Šiju, šiješ, šijeme

Šijete rády?Pak jste tu správně :o)
Na nástěnce najdete různé tipy a rady co zde proběhly diskuzí ohledně šití oblečení,Ottobre atd.Jinak se ptejte,pokud budeme vědět rády poradíme.
3.11.2005

Diskusi založil(a) 3.11.2005 Dadkan

reagovat Radostinka 25.8.2016 8:44  68%    +  -

superjehla: elastické jehly?Gábi já to neznám a stydím se teda!prosím můžeš mi to trochu vysvětlit?děkuji...šiju jehlami na strečové materiály

reagovat superjehla 24.8.2016 21:41  9%    +  -

violass: jehly. Nitě používám pes, ony se ty elasticke nitr dost trhají.

reagovat superjehla 24.8.2016 21:40  9%    +  -

violass: elasticke

reagovat violass 22.8.2016 19:38  5%    +  -

Jaké jehly do šicího stroje a nitě na plavkovinu. Stačí elastické nebo jsou nějaké speciální

reagovat superjehla 21.8.2016 7:40  10%    +  -

Ahoj děvčata. Potřebuji posílit naš tým :-) hledám pracovní sílu na na přípravu baliku eshopu.práce v Ostravě Porubě pište mi do zpráv. Děkuji

reagovat mory1 18.8.2016 14:43  61%    +  -

Radostinka: já jsem na střihy začala používat slabý novolin je průsvitný a když ho prasácky složím tak se mu nic nestane

reagovat Radostinka 18.8.2016 14:15  84%    +  -

Leveret: mě se hrozně moc líbí střih č.13,model je na straně 30....ušít ho z nějakého teplejšího úpletu a nebo lehčí svetroviny

hezké jsou třeba i ty šaty č.3,str.8,klidně i na triko,moc se mi líbí detail na rukávech a nádherná sukýnka č.7...mít hubené nohy,neváhám a nakonec jsem moc chtěla takový střih jako je č.1,na košilku,zkusila bych jí ušít mým holkám pod stromek...jako noční košilku,určitě ten střih využiju a i střih č.8 je moc pěkný,nadčasový...no prostě pěkné číslo

reagovat Radostinka 18.8.2016 14:10  84%    +  -

Leveret: jo v těch strakatých šatech vid?má snad 150kg!ale jsem ráda,že to takto ukáží,ono je hezké nafotit na zdechlinách,ale pak na silnějších postavě to je úplně jiný level a mám to stejně,já v nich listuji taky a pořád objevuji,včera jsem si z jarního vytáhla zas střih na tričko...co mi ještě stačil papír....budu muset někde zas sehnat,kupuji průsvitný na váhu,je pevný,drží a je mnohem mnohem levnější! a já mám spotřebu,pořád něco obkresluji

reagovat Leveret 18.8.2016 10:29  11%    +  -

Radostinka: jojo, s těma modelkama jsem z nich vždycky hotová. Včera jsem shodou okolností po dlouhé době zalistovala pořádně číslem 5/15, vždycky tam po čase objevím úžasné věci, kterých jsem si předtím nevšimla, a tam mě teda taky jedna dorazila. Jako já jsem ráda, když to ukážou i na silnějších ženských, na velikosti 36 vypadá dobře i pytel na brambory, to by měli moc jednoduché, ale co je moc, to je příliš. Ta jedna je tam snad širší než delší a připadá mi to jako antireklama na ty modely.
V tomhle čísle se mi moc líbí ty zavinovací šaty, ty vyzkouším nejdřív jako triko.

reagovat Radostinka 18.8.2016 7:10  84%    +  -

Leveret: časopis mám od včera doma a kochám se,jsou tam pěkné střihy,co se mi hodí a modelky obr silné vid?

reagovat Leveret 17.8.2016 8:18  12%    +  -

violass: Z Batani ti pošlou znovu zálohovku, napsala jsi totiž v objednávce špatně mailovou adresu, takže ti postupně poslali zálohovku a pak i upomínku, ale k tobě se to nedostalo.

Pokud jde o výztuhu, souhlasím s amish, záleží, v jakém stylu ten model je, zda volnočasová mikina nebo elegantní kabátek. Ta svetrovina se hodí na obojí a rozhodující je, jak chceš, aby to ve finále vypadalo.

reagovat amish 17.8.2016 7:20  8%    +  -

violass: Límec asi jo - záleží na uměleckém záměru - jestli tomu mají zůstat vlastnosti úpletu jako třeba pružnost a měkkost, tak zvol nějakou pružnou výztuž

reagovat violass 16.8.2016 22:01  5%    +  -

amish: Ano to vím, tak límec nevyztuhovat vlizelínem?

reagovat amish 16.8.2016 20:51  9%    +  -

violass: na některých místech a u některých modelů se třeba kolem průramku nebo výstřihu může přižehlit takový výztužný proužek

reagovat violass 16.8.2016 20:08  5%    +  -

Radostinka: tak já tu svetrovinu mám objednanou, a neví někdo jestli se vystuhuje vlizelínem nebo jak?

reagovat Radostinka 16.8.2016 19:18  100%    +  -

Leveret: já nemám coverlock,pořád po něm koukám a nevím jaký...na jaký vůbec koukat...

a děkuju za rady a za Ottobre,korunky bys měla mít už na účtu,těším se moc,chci letos zkusit svetrovinu,konečně!

reagovat Leveret 16.8.2016 12:15  13%    +  -

Radostinka: jo, a dneska jsem ti poslala Ottobre, tak zítra už asi budeš moct

reagovat Leveret 16.8.2016 12:14  13%    +  -

Radostinka: já si overem začistím výstřih, abych měla jistotu, že to nepustí nějaké očko a krajku našiju přes to na stroji. Mám sice i spešl patku ke coverlocku na našívání krajek, ale na tom stroji je to prostě takové šikovnější, líp se mi s tím manipuluje, případně líp se to pak párá, když to netrefím správně

reagovat Radostinka 16.8.2016 9:03  100%    +  -

Leveret: děkuji,já to nemohu trefit...to je asi ten problém a našívám to overem,nebo tedy raději u krajky např. jak píšeš Ty?

reagovat Leveret 15.8.2016 21:47  14%    +  -

violass: kdy jsi jim psala? Neodpověděli během dneška? Hanka má dovolenou, ale maily někdo čte a vyřizuje, tak mi když tak napiš, já jim to vyřídím.

reagovat Leveret 15.8.2016 21:46  14%    +  -

Radostinka: Tričko s lebkami je střih z 5/2011. Krajku jsem našívala cikcakem na stroji, úzká šířka stehu, delší délka, takový až skoro rovný cikcak, ale přece jen ne úplně rovný steh, aby tam byla vůle na natažení. No a délka krajky bylo docela dílo, šila jsem to na dvakrát, metoda pokus/omyl. Záleží na její šíři a na elasticitě, ale tak nějak všeobecně jsem aplikovala pravidlo, podle kterého všívám lem z úpletu, takže 70-80% obvodu výstřihu.

reagovat violass 12.8.2016 18:45  5%    +  -

Holky, kdo má látky Batani, objednala jsem si svetrovinu a paní nepíše. Ještě jsem jí psala email, ted nejsem jistá jestli je na dovolené nebo jsem něco zblbla. Díky

reagovat Busio 12.8.2016 16:20  13%    +  -

Leveret: už týden si jej prohlížím na ottobre stránkách a nemůžu se dočkat, až dodovolenkuješ

reagovat mory1 12.8.2016 15:44  100%    +  -

Leveret: jj až do západního

reagovat mory1 12.8.2016 15:44  100%    +  -

Leveret: jé já zrovna nedávnou koukala jestli není nové, jdu objednat

reagovat Radostinka 12.8.2016 8:42  100%    +  -

Leveret: mám totiž raději větší nebo spíš hlubší výstřih a nemůžu u té krajky přijít na to,o kolik menší stříhnout krajku,bud je to moc nebo málo,to mi dělá vlastně problém.Jak jsi to šila?já vlastně rovnou líc k lícu a prošít rovným stehem

reagovat Radostinka 12.8.2016 8:39  100%    +  -

Leveret: Jani prosím písni mi č.střihu toho trička s lebkami,děkuji a ještě se zeptám....já si kdysi koupila krajku z Tylexu,protože jedině těm věřím kvalitou(znám provoz z kdysi dávna),zkoušela jsem si takto nějak k výstřihu našít krajku,ale nějak to neumím....můžeš mi poradit?

reagovat Leveret 11.8.2016 22:19  19%    +  -

Pár triček z poslední doby:

reagovat Leveret 11.8.2016 19:52  18%    +  -

Radostinka: Už je! Pošlu ve vzkazech podklady.

reagovat Radostinka 11.8.2016 19:03  100%    +  -

Leveret: Jani prosím,já určitě chci nové číslo,můžeš mi ho poslat až bude?Moc děkuji

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šiju, šiješ, šijeme
Diskusi zalolil(a): Dadkan
prispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
Chodidla jako samet: Věnujte svým nohám péči MIRKA (54): Šok! Nevěra po 30 letech hezkého manželství! Tak trochu jiná nakládačka Nepovedené plastiky slavných: Kdo se změnil k nepoznání? Sametová revoluce: Jak se dokonale oholit DITA (38): Tak trochu jiná dovolená. Cestujeme za sexem Palačinky pro každého: Na sladko i na slano StarDance: Které známé tváře rozvíří taneční parket? Moře nad zlato: Proč nás lákají slané vlny? LENKA (39): Pořídila jsem si děti z nutnosti. Můj vztah k nim to ovlivnilo