Šiju, šiješ, šijeme

Šijete rády?Pak jste tu správně :o)
Na nástěnce najdete různé tipy a rady co zde proběhly diskuzí ohledně šití oblečení,Ottobre atd.Jinak se ptejte,pokud budeme vědět rády poradíme.
3.11.2005

Diskusi založil(a) 3.11.2005 Dadkan

reagovat panas 27.5.2017 19:23  20%    +  -

Já tu bundu ušila už loni, ale nevyfotila, tak to časem napravím
Kapuci jsem dost upravovala a nakonec ji taky ušila se středovým pruhem. Kapsy jsem musela trochu zvětšit a šoupnout asi o 10 čísel níž. Bunda je super a kdo se toho bojí, tak s chutí do toho!! :86,
mory1: ...ty že by ses bála do něčeho střihnout?

reagovat Radostinka 26.5.2017 16:20  100%    +  -

Busio: já se ted odvážila chodit do práce...po eskapádách po posudkových komisích...zkouším co vydržím,nechodím ani každý den a jen na pár hodin....jsem tam ráda.... a že domácnost stojí...no tak stojí....čas mám spíš jen o víkendu...ale i tak...minulý víkend jsem trochu šila,jedny turkáčky,ale dělené se švy pro mimčo,čepičku a něco jsem spravovala....

reagovat Busio 26.5.2017 15:16  17%    +  -

Radostinka: si piš, že budeš burka!! Už jen odvaha pustit se do díla je chvályhodná! Mamrat a nadávat umí kdekdo, ale odhodlat se a plnit si své své sny mají sílu jen silní a sebevědomí! Takže hurá do díla!!!

reagovat Radostinka 26.5.2017 13:43  100%    +  -

Busio: už jí mám stříhnutou,ale to tvé provedení kapuce je tedy hezčí....ale i tak,jestli jí došiju,jakože bych mělatak i tak budu borka vid! a nechápu,proč Ti maží fotku...bez vysvětlení

reagovat Busio 26.5.2017 11:30  17%    +  -

fufík1: Fufíčku, ona tam zase není tak nevím, co jim na ní vadí

reagovat Busio 26.5.2017 11:28  17%    +  -

Radostinka: jasně kapuci jsem si udělala svoji, koukni na fotku, je ze tří dílů, má ve středu všitý pás, to byla moje další úprava střihu, teda jen tak od oka, ale povedla se. Vlastně tu kapuci mám z dílů čtyř, jelikož jsem našívala i tu výšivku a ta se nedala vyšít na hotovou kapuci, jelikož ta se zatáčela a nedala se uchytit do rámečku ale to byl jen takový kosmetický zákrok na začátek bych ale zkusila udělat klasiku podle střihu, ono to bude určitě dobré

reagovat Radostinka 26.5.2017 11:02  100%    +  -

Busio: ach to tvé šití,to je jedna báseň,kéž bychom bydlely někde blíž u sebe,ukázala bys mi to třeba....vypodšívkovat rukáv zvládnu a ta kapuce netrčí vzadu?ale on je ten soft i takový malinko těžší,pevný,myslím,že to bude držet...pokořím se a snad to došiji na podzim....kapsy už mám ušité,no jsou menší,máš pravdu,ale já jsem ráda,že jsem je odšila a mám je i pěkné,což mám radostděkujukdyžtak se ozvu

reagovat fufík1 26.5.2017 10:52  77%    +  -

Busio: tak určitě krásný tulipán

reagovat Busio 26.5.2017 10:13  17%    +  -

fufík1: určitě, jak jinak se mi doma smějí, že mám bundu stejnou jako naše prvňačky a že vypadám jako tulipán

reagovat Busio 26.5.2017 10:12  17%    +  -

Radostinka: jo a ještě co se týče toho sunutí po oblečení - přední a zadní část úplně v pohodě, tam nic nevadí, ale vadily mi rukávy, špatně se do nich vkládalo ruku, takže jsem je vypodšívkovala - střihla stejně velký rukáv, po okrajích sešila a pak pracovala jako s jedním kusem látky. Uvnitř jsem už kromě kapuce švy pod tkaloun neschovávala a kapsy jsem mrskla o kus vedle než do švu, jelikož mi vadilo, jak jsou malé. Švy kapes jsem olemovala pružnou gumičkou, ty by byly po otevření bundy vidět. Hrála jsem si s ní celý týden, sešívala a párala, ale teď jsem ráda, že jsem si dala tu práci

reagovat Busio 26.5.2017 10:05  17%    +  -

Radostinka: já do kapuce průchodky nedávala, jelikož jsem neměla kulatou gumičku v barvě zipu a nechtělo se mi čekat. A v pohodě, vůbec mi nechybí. Na tu kapuci se opravdu hodí ten tkaloun, když jsem šila fr. šev nebo zakládaný, tak té látky bylo hodně, krabatilo se to a bylo to škaredé. Pokud bys ji šila a potřebovala poradit, co s tím, tak v pohodě mi napiš do zpráv a děkuji za pochvalu

reagovat Radostinka 26.5.2017 8:29  100%    +  -

Busio: nechápu proč smazali fotografii

reagovat Radostinka 26.5.2017 8:27  100%    +  -

Busio: já ho mám rozešitý,vlastně jen sešít+kapuce průchodky,kterých se pořád bojím... a zvažovala jsme podšívku...mám letní soft...řekni,nesune se to po oblečení?nemám to ráda...když to jakoby drhne?

reagovat fufík1 26.5.2017 8:08  77%    +  -

Busio: no to mi řekni, co jim na té bunde vadí? asi závidí

reagovat stuclinka 26.5.2017 7:58  35%    +  -

Busio: Ty to máš vždycky tak dokonalé...

reagovat Busio 25.5.2017 21:17  17%    +  -

pioli: no jo, Kara je moje srdeční záležitost a tady jsi už byla? https://forum.embroideres.com/ koukni na výšivky free, taky se zde najde hodně použitelných věcí a skupina FB https://www.facebook.com/groups/624604440941908/ je nutnost - lidi sem dávají odkazy na legální free výšivky

reagovat Busio 25.5.2017 21:13  17%    +  -

fufík1: hele, Dáma mi fakt smázla tu bleděmodrou bundu, asi mi ji záviděli ale já se nedám

reagovat Busio 25.5.2017 21:10  17%    +  -

mory1: no, já to taky nemohu pochopit - v šití šíleně náročných věcích jsi profík a jednodušších se bojíš soft je fajn, žádná podšívka a švy v kapuci jsem nakonec schovala pod tkaloun - byl nejjednodušší a vypadal nejlíp. U té bundy fakt není co zkazit, snad jen velikost - určitě nebrat větší

reagovat Busio 25.5.2017 21:06  17%    +  -

Děvčátka, moc děkuji za pochvalu

reagovat mory1 25.5.2017 20:22  100%    +  -

Busio: máš to fakt krásný,bílou softku bysem mooc chtěla, mám v obchodě i krásný letní soft, ale bojím se do toho fiknout, v tom oblečení se pořád plácám, pořád plácám

reagovat HanaR 25.5.2017 20:10  100%    +  -

Busio: Páááni, máš krásně našito

reagovat Radostinka 25.5.2017 18:29  100%    +  -

Busio: jako vždy,radost pohledět,jsi šikulka šikovná,ááááchhhhh

reagovat fufík1 25.5.2017 8:09  77%    +  -

Busio: za takovou krásu zasloužíš na koberec šup

reagovat fufík1 25.5.2017 8:07  77%    +  -

Busio: nádhera jako vždy, jsi prostě šikula největší, jeden kousek hezčí než druhý a Ottobre se určitě zlobit nebude, třeba se přiučí

reagovat pioli 24.5.2017 22:36  100%    +  -

Busio: tý jo, to jsou krásné práce. A už zkoumám ty stránky s výšivkami

reagovat Busio 24.5.2017 22:20  17%    +  -

aledost: děkuji jojo, je to softshel

reagovat aledost 24.5.2017 22:12  100%    +  -

Busio: Všechno se mi moc líbí, ty zástěry jsou super. Bílá bunda je softshelová? Krásné je zdobení na kapuci.

reagovat Busio 24.5.2017 21:38  17%    +  -

je tady někdo? Konečně po dvou letech jsem se rozhoupala k té naší bundě ze společného šití trochu jsem si ji poupravila k dokonalosti, snad se na mne nebudou v Ottobre zlobit Pak tady mám jednu bundu na lítačku po dědině, měla jsem obrovskou potřebu otestovat jeden střih z Ottobre
A nakonec mám tady jednu ze tří zástěr, které používám, když jezdím s dětmi na tábory, kvůli našim holkám sedím v kuchyni a starám se všechna dietní dítka je to "japonská zástěra", střih dělaný od oka, je oboustranná, což je velikánská pomoc, když se trochu pocákám což se mi stává docela často Kvůli dětem jsem vybírala nějaké veselé látečky, doma mám ještě s beránkem, s vílou a sovičkami, u dětí vždy sklízím velikánský úspěch

reagovat Vifina 26.4.2017 21:39  17%    +  -

halo halo látky jsou na mailech

reagovat Vifina 25.4.2017 23:11  16%    +  -

Radostinka:

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šiju, šiješ, šijeme
Diskusi založil(a): Dadkan
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
Kdy jít k zubaři, držet dietu nebo přestat kouřit? Zeptejte se Měsíce! Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich! Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy! Zita Kabátová: Hvězda českého filmu, kterou milovaly tisíce mužů Zapomeňte na dlouhé hodiny strávené při vaření. Jde to i jinak Hebká pokožka bez chloupků? Ve skutečnosti větší věda než jste myslely Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci Necítíte se ve své kůži? Možná vám škodí dieta Jak to máte nejradši? Poloha při milování vás prozradí!