Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

sušenky z dýně - autor janeten

Recept: hrnek dýňového pyré, hrnek celozrnné jemné mouky, hrnek mletých vloček, půl jogurtu bílého, jedna lžička jedlé sody. Navíc jsem přidala mleté lískové oříšky, osladila jsem hroznovým cukrem v původním receptu sladili stévií a přidala jsem pro barvu a chuť trochu karobu, asi dvě lžičky - dělala jsem z dvojité dávky. Potom na pečící papír hromádky, rozmázla jsem lžičkou namočenou ve vodě a pekla na 170 st. asi 20 min na horkovzduch. Jsou měkoučké a moc dobré, já sladké moc nemusím, kdo chce, může si přisladit.

čeredka 4.2.2018 7:23

Pomazánka ze sardinek a dýně - autor livetava

Rybičková pomazánka s máslovou dýní Máslovou dýni rozkrojit a upéct.180°C- 45min až je měkká.Po upečení vydlabat, přidat rybičky,cibuli,sůl,pepř,zamíchat a je hotovo.

čeredka 26.9.2017 20:42

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat janeten 4.10.2018 14:19  27%    +  -

Iivetata: Mám ji letos prvně a je moc dobrá. Menší dýně jsou lepší. Taky už velké neseju, výjimkou jsou nalezenci, co vyrostly, zkřížené hokaido s modrým hubbardem, ty jsou větší.

reagovat Iivetata 4.10.2018 11:44  5%    +  -

janeten: tu dýni neznám,taky mám malé Hokaido,ale na polévku stačí,není na 2 dny jako jindy,ale aspon se jí nepřejíme

reagovat janeten 4.10.2018 9:24  27%    +  -

Iivetata: dělala jsem minulý víkend polévku z dýně Winter Luxury - vynikající. Hokaida mám letos malinkaté, tak na pomazánku pro jednoho.

reagovat Iivetata 4.10.2018 6:21  5%    +  -

janeten: to by mi taky chutnalo,já jsem včera dělala polévku z hokaida,letos prvně

reagovat janeten 3.10.2018 8:49  27%    +  -

Iivetata: tak z té nejvíce poničené jsem půlku odřízla a z druhé si udělala vynikající pyré, k tomu špenátové listy na cibuli a sojové nudličky v mandlové smetaně - vegetariánství se mi líbí

reagovat Iivetata 3.10.2018 6:15  5%    +  -

janeten: a zase práce

reagovat janeten 2.10.2018 14:47  26%    +  -

Krásný podzimní den děvčata, dnes ráno jsem byla s pejskem v zahradě a ejhle 3 zapomenuté dýněčky jsem našla, jedna byla dost pevná, další muškátová ještě taky, jen ta jedna zpoloviny asi ožehlá mrazem, tak mám co zpracovávat.

reagovat Iivetata 27.9.2018 9:49  7%    +  -

hankamishka: at se brzo uzdravíš,ted to má spousta lidí.

reagovat janeten 27.9.2018 9:24  53%    +  -

hankamishka: jé postihlo tě podzimní nachlazení, tak přeju brzké uzdravení

reagovat hankamishka 26.9.2018 22:52  16%    +  -

janeten: jsem zvědavá, jestli i na chalupě byl mráz. To se všichni doví až zítra odpoledne, já zůstávám s kašlem a rýmou doma aspoň do soboty, vyležím se , a pak dojedu za nimi vlakem

reagovat Vrbenka 26.9.2018 16:08  77%    +  -

u nás -2

reagovat Iivetata 26.9.2018 11:54  7%    +  -

janeten: u nás nebyl

reagovat janeten 26.9.2018 10:01  53%    +  -

Iivetata: tak dnes ráno u nás mrazík, ještě, že jsem sklidila ty 3 poslední dýně, vše je přešlé mrazem

reagovat Iivetata 26.9.2018 6:17  7%    +  -

janeten: TAK TAK ,příští týden je říjen a já jsem si ani pořádně nevšimla,že bylo září

reagovat janeten 25.9.2018 12:04  53%    +  -

Iivetata: přesně tak za chvíli budou

reagovat Iivetata 25.9.2018 11:17  7%    +  -

janeten: ze zimy do léta a z léta do zimy

reagovat janeten 25.9.2018 8:46  53%    +  -

Vrbenka: včera jsem zlikvidovala rajčata ve skleníku, kromě asi 2 rostlin pomerančových, ty ještě dozrají, dnes ráno 4st. sklidím poslední dýně, aby nenamrzly. Včera jsem myslela, že to ještě dám, ale v 9 jsem si šla zatopit v krbu, už je to studené ten barák večer.
Rajčat jsem sklidila hezkou misku. Ještě asi zavařím. Dosušila jsem natě na vegetu a pomixovala - letos mám oproti loňsku málo - bylo málo mrkve - možná dokoupím a přisuším. Tak z léta rovnou do zimy - brrrr.

reagovat Vrbenka 24.9.2018 14:56  77%    +  -

janeten: jdu na rajčata to už nemá smysl.

reagovat janeten 24.9.2018 8:39  53%    +  -

Vrbenka: ty na dvoře rostou, ale padlí už chytily taky, našla jsem dnes jednu žlutou cuketu, ale víš co, hlásí kolem 2 st, uklidím vše i ty co jsem nechávala na dozrání, než aby to zničil mrazík.
U nás tedy bouřka nebyla, jen vítr, trochu napršelo, ale je tma, jak navečer, to je sešup z letních botek do zateplených.

reagovat Iivetata 23.9.2018 9:41  7%    +  -

Tak snad už poslední zavařování.Směs z cukety cibule a koření na špagety a topinky s přidáním masa.Zapomněla jsem vyfotit ,tak je to foceno až ve sklepu,dělala jsem už druhou dávku,tak snad bude dost

reagovat Vrbenka 21.9.2018 15:35  100%    +  -

janeten: mě zbyly 3 rostliny z toho 2 vyklíčily později někde mimo ale už mají také padlí na listech ale pěkně nasazeno

reagovat janeten 21.9.2018 15:19  100%    +  -

Vrbenka: jj žluté už mě taky hnijí, ale mám jen poslední rostlinu, zelené se drží.

reagovat Vrbenka 21.9.2018 10:23  100%    +  -

Dnes likvidujeme cukety už to od konců hnilo

reagovat janeten 21.9.2018 10:05  100%    +  -

Děvčata, tak se má ochladit, včera jsem sklidila skoro všechny dýně a zbytek zelených cuket, letos dozrály i muškátové BEJA.
Včera jsem k večeři pekla WINTER LUXURY a musím říct, moučná, sladká a hrozně rychle upečená, slupka jde loupat dobře. Z druhé půlky bude o víkendu polévka. Příští rok nasadím zase.

reagovat janeten 5.9.2018 8:19  44%    +  -

Vrbenka: tak jsem si ten foťák včera vzalanasazené nové cuketywinter luxuryzatím nachystané na uskladnění, to vpravo ty oranžové jsou nalezenci, vypadají jako hokaido, chuťově zatím nevím.a tohle jsou ty v srpnu nasazené na dvoře, třeba ještě něco zaplodí.
Včera jsem si večer dělala pomazánku z jedné tykve Busch delicata, je to takové spíše moučné, je to fakt bramborové je to
tato

reagovat janeten 5.9.2018 8:14  44%    +  -

hekute: mrkev letos jsem měla taky nic moc a navíc hořka z toho horka a aby toho nebylo málo, něco mi užralo kořínky od některých fenyklů. Ale včera jsem vytahala některé celery bulvové, ty jsou hezké a jeden řádek pastináku, budu sušit do vegety.

reagovat Vrbenka 4.9.2018 19:22  79%    +  -

janeten: Já zatím trhám další od dešťů před asi 14 dny vyrostlo 8 velkých cuket a 2 jiné a ještě mají nasazeno.

reagovat hekute 4.9.2018 12:50  5%    +  -

Holky...já už jsem bez cuket...dýně - jen jedna jediná - hokaido..a pak je tam jedna zelená s pruhy, ale není moc veliká...ani nevím jestli doroste a jaká to je ...cuket jsme letos měli snadjen 1o - 12...? ze začátku jsem polovinu rozdala...no a zbytek pak uhnil...no tak to je - Jen rybízu -bílý, červený, černý a ostružin i malin bylo dost. Mrkev bídná - o česneku ani nemluvím...už mám na spotřebu objednaný II. jakost za 100kč kilo, abych měla do vaření...

reagovat janeten 4.9.2018 9:04  40%    +  -

hankamishka: nechala jsem dva keříčky a po dešti začaly krásně ještě rodit.Ty mladé nejspíše taky udělám smažené.

reagovat janeten 4.9.2018 9:03  40%    +  -

Vrbenka: včera zase bouřka a slejvák, že jsem nestíhala z průjezdu vymetat vodu, teklo i střechoua zatekla by do sklepa, tak sklízení odloženo na lepší počasí. JJ vyfotín, musím si vzít ssebou do zahrady telefonjá jak přijdu domů, tak ho mrsknu v kabelce na židli a nevím o něm až do večera...pak mě nikdo nemůže dohonit.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si