Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

Pomazánka ze sardinek a dýně - autor livetava

Rybičková pomazánka s máslovou dýní Máslovou dýni rozkrojit a upéct.180°C- 45min až je měkká.Po upečení vydlabat, přidat rybičky,cibuli,sůl,pepř,zamíchat a je hotovo.

čeredka 26.9.2017 20:42

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat janeten 20.11.2017 8:31  23%    +  -

čeredka: šikovná

reagovat Iivetata 20.11.2017 7:38  25%    +  -

čeredka: a je to dobré s tou řepou?Já jsem pekla bábovku s cuketou a z druhé půlky jsem udělala musaku a místo lilku právě cuketa

reagovat čeredka 19.11.2017 19:29  30%    +  -

MUFFINY S ČERVENOU ŘEPOU:
350g syrové červené řepy, 60ml slunečnicového oleje, 130ml jogurtu (bílého, ale klidně může být i jakýkoliv ovocný), 3 vejce, 1 lžička vanilkového aroma, 120g změklého másla, 250g hladké mouky, 180g krystalu, 1/2 lžičky soli, 1/2 lžičky jedlé sody, 1/4 lžičky mletého chilli (ne, nebojte, nezbláznila jsem se, chilli báječně podtrhne chuť kakaa), 30g kvalitního holandského kakaa.
Celou bulvu řepy zabalíme do alobalu a upečeme doměkka v troubě (já pekla zároveň bůček, tak jsem toho využila a strčila ji vedle pekáče s masem). Zchladlou oloupeme, nakrájíme na kostky a vložíme do robota. Přidáme olej a rozmixujeme dohladka. Pak vlijeme jogurt, vyklepneme vejce, přidáme změklé máslo a vanilkovou esenci a vše důkladně promixujeme. Do mísy vsypeme postupně všechny suché ingredience, promícháme a přilijeme naši rozmixovanou směs, vše lehce promícháme a lžící plníme do muffinových košíčků.Já používám plech na muffiny a vykládám ho papírovými košíčky. Z tohoto množství jsem vykouzlila 18 klasických muffinek a těsto jsem plnila 0,5cm pod okraj.

reagovat hankamishka 18.11.2017 22:26  50%    +  -

čeredka: šikulka!!

reagovat čeredka 18.11.2017 18:27  30%    +  -

tak minulý táden jsem přidala půlku hokaida do rajské - a nezahušťovala jsem - a nikdo to nepoznal,dneska druhá půlka v bramborové kaši a taky dobrý.. imagebam.com ..k tomu květákové karbenátky s nivou ..

reagovat hankamishka 15.11.2017 19:50  61%    +  -

nám se urodilo jen pár cukin, takže jen pročítá závistivě, co vše se dá z těch různých plodů vyrobit...- jste šikulky!!!

reagovat janeten 14.11.2017 9:47  31%    +  -

čeredka:

reagovat čeredka 13.11.2017 18:19  39%    +  -

janeten: všeho dávám tak třetinovej díl...a ta cuketza to krásně zjemní a je toho víc,že jo..

reagovat janeten 13.11.2017 9:17  32%    +  -

čeredka: to je fakt super recept díky a tu cuketu přidáš kolik asi?

reagovat čeredka 13.11.2017 5:47  39%    +  -

janeten: ..a pochopitelně přidám i kus cukety.. https://recepty.vareni.cz/er-s-pista-domaci-palivy-paprikovy-krem/

reagovat čeredka 11.11.2017 7:00  40%    +  -

janeten: já z nich dělám pastu..

reagovat Vrbenka 10.11.2017 19:22  100%    +  -

vendy169: Vloni jsem měla z jednoho stromu nádherná jablka tak jsem každé zabalila do papíru a nezkazilo se ani jedno.Letos jsou poloviční a už mají také seno

reagovat vendy169 10.11.2017 17:53  17%    +  -

Vrbenka: no jo, postýlku ze sena jsem dýním a cuketám neudělala, polepším se.

reagovat Vrbenka 10.11.2017 16:39  100%    +  -

janeten: Přítel je suší ale dokud máme čerstvé tak je dáváme.Já je asi částečně zavařím celé

reagovat janeten 10.11.2017 8:11  34%    +  -

Vrbenka: tak jsem brouzdala na netu a píší, že tyhle papričky jsou nejlepší za čerstva, dnes pomalím gulášek hovězí, tak tam odpoledne jednu šoupnu a uvidím, jaká bude, pokud bude akorát pálivá, tak je nejspíš nasuším na přidávání do jídel.

reagovat janeten 10.11.2017 7:47  34%    +  -

Vrbenka: taky jich mám hodně, byl by to ale pálivý stromeček a jsou krásně pevné - pořád přemýšlím, co s nimi udělám, říkala jsem si, že by byly hezké zavařené ve skleničce jako dárek, proložit je cibulí a česnekem - myslíš, že by šly zavařit vcelku? Nebo je mám rozpůlit a vydlabat semínka?????Co s nima děláš ty? Já ve skleníku ještě dvě rostliny mám, něco dozraje a ty zelené by šly taky zavařit ne?

reagovat janeten 10.11.2017 7:45  34%    +  -

čeredka: papají i dýně, okusují je kolem dokola, baští i jablíčka a hrušky, co popadá na zem, ty loňské baštily i švestky

reagovat čeredka 9.11.2017 18:03  42%    +  -

janeten: ovečky papají semínka??Chodíme s vnučkou za zvířátky,tak jim vemu..

reagovat Vrbenka 9.11.2017 16:46  100%    +  -

janeten: Já mám zase feferonek.Vydloubala jsem je ze skleníku a zasadila aby došly a to by byl z těch zvonečků krásný Vánoční stromeček

reagovat janeten 9.11.2017 10:11  34%    +  -

Vrbenka: mám to taky v bedýnkách se senem a nebo podložené bílou textilií a kontroluju, jak se kazí, zpracuju, včera jsem tu velkou nakrájela ovečkám, ale vyjedly jen semínkacukety od tebe ty zelené veliké co se plazily zatím drží, dvě jsou protáhlé, jak rugbyové míče a nabírají barvu do oranžova.
Včera jsem povařila dýni v nálevu na kandování, dnes sliju a půjde do sušičky.

reagovat Vrbenka 8.11.2017 14:25  100%    +  -

vendy169: já si dávám do bedýnek na dno seno aby je to netlačilo a zatím dobrý občas něco co nebylo dozrálé tak to honem spotřebovat.

reagovat Iivetata 8.11.2017 11:49  41%    +  -

vendy169: mě zatím drží,něco mám ve sklepu a něco v kolně,ale musím je z ní odnést ,tam mrzne.

reagovat vendy169 8.11.2017 11:41  18%    +  -

janeten: uložila jsem si do sklepa několik cuket a začínají plesnivět, krmím slepice. Jiný rok mi vydržely déle. Hokaido a máslová zatím drží.

reagovat janeten 8.11.2017 11:34  35%    +  -

čeredka: uvidíš, jaké bude léto a podzim, ale ty jsi myslím z teplé oblasti - tu na Vysočině nejsou úplně dozrálé. Včera jsem jednu krájela na kandování a byla taková místy jako by už chtěla měknout.

reagovat čeredka 8.11.2017 8:52  43%    +  -

Vrbenka: tak to už se těším na příští rok..

reagovat Vrbenka 8.11.2017 6:43  100%    +  -

čeredka: jestli jsou semínka pěkná tlustá tak ano

reagovat čeredka 8.11.2017 6:12  43%    +  -

tak jsem začala zpracovávat tu muškátovou dýni....1/5 bude jako meruňková marmeláda s brusinkama a chilli papričkou,1/5 s rumem a zbytek jde na kandování..i tak těch marmelád bude skoro 8O malých skleniček...semínka jsem si schovala..holky-dozraje u nás ??

reagovat janeten 6.11.2017 7:57  34%    +  -

Tak jsem zpracovala jeden hubbard a dělala z něj "dýňové máslo", je to jako marmeláda, ale myslím, že na chleba s máslem, nebo nahoru na buchtu to bude dobré. Možná to chtělo dělat z máslové dýně. A největší Lunga mi od stopky začala hnít, tak jsem ji musela vyhodit - je vidět, že ty velké dýně prostě nevyzrají v chladnějších oblastech, tak zase mám co dělat, ten zbytek velkých budu muset zpracovat - kandovat a zavařit.

reagovat janeten 6.11.2017 7:54  34%    +  -

čeredka: natřela jsem povidly a sypala kokosem, mužovi chutnal, vzal si ho do práce

reagovat čeredka 5.11.2017 7:00  43%    +  -

janeten: natři marmeládou a dej polevu..a bude to mňamka..

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Antonie Hegerlíková: Chtěla být v klášteře, nakonec se podruhé vdala v 70 Zhubněte s rýží! 8 báječných receptů na dietní oběd 7 věcí, kterých si na vás muži při sexu vždy všimnou Kalatea ? rostlina, která vám řekne, že je čas jít spát Spánek podle hvězd: Býkům stačí 5 hodin, Štíři musí v deset do postele ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby! Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám! Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce