Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

sušenky z dýně - autor janeten

Recept: hrnek dýňového pyré, hrnek celozrnné jemné mouky, hrnek mletých vloček, půl jogurtu bílého, jedna lžička jedlé sody. Navíc jsem přidala mleté lískové oříšky, osladila jsem hroznovým cukrem v původním receptu sladili stévií a přidala jsem pro barvu a chuť trochu karobu, asi dvě lžičky - dělala jsem z dvojité dávky. Potom na pečící papír hromádky, rozmázla jsem lžičkou namočenou ve vodě a pekla na 170 st. asi 20 min na horkovzduch. Jsou měkoučké a moc dobré, já sladké moc nemusím, kdo chce, může si přisladit.

čeredka 4.2.2018 7:23

Pomazánka ze sardinek a dýně - autor livetava

Rybičková pomazánka s máslovou dýní Máslovou dýni rozkrojit a upéct.180°C- 45min až je měkká.Po upečení vydlabat, přidat rybičky,cibuli,sůl,pepř,zamíchat a je hotovo.

čeredka 26.9.2017 20:42

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat Vrbenka 20.4.2018 16:15  6%    +  -

janeten: musíš zakrýt sice nejedí ale mohly by sníst otráveného hryzce.Máme koček plno nic se nestalo jde spíš o ptáky.

reagovat Iivetata 20.4.2018 13:59  12%    +  -

janeten: kočky pšenici nejí

reagovat janeten 20.4.2018 10:57  34%    +  -

Vrbenka: teď je ta dáma nějaká divná, taky mám ikony u diskuzí jenom čtverečky, vzkazy mi zatím fungovaly. A tu pšenici bych dostala kde?

reagovat janeten 20.4.2018 10:56  34%    +  -

Vrbenka: mám strach, abych neotrávila kočky, chodí na zahradu naše i sousedovic

reagovat Vrbenka 20.4.2018 8:43  6%    +  -

janeten: normální otrávenou pčšenici ale fakt jen pár zrníček a hlavné zakrýt.Jak vezme podezření tak se stěhuje a zahrabe to.Pani mi u doktora vyprávěla jak ji před očima zmizela velká paprika ani ji nestačila chytit.

reagovat Vrbenka 20.4.2018 8:37  6%    +  -

janeten: chtěla jsem napsat do vzkazu ale nějak to nefunguje

reagovat janeten 20.4.2018 8:22  34%    +  -

Vrbenka: prosím Tě jakou návnadu, ráda bych se jich zbavila.

reagovat janeten 20.4.2018 8:22  34%    +  -

hankamishka: dnes ráno krásný krtičinec v jahodách, ale je to ten původní záhon, kde byli ti hryzci, tak jestli se oni nemaskují za krtky, je to spíše hromádka, žádná velká hromada.

reagovat Vrbenka 20.4.2018 8:08  6%    +  -

hankamishka: mě mizely celé velké sazenice cuket a oni měli pod sazenicí díru a pěkně ji zamaskovali.Tak jsme tam hodili návnadu a navrch plechovou desku aby se tam nedostalo jiné zvíře a byl pokoj

reagovat hankamishka 19.4.2018 20:40  5%    +  -

Vrbenka: to asi ne...-to je asi někde hodně hluboko...-ale díry jsem našla i v kompostu. A to tam chodí kočky od sousedky, ale nevím, jaké mají úspěchy...

reagovat Vrbenka 19.4.2018 20:38  6%    +  -

hankamishka: najdeš noru?

reagovat hankamishka 19.4.2018 20:36  5%    +  -

janeten: s hryzci máme taky na chalupě na zahradě velký problém...a navíc je to u potoka, tak mají ráj
a hlavně je tam přes týden nikdo neruší v jejich bojkotování naší úrody

reagovat janeten 19.4.2018 8:21  34%    +  -

hankamishka: taky jsem je usušila a pak rozemlela na prášek a přidávám třeba do polévky, nebo omáčky na zahuštění. Hlavně do polévek je to výborné.
Problém mám s hryzci, přes zimu mě je potvory skoro sežraly, tak jsem je jeden rok dala do skleníku, aby se vzpamatovaly a nasadila jsem k plotu a ještě zbylo, no někam je šoupnu.

reagovat janeten 19.4.2018 8:19  34%    +  -

Vrbenka: jj mám z nich živý plot, na jídlo jsou dobré, u mě hlavně syrové nastrouhané v salátu s celerem a mrkví. Mě tedy nekvetou.

reagovat hankamishka 18.4.2018 22:00  5%    +  -

Vrbenka: taky jsem před pár lety dostala topinanbury na sadbu, máme je u kůlny...-nekvetou ale. Jsou z toho i dobré -jakoby lupínky ususešené

reagovat Vrbenka 18.4.2018 17:41  6%    +  -

hekute: Topinambury jsme pěstovali.Je to lpevel chce to někam do kouta kde to nevadí,Kvete to jako malé slunečnice a je to plevel.Občas jsme něco vykopali a snědli to byla dobrota jako oříšky.Pak to tatínek vyházel fakt plevel

reagovat Vrbenka 18.4.2018 17:39  6%    +  -

janeten: lilky mám naseté tak se uvidí

reagovat janeten 18.4.2018 8:29  34%    +  -

Iivetata: lilky jsem taky zkoušela, ale výsledek mizerný, to cukety rostou samy

reagovat hekute 18.4.2018 7:41  5%    +  -

janeten: Jééé, topinambury bych brala...ale ? Teď jsem koupila v Kaufu..za 40 kč půl kg- chtěl to můj bejvalej, že je nasadí...no nevím, jestli z nich něco bude

reagovat Iivetata 18.4.2018 7:39  12%    +  -

nervík: lilek mám taky ráda ,ale něstovat mi nejde ,měla jsem z celého jen 3 lilky.

reagovat nervík 17.4.2018 19:22  5%    +  -

Z lilku je boží musaka, z cukety cokoliv. nedám na tuto zeleninu dopustit. Nízkokalorická a chutná

reagovat janeten 17.4.2018 13:22  34%    +  -

Iivetata: vloni mi totiž vlezly dýně na plot a bylo to hezké, jak se tam plazily a řekla bych, že i lépe zrály, než na zemi, akorát, že teď u toho plotu mám nasázené topinambury.
Mimochodem kdyby jste některá chtěly topinambury na nasazení, zbyly mi, můžu poslat, ale nevím, jak dlouho vydrží. Už je mám týden venku (snad je v té stodole dost chladno)

reagovat Iivetata 17.4.2018 11:16  12%    +  -

janeten: aha

reagovat janeten 17.4.2018 9:34  34%    +  -

Iivetata: no kvůli místu, aby mi nelezly na trávu, pak se špatně seká a taky tím ohraničím záhon, aby mi tam nelítal pes

reagovat Vrbenka 17.4.2018 8:36  6%    +  -

čeredka: já ještě nenasela musím to napravit ale do kelímků abych na zmrzlé mohla vzít domů

reagovat Iivetata 17.4.2018 6:53  12%    +  -

čeredka: už jo

reagovat Iivetata 17.4.2018 6:52  12%    +  -

janeten: a proč se mají pnout po provázcích

reagovat čeredka 16.4.2018 19:34  6%    +  -

já dala dýně ven na záhon..ať si holky poradí...

reagovat janeten 16.4.2018 14:29  35%    +  -

Iivetata: tak to už máš krásnou sadbu. Já letos vymyslela, že mi muž nabouchá do země kůly, co tam leží nevyužité, mezi ně natáhnu provázek a budu pnouti dýně. Tak snad to ty dýně pochopí

reagovat Iivetata 16.4.2018 14:08  12%    +  -

janeten: mě už vylezlo v kolímcích 16 okurek nakládaček,3 Hokaido a 2 máslové a 2 žl. cukety a to stačí!!!!!

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně? Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí? Jak vybrat rolety: Barva, materiál a ovládací systémy Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?