Návštěva dítěte u otce, který bydlí jinde

Když bylo dcera 2 měsíce, tak jsme se jejím otcem rozešli. Sice mi tvrdil, že má malou rád, ale navštěvoval jí tak 2-3 za měsíc max. tak na hodinu. Prý má moc práce, mění mu sněny atd.. Když nebylo malé ani dva roky projevil zájem, že si ji chce vzít k sobě na návštěvu. Přiznávám trochu ve mně hrklo, že bych dcerku měla mu takhle dát, když na něj není zvyklá, pro ni to je pán, co občas příjde a on nezná její zvyky a potřeby. Na sociálce mi poradili, abych chodil tzv. na zvykačku, tzn. častěji, aby první návštěvy u něj doma proběhli za mé přítomnosti. Což se mi zdá rozumné. Bohužel však častěji nezačal chodit. Jednou s ní byl na procházce a to je všechno. Při poslední návštěvě, kdy jsem mu vyšla vstříc, protože malou chtěla vidět jeho sestřenice, která přijela k němu na nečekanou návštěvu a jsem mu dovolila, že si malou může vyzvednout u mých rodičů (já byla pryč ) bez mého vědomí malou odvezl k sobě, podotýkám bez řádné autosedačky, náhradního oblečení (učila se právě chodit na nočník), ani se neptal, co může jíst atd.. Toto jeho chování mě přišlo velmi nezodpovědné. Teď si vzpomněl, že chce malou zase k sobě, souhlasila jsem, ale právě za předpokladu, že pojedu s malou, chvilku u něj budu a pak si malou vyzvednu a odveze nás zase zpátky.
Jenže on s tímto nesouhlasí, nepřeje si, abych viděla jak bydlí, že si jenom tyhle podmínky návštěvy vymýšlím, jestli mi to není blbé lézt někomu do soukromí atd.. Jemu není příjemné ke mně chodit a že už k nám chodit nebude. Nevím jestli toto nesouvidí s tím, že se měl v létě oženit a třeba jeho manželka do toho nějak zasahuje.
Tak se bojím, že mě bude chtít dát k soudu, že mu malou nechci půjčovat, což není pravda.
Nemáte někdo z vás s podobným případem zkušenosti?

6.1.2011

Diskusi založil(a) 6.1.2011 Martina_74

reagovat mlíčko 19.1.2011 14:48  86%    +  -

I když jsem měla druhý porod horší, tak bych byla těhu hned i rodila, i kojila (Martínka jsem kojila 3 roky a oba jsme si to moc užívali) ale znova vychovávat a znova plínky, utírat prdelky na to už bych neměla nervy, stačí mi to teď ta puberta.

Občas vzpomínáme na jejich výrazy
noy - rohlík
on - slon
hapatatéa - helikoptéra
hoptéa - helikoptéra - druhý dítě
hátek - hrášek
kukude - kukuřice
pkapkadédééé - paprika!!!!
vadutka - Radunka
matiko - Martínek

reagovat mlíčko 19.1.2011 14:44  86%    +  -

zadečkem to bylo ok, měla jsem dva doktory, ještě se domlouvali, kdo mě odrodí a kdo bude přicmrdávat.
Ale na rovinu mi řekli, že když to nepůjde tak císař, takže jsem nevěděla co z toho bude.

Jen mě víc nastřihli a po porodu jsem celou noc krvácela, tak jsem musela ráno znovu na čistění a šití, o to hůř se mi rodil syn.

Jinak jsem říkala, zadečkem můžu rodit 2x ročně.

(leden, prosinec)

Já chtěla mít hodně velký břicho a pořád jsem ho vystrkovala, když už jsem ho jakž takž měla, tak jsem ležela celý léto v nemocnici.

Ale hlavně, že je Radu zdravá!!!

Těch 9 měsíců i porod se vždycky vydrží, jen když je mimi zdravé - to je pak celý život trápení, takže nějakých 9 měsíců a pár hodin se nedá srovnat.

reagovat mlíčko 19.1.2011 14:40  86%    +  -

Vituška: tchán dobrý, tchán mý sestry zase říkal, já si to druhý vnouče snad budu muset udělat sám.

reagovat Martina_74 19.1.2011 14:32  36%    +  -

Vituška: Ty máš dobrého tchána poslyš - s ním musí být asi legrace, ne?

Pokud bych měla průběh těhotenství jak s malou, nic mi nebylo - teda kromně toho, že jsem pořád chtěla spát.
Normálně jsem regulérně v práci o polední pauze klepala špačky.
Valení se nemoci si pořádně obouct boty to teda nepočítám.
Co se týká porodu, tak mi dala zabrat od vody do porodu uběhlo skoro 12 hodin, ale pak jsem 3x zatlačila a byla venku.
Jedinné co my vadilo, že jsem ležela na sále sama,
potřebovala jsem tam někoho mít. Sice mi setřičky pomáhaly, ale nemohli být se mnou pořád.
Jenom chudák mamku jsem "seřvala" ,že mi volá mezi kontrakcema.
Můj táta to nevydržel, ten byl tou dobou v Hamburku a řádně posilněný alkoholem to pak zabalil, když pořád nevěděl na co to pijou.
O ex ani nemluvím, ten mi snad nezavolal ani jednou a to se v práci divili, co tam dělá (měl noční), když rodím - hold tamtamy šli hodně rychle.

reagovat Martina_74 19.1.2011 14:26  36%    +  -

mlíčko: Porod zadečkem to si nějak nedovedu vůbec představit.

To muselo být hodně nepříjemné, ale hlavně, že to dobře dopadlo.

reagovat Vituška 19.1.2011 14:16  53%    +  -

Martina_74: to říká tchán, že mi stačí se podívat, když sousedka věší trenky a bum a pak mě dostal, když jsme mu říkali, že bude druhá holka. prolásil: když je trouba na housky, rohlíky neupečeš

reagovat Vituška 19.1.2011 14:14  53%    +  -

mlíčko: porod zadeček si nedokážu představit, bolí to asi hodně já jsem na bolest srab a ač mám těhu v pohodě, i první bylo celkem o.k. tak nejsem taková ta nadšená těhotná. já fakt trpim nemůžu dejchat, spát, pálí mě žáha, valim se...porod je moje noční můra! už ted se děsim...minule jsem příteli i sestřičce nakopala žebra, museli mě držet na stole...no teď to bude to samé

reagovat mlíčko 19.1.2011 13:29  86%    +  -

Vituška:to jsi na tom jako já, já měla šílený bolesti břicha šla jsem do špitálu, tam si mě sice nechali, ale s tím, že jsem simulant - to mi řekl přímo primář, jen aby se nařeklo, rvali mě ATB a týden jsem tam zůstala, pak jsem šla ke svýmu dr. na kontrolu, ten řekl, že se mu to nezdá a zpět do nemocnice.
Byla jsem dost vzteklá a obvzášť když za mnou přišel dr. že mě musí kuchnout, že neví co mi je.
Pak se zjistilo, že mám natržený děložní vazy, to bylo koncem srpna a já měla 1.9. nastupovat do lázní (po žloutence) nakonec jsem si se zpožděním odjela, ale zakázali mě na 3 měsíce sex, že se to musí samo vyhojit a to jsem se 25.10. vdávala.
Tenkrát si pozvali i mého budoucího manžela a důrazně mu vysvětlili, že NIC!

Takže září, říjen, listopad nic a v prosinci jsem otěhotněla a to se mě dr. ptal jestli jsem ty 3 měsíce opravdu dodržela a počítal to.

Sice jsem si celý 2 měsíce odležela v nemocnici - v 7.M jsem chytla ledvinovou koliku a měla jsem si vybrat jestli tu bolest vydržím nebo v 7. porodím, do toho se přidaly další komplikace a dcera byla navíc zadečkem, ale všechno nakonec dobře dopadlo jako v pohádce, rodila jsem zadečkem a normálně!

reagovat Martina_74 19.1.2011 13:27  36%    +  -

Vituška: Holka jsi mě rozesmála s tím pohledem na trenky

reagovat Vituška 19.1.2011 12:31  53%    +  -

Martina_74: já si to "očekávání" užila od 13let, kdy mi doktoři řekli, že otěhotnění pro mně bude složité, ne-li nedostupné i co se UO týče. bylo to těžký, když ti to takhe řeknou...v ceklu jsi zdravá ale dohromady to prostě na 99,9%nebude fungovat. anti jsem brala na srovnání cyklu, mám hodně silnou a bolestivou menstruaci...no a pak se podivam na trenýrky a šupdoktor nevěřil svým očím

reagovat Martina_74 19.1.2011 11:36  36%    +  -

Vituška: tak to fakt byla rychlovka :) to jste si ani nemohli užít očekávání
To já jsem si počkala skoro dva a půl roku, než se to všechno povedlo jak mělo.

reagovat Vituška 19.1.2011 11:26  53%    +  -

koukam jka to tu ťuká/neťuká já to taky nějak neznam. první byla přez antikoncepci a teď druhá taková "rychlovka" v dubnu jsem vysadila prášky a v květnu už jsem byla těhotná

reagovat Martina_74 19.1.2011 10:58  36%    +  -

mlíčko: Já jsem chtěla stihnout alespoň jedno dítě do 30, nepovedlo se.
Mně bylo necelých 34, dkyž se mi malá narodila.

reagovat Martina_74 19.1.2011 10:57  36%    +  -

mlíčko: Dej pokoj - mě je o rok méně a mě tikají, tikají.
Jsme ještě mladé kočky.

reagovat nemcourka 19.1.2011 10:12  100%    +  -

mlíčko: to je skvělé, já sice honzíka neplánovala, ale když tu byl, těšila jsem se už na něj a je to můj poklad, a vše zlé a všechnu bolest bych prožila klidně znova abych ho měla, ničeho nelituji

reagovat mlíčko 19.1.2011 10:11  86%    +  -

nemcourka: ve 25 letech jsem se vdávala a pak jsem v práci musela dát výpověď - buzerace, nemohla jsem sehnat práci, tak bylo mimi - plánovaně.

reagovat nemcourka 19.1.2011 10:06  100%    +  -

mlíčko: a chtěla jsi? takhle mladá? já teda ne,ale když to přišlo,tak jsem to tak brala, vždy jsem měla děti ráda, a jelikož jsem měla před svatbou tak jsem to ani ze začátku neřešila

reagovat mlíčko 19.1.2011 10:04  86%    +  -

nemcourka:aha, já měla ve 20ti těžkou žloutenku, takže jsem otěhotnět nesměla.

reagovat nemcourka 19.1.2011 10:01  100%    +  -

mlíčko: no mně ani nikdy neťukaly takže ti nepovím, poprvé jsem otěhotněla přes drahé přášky, bylo mi 20let, takže......znám zatím jen z doslechu

reagovat nemcourka 19.1.2011 10:00  100%    +  -

mlíčko: taky dobrý a výstižný....

reagovat mlíčko 19.1.2011 10:00  86%    +  -

a jaký hodiny? mě je 38, mě už dotikaly

reagovat mlíčko 19.1.2011 10:00  86%    +  -

nemcourka:a víš jak to říkám já? na každou svini se vaří voda.

reagovat nemcourka 19.1.2011 9:08  100%    +  -

Martina_74: děkuju, právě tak to cítím, zatím nechci, a mít z donucení nebudu, byla bych akorát nervozní manželka a asi ne moc 100%maminka, raději počkám, jestli třeba nezačnou ťikat a pak se uvidí, zatím ale nic necítím...a myslím, že ani už cítit nebudu...ale nikdy neříkej nikdy, že

reagovat Martina_74 19.1.2011 9:01  36%    +  -

nemcourka: To je úžasné, doufám, že takhle taky jednou dopadneme.

Jestli zatím dítě nechce, tak to neřeš.
Jsi ještě mladá a máš času dost..
Mě už hodinky tik tak, tik tak.

reagovat Martina_74 19.1.2011 9:00  36%    +  -

mlíčko: Jestli nemáš jistotu, že s tím člověkem třeba jednou nebudeš, tak bych opravdu do toho nešla jenom protože chce mít s Tebou dítě.

Já trochu možná i byla sobecká, sice jsme dítě plánovali, ale nějak to nešlo a povedlo se to nakonec, když už vlastně začal začátek konce a já už tušila, že to asi nebude to pravé ořechové.

reagovat Martina_74 19.1.2011 8:57  36%    +  -

mlíčko: Zatím na tom jenom pracujeme, takže si ještě budeš muset počkat

reagovat nemcourka 18.1.2011 18:59  100%    +  -

Vituška: tak to je taky síla, ale je to jak říkáš, dopadlo to pro tebe nejlépe, šťastná by si s ním rozhodně nebyla

reagovat nemcourka 18.1.2011 17:05  100%    +  -

mlíčko: to je fakt,mají spolu krásný vztah, navíc jsou podobné typy,takže jsou si hodně podobní, kdo neví, nepoznal by. Jsem ráda. Lepšího tátu bych honzíkovi nenašla...

Máš pravdu,stává se to, chápu tě, šlo ti o děti, ale opravdu ničeho nelituj...

Jinak jeho biologický otec s jeho ženou nemohou už dlouho otěhotnět...že by mlýny?

reagovat mlíčko 18.1.2011 16:57  85%    +  -

nemcourka:takže si ho i vychoval a je jeho otec, to je skvělý, to je právě to suprový, u malých dětí, já pořád čekala, až budou děti větší a měla jsem to udělat už dávno.

Ale i tak ničeho nelituji a i kdyby žádné další dítě neměl, stejně by to zkončilo rozvodem.

reagovat nemcourka 18.1.2011 16:49  100%    +  -

mlíčko: jak jsem říkala s honzíkem je od mala, takže si to užil, jiné dítě nemá, nikdy neřekl že nechce ale ani že chce, až na to příjde řeč tak pak se to bude muset řešit, zatím jsem ráda, že se o tom nemluví

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Návštěva dítěte u otce, který bydlí jinde
Diskusi založil(a): Martina_74
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si