Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat janeten 21.2.2017 13:53  27%    +  -

Vrbenka: asi 15 jich tam bylo na tak velkou dýni ne moc, ale pár ti jich poslat můžu, suším, ale jak budou klíčit nevím. Ona ta Kveta je spíše keříčková, což je výhoda, že se neplazí, ale plody jsou fakt veliké, když dozrají. První rok jsem jich měla z každé rostliny asi 4, rozdávala jsem horem, dolem, ale semínka jsem si tehdy nenechala

reagovat Vrbenka 21.2.2017 12:46  100%    +  -

janeten: a máš i semínka?

reagovat janeten 21.2.2017 12:09  27%    +  -

Vrbenka: o víkendu z ní udělám sekanou z té co mě zbyla, něco chci ještě nasušit, prý je dobrá na zahusťování jídel.

reagovat janeten 21.2.2017 12:08  27%    +  -

Vrbenka: včera jsem byla s pesanem na procházce a pěkně to v tom sněhu mokrém klouzalo a kde nebyl sníh, bylo bahýnko, už se bude dát chodit jen v gumácích.
Mě ta Kveta překvapila, že jsem ji sama rozkrojila, asi nebyla až tak moc zralá, ale vydržela holka dlouho, vidíš a jedna z původních dýní.

reagovat Vrbenka 21.2.2017 9:19  100%    +  -

janeten: a ještě jednu olejovou ale má tak tvrdou slupku že se do no těžce dostanu.

reagovat Vrbenka 21.2.2017 9:18  100%    +  -

janeten: u nás taky prší jen aby nebylo někde hodně vody.U nás leží sníh jen tam co se chodí je tráva.

reagovat janeten 21.2.2017 8:09  27%    +  -

Vrbenka: mě jedna Marina zbývá, si ji šetřím. V noci začalo pršet a slézá sníh, ze střechy na dvoře mi spadla pěkná halda, no už aby to roztálo a hlavně ta půda, je zmrzlá a nesaje vodu.

reagovat Vrbenka 20.2.2017 16:34  100%    +  -

janeten: Ještě mám jednu Lungu a 2 muškátové vzorné

reagovat janeten 20.2.2017 15:07  27%    +  -

Děvčata ahoj, tak včera jsem kuchla poslední Kvetu, už začínala vadnout, nebyla úplně vyzrálá, tak jsem ji zvládla i já sama okrájet, část jsem nasušila, nějaká semínka taky byla, tak se suší v mističce, bude zase různorodost. Už se otepluje a pomalu slízá sníh, bude jaroooo.

reagovat janeten 10.2.2017 12:31  30%    +  -

Vrbenka: na dýně je moc brzo, ale papriky vzcházejí pomalu a u rajčat si nejsem jistá klíčivostí, vloni jsem sela na 3x. Jak se oteplí, dávám ven do skleníku, takže nouzi o prostor nemám.

reagovat Vrbenka 10.2.2017 11:48  100%    +  -

janeten: Já ještě nic neseju a soused nasel dýně a už je vyhodil měli půl metru

reagovat janeten 10.2.2017 8:08  30%    +  -

čeredka: taky jsem si nechala semínka z dýní, sice možná budou sprášené, ale risknu to a nějaké mám ještě slíbené taky už mám vyseté papriky, celer a chystám se na rajčata tyčkové a mochyně. Parapety praskají ve švech.

reagovat janeten 10.2.2017 8:07  30%    +  -

čeredka: no záleží kdo je prodejce asi i výrobce, já si objednávám přes net ze semena-osiva, můžeš si nechat poslat i jen v dopise a vyjde to levněji a něco dokoupím v osevě.

reagovat čeredka 9.2.2017 18:36  44%    +  -

janeten: tak tos mě překvapila..já se na ceny semínek ještě nedívala,zatím baletím kolem...papriky a chilli mám nakřečkovaný,rajčata jsem si taky nasušila,dýňový jsem dlabala kde jsem mohla,fazolky dlouholuský jsem nakradla na zahrádkářské výstavěcinie a afrikány jakbysmet..

reagovat Vrbenka 9.2.2017 15:32  101%    +  -

semena z olejnaté dýněpo uschnutí v pokojové teplotě hodím do trouby do kastrólu a oni se nafouknou a skáčou tak raději pokličku velká mňamka

reagovat rehek 25.1.2017 9:50  100%    +  -

Já zkusila z dýně hokaido sladkou buchtu na plech a u nás se to nějak nechytlo. Hokaido máme rádi, dělám omáčku, polévku milujeme, ale v tom koláči nás to nenadchlo.

reagovat janeten 25.1.2017 8:07  29%    +  -

čeredka: škoda, že nemám hokaido dýni, hned bych vyzkoušela. Ale letos je nasadím, pro vnučku, dcera jí dělá přesnídávky a včera jsem v Tescu vlezla do regálů se semínky a ty ceny!!!!! za dýni 50,-Kč od Moravo Seed.

reagovat čeredka 25.1.2017 7:36  41%    +  -

dobrota: dej pak vědět..

reagovat dobrota 24.1.2017 18:23  14%    +  -

čeredka: teda ta vypadá luxusně,mám dýni v mrazáku,to by snad šlo,když se to stejně mixuje

reagovat Vrbenka 24.1.2017 14:47  100%    +  -

janeten: při odhazování jsme šli až na dno a nic moc

reagovat janeten 24.1.2017 11:52  29%    +  -

Vrbenka: u nás je sněhu hodně a myslím, že zem umrzlá je.

reagovat Vrbenka 24.1.2017 8:31  100%    +  -

janeten: u nás je moc sněhu a země pod ním není umrzlá

reagovat janeten 24.1.2017 7:38  29%    +  -

Vrbenka: já jeden rok zakrývala petkou cukety a sluníčkem se mě spálily, no slimáků mám taky dost, jsem zvědavá, jestli vymrznou potvory.

reagovat čeredka 23.1.2017 18:56  42%    +  -

a když to některá zkusíte a bude chutnat,tak to dám na nástěnku..

reagovat čeredka 23.1.2017 18:54  42%    +  -

pro vás,co ještě máte dýně jsem něco našla..Dýňová roláda bez mouky a cukru.
250g syrové dýně hokaido i se slupkou rozmixovat se 4 vejci. Přidat 1 tvaroh, špetku soli, 2 čajové lžičky stévie, šťávu z půlky citrónu, 1 lžičko jedlé sody, vyšlehat a ihned vylít na plech s pečícím papírem a na 180°C péct 25 minut. Nechat vychladnout, ušlehat 1 tvaroh, 1 mascarpone, vanil. esenci a podle chuti dosladit. Namazat na vychladlý plát a zarolovat.imagebam.com

reagovat Vrbenka 23.1.2017 16:59  100%    +  -

janeten: To bych nic nevypěstovala to by snědli slimáci

reagovat janeten 23.1.2017 14:31  29%    +  -

Vrbenka: mě vloni špatně klíčily koupené semena, třeba Legenárie nevylezla vůbec, ale četla jsem, že je lepší dýně sázet přímo na konečné stanoviště a zakrýt třeba petkou, že přesazování sazeničky špatně snáší. Už je ta zima dlouhá, obzvlášť dnes je hodně ošklivo a takhle hlásí do konce ledna!!!

reagovat Vrbenka 23.1.2017 10:55  100%    +  -

janeten: V loni jsem sela jen koupená semena.Hokaida z předloňska měla hodně semen ale klíčivost byla mizerná ta jedině jsem nekupovala a vždy z 20 semen vyklíčily tak 2-3 a to jsem měla slíbeno po sousedech sazeničky tak jsem se snažila.

reagovat janeten 23.1.2017 10:45  29%    +  -

Vrbenka: Já byla teď týden doma s antibiotiky, tak jsem trochu studovala a píše na stránkách o semenaření Marek Kvapil, že když se pomíchají různé odrůdy a nechají se semínka a pak se to tak dělá několik let po sobě, tak si vypěstuješ vlastní odrůdu danou pro tu konkrétní oblast, kde žiješ. Jeden rok se mi tak popylovala kdeco s kdečím a výsledky příští rok byly zajímavé, měla jsem třeba bílé dýně s bílou dužinou, zřejmě křížení patizonu a dýně, ale skladovaly se dost dlouho a byly dobré, sice vodnatější, ale taky se pro ně našlo upotřebení.
Tak budeme experimentovat, jak pošleš semínka, vyhrabu ještě někde ty svoje, co jsem si nechala a budu pracovat na novém druhu dýně To mám semínka z té Mariny kdybys chtěla. Pak se domluvíme.

reagovat janeten 23.1.2017 10:39  29%    +  -

čeredka: jo mělo být podrtím

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Seriál Ulice: Zůstane Anička s Bédou, nebo jejich láska skončí? Česko-Slovenský ples: Verešová a Leová zářily, Csáková šlápla vedle Hyacinty, šafrány, narcisy: Přivítejte jaro květinami! Prvorozený, nebo jedináček? Jak vás ovlivňuje, kdy jste se narodili Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40 Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele Retro: Telenovely, které jsme tajně sledovaly a milovaly Žádné výmluvy! 8 situací, kdy byste rozhodně měla mít sex 5 tipů, jak zbavit domácnost přebytečných věcí 3 skvělé polévky: Mrkvový krém, ukrajinský boršč, pórková se slaninou