Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

sušenky z dýně - autor janeten

Recept: hrnek dýňového pyré, hrnek celozrnné jemné mouky, hrnek mletých vloček, půl jogurtu bílého, jedna lžička jedlé sody. Navíc jsem přidala mleté lískové oříšky, osladila jsem hroznovým cukrem v původním receptu sladili stévií a přidala jsem pro barvu a chuť trochu karobu, asi dvě lžičky - dělala jsem z dvojité dávky. Potom na pečící papír hromádky, rozmázla jsem lžičkou namočenou ve vodě a pekla na 170 st. asi 20 min na horkovzduch. Jsou měkoučké a moc dobré, já sladké moc nemusím, kdo chce, může si přisladit.

čeredka 4.2.2018 7:23

Pomazánka ze sardinek a dýně - autor livetava

Rybičková pomazánka s máslovou dýní Máslovou dýni rozkrojit a upéct.180°C- 45min až je měkká.Po upečení vydlabat, přidat rybičky,cibuli,sůl,pepř,zamíchat a je hotovo.

čeredka 26.9.2017 20:42

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat čeredka 21.7.2018 8:14  10%    +  -

já budu mít díky tomu fatálnímu suchu letos málo...už jsme zase bez vody...

reagovat janeten 20.7.2018 8:46  100%    +  -

Vrbenka: taky mi lezou málem k sousedům, pořád je musím upravovat a směrovat asi začnu zaštipovat, ať to vůbec dozraje.

reagovat Vrbenka 19.7.2018 19:45  100%    +  -

janeten: ani nemluv těch šlahounů a samý plod

reagovat janeten 19.7.2018 15:59  100%    +  -

Vrbenka: krásná Marina i patizonky, úrodička parádní.
Vypadá to, že nalezenci budou taky nějaké velkoplodé, plazí se, jak o život a jsou malé kuličky.

reagovat Vrbenka 19.7.2018 15:23  100%    +  -

janeten: já ho sadila konec listopadu

reagovat janeten 18.7.2018 8:13  100%    +  -

Vrbenka: česnek máš krásný, já letos žádný, budu sadit až na podzim.

reagovat hankamishka 17.7.2018 23:39  38%    +  -

Vrbenka:

reagovat Vrbenka 17.7.2018 14:58  100%    +  -

janeten: Já přeházela záhony a super.A i česnek dopadl dole na zahradě lépe.

reagovat janeten 17.7.2018 14:08  100%    +  -

Vrbenka: já všeho dávala letos míň i rajčat
a dost mi nevyklíčilo, álé už vyklíčily nové.

reagovat Vrbenka 17.7.2018 11:41  100%    +  -

janeten: já už mám snad 20 ve sklepě v regálu

reagovat janeten 17.7.2018 11:04  100%    +  -

Vrbenka: já letos nemám koňský hnůj, jen ovčí a je to taky znát. Krásně mi vylezly žluté a zelené cukety, nejspíše je dám do nádob na dvůr, nějak mám malou úrodu letos. Stíháme pojíst a ani nemám na toustíky.

reagovat Vrbenka 17.7.2018 9:33  100%    +  -

janeten: Takhle velká hokajda jsem nikdy neměla ale změnili jsme záhon a celou zimu jsem chodila všude rozlévat namočené slepičince a je to znát

reagovat janeten 17.7.2018 8:43  100%    +  -

Vrbenka: tak uvidíš, já ji chtěla loni zavařovat, ale nechtěla se mě okrajovat, zavařit jsem nestihla nic, ale myslím, že by byly dobré i ty Oregony. Já mám letos prťavé hokaida, tak půl kg. To bude mít dcera pro vnučku, akorát tak na jedno jídlo. Nalezenci ještě plod neukázali, ale podle listů to bude taky nějaká velkoplodá, taky jsem na kompost hodila nahnilou Marinu a Oregon, tak to bude jedna z nich asi

reagovat Vrbenka 16.7.2018 17:59  100%    +  -

janeten: Né je čistá.Loni vyrostla jen 1 a že jsem ji pořád odkládala nakonec shnila a skončila na kompostu.Skončilo tam i Hokajdo a vyrostlo nádherné veliké tak to je fajn

reagovat janeten 16.7.2018 12:25  100%    +  -

Vrbenka: ale jestli bude s něčím mixlá, tak může mít zajímavé vlastnosti

reagovat janeten 16.7.2018 12:24  100%    +  -

Vrbenka: Našla jsem na netu...Využití: Dužnina výborné kvality (peče nebo dusí se ve slupce). Výborná na vaření. Polévky, zapékání, noky, dýňové rizoto, fritování ...

Já ji mám ráda pečenou se slupkou na měsíčky, pokořeněnou, popř. smetana, je dobrá pod maso i do rizota, fritovat jsem ji nezkoušela, noky jsou z ní skvělé, není úplně sladká a má žlutou dužinu.

reagovat Vrbenka 16.7.2018 10:39  100%    +  -

janeten: Tak z kompostu mi roste Marina.Bohužel nevím jak ji zužitkovat ,nemáš radu?

reagovat janeten 11.7.2018 9:04  100%    +  -

hankamishka: jo je pravda, že skleník musíš častěji zalévat, když je čas a místo, tak dávám ještě do květináčů pod střechu, ale letos to nějak nevyšlo, chtěla bych ještě aspoň foliovník, ale tu tak fouká, že nevím, nevím. Něco narvu na dvůr, tam je závětří, tam dozrává vše dříve. No holt Větrná Hůrka

reagovat janeten 11.7.2018 9:02  100%    +  -

čeredka: červenou řepu mám letos tu podlouhlou, snad se bude lépe skladovat, hele rajčata mi lezou snad všude, jak jsem vloni vyhodila na hromadu ty divošky, tak tam jich několik roste, nechávám je tam, co bude, to bude. Letos mi toho hodně vysemenilo samo.

reagovat janeten 11.7.2018 9:00  100%    +  -

Vrbenka: mě venku ty okurky nedozrají, vloni jsem měla 3 okurky venku, ve skleníku krásně rodí, je tu chladno prostě, ale papriky mám dvě venku na dvoře, chci si je nechat na semeno a rostou hezky. Vloni jsem si takhle izolovala beraní rohy. Ty my máme rádi.

reagovat Vrbenka 11.7.2018 8:42  100%    +  -

čeredka: na ty je pozdě.Už budu trhat řepu

reagovat čeredka 11.7.2018 7:48  9%    +  -

janeten: já nasela červ.řepu,fazolky šparglovky,špenát a mangold...a pořád se mi ještě objevují nové a nové sazeničky rajčat..to už asi nemá smysl rozpichovat..

reagovat hankamishka 10.7.2018 22:20  11%    +  -

Vrbenka: my taky jen venku...-tím, že tam přes týden nejsme, tak skleník by nepřicházel v úvahu

reagovat Vrbenka 10.7.2018 10:17  90%    +  -

janeten: mě rostou rajčata papriky i okurky venku.A letos mají plody i papriky což je málo kdy

reagovat janeten 10.7.2018 10:16  64%    +  -

Vrbenka: vidíš ředkvičky jsem zapomněla, ty ještě naseju a taky jsem si nasela kadeřávek, vloni jsem měla nádherný, letos ožraný od slimáků a plný molic nebo čeho. Dám ho mezi rajčata do skleníku.
Letos mám jeden celý záhon plný jahod, tak mám málo místa, ale chceme dělat jahodiště ze svahovek, tak je snad brzo přesadím.

reagovat Vrbenka 10.7.2018 9:47  90%    +  -

janeten: já ředkvičky a hrášek.A až zaprší tak mám záhon po květáku a mám sadbu salátu tak nasázím

reagovat janeten 10.7.2018 9:34  64%    +  -

Vrbenka: já už si do nádob i dopouštěla ze studny, už bylo málo, jen ať prší, je hodně sucho a vše pak krásně roste. Nasela jsem saláty a zelí pekingské a čínské a fenykl, černou ředkev tak ať roste.

reagovat Vrbenka 10.7.2018 9:23  90%    +  -

janeten: U nás drobný déšť tak snad bude zalito má pršet dlouho a pak snad i něco do nádob

reagovat janeten 10.7.2018 9:08  64%    +  -

Ahojky, tak u nás v noci sprchlo, dýně krásně rostou a slimáci se rojí, ráno jsem jich asi 30 nasbírala na cuketách, dýních a fazolích.

reagovat Vrbenka 9.7.2018 12:07  89%    +  -

hankamishka: Z uzavřené to nejde a jinak souhlasím o nepsat

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si