Zavinovačky pro nedonošená miminka

Šít s námi může každý(á)... Máme v plánu obšít celou republiku :), tak se přidej i ty...
23.8.2010

Diskusi založil(a) 23.8.2010 koryska

Zavinovačky pro Brno

Patchworkový klub Brno letos šije zavinovačky pro brněnskou porodnici v Bohunicích. Kdo se chce přidat, návod s fotopostupem najde zde: Návod od Zuzky: http://www.zuzkasim.blogspot.cz/2012/03/zavinovacka-pro-miminko-fotonavod.html Termín zaslání do 19. listopadu, na adresu Zuzana Doleželová, Vltavská 15, 625 00 Brno. Případně pokud plánujete, že se přijedete podívat na naši výstavu do muzea ve Šlapanicích ve dnech 13. - 28. 10., můžete zavinovačky vzít sebou a předat na výstavě. Děkujeme všem, kdo se zapojí.

koryska 12.10.2012 7:49

Naše "dvě minuty slávy" v Událostech na ČT 1

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000100817-udalosti/obsah/123779-matky-siji-pro-nedonosene-deti/

koryska 24.8.2010 10:50

koryska 24.8.2010 10:45

Fotopostup a střih na zavinovačku (či peřinku)

ZDE

koryska 24.8.2010 10:45

reagovat Jesa 11.9.2017 17:29  81%    +  -

manka Švagrová,porodní asist.celé noční,když byl klid,tak pletle bačkůrky,které potom těm maminkám dávala..měla nádhernou bílou ,růžovou a světlounkou modrou s lurexem,,od sestry z Tunisu,,ale to už je skoro 50 let,čas letí..A TAKY JSEM MĚLA NEDONOŠEŇÁTKO V OSMÉM MĚSÍCI..BYL TO DROBEK,PUSINKU 1/2 CM..ZMĚŘENO.. je z něj chlap..

reagovat manka 11.9.2017 10:17  58%    +  -

moudrasova2: S druhým potomkem jsem na nedonošencích strávila tři neděle. Věř, že i to pidi nemusí být vůbec pidi.

reagovat moudrasova2 8.9.2017 17:59  67%    +  -

manka: díky za odkazy, já také hledala, ale co jsem našla mě po upletení přišlo moc pidi...., Polgariana: super, když je to vyzkoušené, tak udělám i tito a porovnám

reagovat Polgariana 8.9.2017 12:34  25%    +  -

moudrasova2: Ahoj Sovičko, já pletla podle tohoto návodu a Janča to nesla na neonatologii v Ústí, ty čepičky ale by prý potřebovali menší
https://www.mimibazar.cz/navod/5931/cepicky-a-ponozky-pro-nedonosena-miminka

reagovat manka 7.9.2017 9:16  61%    +  -

moudrasova2: Co třeba tyhle? Jsou od jednoho měsíce, ale určitě se dají ještě trochu zmenšit...
Nebo tyhle, tam je rozměr už od narození...
Nebo si to projdi ještě sama, tady je takových parádních fuseklí, že nebudeš plést už nic jiného.

reagovat moudrasova2 6.9.2017 0:37  69%    +  -

Zdravím po delší době. Narazila jsem dnes v letáku lékárny na akci Ponožkový rekord
tak se chci vrhnout na pletení pidiponožek, ale nemám představu jaká je to velikost...přece jen je to hodně let, co se narodily moje děti...líbí se mi, že nemusím řešit kam to posílat, stačí tady u nás dojít předat do lékárny. Máte někdo nějaký šikovný návod, popřípadě alespoň velikost v cm?

reagovat Zojak 15.4.2016 14:51  6%    +  -

JaniMH: Ano, šila jsem, změřila jsem požadovanou délku,šířku a vyrobila papírový střih. Byla jsem já i ostatní, kteří ji podědili, spokojení. Nejspíš má inormace ,pro vás, je již opožděná a drobeček by vám ppod. vylezl ze zavinovačky. Ale odpověděla jsem, třeba má rada pomůže i někomu jinému. Zorka

reagovat JaniMH 5.3.2016 22:42  51%    +  -

Holky, šila jste některá zipovou zavinovačku pro normální mimino? Přemýšlím, jak upravit střih pro našeho 4 kg drobečka. Nechce se mi jít metodou pokus-omyl.

reagovat čarodějnice 15.5.2015 10:49  12%    +  -

Ahojki holky, na FB se rozjíždí zase šití zavinovaček a pod. všeho, co potřebují nedonošené miminka, ale je to směřováno na Prahu a Ostravu,ale ne na Olomouc, do FN. Proto jsem se spojila s vrchní sestrou a samozřejmě, že prosba o zavinovačky, čepičky, podkovičky(mini)(šily jsme ručičky)a všeho, co to mimoško v inkubátoru potřebuje je i v Olomouci. PROTO Vás prosím o zapojení, abychom mohly taky v Olomouci pomoci - odevzdání bude tak v srpnu, září , ale není problém, zasílat je nebo odevzdávat dřív , na předání se domlouvám osobně v nemocnici- a to vše na adresu : Markéta Mišková, Jiřího z Poděbrad 11, 772 00 Olomouc DĚKUJI ZA MIMINEČKA

reagovat Polgariana 31.8.2014 19:52  84%    +  -

mahubca: děkuju

reagovat mahubca 31.8.2014 19:08  48%    +  -

Polgariana: ,ůžeš, je pro děti i malé

reagovat Polgariana 31.8.2014 13:43  83%    +  -

můžu se zeptat? Pletla jste některá pro nedonošeňátka ponožtičky a čepičky? Mohu uplést z Bambina od Vlnapu?
děkuju za odpověď

reagovat Hankie.cz 27.10.2013 12:41  92%    +  -

aha, díky, tak to budu muset nějak vykoumat. Zatím jsem se přesně držela návodu z nástěnky a právě se mi moc nezdálo to přišití zipu. Hm, druhý pokus bude třeba lepší.
Děkuju za odpovědi!

reagovat Šklíba 27.10.2013 11:25  100%    +  -

Hankie.cz: Já jsem ještě dělala přes zakončení zipu takovou patku, aby to bylo zakryté a nedřelo to.

reagovat moudrasova2 27.10.2013 9:49  100%    +  -

Hankie.cz: já ho používala - normálně ten konec zašiješ do švu. Všíváš ho mezi vrchní látku a podšívku a ten konec "zatočíš" dovnitř

reagovat Hankie.cz 27.10.2013 7:40  93%    +  -

Prosím, používáte někdo na zavinovačky spirálový metrážový zip? Pokud ano, jak ho nahoře ukončujete?
Díky :-)

reagovat zlutasek 8.10.2013 16:45  30%    +  -

Dobry den tvorilky! Omlouvam se, ze Vam sem lezu, ale doporucila mi Vas Many. Chtela bych Vas pozadat o pomoc - prazsky Motol potrebuje zavinovacky pro nedonosence. Nebyla by nektera z Vas ochotna pomoci? Puvodne chteli zavinky na tkalouny, ale Many mi poslala odkaz na uzasne zipove, ktere jste pred lety sily pro porodnice a pani Smidlova je poznala a potvrdila, ze s nimi byli moc spokojeni. V podstate budou radi za jakykoli typ, protoze jim zavinovacek chybi nejmene 20.
Jeste jednou se omlouvam a dekuji! Zlutasek

reagovat stuclinka 14.12.2012 7:28  54%    +  -

zuzkasim: příště se musíme víc snažit

reagovat zuzkasim 13.12.2012 20:06  30%    +  -

stuclinka: Předávali jsme 39 zavinovaček. Letos relativně málo, určitě by využili více. Na druhou stranu lepší, jak nic:-) Každopádně byli moc rádi a poděkování patří všem zúčastněným!

reagovat stuclinka 13.12.2012 16:23  53%    +  -

marpei: můžu se zeptat, kolik zavinovaček se nakonec sešlo?

reagovat marpei 23.11.2012 9:13  22%    +  -

Ahoj všem, pokud ještě některá chcete přispět zavinovačkou pro miminka do porodnice FN v Brně-Bohunicích, můžete ji poslat tak, aby nejpozději v úterý 4. 12. byla u Zuzkysim. Předávat se bude přesně na Mikuláše, tedy 5. 12. odpoledne. Všem, které už zavinovačku poslaly, i těm, které pošlou, moc a moc děkujeme.
Za PW klub Brno Marcela

reagovat mines 14.11.2012 10:59  100%    +  -

Ahoj všem, mám prosbu. V naší knihovně šikovná děvčata háčkují čepičky a ponožky pro nedonošené dětičky, můžete nám poskytnout nějaký kontakt, komu tyhle drobnosti zaslat? Děkuji

reagovat marpei 8.10.2012 9:49  19%    +  -

moudrasova2, stínovlas: S Deniskou se domluvím.

reagovat stínovlas 8.10.2012 8:59  58%    +  -

marpei: Moje taky, jsem ráda, že jsem si zkusila zas jiný způsob, než šiju.

reagovat moudrasova2 8.10.2012 0:04  100%    +  -

marpei: tak zavinka odcestovala dnes směr Brno s Deniskou...

reagovat marpei 2.10.2012 10:57  16%    +  -

moudrasova2: s dovolením odpovím za Zuzku: bezva! Určitě zavinky do Hodonína přivezte nebo ušijte tam, my si to v Brně předáme.

reagovat moudrasova2 2.10.2012 9:01  100%    +  -

zuzkasim: já jsem domluvená s děvčaty co budou v Hodoníně na srazu, že by jí do Brna přiblížili...ale nestíhám a do toho jsme ted o prodlouženém víkendu měli ve školce havárii a vody a já tam každý den několikrát běhala vylévat vodu z vysoušeče a větrat. Tak mě ted napadlo, že vezmu látku a ostatní potřeby sebou a vrhnu se na ní tam - a první už hlásila, že by se přidala

reagovat koryska 27.9.2012 16:55  17%    +  -

moudrasova2: Nejsi jediná - moje kámoška musela každé číslo urgovat písemně, aby jí ho poslali...

reagovat moudrasova2 24.9.2012 22:36  100%    +  -

zuzkasim: to nevadí...já mám všechna čísla co vyšla a moc se mě líbila - bohužel už jsem opět upomínala o peníze z předplatného a nic. No poslední číslo vyšlo tuším v únoru??????? a peníze stále někde bloumají - už jsem jim napsala, zda se vypravili na cestu kolem světa nebo někomu jinému na účet... a to mě štve - tenhle jejich přístup. To mohlo být látek

reagovat zuzkasim 24.9.2012 21:19  16%    +  -

moudrasova2: Promiň za to oslovení... Brala jsem to tak, že jsme se původně "znali" z Galeriemarina, já sama si koupila 3 čísla a pak spíš využívala příjemný web, kde jsem mohla obdivovat spoustu šikovných holek, občas poradit a v neposlední řadě to taky pomohlo třeba těm zavinkám, protože jinak bychom tak velkou šicí skupinu loni nedali dohromady. Jsem zvědavá, jestli se něco sejde i letos, zatím tu mám dva kousky od kamarádky z brněnského patchworkového klubu. Já taky ještě nešila, ale částečně mě omlouvá aspoň to, že mám momentálně stroj na opravě:-)

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zavinovačky pro nedonošená miminka
Diskusi založil(a): koryska
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Adopce
Přečtěte si
ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby! Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám! Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce Lze využít k hnojení zahrady obsah septiku? ERIKA (39): Zapletla jsem se s bratrem svého muže. Nevím, jak se vymotat Sexy i po 50: Které české celebrity zrají jako víno? Není dobrý milenec? Vychovejte si ho! Každý den má jinou energii. Kdy je nejlepší jít na rande?