Šiju, šiješ, šijeme

Šijete rády?Pak jste tu správně :o)
Na nástěnce najdete různé tipy a rady co zde proběhly diskuzí ohledně šití oblečení,Ottobre atd.Jinak se ptejte,pokud budeme vědět rády poradíme.
3.11.2005

Diskusi založil(a) 3.11.2005 Dadkan

Podrobnosti o materiálech na kabátek

na blogu zde

pioli 23.2.2015 7:57

Střih na kabátek -info od Leveret

Hlášení pro účastnice šití jarního kabátku: zkusila jsem ustříhnout ze softshellu a velikost naprosto v pohodě, takže bych si troufla střih použít i na pevnou tkaninu s tenkou podšívkou. Pokud by chtěl někdo podšívat fleecem, tak doporučuju důkladně přeměřit střih a vlastní proporce, záleží jak bude fleece silný a z jaké látky budete šít.

Dadkan 22.2.2015 11:36

Kabátek z Ottobre

Dadkan 17.2.2015 20:32

On-line šití jarního kabátku

Začínáme:cca příští víkend
Potřebný materiál
na sportovnější verzi-softshell,warmkeeper,fleece,na luxusnější verzi-flauš,šusťák,vel. 34-38: 1,65 m vel. 40-42: 1,70 m vel. 44-50: 2,00 m vel. 52: 2,05 m látky Trochu mě tam děsí pružnost 20%, takže než začneme, tak bych střih přeměřila a porovnala s nějakým jiným, jestli se náhodou nepočítá s moc velkou pružnosti, aby pak nebyl problém s velikostí, pokud budeme šít se softshellu nebo zcela nepružných látek.
Dále je třeba: 30 cm kontrastního bavlněného popelínu na lemovací proužky, 4 m nažehlovací zpevňovací pásky š. 12 mm, kousek vlizelínu na zpevnění pod kovová očka (průchodky), oboustranný zip 70 cm (6 mm zoubky), dva zipy na kapsy v délce 15 cm, zoubky 4 mm, 130 cm kulaté gumičky prům. 3-4 mm, dvě brzdičky a tři koncovky na šňůrky, 4 kovové průchodky, nitě.
Střih z Ottobre č. 2-poslední dámské číslo
Účastníci:pioli,mory1,Pokymon,zumiji,fufík1,stuclinka,Radostinka,JITULELA,Haňula s maminkou,
Podpora pro šití:Busio,Leveret

Dadkan 17.2.2015 17:29

reagovat mory1 27.2.2015 22:29  100%    +  -

Poslední únorové za pár kaček

reagovat kokeška 27.2.2015 21:27  78%    +  -

přeji hezký večer všem, již chvíli vás tu sleduji a mám velkou chuť jít s vámi do šití kabátek je suprový

reagovat kokeška 27.2.2015 21:22  78%    +  -

HanaR: kočka

reagovat janky 27.2.2015 21:06  100%    +  -

Já se také přimlouvám na příští týden - teprve v pondělí si pojedu do Prahy pro materiál. A doufám, že dorazí ten časopis - už by měl být na cestě.

reagovat Busio 27.2.2015 20:50  59%    +  -

HanaR: máš to úžasné a moc Ti sluší

reagovat Busio 27.2.2015 20:48  59%    +  -

Dadkan: já by se taky přimlouvala aspoň na pondělí - asi jsem chytla od Kuby chřipku zipy mi dneska sháněl manžel a jaksi nesehnal, ale to nevadí, střihla jsem na bundu pro Eli, je to stejný princip šití a postupně ji fotím, jenže dneska už musím do postele a to jsem teprve v půli i když pochybuji, že bychom zítra zvládly ušít ji celou

reagovat HanaR 27.2.2015 19:57  100%    +  -

zumiji: sebe sama fotit je strašný, ale asi to tím mobilem fotím blbě, nevím jestli se dá fotit předním fOťákem

reagovat Dadkan 27.2.2015 19:55  100%    +  -

Tak děvčata jak jsme na tom?Kdy začneme,příští týden?Taky ještě nemám všechen matroš,chybí mi ten popelín,druhý obchod si dává s odesláním na čas.

reagovat zumiji 27.2.2015 19:52  73%    +  -

HanaR: Hani super a zase se mračíš, ale sluší Ti to

reagovat HanaR 27.2.2015 16:37  100%    +  -

Holky 2i - image hosting zdarma

reagovat helena.dr 27.2.2015 16:36  100%    +  -

Radostinka: taky potřebuju tepláky

reagovat HanaR 27.2.2015 14:02  100%    +  -

Radostinka: taky prosím číslo časopisu, v tom posledním jsou myslím legíny

reagovat pudlice 27.2.2015 13:50  100%    +  -

Radostinka: Tak zjisti to číslo. Já nemám co na sebe

reagovat Radostinka 27.2.2015 12:47  100%    +  -

HanaR: já mám oblíbené tepláky z OTTOBRE,jen těd z hlavy nevím číslo...ale jsou super a sedí krásně

reagovat HanaR 27.2.2015 11:08  100%    +  -

Radostinka: Jj, šilo se fakt moc dobře. Budu šít ještě další. Tepláky jsem to nazvala, ale jsou to 3/4, dole rovné, jsou takové pohodlné a šila jsem je baj oko podle jedněch starých.

reagovat Radostinka 27.2.2015 11:00  100%    +  -

HanaR: pěkně se šilo? a jaký střih na tepláky sis vybrala?

reagovat HanaR 27.2.2015 10:30  100%    +  -

Včera jsem dopíchala tričko z toho funkčního matroše. Šilo se dobře a ještě dnes navlíknu gumu do tepláků a mám cvičební úbor No, možná bych mohla i na tenisový trénink, jsem bílo-malinová

reagovat superjehla 27.2.2015 7:50  45%    +  -

Ahoj holky,
jen píši, že mám nové plášťovky (šusťák) tenký, nepromokavý a moc příjemný. Mám ho vyfocený na facebooku, budeme o víkendu vkládat :-)
A spoustu nových vzorovaných úpletů s elastanem.
A ještě mi dnes přijde nový stroj , průmyslák, tak jsem zvědavá jak se to bude na něm šít :-) Tak jdu uklízet.

reagovat stilla 26.2.2015 20:23  40%    +  -

Hezký večer-
Malý odkaz, paní ruší obchod a vyprodává krom jiného i látky - bavlna, úplet, softshell
http://www.stylforyou.cz/

reagovat Radostinka 26.2.2015 19:43  100%    +  -

Busio: ještě nemám nic,zítra ale jedu do města,měli dostat zboží,něco snad seženu,ale musím nejdřív podle zipů...oni píší 4mm průchodky,mě se to zdá málo,chtěla jsem nejméně 5mm...měli dostat "kohinorácké"...

reagovat Busio 26.2.2015 18:34  58%    +  -

Pokymon: jinak ještě k podšívkám - ty tkané mohou být s nebo bez elastanu, záleží, jakou potřebuješ, třeba na nějakou elastickou riflovinu bych vzala i elastickou podšívku, ať mne to nikde netlačí

reagovat Busio 26.2.2015 18:32  58%    +  -

Pokymon: acetátová a viskózová podšívka, to by mělo být asi to stejné aspoň dle slov paní v PL, tam ji prodávají za 40,- Kč u nás za 110,- jinak podšívku dávat asi nebudu, střihnu si jen podsádky, jak říká Fufík, škoda přikrývat fleece, ono ty podsádky to jsou vlastně hrany podšívky, všívají se skoro stejně jako podšívka, takže se nebudu muset paplat se šikmým proužkem, já prostě bez podšívky ušít kabát nemumím a podsádky udělám ve stejné látce, jako je kabátek, jen kapuci asi vypodšívkuji. ale jak to tak vidím, nachystám si na sobotu bundu od Elenky, nemám zip, ale mám pro změnu nemocného Kubu, takže do obchodu se nedostanu

reagovat Pokymon 26.2.2015 18:13  21%    +  -

Busio: to jsou zajímavé informace o podšívce. Dosud jsem podšívala bavlnou. Koukla jsem na net a měli tam acetátovou nebo viskozovou, tak teď nevím jak to je.
Prosím Tě, jakou barvu budeš mít podšívky k bílému kabátku. Bílou nebo tu kontrastní jako zip.

reagovat Busio 26.2.2015 17:29  58%    +  -

tulipan78: záleží, co máš za látku, pokud je pružná, chce to pružnou podšívku, pokud není, tak nejlepší je acetátová neboli viskózová, aspoň dle mých zkušeností. Fotečku sem dostaneš tak, že si ji nejdříve nahraješ do fotogalerie, pak si ji v té fotogalerii otevřeš a pod ní najdeš různé texty - vybereš "html kody", klikneš na ně, otevře se Ti stránka, na které jsou 3 obdélníky s textem, vybereš ten první, zkopíruješ a toto vložíš do zprávy sem, nám se pak zobrazí ta fotečka tak snad jsem to podala srozumitelně a správně jinak zip ještě nemám, u nás v galantérce neměli moji barvu a paní z netu, kde jsem objednávala, asi nestíhá, neboť se mi už dva dny neozvala tak doufám, že mi chce udělat překvápko a zítra zazvoní pošťačka s balíčkem

reagovat Busio 26.2.2015 17:22  58%    +  -

Radostinka: zip může být i delší, než 70cm, dá se zkrátit, průchodky musí být velké tak, se do nich vlezla kulatá gumička - tak se koukni, jak ji máš širokou

reagovat tulipan78 26.2.2015 16:06  5%    +  -

Holky, kde jste kupovaly zip na kabátek a chci šít s podšívkou látku na kabát mám doma a ještě musím sehnat na podšívku nevíte kde nejlíp a co vlastně nějakou podšívkovinu? A ještě ráda bych i vložila foto jakou jsem si vybrala látku,a le ovšem jak na to zatím nevím. Poradíte?

reagovat Radostinka 26.2.2015 9:08  100%    +  -

ahoj holky,prosím potřebovala bych vědět,jak velké jste si pořizovaly do kabátku průchodky? a zipy zda přesně jak uvádí 1x 70cm a 2x 15cm? díky

Ty průchodky oni uvádí 4mm průměr...není to málo?já se v galanterii koukala po 5-5,5

reagovat Busio 25.2.2015 21:38  59%    +  -

helena.dr:

reagovat Leveret 25.2.2015 21:33  53%    +  -

Dadkan:
tulipan78: vítám nové tváře to je super, bude nás šít docela dost

reagovat mory1 25.2.2015 20:30  100%    +  -

Doplnila jsem na eshop nějaké látky - ty vrchní tři řady jsou krásně jemné dovozovky - půjdou i na oblečení - šíře 148 cm za 145,-- Kč

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šiju, šiješ, šijeme
Diskusi založil(a): Dadkan
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
Zaměřeno na břišní pekáč. Vyzkoušejte jednoduché a účinné cviky Video, které musíte vidět! Hit internetu s nahými maturanty I na mateřské pracuji. Okolí mě má za krkavčí matku Tři příběhy: Jak jsem zhubla sportem - 17, 15 a 43 kilo?! Omeleta k snídani Známé ženy se svěřily: Kdo je nejlepší muž mého života? Simona Stašová (59) jen kvete. S Michalem Dlouhým (45) si zahraje manželský pár! V zoufalé situaci jsem v práci ukradla peníze, šéf mě teď vydírá 4 ultrarychlé krémové polévky Speciální náramek změří vydanou energii při masturbaci

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2015 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.