Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)

Nějak se mi těch potvor urodilo.
Uvítám veškeré rady a nápady jak je zužitkovat.

15.8.2010

Diskusi založil(a) 15.8.2010 lebahu

Křehký koláč s ementálem

Těsto: 200 g hladké mouky 100 g másla 1 žlotek 2 lžíce vody - ze všech surovin vypracovat hladké těsto a nechat zabalené ve folii aspoň hodinu odpočnout Náplň: 250 g tvarohu 1 vejce + 1 bílek 150 g strouhaného sýra trochu soli a pepře lžička tymiánu 1 střední cuketa na půlkolečka - všechny suroviny krom 1/3 sýra a cukety smíchat dohromady Těsto vyválíma na placku,vložíme do formy a propícháme vidličkou,dáme předpéct cca 10 minut,potom dáme náplň,poklademe půlkolečky cukety a dáme do trouby ještě asi na 40 minut dopéct,ihned po dopečení posypeme zbytkem sýra a podáváme. Dávka je na kulatou formu nebo menší plech..

čeredka 10.7.2017 16:28

hamburger z červené řepy

- z recepty dětem.cz 550 g nastrouhané červené řepy 1 cibule 2 stroužky česneku 180 g ovesných vloček 200 g strouhaného sýru 2 lžíce olivového oleje 2 celá vejce 5 lístků šalvěje sůl a pepř Na dokončení: bulky, salát, mrkev, (rajče) tatarka Červenou řepu okrájíme a na hrubém struhadle nastrouháme. Stejně tak postupujeme s cibulí a česnek vymačkáme. Přidáme olivový olej, natrhanou šalvěj (na drobné kousky) vejce, vločky a promícháme. Sýr strouháme na jemnějším struhadle, přidáme ke směsi. Lehce osolíme a opepříme, promícháme. Dáme na 30 minut odpočinout – není nutné dávat do lednice, jde o to, aby ovesné vločky nasákly vodu z řepy. Z hmoty tvarujeme malé bochníčky, dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě s funkcí gril nebo přímo na grilu – z obou stran. V naší troubě jsem pekla zhruba 12 minut z obou stran.

čeredka 7.8.2016 15:24

Cuketovo - mrkvové placičky

- od budulinka 1 cuketa, 1/4 hrnku nastrouhaného sýru, 1 menší nastrouhanou mrkev, 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1 PL lněného semínka, 1 vajíčko, 1 PL olivového oleje, 1 stroužek česneku,sůl, pepř Neoloupanou cuketu na hrubo nastrouháme, osolíme a necháme vypotit. Pak vymačkat vodu a přidat ostatní suroviny. Placičky smažíme na pánvi na sucho (já jsem pekla v remosce).

čeredka 2.5.2016 6:31

http://www.bilymrak.cz/recepty-na-dyni-hokaido/

-odkaz na další recepty co s dýní

čeredka 17.8.2015 5:59

Cuketa zapečená s brambory a zelenými fazolkami

Roztopit troubu, na 15 minut do ní dát zapéct na plátky pokrájenou cuketku (měli jsme zbytek žluté) pokapanou olejem. Aby dostala barvu. Mezitím lehce předvařit brambory na plátky. Rozdusit cibuli a česnek na drobno (asi 2 stroužky, podle chuti), do toho 2-3 hrsti fazolek a pár lžic vývaru a dusit 10-15 minut, souběžně se dělá i to ostatní. A ještě zvlášď osmahnout cibuli do hněda na samostatnou vrstvu do pekáčku. Naskládat do pekáčku na vrstvy , pokapat olejem a 10 minutek v troubě zapéct, aby se spojily chutě. Vážně moc dobré :).

čeredka 4.8.2015 17:00

Recepty a nápady co stvořit z cukety:

viz. NÁSTĚNKA Některé recepty vypůjčené z "Domácích pekáren" či "Radosti z vaření a pečení" doufám, že se autorky nebudou zlobit.

lebahu 15.8.2010 14:03

reagovat Vrbenka 20.9.2017 12:37  100%    +  -

janeten: mě ještě rostou některé tak asi půjdou cukety ty mají každá plod tak uříznu a víc už nebude a těm co má co růst ještě nechám venku.

reagovat janeten 20.9.2017 10:52  55%    +  -

Vrbenka: u nás dnes ráno 8 st. a v noci pršelo, včera jsem uklidila hubbardy, jsou 4 velké a 4 pidi hubbardíky muškátovky čekají až na ně udělám místo. Teď začnou dýňové hody

reagovat Vrbenka 19.9.2017 16:43  100%    +  -

janeten: no dnes jsem zapomněla kouknout na teploměr ale bylo hodně málo.

reagovat janeten 19.9.2017 15:10  56%    +  -

Vrbenka: tak nevím, nevím, tohle počasí, sice jsem dýně zakryla, ale nejspíše je brzy uklidím.

reagovat janeten 19.9.2017 7:49  55%    +  -

čeredka: děkuji za popis, určitě byl mňamózní já tu dýni pekla, tak jsem řídké neměla, ale dobrý nápad s pudinkem.

reagovat čeredka 19.9.2017 7:12  60%    +  -

janeten: ten puding jsem dala do té dýně..dolů jsem dala linecké těsto,na to tvaroh - vaničkový,vajíčko,vanilkový cukr a nahoru jsem rozdusila a rozmixovala hokaido,cukr a ten puding - měla jsem pocit,že to pyré je dost řídké...a pekla jsem na 180 asi 40 minot a nechala v troubě dojít...většina "odešla" s dětma..a mizelo to rychle..

reagovat janeten 18.9.2017 8:32  55%    +  -

Ahojky po víkendu, děvčata dnes ráno v zahradě přímrazek, rozhodnuto, zbytek dýní jde do garáže k ostatním, jen co mi to záda dovolí, jelikož jsem v pátek likvidovala část divokých rajčat a natáhla jsem si bederní část zad, tento týden bude převážně klidový.....

reagovat janeten 18.9.2017 8:29  55%    +  -

čeredka: tak jsi ten pudink dala do tvarohu? Jaký jsi dělala recept?

reagovat Vrbenka 17.9.2017 18:54  100%    +  -

čeredka: snědeno?

reagovat čeredka 17.9.2017 14:54  62%    +  -

tak není co fotit..a příště bych se nebála dát tam ten pudink oříškovej,pistáciovej,nebo kokosovej...

reagovat čeredka 16.9.2017 19:14  64%    +  -

tak jsem dopekla ten dýňový koláč - právě se chladí..korpus jsem idělala z lineckého těsta a do dýňového pyré jsem přidala sášek karamelového pudinku..voní to dost lákavě...ráno - bude - li co..

reagovat Vrbenka 15.9.2017 18:11  100%    +  -

Našla jsem první máslovou

reagovat vendy169 13.9.2017 19:21  23%    +  -

janeten: Také nevím, kdy se vydáme, třeba se opravdu potkáme.

reagovat janeten 13.9.2017 14:14  60%    +  -

vendy169: myslím tu samou u Pipkůale pojedeme podle počasí, nejspíše některý víkend, odpoledne ve všední den je to pro mě daleko. Ale teď mám hafo práce, švestky, rajčata, feferonky, cibule ještě na záhonku, mrkev taky, však to znáš. Chtěla bych si tam koupit ty semínka tureckých turbanů moc se mi to líbí a ty korunní prince, letos jsem dostala jedno semínko a krásně mi narostly 3 na rostlině, jenže asi by semena byly sprášené s něčím jiným.

reagovat vendy169 13.9.2017 12:24  23%    +  -

janeten: Ahoj-dívala jsem se na internet:Statek u Pipků, Nová Ves u leštiny 58282 Golčův Jeníkov. Od 23.9 do 5.11 ve všední dny od14-18, So Ne a svátky od 9-18. Možná myslíme každá jinou výstavu dýní.

reagovat janeten 12.9.2017 21:41  42%    +  -

vendy169: V Nové Vsi? My se tam s dcerou chystaly vloni, ale vnučka byla ještě malá a bylo špatné počasí. Letos už chodí, tak to bude lepší. No třeba se potkáme.

reagovat vendy169 12.9.2017 17:48  16%    +  -

janeten: Na výstavě dýni jsme byli před dvěma roky, letos se tam taky chystám, ale podle dcery. Mohly bychom se tam potkat-je to tam moc hezké.

reagovat čeredka 12.9.2017 8:19  34%    +  -

Vrbenka: nestihla jsem..a měla jen jeden plod..

reagovat janeten 12.9.2017 7:46  41%    +  -

čeredka: to byly semínka ode mne? já myslím, že ne máslovku jsem měla před hodně lety a semínka jsem si neschovala, ale letos jsem si semena koupila, narostly máslovky jen dvě a také jsou mírně pruhované, kamarádka má to samé, se jim asi pomíchalo semeno, ještě jsem nezpracovávala, tak uvidíme, jaká bude. Chtěla jsem ji použít na ten koláč a na polévku. V našich podmínkách máslovka nedozraje úplně, aspoň tu na Vysočině. Ale mám jiné, letos bude probírka, co příští rok dostane zelenou pro pěstování. Chystáme se s dcerou a vnučkou na dýňový svět - statek u Pipků a tam prodávají dýně a i semínka

reagovat Vrbenka 11.9.2017 19:11  100%    +  -

čeredka: máš ji vyfocenou?

reagovat čeredka 11.9.2017 19:09  34%    +  -

janeten: ..dost mě překvapila ta zelená pruhovaná máslovka - měla jsem jen jednu a ani jsem nestačila - měla jsem pocit,že v nákroji voní po česneku..dala jsem ji v neděli pod králíka a super..

reagovat janeten 11.9.2017 10:26  41%    +  -

Vrbenka: plíseň zlikvidovala, za chvíli by nebyly žádné listy, lungy ještě mám i hubbardy, ale už jim taky praskají stopky, tu letí chlad od rybníků a vlhko, možná přikryju textilií, ale jen ty lungy. Ty kulaté jsou korunní prince ty 3 mezi špagetovýma a v těch krabicích jsou Mariny a Oregon home sweet a 2 nedozrálé máslovky, ty půjdou první.

reagovat Vrbenka 11.9.2017 8:44  100%    +  -

janeten: koukám že likviduješ já ještě né.Lungy pak přikrývám dekama aby v noci nenastydly a trhám až v říjnu.A co máš těch kulatých to mě vyrostla jen jedna asi bude tvrdší na semeno

reagovat janeten 11.9.2017 8:01  41%    +  -

čeredka: hm tu marmelátu možná zkusím, mám někde zapomenutý želírovací cukr a potřebuju ho sdělat, možná z těch nedozrálých muškátových lunga. Chtěla bych zkusit letos dýňové máslo

kuk sem

reagovat janeten 11.9.2017 7:56  41%    +  -

Vrbenka: úrodička parádní, já zatím trhala jen některé beraní rohy, ostatní nechávám na semeno, tak až plně dozrají, zatím jsem sklízela dýně

už chytaly plíseň a listy skoro žádné, ještě mám na zahradě hubbardy a ty velké lungy a ty teď začaly růst, i malé ještě se dělají, no co to půjde je tam nechám, velké jsou narostlé 3 kusy. Mrazíky zatím nehlásí.

reagovat janeten 11.9.2017 7:54  41%    +  -

čeredka: chuťově výborný, jedla návštěva, která normálně sladké nejí, dala jsem jen třtinový cukr a to ne moc, takže není přeslazený, chuť dýně skoro není poznat, měla tam být ještě skořice, ale jsem zjistila, že doma nemám, tak i tak je jedlý, příště zkusím z máslovky

reagovat Vrbenka 10.9.2017 20:19  100%    +  -

čeredka: to jsem otrhala jen ty barevné aby byl prostor pro zrání ostatních

reagovat čeredka 10.9.2017 19:45  35%    +  -

Vrbenka: ..bude u vás horko v zimě asi..

reagovat čeredka 10.9.2017 19:44  35%    +  -

janeten: to vypadá velice dobře.. a chuťově??
Mám tady recept na dýňovou marmeládu se skořicí - z muškátové by to bylo dobrý..1 KG dýně na kostičky , 4 lžičky ml . skořice , 0,5 lžičky mletého zázvoru , 3 hřebíčky , 6 lžíc citronové štávy , 1 kg želírovacího cukru , Dýni povařím s 250 ml vody , ostatní suroviny krom cukru a skořice . Potom rozmixuji tyčákem a přidám cukr a skořici , postupuji dle návodu na cukru

reagovat Vrbenka 10.9.2017 16:16  100%    +  -

janeten, čeredka:

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cuketa 100x jinak (+ dýně, patizony a jiné podobné zeleniny)
Diskusi založil(a): lebahu
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí MIRKA (48): Opustila jsem manžela, byla to chyba. Teď se chci vrátit Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé! Kosatce jsou nejstarší okrasné rostliny. Jak je pěstovat? Co se stane s prsy v menopauze? Mohou bolet i změnit tvar! Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků! Andělské čarování: Jak prosit ty správné anděly ve vhodný den 5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou Jak vybrat sušičku na sušení hub, ovoce i zeleniny Žhavé sexy idoly z devadesátek: Jak dnes vypadá Gere či Travolta?