Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat Vrbenka 21.3.2017 9:21  100%    +  -

čeredka: děkuji.

reagovat čeredka 21.3.2017 9:19  45%    +  -

Vrbenka: dneska posílám obyčejně..ať se daří..

reagovat Vrbenka 16.3.2017 8:04  100%    +  -

čeredka: naseju neboj třeba do květináčů a půjdou na podzim domů.Semínka třeba rozdej stejně bych neměla co s nimi mám moc

reagovat čeredka 16.3.2017 5:48  45%    +  -

Vrbenka: včera mi došel balíček s dýňovými semínky....je toho dost na zaplevelení půl Brna ..vím,že jsem Ti nabízela semínka feferonek a chilli papriček,ale na ty už mi přijde docele pozdě..naseješ je ještě??

reagovat janeten 8.3.2017 13:48  28%    +  -

čeredka: já je měla, červené jsou malinkaté a měla jsem jen pár rostlinek, takže spíše na chuť, žluté vynikající, plodily dlouho a plíseň je nezničila. Letos jich mám nasetých více a lezou krásně.

reagovat čeredka 8.3.2017 9:35  36%    +  -

holky,která jste pěstovaly loni divoká rajčata,jak jste s nima byly akonec spokojený??

reagovat hankamishka 4.3.2017 1:31  37%    +  -

janeten: u nás na cukety byla loni úroda štědrá

reagovat čeredka 3.3.2017 6:46  37%    +  -

Vrbenka: měla jsem muškátovou a jakýsi kříženec - ten pustil fakt hodně vody,ale sirup z toho jsme spotřebovali a chutnal..

reagovat janeten 2.3.2017 20:03  29%    +  -

čeredka: adventní s badyánem jsem dělala a ta mě právě nejede, zkusím tu s chilli.

reagovat Vrbenka 2.3.2017 18:54  100%    +  -

čeredka: jakou dýni používáš?

reagovat čeredka 2.3.2017 18:39  37%    +  -

Vrbenka: asi z 3 kg dýně - ,k druhé části jsem přidala 3 větší rozkrájená jablka,2 cibule,1 pomeranč bez kůry,1 citron bez kůry 2 chilli papričky...rozdusit,rozmixovat,podle chuti dosolit a dosladit..vyzkoušeno na chlebu s máslem - povedená záležitost..
a tady je adventní.. adventní dýňovou marmeládu..přidat zázvor,skořici,hřebíček a badyán,kotky dýně,pomeranč i s kůrou na kousky,citron i s kůrou, prosladit večer předem - pustí dost vody..1 sběračku jsem dala do misky a namočila v ní rozinky,další 3 jsem slila a použiju jako sirup třeba do svařáku...dusit pomalu cca 2 hodiny,rozmixovat,přidat ty rozinky,nebo třeba brusinky,znovu uvést do varu,naplnit do skleniček

reagovat čeredka 2.3.2017 18:35  37%    +  -

janeten: dělala jsem asi třikrát - pokaždé z jiné..a na recept holt budu muset zarolovat níž..vydrž..

reagovat janeten 2.3.2017 13:23  29%    +  -

hankamishka, Vrbenka: když se podaří, taky si nechám nějaké přerůst, ale vloni byla naprd úroda.

reagovat Vrbenka 2.3.2017 12:38  100%    +  -

hankamishka: dělám to s tou velikostí stejně.

reagovat hankamishka 2.3.2017 12:34  37%    +  -

janeten: každý rok to tak mají ( mamka a její bratr)...-nechají některé přerůst do obřích rozměrů, a ty pak skladují na používání v zimě , až do jara

reagovat hankamishka 2.3.2017 12:33  37%    +  -

Vrbenka: zahrada není moje, a mamka se strejdou chtějí tyto svoje osvědčené

reagovat janeten 2.3.2017 8:51  28%    +  -

čeredka: jé a receptík dáš? normální dýňová mi nechutná, ale s čili bych si dala

reagovat Vrbenka 2.3.2017 7:11  100%    +  -

čeredka: z které to děláš?

reagovat čeredka 2.3.2017 7:00  36%    +  -

janeten, Vrbenka: mi děláte chutě..už se těším,až budou čerstvé..zatím dlabu dýňovou marmeládu - ta s chilli papričkama je přímo luxusní..

reagovat janeten 1.3.2017 20:48  27%    +  -

hankamishka: teda to cuketa vydržela dlouho

reagovat Vrbenka 1.3.2017 20:21  100%    +  -

hankamishka: nechceš semínka od jiných?

reagovat hankamishka 1.3.2017 19:51  34%    +  -

Vrbenka: takové nemáme nasazené- jen ty obyč. zelené, nebo pruhované

reagovat Vrbenka 1.3.2017 19:41  100%    +  -

hankamishka: ještě mám muškátovou a olejnatou 1*

reagovat hankamishka 1.3.2017 19:31  34%    +  -

tak moje mamka dělala poslední cuketu z loňska. Má ji v chledné ložnici, a děláváji osmaženou jako květák-asi půlkolečka. Vydržela docela dlouho...

reagovat janeten 21.2.2017 13:53  27%    +  -

Vrbenka: asi 15 jich tam bylo na tak velkou dýni ne moc, ale pár ti jich poslat můžu, suším, ale jak budou klíčit nevím. Ona ta Kveta je spíše keříčková, což je výhoda, že se neplazí, ale plody jsou fakt veliké, když dozrají. První rok jsem jich měla z každé rostliny asi 4, rozdávala jsem horem, dolem, ale semínka jsem si tehdy nenechala

reagovat Vrbenka 21.2.2017 12:46  100%    +  -

janeten: a máš i semínka?

reagovat janeten 21.2.2017 12:09  27%    +  -

Vrbenka: o víkendu z ní udělám sekanou z té co mě zbyla, něco chci ještě nasušit, prý je dobrá na zahusťování jídel.

reagovat janeten 21.2.2017 12:08  27%    +  -

Vrbenka: včera jsem byla s pesanem na procházce a pěkně to v tom sněhu mokrém klouzalo a kde nebyl sníh, bylo bahýnko, už se bude dát chodit jen v gumácích.
Mě ta Kveta překvapila, že jsem ji sama rozkrojila, asi nebyla až tak moc zralá, ale vydržela holka dlouho, vidíš a jedna z původních dýní.

reagovat Vrbenka 21.2.2017 9:19  100%    +  -

janeten: a ještě jednu olejovou ale má tak tvrdou slupku že se do no těžce dostanu.

reagovat Vrbenka 21.2.2017 9:18  100%    +  -

janeten: u nás taky prší jen aby nebylo někde hodně vody.U nás leží sníh jen tam co se chodí je tráva.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví Nechcete sex? 5 tipů, jak ho odmítnout, aby se neurazil Zbytečné bitvy s celulitidou: Zbavte se jí účinně Jak nejlépe na jaře zútulnit balkon: Použijte nábytek, květiny, barvy 12 rozhodnutí, která vám změní život ILONA (42): Můj manžel chce anální sex ? ale obráceně! Jak najít řemeslníka rychle a bez stresu Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak Fakta a výmysly o šedivých vlasech: Co je na ně platí a proč je máme? Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem