Marcipánky

Vítám Vás na diskuzi.
Vše kolem dortů a marcipánu.
Tvoření od A-Z.
Ráda poradím a když ne já, vždy se tu najde někdo, kdo mne zastoupí.
Spousta lidí si říká, že by z marcipánu nemohli nic moc stvořit, ale když to poprvé zkusí, tak to většinou zkusí i podruhé, protože je to chytne a navíc si ověří, že to zase až tak hrozné není. Úplně jednoduché to není, ale odměnou je pak, že se dílo zdařilo, že jste něco vymodelovali, že se to rodině líbí a nejkrásnější odměnou je třpyt v očích obdarovaného a jeho úsměv, zejména dítěte

16.2.2011

Diskusi založil(a) 16.2.2011 aero-orion

aero-orion 21.12.2014 9:12

sklad obrázků

Zde sklad obrázků

boxina 25.10.2011 9:22

Děvčata, prosím, pokud se vám dortíky nelíbí, nebodujte, ale nepište v diskuzi , že jste bodovaly, je to pouhý alibismus, který může někoho mrzet a toto my zde nechceme, chceme zde pohodu a klid

Prosím, nebráníme se vkládání buchet na nástěnku, ale trošku to musí mít úroveň - tj. nakrájené a na talířku, a ne focené nenakrájené na plechu

boxina 11.4.2011 12:10

Naše překlepy a krásné věty

• Já jsem naházela pakárnu, at zadělá těsto - myšleno pekárnu
  • amrcoš, myrcoš a smrtflex - nové názvosloví marcošu a smartflexu
  • ALE JE FAKT ZE KDYSI BYLY JEN OBYCEJNE ROHLIKY A TEDKA JSOU I SOJOVY NEBO TAKOVE CELOZRNE BUNKY!!! myšleno bulky
  • Já jsem Hana, nevím jak se jmenuješ, ale bylo by lepší se oslovat. Chtěla jsem napsat oslovovat
  • To nevadí máš určo ten polehový. Myšleno polevový fondán
  • jo a to se smíchá v tom kastrůlku nechá stát 214 hodin a pak se s tím pracuje?
  • Holky není tato diskuse náhodou kouzelná??,,já si píšu a manžel....normálně si sám přišil knoflík ani neremcal,
  • nedá mi to a tento citový výlev sem dávám už jen proto, že dotyčné koulidlo je asi velmi znalé a tudiž aero orion a mně učila dělat dortíky, jen o tom ani jedna nevíme. Mimochodem, aero na zmiňované diskuzi naučila dortíky hodně holek a co vím, tak jako jedna z mála radí co nejvíce a ne že se tam musí učit. Koulidlo 4.3.2011 0:03 54% + - Pána Jána holky, co zakládáte novou diskusi o marcipánu, když tu jedna je už několik let a funkční????? Hm, jak tak koukám, zakladatelka diskuse tam léta chodila, takže...že by tam byla nedoceněná?? Nebo spíš je fajn dělat chytrou přivlastněním zkušeností jiných, že? poznámka od boxina...přemýšlím koho zkušenosti jsme si přivlastnily????????????
  • a ještě k těm hotovým pohovkám - koukám, že je to balení 1,5 kg, na kolik dortíků to tak cca vystačí?
  • aHoj Zdeni, já ráno jak Důša odešel, nahodila šunty do uší a tak jsem spala až do 8 hodin

boxina 3.3.2011 9:06

Základní recepty

• korpusy ...................................................................................................................
  • mramorovaný korpus ...................................................................................................................
  • domácí marcipán ...................................................................................................................
  • marcipán podle p. Pelikána a jiné hmoty ...................................................................................................................
  • krémy ...................................................................................................................
  • nástavba do krému z mouky a žloutků ....................................................................................................................
  • bezlepkové pečení..............................................................................................................
  • čokoládová hmota........................................................

boxina 21.2.2011 7:51

Co Vás zajímá

• zmražování dortů .............................................................................................................................
  • uchování domácího marcipánu na další použití
    připravenou hmotu zabalíme dobře do potravinářské folie,
    poté dáme do mikrotenového sáčku a uložíme do ledničky.
    Můžeme ji použít i po 2 měsícich tak, že si ukrojíme tolik hmoty, kolik
    potřebujeme a nahřejeme opatrně v mikrovlnce na pár vteřin, poté
    „rozhňácáme“ a modelujeme …………………………………………………………………………………………………..
  • Lze kombinovat pravý marcipán s domácí hmotou či jinou?
    Ano,vyzkoušený poměr je pravý marcipán 3 díly ku 2 až k 1,5 dílu
    mléčné hmoty, wilton. fondant, WI - white icing, roll decor icing.
    Nekombinujte pravý marcipán se salkovým, hmota není pak pružná a
    trhá se . POZOR: smartflex s pravým marcipánem nezasychá, takže na
    potah je hmota fajn, na modelování je nevhodná ...................................................................................................................
  • Jak dlouho dopředu dělat ozdoby na dortík?
    Malé kytičky klidně udělejte do zásoby i měsíc dopředu, je nutné je
    uchovat v mikrotenu.
    Větší kytičky a figurky lze dělat dopředu tak týden, déle ne - jsou pak
    moc tvrdé. Je jedno, zda jsou z marcipánu či kupovaných hmot.
    Z mléčné hmoty je lze dělat také maximálně týden dopředu, ale lepší je
    tak 5 dní.
    Popravdě, třeba šmoulící z WI dobře ztuhli až za 3 dny ...................................................................................................................
  • Pařížská šlehačka se zdrcla při šlehání
    Nevyhazujte ji, rozšlehejte 1 máslo, a tuhou část šlehačky do toho
    zašlehejte po lžících. Získáte chutný krém

boxina 19.2.2011 12:35

Šéfka řádí

aero-orion 18.2.2011 10:08

Fota vašich výtvorů - pokud se rozhodnete foto vymazat a dát jiné, prosím, upozorněte na to, jinak nebude v galerce žádné foto dortu

aero-orion 16.2.2011 22:57

Prodejny cukrářských potřeb

Modelování, postupy

• Aladin, Ariel jsou na spodní části stránky .....................................................................................................................
  • figurky .............................................................................................................................
  • Dalmatin, Indiáni, berušky .......................................................................................................................
  • Dětské botičky zhruba ve středu stránky ......................................................................................................................
  • Fotopostupy a postupy na různé dortíky, postavičky, květinky .....................................................................................................................
  • Jak na písmenka z patchworku ..................................................................................................................¨
  • Kočička, žirafka zhruba ve středu stránky .......................................................................................................................
  • krajkové sandálky ......................................................................................................................
  • kravičky ........................................................................................................................
  • květiny ..........................................................................................................................
  • labutě ...................................................................................................................
  • mašinka Tomáš z marcipánu .........................................................................................................................
  • Mašle zhruba střed stránky ...................................................................................................................
  • Medvídek Pů, tygřík, Ijáček zhruba ve středu stránky ...................................................................................................................
  • Mickey mouse, pes Pluto a další jsou na spodní části stránky .......................................................................................................................
  • návody jak na modelování - například krteček, tak na dortíky na jednom
    webu
    ......................................................................................................................
  • návody na obličej, postavu ...................................................................................................................
  • návody na různé květiny a lístky ....................................................................................................................
  • Opička, slůně, želvička, veverka a jiná zvířátka ....................................................................................................................
  • Orchidej, mořská panna zhruba na středu stránky ..........................................................................................................................
  • Palma, žirafka, zebra, tygřík ........................................................................................................................
  • Panenky konec stránky ......................................................................................................................
  • Pivoňka je zhruba na konci stránky ........................................................................................................................
  • Pracujeme se špičkami na krém ..........................................................................................................................
  • různá zvířátka, šišky a zelenina ...................................................................................................................
  • slůně a lišáček .........................................................................................................................
  • svatební soška ...................................................................................................................
  • postupy na dorty a figurky

aero-orion 16.2.2011 22:47

reagovat zulan 3.9.2017 7:16  100%    +  -

babiMinka:

reagovat babiMinka 2.9.2017 15:24  100%    +  -

zulan:

reagovat zulan 2.9.2017 13:06  100%    +  -

uznevimc0: děkuji

reagovat uznevimc0 1.9.2017 9:21  72%    +  -

zulan:

reagovat zulan 31.8.2017 18:39  101%    +  -

reagovat pudlice 27.8.2017 15:29  100%    +  -

itty:

reagovat itty 29.7.2017 10:52  100%    +  -

zulan:

reagovat zulan 29.7.2017 5:50  100%    +  -

itty: a děkuji

reagovat itty 28.7.2017 19:30  100%    +  -

alkas, babiMinka:

reagovat babiMinka 28.7.2017 15:56  100%    +  -

zulan, itty:

reagovat alkas 28.7.2017 14:28  41%    +  -

itty:

reagovat itty 28.7.2017 8:58  101%    +  -

Pomalu vše chystám na naši svatbu, bude toho moc, ale i tak jsem se dala ukecat dortem pro kamarádku :-) No to jsem celá já
a z minulého týdne pro sousedku s levandulemi

reagovat itty 28.7.2017 8:58  100%    +  -

alkas, zulan:

reagovat zulan 25.7.2017 19:33  100%    +  -

uznevimc0: díky

reagovat uznevimc0 25.7.2017 19:22  60%    +  -

zulan:

reagovat zulan 25.7.2017 10:12  101%    +  -

reagovat babiMinka 24.7.2017 19:39  100%    +  -

alkas:

reagovat zulan 24.7.2017 16:29  100%    +  -

alkas:

reagovat alkas 23.7.2017 19:50  47%    +  -

Otec rodiny

reagovat alkas 23.7.2017 19:44  47%    +  -

Sova krémovo marcipánová

reagovat Lena.m 19.7.2017 10:05  35%    +  -

Ahoj marcipánový ,hodně dlouho sem tady nebyla,chodím do práce tak mi nezbývá moc času. Nevíte náhodou z jaké hmoty se dělají silikonové formy,našla sem jednu ale ta tam nemá napsáno že se může používat s potravinami.
Děkuji

reagovat uznevimc0 15.7.2017 23:10  28%    +  -

alkas:

reagovat babiMinka 15.7.2017 16:15  100%    +  -

alkas:

reagovat alkas 14.7.2017 20:48  27%    +  -

A znovu pavoučí muž

reagovat zulan 12.7.2017 8:16  100%    +  -

alkas:

reagovat itty 10.7.2017 22:49  100%    +  -

alkas:

reagovat babiMinka 9.7.2017 10:32  100%    +  -

alkas:

reagovat uznevimc0 9.7.2017 4:22  63%    +  -

alkas:

reagovat alkas 8.7.2017 21:11  27%    +  -

Tenhle kousek jsem udělala sama sobě na odloženou oslavu svých narozenin

reagovat alkas 8.7.2017 21:06  27%    +  -

paní profesorce :-D

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Marcipánky
Diskusi založil(a): aero-orion
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
11x lahodná houbová polévka: Se smetanou, bulgurem i s brokolicí MIRKA (48): Opustila jsem manžela, byla to chyba. Teď se chci vrátit Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé! Kosatce jsou nejstarší okrasné rostliny. Jak je pěstovat? Co se stane s prsy v menopauze? Mohou bolet i změnit tvar! Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků! Andělské čarování: Jak prosit ty správné anděly ve vhodný den 5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou Jak vybrat sušičku na sušení hub, ovoce i zeleniny Žhavé sexy idoly z devadesátek: Jak dnes vypadá Gere či Travolta?