Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat Vrbenka 21.4.2017 13:02  100%    +  -

janeten: jo rosstříhnout aby byla široká plachta a úplně to stačí hlavně aby to nebylo těžké a nepolámalo to nic

reagovat janeten 21.4.2017 12:32  41%    +  -

Vrbenka: to je dobrý nápad, budu schovávat staré povlečení, na ty rybízky třeba by to šlo.

reagovat Vrbenka 21.4.2017 12:04  100%    +  -

janeten: Já večer vše přikryla našla jsem igelity a netkanou co dávám pod dýně a i kbelíčky a hadry.Dobré je mít schované i cíchy.Já i angrešt a jahody a mladé stromečky co jsme sadili vloni na podzim i pařníčky.Dostalo se i na cibuloviny v květináčích.Které nejsou přikryté se válí po zemi.A zjistila jsem při obhlídce že vloni sazená hrušeň je obalená poupaty

reagovat janeten 21.4.2017 11:43  41%    +  -

Vrbenka: tak já mám zaseto vše, jen aby už se oteplilo, dnes svítí sluníčko a už nijak výrazněji mrznout nemá, tak už budu čekat, co vyleze a ven doseju ten zbytek co jsem nestihla, jako řepu a kopr a ono se ještě něco najde, ráno jsem se dívala na rybíz no nevím, nevím i některé lístečky jsou omrzlé

reagovat Vrbenka 20.4.2017 16:37  100%    +  -

janeten: co bych dělala v noci?Potřebuji naset další rostlinky ale okna jsou už plná.

reagovat janeten 20.4.2017 16:31  42%    +  -

Vrbenka: termofon v posteli to jistí

reagovat Vrbenka 20.4.2017 15:52  100%    +  -

janeten: dnes je opravdu zima a je to tím větrem.Já snad vytáhnu žehličku to se ohřeji

reagovat janeten 20.4.2017 12:16  42%    +  -

Vrbenka: pravdu máš, u nás hlásí zase až -3st. pak se má začít oteplovat, no hlavně ať už nemrzne!!

reagovat Vrbenka 20.4.2017 11:32  100%    +  -

janeten: Tulipány mi taky leží tak budu muset zkontrolovat.Od rána svítí slunce a vůbec to nehřeje je ledový vítr a proletuje sníh.Dnešní noc nebude nic moc

reagovat janeten 20.4.2017 11:11  41%    +  -

Vrbenka: Tak já jsem svíčku nedávala, textilie to jistí, ráno bylo ve skleníku 5st a to na betonu, venku -3, zamrzla voda i v nádrži na zalévání, venku je to horší, tulipány zmrzlé, narcisky taky a ten vítr tomu nepřidá, ať už to skončí a je teplo

reagovat Vrbenka 20.4.2017 10:22  100%    +  -

hekute: Tak ještě že se daří mě klíčila špatně tak jsem sela i po dvaceti do misek a vyklíčilo pár.

reagovat hekute 20.4.2017 10:06  33%    +  -

Vrbenka: Taky jsem v březnu zpracovávala dýni olejnatou...byla fajn. Od tebe jsme měla ta semínka dýně hokaido, že ? Vloni jsem dala do zeme jen dvě semínka a obě vyrostly. Letos jich dám víc, jsou bezva.

reagovat Vrbenka 19.4.2017 16:39  100%    +  -

janeten: mám už pěknou sadbu.Dnes asi zapálím svíčku.

reagovat janeten 19.4.2017 15:39  42%    +  -

Vrbenka: a já se na ten vlastní salátek tak těším

reagovat Vrbenka 19.4.2017 14:24  100%    +  -

janeten: no ptáci asi také

reagovat janeten 19.4.2017 14:14  42%    +  -

Vrbenka: já dala ven jen pár kapustiček, zbytek je ve skleníku a salát holt už leze, možná taky ptáci, tohle je malé, to by slimáci zblajzli celé.

reagovat Vrbenka 19.4.2017 13:19  100%    +  -

janeten: možná slimáčci.Já mám salátky pěkné ale máme ještě puštěné slepice tak na záhon nemohly a teď ten sníh tak nelituji

reagovat janeten 19.4.2017 10:28  42%    +  -

Vrbenka: to se člověk pořád snaží a pěstuje a potom mu to počasí prostě překazí, jsem ráno sledovala vylézající salátky a kapustu a mají prožrané lístečky, na dřepčíky je snad brzo, že by ptáci? Nejspíše vše půjde pod textilii. Ach jo člověk aby všechno schovával.

reagovat Vrbenka 19.4.2017 8:31  100%    +  -

janeten: já vloni vypěstovala dceři jahodníky a poslala i s květináčky dceři poštou tak něco sadili oni pak jsem tam i dojela a dosázela a co myslíš přes zimu dobrý a v březnu poslední mrazík je vzal.Zůstaly 4 tak ji moje sestra poslala před týdnem další a ona se začínající angínou honem zasázela.Doufám že to přežijí.

reagovat janeten 19.4.2017 8:21  42%    +  -

čeredka: taky mám hrách a zeleninu už v zemi, no což počká si tam na oteplení, tohle nikdo nečekal, když si vezmu, že už jsme i grilovali!!!!

reagovat janeten 19.4.2017 8:20  42%    +  -

Vrbenka: u nás zatím nesněží, ale bylo -1st. ráno asi to s tou svíčkou na dlaždičku zkusím, na teploměru ve skleníku ráno 5st, což jde, narcisky měly ohnuté hlavičky, kdoví, co rybíz, naštěstí nic jiného nakveteno není, ale jsou mladé výhonky.

reagovat Vrbenka 19.4.2017 7:48  100%    +  -

čeredka: na záhon jsem stihla málo to jsem mohla víc ředkviček a podobně to by asi zvládly musím kouknout do těch pařníčků co tam třeba klíčí

reagovat čeredka 19.4.2017 7:13  55%    +  -

Vrbenka: ..už je zaseto..bude to holt trčet v zemi....

reagovat Vrbenka 19.4.2017 6:58  101%    +  -

janeten: Tak tady je důkaz že setí je předčasné

reagovat Vrbenka 18.4.2017 13:24  100%    +  -

janeten: u mě nemá co chytit postavím na dlaždičku.Jo pomůže už jsem četla že i jiní to dělají

reagovat janeten 18.4.2017 13:17  29%    +  -

Vrbenka: já tam mám trochu průvan jelikož mi úplně netěsní otvírací okna, měla bych strach, aby něco nechytilo. Tolik to pomůže? No mám více vrstev textilie, to musí stačit.

reagovat Vrbenka 17.4.2017 19:17  100%    +  -

janeten: když jde do tuhého zapaluji svíčky

reagovat janeten 17.4.2017 17:21  28%    +  -

Vrbenka: mám skleněný a prikryvam textílií. Letos mám hodně druhů

reagovat janeten 17.4.2017 17:19  28%    +  -

Vrbenka: to mi přijde akorát, než vylezou.... Mám e ve velkých kelimkach.

reagovat Vrbenka 17.4.2017 17:17  100%    +  -

janeten: možná už taky naseju do velkých kelímků do skleníku ale mám z polykarbonátu .Oni než se proberou třeba se oteplí ale má to trvat přes květen ta zima

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Dekor: Fialky všude, kam se podíváš. Prohlédněte si galerii Královna Alžběta II. slaví 91. narozeniny: Nemá ani základní vzdělání Tvaroh v hlavní roli: Sladké recepty, kterým neodoláte Tři tipy na zaručený jarní detox Tuky, nebo zadržená voda v těle? Víme, jak to poznat Vyrobte si netoxické jedlé barvy: Jsou levné a vhodné i pro děti 6 smrtících ran pro partnerství: Tyhle věci jsou horší než nevěra EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo Jak na jarní únavou podle horoskopu: Ryby půjdou k vodě, Raci do postele Vypěstujte si kávovník: Potřebuje jen světlo a teplo