SNÍŽENÍ VÝŽIVNÉHO

Žádali jste...nebo Vám bylo sníženo výživné na dítě? Prosím o Vaše zkušenosti.
30.12.2010

Diskusi založil(a) 30.12.2010 nikusa

reagovat BlankasKubíčkem 4.5.2014 11:39  83%    +  -

*Pájina*: Píšete, že OFICIÁLNĚ nikde nepracuje... ale víte, jestli opravdu nemůže anjít práci, nebo je je vyčůranej, dělá načerno a je vysmátej? Přesně toto řeším s exmanželem. Nikde není vedený, ani na pracáku, nemá práci, neplatí zdravotnía ni sociální, neplatí na syna, na výživném dluží 140.000,-. není muc o sebrat, nic nemá, své auto napsané na přítelkyni nebo kamarády.... ale všichni víme, že si vydělává. Vozí auta z Německa, opravuje. Je to bezmoc.
Pokud se s ním bavíte a tak nějak kvůli synovi vycházíte, a víte, že nějaký příjem má, řekněte mu, ať platí víc, protože soud by mu určitě víc vyměřil - aspoň mě to řekla právnička.

reagovat katto 3.5.2014 18:02  1%    +  -

Martina_74: A co takhle se také podílet na financování výchovy dítěte v rámci genderové rovnosti. Platím 5000 měsíčně, po domluvě na syna od jeho 1.5 roku, ale syna, kterému je momentálně 8 let. díky tomu moc nevidím, protože najet 600 km za víkend není levná záležitost. Bývalá manželka momentálně čeká dvojčata, tak doufám že z výživného na mého syna, nebude platit např. pleny pro děti, které nejsou moje. Je tedy možné nějakým způsobem kontrolovat na co je výživné použito? V mém případě bych nerad vylepšoval rodinný rozpočet mé bývalé manželce, která si založila novou rodinu.

reagovat *Pájina* 21.2.2012 18:53  5%    +  -

Pajasl: No já mam navíc pocit, že i tuhle částku za něj platí maminka, ale to je mi celkem jedno....Nevím, jestli je lepší se domluvit na nějakém měsíčním navýšení, nebo to nechat plus se domluvit na polovině z každého výdaje....(plavání, výlety,.....).

reagovat Pajasl 15.2.2012 7:50  48%    +  -

*Pájina*: 1000 korun? a není mu to blbé? kolik do toho človíčka vrazíš měsíčně ty?oblečení,jídlo,teď to budou další peníze skrz školu,spočítej si to,ukaž mu kol to dítě stojí a chtěj polovinu,vždyť je to i jeho dítě pane bože...mě by byla hanba.abych vlastnímu děcku poslala takovou almužnu...uvědom si jedno,když ti přítel na dítě nedává peníze,okrádá vlastního potomka a to já bych řvala jak pardál...vím co to je nemít práci a být bez peněz,ale vždycky bylo děcko na prvním místě...

reagovat *Pájina* 13.2.2012 13:13  5%    +  -

Dobrý den, nevíte náhodou někdo jak přibližně určit výši výživného? Bývalý přítel nikde oficiálně nepracuje, není veden na ÚP, o jeho příjmech nemám ponětí.Jinak se se synem snaží trávit co nejvíce času, takže jít na něj soudně se mi nechce.Teď mi dává 1000Kč měsíčně, ale synovi bude teď 6 let a nastoupí do školy....Děkuji

reagovat Martina_74 14.1.2011 12:09  37%    +  -

Ano mně bylo sníženo výživné a to na základě přání otce, že přišel o práci.
Konaly se kvůli tomu dvě stání.
Následně si pak měl otec po získání práce sám počítat alimenty, což sice učinil, ale stejně budu žádat o přepočet, malá začne chodit do školky a zvýší se mi výdaje.
Krom alimentů malé nedává skoro nic navíc - myslím dárky(narozeniny, Vánoce, svátek), nebo něco takového.

reagovat Mata69 3.1.2011 13:03  100%    +  -

nikusa: někteří soudci to posuzují podivně. Kamarád před asi 20ti lety opustil svoji práci elektrikáře ve fabrice a šel s rodiči podnikat do zemědělství na jejich vrácených pozemcích. Doplnil si i vzdělání a podniká tak už těch 20 let. Ovšem ne vždy se vede dobře. Přesto mu soud bral v potaz, jaké příjmy by měl, kdyby zůstal u svého zaměstnání. No to mi přijde absurdní! Jednak ta firma, kde pracoval už leta neexistuje a jednak práci neměnil proto, aby mu nemohli zvyšovat výživné. Navíc se k placení výživného staví čelem, synovi chtěl přispět i jinak, třeba tak, že mu koupí co potřebuje, jenže jeho bývalá chtěla jen peníze, je to pipka.....

reagovat nikusa 2.1.2011 15:25  12%    +  -

alena5: tak tojo, pokud je prokazatelné, že v jeho oboru sežene práci, tak pak není pochyb. Jenže manžel se vždy snažil, nikdy nebyl bez práce, tak teď vzal v době krize, než najde odpovídající práci aspoň něco, aby nebyl na úřadě.

reagovat nikusa 2.1.2011 12:24  12%    +  -

alena5: jenže v dnešní době krize s hledáním zaměstnání a pokud žije člověk navíc v kraji s nejvyšší nezaměstnaností...tohle by teda soud měl brát v potaz-z ničeho něco neuděláš

reagovat LEJLA37 1.1.2011 0:20  94%    +  -

díky tož to je fajn že se neplatí ..
jinak všem do noveho roku nej nej

reagovat rek11 31.12.2010 16:28  83%    +  -

nikusa: jasně,mě to tak přišlo,že se změnily poměry....a s dcerami je to smutné :-( zažádejte a hned....

reagovat nikusa 31.12.2010 16:21  13%    +  -

Manželovi zkrachovala firma a nemůže nic sehnat lepšího, momentálně má základní mzdu a já taky. Ovšem k tomuto kroku jsme se rozhodli i v souvislosti s tím, že jeho dcery, které byly zvyklé kromě výživného dostávat nákladné věci(notebooky, každý rok nejnovější mobil,kredity do mobilu i 5000Kč!,zaplacené kroužky, tábory, ošacení...) a poté, co se ocitl v krizi a nemohl kromě výživného nic dát, bylo zle a dcery ho najednou neznají. S penězma skončila i láska

reagovat malenka 31.12.2010 15:56  100%    +  -

rek11: ano, neplatí se a žádat lze myslím až tři roky zpětně, ale zpravidla se žádá od doby, kdy se změnily nějaké poměry na jedné či druhé straně ať už je to snížení nebo zvýšení

reagovat rek11 31.12.2010 15:47  83%    +  -

malenka: mě bylo řečeno to samé.....ted davala známá taky žádost a neplatila

reagovat malenka 31.12.2010 15:32  100%    +  -

LEJLA37: na výživné se kolek nedává, řízení je osvobozeno od placení soudního poplatku

reagovat IlonaP 31.12.2010 14:13  74%    +  -

LEJLA37: no ale kolik se platilo už nevim teda, ale zas to nebylo moc

reagovat ila.z 31.12.2010 13:47  28%    +  -

LEJLA37: platí

reagovat LEJLA37 31.12.2010 13:27  100%    +  -

IlonaP: díky myslim že jsem se s tebou o tom bavila a plati se i kolek při podani?

reagovat IlonaP 31.12.2010 7:55  74%    +  -

LEJLA37: to si napiš sama, zbytečně bys platila advokáta. Já jsem zpětně nežádala, žádala jsem to tak, že to vyšlo od září kdy šel syn na stř. školu, ono to trvalo skoro rok ... takže pak to měl doplatil zpětně k datu podání.

reagovat nikusa 31.12.2010 7:53  12%    +  -

Rozmarýna: nene, exmanžel nežije. Jedná se o nynějšího manžela.

reagovat LEJLA37 30.12.2010 23:21  100%    +  -

já budu žádat o zvýšení nikdy jsem nenavyšovala..nevíte jak dlouho zpětně lze žádat.? žádost stačí když si vyplnim sama? nebo lepší nějaký advokat? nesnašim soudy ale je potřeba zvednout laťku

reagovat rek11 30.12.2010 22:44  83%    +  -

pelenka: určitě existuje lhůta,po kterou nemůžeš opět zažadat,říkala mi to soudkyne(je to tři roky)...navíc, kdyby neexistovala,lidi by si z toho dělali holubník......nepsala jsem o snizeni,ale o opetovnem zvysení-prosím cti presneji

reagovat rek11 30.12.2010 20:31  83%    +  -

obecně vzato se posuzuje příjem otce a jeho vyživovací povinnosti (děti) Taky se může klidně stát,že původní dítě bude v tabulce výš (je starší) Sama ted uvažuji o navýšení výživného-Mám dceru v druhé třídě a mladší se tam chystá-obě už jsou v jiné skupině,přesto na ně beru to, co bylo dáno před třemi roky,z platu začínajícího podnikatele.

Takže bych žádala ve chvíli,kdy otec přijde o práci nebo mu nějak rapidněji klesne příjem....... ale at s epak připraví na to,že jakmile dostane novou, matka zazada o opetovne zvyseni-lze jednou za dva roky,ale doplaci se zpetne!!

reagovat Rozmarýna 30.12.2010 20:24  49%    +  -

rek11: To mě nenapadlo.

reagovat rek11 30.12.2010 18:57  83%    +  -

Rozmarýna: spíš předpokládám,že její manžel platí na jiné dítě.....

reagovat Rozmarýna 30.12.2010 17:54  45%    +  -

Ty chceš, aby ti exmanžel platil nižší výživné? Proč?

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: SNÍŽENÍ VÝŽIVNÉHO
Diskusi založil(a): nikusa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?