Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat čeredka 29.5.2017 18:09  33%    +  -

janeten: něco mi tam leze,ale jestli přežje kdo ví..děsný sucho...

reagovat janeten 29.5.2017 11:00  26%    +  -

čeredka: tak vigna pořád neleze, no jsem zvědavá, zkusím naset pár zrníček i na jiné místo. Včera jsem vytrhala všecek špenát, šel do květu.

reagovat janeten 25.5.2017 9:10  27%    +  -

čeredka: tak si pak písneme, jsem taky zvědavá na tu Vignu.

reagovat čeredka 25.5.2017 6:36  34%    +  -

janeten: tu vignu mám taky..loni ji pěstovali u nás v arboretu a opravdu to mělo děsně dlouhý lusky..tak jsem si dva šlukla..všude píšou,že u nás nemá škůdce,jenže zrnokazovi to nikdo nepřečet,že jo..takže mi těch devět semínek sežral..nakonec jsem ji teda koupla,tak su zvědavá,co je to za zázrak..

reagovat Vrbenka 24.5.2017 8:38  100%    +  -

čeredka: ty bezšlupkový jsem dala do trouby a vyfoukly se jako popkorn.Jde to i v mikrovlnce

reagovat janeten 24.5.2017 8:23  27%    +  -

čeredka: jj to jsou bezva, ale už na ně nemám místo, černé rajčátka mám letos ve skleníku i zelené, jsem na ně zvědavá.
Jo trošku napršelo, ale bouřka byla pořádná, náš pes se bojí, tak jsem se moc nevyspala, furt mi lezl do postele, než si zalezl pod ni slimáci už začali úřadovat, dostali granule kolem dýní a cuket a taky jedno pivko, ať si užijí, než se utopí, jsem zvědavá, kolik se jich tam nachytá.
Tak včera jsem ty dýně nasela, tak jsem zvědavá, jak vylezou. A ještě chci letos zkusit Vignu čínskou, jen 6 zrníček jsem nasadila, inspirovalo mě Polopatě.

reagovat čeredka 24.5.2017 6:26  35%    +  -

janeten: ty bezšlupkový jsou bezva na zobání k televizi...dneska trošku zapršelo,ale žádná sláva....já si zas v semenářství koupla semínka černých a hnědých rajčat,teď mají takový výběr,že v březnu se mi o tom mohlo leda zdát..ale už si je nechám na příští rok..

reagovat Vrbenka 23.5.2017 17:00  100%    +  -

janeten: Dnes večer už má pršet a některá semínka chtějí prostě svoje.Ale co to je nikdo neví.

reagovat janeten 23.5.2017 15:03  27%    +  -

Vrbenka: nezaprší a nezaprší, včera jsem si ze studny napustila vodu do sudů a zalila zahradu, dnes jsem si v Osevě koupila semena dýně máslové a hubard, už jsem po nich pokukovala a taky chci zkusit vignu čínskou.
Dnes dám semínka do hlíny výsevní, tak snad zakoření. Taky přemýšlím, proč mi ty semínky nevzešly, jestli jsem je přelila, nebo ...zajímavé kamarádka si koupila semínka dýní a od každé mi jedno podarovala a jí nevzešly a mě to jedné od každé dýně jo. No tak to je fakt zajímavé.

reagovat Vrbenka 23.5.2017 8:52  100%    +  -

janeten: taky bych potřebovala nasázet ale je tvrdá zem tak čekám na déšť a jak hlásí tak se asi dočkám

reagovat janeten 23.5.2017 7:53  27%    +  -

Vrbenka: dnes ráno jsem na ně koukala a asi jsem je přelila, vylezle mě ještě dvě muškátové a špagetové a ty zelené cukety, vůbec mě nelezou ty Oregony, ale mám ještě dvě semínka, tak to zkusím znova, ještě je čas, stejně je pomalu nebudu mít kam dávat. Jo a ty bezslupkové dýně jsem ještě nezkoušela, tak je taky dnes zasadím, sazenička pak roste rychle.

reagovat Vrbenka 22.5.2017 21:36  100%    +  -

janeten: mě vyklíčily hodně a jsou pěkné sazenice

reagovat janeten 22.5.2017 20:56  27%    +  -

Vrbenka: mě Marina vůbec neleze.

reagovat Vrbenka 22.5.2017 18:43  100%    +  -

čeredka: prostě světlá cuketa.

reagovat čeredka 22.5.2017 18:40  35%    +  -

Vrbenka: Kveta je vpodstatě cuketa..takže buchty,bramboráky,smažení..a doporuč k tomu naši diskusi..

reagovat Vrbenka 22.5.2017 12:17  100%    +  -

janeten: Hokaida mi taky špatně lezla ale nakonec jich mám dost

reagovat janeten 22.5.2017 11:26  27%    +  -

čeredka: mě sežrali slimouši teda ožrali jednu Hokaido a to vylezly z 10 semínek 4!! Tak jsem nasypala kolem granulky a musím koupit nové.
Sucho je, to máš pravdu, já letos pěstují zamulčované slámou, riziko většího výskytu slimoušů je, ale zatím je sucho, tak snad mi to nebude tak vysychat. Některé cukety a dýně ještě lezou.

reagovat janeten 22.5.2017 11:24  27%    +  -

Vrbenka: Marina je výborná na noky, taky jsem z ní dělala polévku, Kvetu jsem sušila kandováním a dělala z ní zelí - nemá téměř žádnou chuť, tak se hodí tam, kde se dochucuje.
Marina je vynikající na pečení, na proužky nakrájet na plech, pokořenit, polít smetanou a taky na pomazánky.

reagovat Vrbenka 22.5.2017 9:33  100%    +  -

janeten: Co se dělá z Mariny a co z té Kvety?Potřebuji udat sazenice tak musím doporučovat

reagovat Vrbenka 21.5.2017 21:30  100%    +  -

čeredka: Sucho teda je že nemůžu ani okopat brambory.Čekám na vodu potom budu sázet

reagovat čeredka 21.5.2017 20:27  36%    +  -

Vrbenka: cukety mi něco sežralo..a jedno rajče..zbytek dýní vesele roste..jenom vodu by to chtělo..začíná být sucho..

reagovat Vrbenka 19.5.2017 6:48  100%    +  -

čeredka: no jméno mají jedna je Marina a druhá Kveta

reagovat čeredka 19.5.2017 6:27  33%    +  -

Vrbenka: se holt musíš nechat překvapit..

reagovat Vrbenka 19.5.2017 5:57  100%    +  -

čeredka: já měla jen semínka tak to nepoznám

reagovat čeredka 18.5.2017 18:20  34%    +  -

Vrbenka: vypadá jako béžová hruška...

reagovat Vrbenka 18.5.2017 6:34  100%    +  -

čeredka: která to je?

reagovat čeredka 18.5.2017 6:30  34%    +  -

Vrbenka: ta máslová je moc moc moc dobrá..

reagovat Vrbenka 17.5.2017 16:51  100%    +  -

janeten: děkuji abych věděla kam ji dát

reagovat janeten 17.5.2017 15:22  34%    +  -

Vrbenka: Marina dělá šlahouny Kveta je jako cuketa.

reagovat Vrbenka 17.5.2017 8:40  100%    +  -

janeten: Prosím tě ta Marina a Kveta mají jen rostlinu jako cuketa nebo dělají šlahouny?

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Hebká pokožka bez chloupků? Ve skutečnosti větší věda než jste myslely Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci Necítíte se ve své kůži? Možná vám škodí dieta Jak to máte nejradši? Poloha při milování vás prozradí! MILENA (44): Manžel měl psychické problémy, milenku si našel v blázinci Léčivé rostliny: Které pokojovky dokážou uzdravovat? Potřebujete okořenit váš milostný život? Zařiďte si ložnici podle feng-šuej! Trpíte na modřiny? Může jít o vážné onemocnění Helena Konarovská: Ženy mě o prsou hodně naučily. Předám to dál Premenopauza nebo dokonce menopauza? Zatočte s nimi přirozenou cestou