Jak ušetřit v domácím rozpočtu

Potřebujete v domácnosti ušetřit a nevíte, od čeho začít? Měsíčně lze u některých rodin snížit výdaje až o tisíce korun, aniž by to výrazně zhoršilo kvalitu života; u některých položek tomu může být dokonce naopak....

• Máte nějaké tipy a osvědčené rady?
  • Vedete si každodenní- měsíční výdaje?
  • Plánujete nákupy, chodíte nakupovat se seznamem?
  • Honíte se za slevovými akcemi hypermarketů?
  • Vedete si obálkový systém?
  • Na čem nejvíce ušetříte,
  • Na čem nejvíce proděláváte?
  • atd....

Prosím- snažte se bez reklam a klikaček -klikáním na reklamy získáte pár haléřů.Tím díru v domácím rozpočtu moc nezalepíte...
14.2.2011

Diskusi založil(a) 14.2.2011

reagovat lotka4 5.4.2015 16:23  79%    +  -

Anyss: taky si píšu seznam,ale občas se stane že seznam zůstane doma

reagovat Anyss 2.4.2015 14:11  5%    +  -

Chodíme nakupovat každý týden se seznamem v ruce. :D

reagovat Lulie 12.1.2015 8:48  22%    +  -

Dan1el: kušuj.

reagovat HankaKron 13.12.2014 20:37  5%    +  -

Zdena: Ano, turbosprchu jsme také kupovali. Přiznávám, že jsem vybírali celkem dlouho, tak vám přeji hodně zdaru :) Já na technické věci moc nejsem, tak to pro mě bylo tím horší…

reagovat Zdena 13.12.2014 15:56  1%    +  -

Hanka: Taky uvažujeme o koupi něčeho takového, ale ještě jsme ve fázi zkoumání. Muže naprosto nadchla turbosprcha, nemáte to doma? Jen by mě zajímalo, jestli je to opravdu tak výhodné :)

reagovat Hanka 12.12.2014 18:02  1%    +  -

Zdravím, my se snažíme šetřit na energiích a vodě. Teď jsme například s přítelem kupovali spořiče vody. Musím přiznat, že šetřit vodou mi dělá docela problém, takže se teď cítím mnohem lépe, když vím, že to vlastně spoří samo :D

reagovat AllyD 22.7.2013 8:22  26%    +  -

fata: to už mě taky napadlo, ale jsem ve vesnici kde je asi 300 obyvatel, většinou důchodců, ti co pracují tak si třeba nákupy a tak dělají cestou z práce neb odsud musí dojíždět a jakžtakž živo tu je pouze v sezoně, tedy červenec + srpen a když je dobrá zima tak leden - březen, jinak je tu totální mrtvo. Mohla bych třeba dělat účto doma, ale na to nedostanu živnosťák, nemám na to potřebnou praxi. A firem co se tím zabývají tady v okolí je už hodně. Ale snad se mi podaří něco najít a nebo něco vymyslet.

reagovat fata 20.7.2013 11:24  54%    +  -

AllyD: Možná začít uvažovat trochu jinak - zkusit něco vymyslet na ŽL...

reagovat fata 20.7.2013 11:23  54%    +  -

Tethys: na potravinách se ušetřit dá - nekupovat cukrovinky, sladkosti, polotovary, slazené nápoje - to tedy leze do peněz...hodně vařit doma (nakonec je to zdravější, hodnotnější a levnější jídlo), popř. kdo má možnost - tak zpracovávat vlastní výpěstky apod. Ale každé šetření má své limity.

reagovat AllyD 14.5.2013 21:18  35%    +  -

Tethys: já myslím, že zrovna na jídle se dneska ušetřit nedá, jedině nenakupovat, ale to nejde....tak třeba Lučina se určitě vyplatí domácí, pečivo asi až tak ne, snad jenom chleba, já tedy občas peču celozrnné housky, ale tam se s cenou o moc níže než v obchodě nedostanu, jen vím co v tom je....u nás se docela šetří díky vlastní vodě ze studny a snažíme se šetřit na topení tím, že na podzim a na jaře topíme v krbovkách (máme ještě nějakou zásobu dřeva co bylo zadarmo), přes zimu topíme plynem...jinak se v dnešní době asi ušetřit na ničem jiném moc nedá, snad jen na tom, že si člověk pořídí jen to co opravdu potřebuje. Já vyplňuji občas nějak dotazníky u pár firem, tak to občas hodí nějakou tu kačku a chodím uklízet k jedněm lidem na chalupu, jsem ještě od září na rodičáku za 3800 Kč a obávám se že od zří budu bez práce neb tady v okolí nic není a já potřebuji práci na zkrácený úvazek díky školce a to už tady v okolí vůbec nikde nenabízejí...

reagovat Tethys 14.5.2013 16:45  17%    +  -

AllyD: Já se tak snažím ale moc prostoru nemám. Mám doma v péči nemocného tatínka o kterého se musím starat. Takže nějaké brigády nehrozí. Spíš jsem chtěla tipy jak ušetřit v domácnosti. Hlavně mám pocit že šíleně moc utratím za jídlo. A to si peču pečivo, dělám jogurty, domácí šunku, paštiky, lučinu. Ale nevím jestli nespotřebuji víc energie než kdybych to kupovala.

reagovat AllyD 14.5.2013 10:11  35%    +  -

Tethys: diskuze tu byla dobrá, pak trochu utichla ale i přes neustálé opakování ať sem necpou reklamu ji sem pořád cpou, jsou tak otravní že se sem pak nechce nikomu nic už psát, nehledě na to že tyhle jejich reklamy cpou všude kam se dá...je to tak výdělečný že musí dávat reklamy a odkazy na ty podfuky kam se jen dá, ale na 99,9% na to m ještě nikdo nic nevydělal, takže já abych ušetřila, tak se snažím pěstovat nějakou tu zeleninu a ovoce - výhoda zahrádky, snažím se šetřit na topení a jak se naskytne nějaká skutečná brigádka - pěkně pracovat rukama, v mém okolí tak ji využiji...

reagovat Tethys 14.5.2013 7:44  16%    +  -

Tak já se chtěla dočíst jak můžu ušetřit a tady samé reklamy. Není někde opravdová diskuze?

reagovat AllyD 11.4.2013 17:20  40%    +  -

Lulie:

reagovat Lulie 11.4.2013 14:15  47%    +  -

bezte do hajzlu!

reagovat AllyD 11.4.2013 8:43  40%    +  -

AndreaAndy: a kolikpak to hodí měsíčně? Jsou to samé nabídky na registraci tam a tamhle ale měsíčně to hodí jen pár haléřů co? Tudy asi cesta nevede....je to jen jeden velký podfuk na lidi...

reagovat Lulie 28.2.2013 9:04  55%    +  -

bezte uz nekam!

reagovat AllyD 13.2.2013 19:33  41%    +  -

A už je to tu zase, lidi proboha alespoň si přečtěte co se tu píše, stačí pár posledních příspěvků, pořád sem dáváte odkaz na jedno a to samé....založte si na to extra diskuzi....

reagovat AllyD 13.2.2013 9:04  41%    +  -

princeznaLada: jj tak jsem si to myslela dobře, je to prostě jen lovení oveček, u těch reklamních emailů si člověk aspoň přečte nějakou reklamu i když převažují reklamní emaily na různé nebankovní půjčky, ale občas se člověk i něco dozví, ale jen tak lovit lidi se mi fakt teda nechce. To je pak hodně mizerný "plat" za lovení oveček

reagovat princeznaLada 12.2.2013 15:03  100%    +  -

AllyD: přesně jak píšeš -tohel je ze stránek kupi.cz

Kamarádské odměny
Líbí se Vám kupi.cz? Řekněte o nás vašim známým. Pošlete jim odkaz na kupi.cz emailem, nasdílejte na Facebooku nebo se o odkaz na kupi.cz podělte v diskusi, kterou navštěvujete. Získáte 1 kupíka za jakoukoliv návštěvu přes váš odkaz.

A teď přijde to nejlepší: za každého, kdo se zaregistruje přes váš odkaz, získáte dalších 50 kupíků.

to mi poslala kamarádka která se *chytla*

reagovat AllyD 8.2.2013 10:40  36%    +  -

princeznaLada: no právě, si myslím, že na tom zase až tak nevydělávají a že potřebují především spoustu oveček pod sebe aby ten kuponek dostali Zkoušela jsem klikačky a mám dvě firmy co údajně platí za maily, ale to je tak na rok než se tam na nějakou tu odměnu vydělá, takže tudy opravdu cesta nevede....

reagovat Lulie 7.2.2013 8:57  97%    +  -

AllyD:

reagovat princeznaLada 6.2.2013 20:12  100%    +  -

jééééééééééé koukám,že tihle naháněči oveček tu svoji propagaci cpou všude.tak honem si utíkejte do Tesca své kuponky proměnit a neotravujte lidi.kolik vám to sype do kasičky že tu s tím otravujete na všech možných diskusích????

reagovat AllyD 6.2.2013 19:10  37%    +  -

Nechcete si jít reklamovat a spamovat jinam? Myslím že když už sem dáte odkaz, tak to stačí jednou...asi to zase až takový vývar nebude když na to jsou reklamy všude a každý se snaží nalákat lidi pod sebe...

reagovat AllyD 31.1.2013 9:05  38%    +  -

Koukám, že nově příchozí do této diskuze vůbec ale vůbec nečtou úvod, kde se píše žádné reklamy...

reagovat Lulie 3.5.2012 18:27  50%    +  -

ivanuska76: což je?

reagovat AllyD 3.5.2012 14:42  29%    +  -

Willa: si nekoupím za měsíc 2 rohlíky a těch 5 kaček mám taky pak navíc

Tak třeba to opravdu bude časem "vynášet" víc, ale příjde mi to jako u těch klikaček, kde se za měsíc vydělá 1 USD což jsem si sama vyzkoušela

reagovat Willa 3.5.2012 7:05  90%    +  -

ivanuska76:Ahoj.Tak jsem to počítala a za měsíc jsi zbohatla díky tomu o necelých 5.-Kč.TO SE OPRAVDU VELMI VYPLATÍ!!!!!

reagovat ivanuska76 13.4.2012 23:01  18%    +  -

Stefi: stefi žádná blbost .. ?

Je blbost v dnešní době , když ti někdo nabízí možnost ušetřit na věcech které kupuješ , už to funguje , provize z nákupů nám už naskakují ,

reagovat Stefi 13.4.2012 22:35  100%    +  -

ivanuska76: co to je za blbost??????

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak ušetřit v domácím rozpočtu
Diskusi založil(a):
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si