obří.Nevíš zaštipují se nakladačky aby se rozvětvily?

reagovat janeten 12.7.2017 13:14  44%    +  -

Vrbenka: mě letos roste vše nějak chabě, přemýšlím, že ještě naseju mrkev, ja jí nějak málo. Co ovšem nezklamalo je červená řepa inu Vysočina. Ta už má krásné bulvičky, pomalu přetrhávám, ale zjistila jsem, že tahle odrůda je pruhatá, není na zavaření, spíše salátová.

reagovat Vrbenka 12.7.2017 10:45  100%    +  -

janeten: mě snědli kopr tak jsem nasela další a už pohodila granulemi.

reagovat janeten 12.7.2017 10:07  43%    +  -

Vrbenka: Hele, u nás neprší a melouny jsou pořád plné slizáků, ačokča v zahradě je téměř sežraná a dokonce jsem dva ulovila i na dvoře. Aspoň rostou houby.

reagovat Vrbenka 12.7.2017 9:51  100%    +  -

janeten: u nás 14 dní prší že sotva stihneme za sucha posekat.včera celý den několikrát a večer znovu.Rozjeli se slimáci no hrůza.

reagovat janeten 12.7.2017 8:12  43%    +  -

Vrbenka: u nás pršelo jen tak na "zalití"odpoledne už byla zem oschlá a dnes od rána hic, v lese je to taky znát - sucho a to tvrdili, jak bude červenec deštivý. Já dnes vezu cukety a okurky s hráškem dceři a včera jsem sledovala, že další zelená roste od tebe.

reagovat Vrbenka 12.7.2017 7:08  100%    +  -

čeredka: jo ještě jednou lilo tak jsem zmokla před 20 hodinou byla jsem konečně na nákupu a dnes ráno někdo nám venku rozlil mléko

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Koho štvou sobci, koho plánovači aneb Co nás rozčiluje dle hvězd? Triky našich babiček: Jak snadno a rychle vyčistit připálené hrnce a pekáče Kypřicí prášek versus jedlá soda: Co je lepší na pečení? Jedete na dovolenou? Oblečte se vhodně a módně podle destinace! Touha víc než rozum: Které hvězdy se nebojí sexu na veřejnosti? Cukety v hlavní roli: Pět nejlepších receptů z cukety Zvěrokruh má nově 13 znamení! Stará se posunula, jaké je nově to vaše? 8 věcí, za které může menstruace: Ovlivňuje sex i naši krásu Znáte svoje prsa? 8 faktů, které jste možná doteď nevěděla ANNA (55): Manžel flirtuje s mladými holkami, ty se mu smějí