Šiju, šiješ, šijeme

Šijete rády?Pak jste tu správně :o)
Na nástěnce najdete různé tipy a rady co zde proběhly diskuzí ohledně šití oblečení,Ottobre atd.Jinak se ptejte,pokud budeme vědět rády poradíme.
3.11.2005

Diskusi založil(a) 3.11.2005 Dadkan

reagovat Radostinka 18.1.2017 10:57  100%    +  -

trošku málo k Vašemu tématu na kvalitu....kdysi jsem měla možnost jet několikrát do Vietnamské tržnice v Praze...třeba Vy taky...pamatuji si,jak mi šéfka řekla...tady si stoupni a jen pozoruj,uvidíš,jak to tu chodí....byla jsem v šoku...v koutku kde se prodávala obuv těch nejvěhlasnějších značek postávaly a vybíraly "dámy" z VIP vrstev,každá na sobě kožich,tuny makeupu....nakupovaly pro své obchody v luxusních zónách či např. na Václaváku v Pze....byla jsem v šoku,co všechno se dá padělat... a lidé v drahých značkových obchodech,ale třeba i v galanteriích,nebo obchodech pro miminka to prostě nepoznají....
Ceny,za které se nakoupí,pak obchodník mnohonásobně vydělá...ne 100%,ne 200%,ale někdy i mnohem víc!
Kvalitní české povlečení zn.Matějovský...třeba nákup za 100,- na 1 lůžko....víte určitě kolik stojí v obchodech....k nerozeznání.

A tak já si šiju co zvládnu sama.Mám jen obyč.starý kufřík,stroj,dokoupila jsem si over a kupuju si občas české úplety.Ale na výdělek je to opravdu náročná práce a je málo lidí,co to ocení.Ale hlavně že nějací slušní,chápající jsou!

reagovat amish 18.1.2017 9:42  22%    +  -

aledost: nejspíš bude chvíli trvat, než se lidé naučí, že individuální výroba JE prostě dražší než konfekce a je pro lidi, kteří ji chtějí zaplatit a ne pro ty, kteří chtějí ušetřit. Už z logiky věci by mělo být jasné, že pásová výroba má být levná a pro co nejširší okruh uživatelů.

reagovat aledost 18.1.2017 8:41  33%    +  -

stuclinka: Právě proto mě ani nenapadlo šít na výdělek, při ŽL by ceny musely být mnohem vyšší než v obchodě a to by lidi měli za nehoráznost.

reagovat stuclinka 18.1.2017 6:17  41%    +  -

aledost: Ano, hlášky typu "ty by ses tím mohla živit" mám taky moc ráda Odpovídám, že to by mi za tu věc musela dát minimálně jednou tolik, ne jen cenu materiálu. Jenže mi to stejně nikdo nevěří a dál jsou přesvědčeni, že na tom hrozně vydělávám.

reagovat aledost 17.1.2017 20:12  32%    +  -

amish: Taky si myslím, že ty dražší zahraniční látky se stejně vyrábějí v Asii. Bohužel stojí více, takže se to musí projevit v ceně výrobku
Miluska14: Toto jsem už kdysi četla a souhlasím. Nešiju na výdělek, protože by mě asi nebavilo spěchat s prací, aby to bylo hotové, to by se vytratila veškerá radost z tvoření. Mám šití jako relax, takže šiju jen pro rodinu a dárky známým. Když se mě někdo ptá, kolik by stála kabelka a já řeknu cenu, tak vidím rozpaky. Spousta lidí má zafixováno, že se šije proto, aby se ušetřilo, že jsou látky za pakatel, vůbec netuší, že vše hodně podražilo.

reagovat Miluska14 17.1.2017 19:53  24%    +  -

... pěkný večer děvčata, taky jdu se svou troškou do "mlýna" - někdy v minulosti měla Zuzka- šitíčko odkaz na definici skutečné hodnoty ruční práce mrkněte

reagovat amish 17.1.2017 14:27  23%    +  -

aledost: ani nemůžeme - jejich materiály jsou taky z Asie (ostatně i většina těch našich) a na jejich cenu pracovní síly se prostě nesmíme dostat už z pudu sebezáchovy :-(

reagovat aledost 17.1.2017 12:36  30%    +  -

amish: No právě! Taky šiju a kolegyně obdivuje moje výrobky, říkala, ať se tím živím. Pokud člověk spočítá materiál, tak by musel šít asi za 20 Kč na hodinu nebo i méně, aby měl ceny jak vietnamci. Na ty jejich ceny se prostě nedostaneme.

reagovat amish 17.1.2017 11:33  23%    +  -

stuclinka: je těžké konkurovat - vietnamci mají obchody plné batůžků za peníze, za které nepořídíme ani materiál na ně

reagovat stuclinka 17.1.2017 8:41  42%    +  -

mory1: Díky, ze samotného šití batůžků asi sejde, vycenila jsem se moc draho. Ještě je varianta dělat výšivku na ty reklamní, ale tam nevím, jestli narvu rámeček, až budu doma, tak to vyzkouším, ale moc se mi do toho nechce

reagovat mory1 16.1.2017 19:35  100%    +  -

stuclinka: Jani mám teď novou kočárkovinu - černou lehoučkou.

reagovat stuclinka 16.1.2017 6:25  43%    +  -

Radostinka: díky, mrknu k ní

reagovat Radostinka 15.1.2017 19:28  100%    +  -

stuclinka: Gábinka Ti určitě ráda poradí

reagovat stuclinka 14.1.2017 17:13  36%    +  -

helena.dr: staré džíny v tomhle případě nepřipadají v úvahu, ale batůžky z nich vypadají pěkně, "látku se zátěrem" jsem asi nikde ještě nepotkala...

reagovat stuclinka 14.1.2017 17:10  36%    +  -

Díky, omrknu to. Kočárkovina mě taky napadla, ale ta, kterou mám doma, mi přijde dost tuhá. Možná je víc gramáží...

reagovat Radostinka 14.1.2017 11:44  100%    +  -

helena.dr: jeden hezčí než druhý

reagovat helena.dr 14.1.2017 11:43  87%    +  -

aledost: děkuji

reagovat Radostinka 14.1.2017 11:36  100%    +  -

stuclinka: za mě určitě kočárkovinu nebo kvalitní šustákovinu

reagovat amish 14.1.2017 11:03  20%    +  -

stuclinka: kočárkovina třeba? https://www.sijemedoma.cz/cs/Impregnovana-latka-kocarkovina-c60

reagovat aledost 14.1.2017 10:39  48%    +  -

helena.dr: To jsou krásné batůžky! Šila jsem z pevnější látky, která je nepromokavá, ale nevím, co je to zač, protože jsem ji dostala.

reagovat helena.dr 14.1.2017 10:07  87%    +  -

stuclinka: dělala jsem je ze starých džín:

ale i z látky se zátěrem:

reagovat stuclinka 14.1.2017 8:13  36%    +  -

Dobré ráno, jdu se zase poradit o materiálu se specifickým požadavkem
Potřebovala bych látku, ze které by šel ušít takový ten pytlíkobaťůžek, co se teď hodně nosí (připomíná mi to pytlík na tělocvik pověšený na záda ), na látku by se mělo dát dobře strojově vyšívat, neměla by moc propouštet vodu a hlavně by měla být co nejlevnější. Nenapadá vás něco? Moc děkuju

reagovat Busio 8.1.2017 21:25  20%    +  -

Pokymon: Moni, tak to teda netuším, ještě jsem to nezkoušela, každopádně se budeš muset trefit do šíře stehu, jinak Ti bude látka "přečuhovat" či jak to napsat a nebo ji pak obstřihnout. Ono by to chtělo cover spodem a vrchem krycí, ony mají dokonce patku na zploštění švů z overlocku. Podej prosím pak hlášení, jak to dopadlo, zda se to nerozjíždí a látka v rubu nepáře

reagovat Radostinka 8.1.2017 20:00  100%    +  -

Pokymon: mě přijde,že se takhle dnes šije všechno sportovní,funkční oblečení

reagovat Radostinka 8.1.2017 19:58  100%    +  -

Pokymon: jestli máš cover,tak bych to vzala rovnou tím,vždyt to bude prošité dvojmo-trojmo zespod i z vrchu

reagovat Pokymon 8.1.2017 19:18  5%    +  -

Radostinka: to jo, overem to držet bude, to vím, chci to ale ozdobně prošít coverem a to už bude dělat tlustý šev, znám to z trika, tak se zajímám, jestli to bude držet jen tím coverem, jestli to ten šev udrží boxerky nebo funkční kalhoty

reagovat Radostinka 8.1.2017 11:33  100%    +  -

Pokymon: písnu Ti mou zkušenost...šiju manželovi boxerky a toto jsme také řešila,jelikož cover nemám,jak to ušít...mám to sešité jen overem a z lícu prošité obyč.rovným stehem,lehce natáhnuté,aby švy nepraskly ....takže ikdybys to sešila jen overem-hustším,krásně to drží....coverem určitě ano...ale holky Ti odpoví víc

reagovat Pokymon 8.1.2017 11:22  5%    +  -

Leveret, Busio: holky moje zkušený, mám dotaz...
chci šít spodní "termoprádlo" pro kluka z tričkoviny, a jak jsou na pozadí a popředí takové ty oblouky, zpravidla zviditělněné coverlockovým švem...
musím to sešít na overu a pak projet coverem (to bude zbytečně silný šev), myslíte, že by šlo ty látky dát přes sebe a sešít rovnou coverem z rubu, aby na lícu byl smyčkový šev a byl plochý, myslíte, že to bude držet?
Leveret tu kdysi psala, že lem trika našívá rovnou na coveru, tak jestli to bude držet.
Je zima a musím našít klukovi bavlněný spodky pod rifle, protože zima rozjíždí ekzém a on skoro nemůže chodit, jak ho to bolí a punčocháče jsou umělina, bavlna je nejlepší

reagovat Busio 2.1.2017 12:56  23%    +  -

Radostinka, mory1: díky moc

reagovat Radostinka 2.1.2017 8:29  100%    +  -

Busio: měla jsi někdy úplet Punto di Roma?tak podobně silný

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šiju, šiješ, šijeme
Diskusi založil(a): Dadkan
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den Proč Popelka získala prince? Věci, které se od ní musíte naučit Syndrom vyhoření: Zjistěte, jestli hrozí i vám MARKÉTA (33): Můj muž chce rodinu, já dávám přednost kariéře Moderní trendy a designy: Který si vyberete? 5 věcí, které musíte vědět o skvrnách od kávy, jinak se jich už nezbavíte Retro: Co se stalo se sex symboly minulého století? Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie Co o vás prozradí telefonní číslo? 7 víkendových receptů na snídaně do postele