Za lepší budoucnost rodin! bude protest!7.května 2011..PRAHA VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 12:00

přidejte se k nám:-) za lepší život rodin,za lepší život našich dětí
protest proti ubírání peněz rodinám! na facebooku
http://www.facebook.com/pages/Bojujeme-za-lep%C5%A1%C3%AD-budoucnost-rodin/210515028959098

přijdte za námi a podpořte protest rodiču,samoživitelu.....sppojili jsme se se skupinou ProAlt..a další se připojují..:-)

www.podporarodin.wbs.cz

2.4.2011

Diskusi založil(a) 2.4.2011 Jonuška

reagovat fata 12.4.2011 8:06  14%    +  -

Možná to bylo blbě pochopeno. Chtěla jsem se vyhnout šedivému výrazu "obyčejní lidi" - na ten jsem už alergická, tak jsem napsala "šedivá množina"...tím jsem myslela průměrného občana tohoto státu. Vůbec jsem to nemyslela nijak zle.

reagovat Tokamak 11.4.2011 14:32  52%    +  -

Není nad "kvalitní" názory, absolutně anonymní názory.. ach, vid Agato .. ani ze židle mě to nezvedlo

reagovat Pajasl 11.4.2011 14:05  92%    +  -

buturenka: jojo,Pálava,. přímo kemp Pálava u Huszárů..jezdili jsme tam pár roků s celou bandou lidí,aj s naším psiskem,postupně to začalo všechno těhotnět a s miminkem je to tam na prd..když jsme tam byli včil s 5 letým ogarem,též když třeba pršelo tam nebylo žádné vyžití pro něj...pejsek nám umřel,nového co máme s tím se nedá cestovat,tak máme doježděné i na tu pálavu...

reagovat buturenka 11.4.2011 14:00  52%    +  -

Pajasl: jako Pálava

reagovat buturenka 11.4.2011 13:58  52%    +  -

Pajasl: počkej Nové mlýny, tady na Moravě

reagovat Pajasl 11.4.2011 13:57  92%    +  -

buturenka: s tím s tebou souhlasím...

reagovat Pajasl 11.4.2011 13:57  92%    +  -

buturenka: do Egypta jezdí manželova sestřenka.je sama,bez dětí a manžela, ale má dobrou práci,tak si užívá tak,že cárá několikrát za rok na dovolenou..já osobně jsem v životě nebyla na dovolené..max kousek od nás-na Nových mlýnech..nikdy na to nebyly peníze-přednější bylo vždycky konečně vysněný domeček-který včil už máme a teď je zas přednější-splacení hypotéky...takže každoročně jezdíme max na "maltu a nebo zlaté písky" ale nevadí mi to,jsem ráda,že mám kde bydlet...

reagovat buturenka 11.4.2011 13:56  52%    +  -

Pajasl: já jen jsem chtěla tady upozornit na to, že je fakt nejlepší se spoléhat sám na sebe, a s tím tady souhlasíme všichni, až na nějaké výjimky typu a lá Agáta

reagovat Pajasl 11.4.2011 13:54  92%    +  -

buturenka: no vidiš,to je to o čem pořád mluvím..člověk aby mohl táhnout za lepším musí něco umět.Můj chlap umí dobře svoji práci a proto se uchytí i v té cizině.co je pro něj problém je ale třeba ten jazyk- jednou je v Holandsku,pak v Rusku,pak zase ve Francii.navíc jsou tam odborné názvy..tak domlouvá se rukama,nohama,snad i ušima..kdyby uměl franc.tak má práci teď tam jistou přímo u hlavní firmy,jelikož neumí, musí čekat,jak to dopadne s tím dodavatelem,který pro tu hlavní firmu bral lidi...a to měl slíbeno práci na 2 roky- stoprocentně..no a naraz je doma...
takže opravdu stát se může cokoli

reagovat buturenka 11.4.2011 13:51  52%    +  -

a vůbec děsný byl pobyt v Egyptě, asi před 15 lety, sice jen na 3/4 roku, ale tam bych já osobně nikdy nejela na dovolenou, jinak se tam spoustě mých známých líbí a užívají si to, to jen na okraj, ale nedá se to srovnávat

reagovat buturenka 11.4.2011 13:41  52%    +  -

Pajasl: je fakt, že pro mě práce v cizině nebyla problém, mám dvě státní občanství, a znám jazyk

reagovat Pajasl 11.4.2011 13:31  92%    +  -

Durga: tak to je fajn,a je fakt fakt,že i kdybych na stokrát chtěla se odstěhovat a jít do práce v cizině, že by tam na mě čekali s otevřenou náručí?manžel říkal,že jak makali ve Francii,dívali se tam na ně jako tady třeba na ukrajince-cizáci,co jim berou práci..též ne všichni,ale hodně z nich..Nutno taky dodat,že ono to taky hodně stojí než člověk vyjede za prací a nikoho nezajímá,že na to nemáš,že si bez peněz na pracáku-třeba... a jak už jsem psala-nikde ta práce není stopro jistá...takže si půjčit někde,abych mohla vycestovat s tím,že mě taky můžou po nějakém čase vrátit,že tam též není práce..to taky není to pravé ořechové...co si budeme povídat,že jo

reagovat Durga 11.4.2011 13:08  33%    +  -

1846-19, buturenka, fata: Svatopluk Čech /1846-1908/, kterého opravdu nelze podezírat z nějakých sympatií k levici, kdysi napsal:
Čest práci každé, která dobro plodí,
nechť mává kladivem neb řídí pluh,
ať prachem, blátem lopotně se brodí,
či perem vzletným ať ji koná duch,
když vodítkem jí nejsou sobců chtíče
ni zištná lest —
té práci péra, pilníku a rýče
buď stejná čest!
A ještě ke stěování:Je nutné zvážit pro a proti - ekonomika, rodina vztahy apodobně. Stěhovat se někam a za půl roku být stejně na pracáku, to se nevyplatí.

reagovat Durga 11.4.2011 12:58  33%    +  -

Pajasl: Já už jsem kvůli tomu zakladatelce psala. Dnes.

reagovat buturenka 11.4.2011 11:37  50%    +  -

fata: opravdu to u mě není žádné klišé, já si práce lidé ve výrobě moc vážím, já bych to nezvládla, holt každý jsme na něco

reagovat buturenka 11.4.2011 11:29  50%    +  -

fata: no vidíš, já z Německa jsem a nějak se mně tam zatím vracet nechce, ale to je jiné téma, jinak jak píšeš o to šedivé množině lidí, tak tito lidé jsou třeba u nás ve výrobním procesu velmi důležití, myslím dělníci, montéři, svářeči, elektrikáři a já osobně si těchto lidí nesmírně vážím, protože bez nich by to nešlo, můj názor je ten, že tady chybí pokora - všeobecně v Česku, každý , kdo pracuje je důležitý ... i ty maminky na MD, ty jsou velmi důležité pro společnost, a její budoucnost
toto je ale na úrovni diskuse, myslela jsem si, že kdyř do vedení státu nastoupí maldší, takže se to změní, včera jsem to poslouchala, nezmění

reagovat fata 11.4.2011 11:16  13%    +  -

buturenka: Já ještě k tomu stěhování...my jsme to taky zažívali a zažíváme v rodině na vlastní kůži. Ještě dodám, že není stěhování jako stěhování. Pokud je někdo třeba odborník a přímo se mu nabízí určitá příležitost pracovní tam nebo onde (a v jeho rodné vísce opravdu toho jaderného fyzika dělat nelze) je to zase o něčem jiném. Dneska ale většinou fakt nikdo na nikoho nikde nečeká. Mám na mysli spíš průměrného "šedivého" občana. Moje matka kdysi odešla ze Slovenska do Česka, nechala tam celou její rodinu a příbuzné (už se tam zpátky natrvalo nikdy nevrátila) a jak ti příbuzní stárli, byl to fakt postupem času téměř neřešitelný problém.
Já mám syna (taky kvůli pracovní příležitosti) hodně daleko od nás a vztahy máme dobré...ale ať chceš nebo ne, ta vzdálenost udělá své - vazby se fakt zpřetrhají i když si to člověk nechce připouštět - je to tak. A toto si začínám uvědomovat spíš až teď, kdy už jsem taky starší.
A ještě: např. v Kolíně, když postavili fabriku na auta, tak se tam ceny nájmů a nemovitostí a služeb, vyšplhaly na pražskou úroveň a platy zůstaly na podprůměrné úrovni (majitelé šli hlavně vydělat a za levnou pracovní silou), takže lidi z chudých krajů s velkou nezaměstnaností si přestěhováním třeba do toho Kolína moc nepomohli, myslím že na to i málokdo měl. Teď mluvím o té "šedivé ničím nevynikající" množině lidí - ne o odbornících, manažerech apod.

Ale taky pro mne platí: nejlepší pomoci se člověk dočká na konci vlastního ramene, aby to ale fungovalo tak jak má - bohužel tady nejsme v tom Německu a ani nikdy nebudeme.
Udělalo se po 40-ti letech totality dost zásadních špatných politických rozhodnutí, která se budou dalších 40 let napravovat a možná se nespraví nikdy (viz. stále rostoucí státní dluh).

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:44  91%    +  -

buturenka: něco podobného nám říkavala matikářka na základce,když jsme neuměli...
Je fakt,že některé lidi je opravdu lepší přejít...já sama jsem taky někdy hodně horká hlava,ale snažím se diskutovat tak,abych dotyčného neurazila-teda pokud se už dotyčný nenavezl do mě..to už si pak do čuně nevidím...já to tak mám,a proto mě vždycky dostane,jak někteří lidi můžou vůbec uvažovat...
To jsou lidi sobci...a i ti Leute mit einfache Struktur

reagovat buturenka 11.4.2011 10:31  50%    +  -

Pajasl: víš, já se řídím tím, co jsem kdysi slyšela, asi někde na v Passau, Němci pro takové lidi mají pojmenování - Leute mit einfache Struktur -lidé s jednoduchou Strukturou, doslovný překlad, jinak normální "blbečci"

reagovat Durga 11.4.2011 10:30  32%    +  -

fata: Já jsem se kvůli práci stěhovala vlastně celý život. Od 18 na umístěnku, v roce 1993 byla možnost sehnat práci opravdu jediným důvodem ke stěhování a to se mi opravdu vůbec nechtělo. Ale nedalo se nic dělat. Přesto s tebou souhlasím. Naše stěhování bylo většinou téměř beznákladové. Při prvním stěhování se vše, co jsme měli, vešlo na nákladní auto s plachtou, které pro nás poslal nový zaměstnavatel, od kterého jsme měli byt přímo v areálu provozovny. Při druhém stěhování platil polovinu nákladů stěhovací firmě manželův zaměstnavatel, od kterého jsme měli podnikový byt. Při třetím stěhování nás postupně převážel řidič, který jezdil s prázdným náklaďákem ráno do práce - od zaměstnavatele družstevní byt. Teprve poslední stěhování jsme si platili sami, protože to už zaměstnavatele nezajímalo a taky byt jsme si museli koupit. Dovedu pochopit rodinu s vlastním domkem, dětmi a rodiči v místě nebo dokonce v domě. Tam by to kusela být opravdu štastná shoda okolností, aby člověk neřekl, že nula od nuly pojde.

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:20  91%    +  -

Durga: no,škoda že zakladatelka nezadala že je to pouze pro registrované...

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:19  91%    +  -

buturenka: já vím,že by to bylo asi nejsnadnější a vlastně i nejlepší-ignorovat..bo to by ju nasr.nejvíc esi nás včil čte,ale mě to prostě hnulo žlučí hned po ránu..jak si vůbec někdo může dovolit mě srovnávat s jeho rodinou,kterou snad navíc opovrhuje,když mě nezná? ta paní má nějaký problém,něco ji choří na mozku,asi za to ani nemůže....

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:17  91%    +  -

LEJLA37: ty si chochol

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:16  91%    +  -

Durga: třeba je to ta samá pipina,co psala,že když na fakany nemáme,nemáme si je pořizovat-též to bylo bez nicku...mě uplně fascinuje,jak si někteří dementi myslí,že můžou druhým kázat co mají nebo nemají dělat. ti lidi by se asi měli jít léčit a to jim nenakazuju,to je moje uvaha...

reagovat buturenka 11.4.2011 10:15  50%    +  -

Agata, takové lidi ignorovat, tj.řešení

reagovat LEJLA37 11.4.2011 10:12  100%    +  -

Agata: hej sedim na netu piju kavu me ditě si hraje a já si jdu zapálit ..co s tím uděláš ? no frajerko ?

reagovat Durga 11.4.2011 10:11  32%    +  -

Pajasl: Kdyby psala pod nikem a napsala obsahově téměř totéž, bylo by to trochu na diskusi. Sice jsme v anonymitě všechny, ale je jiné být v anonymitě nicku, se kterým se prezentuji kdekoliv nebo psát nezvána, nevolána /jako Ivan v Mrazíkovi/ a navážet se do nás.

reagovat LEJLA37 11.4.2011 10:10  100%    +  -

Durga: tak jak píšeš a takové nas budou vyhanět od internetu

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:08  91%    +  -

Durga: ale je taky docela dost možné,že je státní zaměstnanec,někde na sociálním uřadě a místo aby se věnovala lidem pro které tam je,tak lapí na netu..přece jen už to bylo i v televizi,jak si státní zaměstnanci krátí na netu čas,zatím co ty jak dekl čekáš pár hodin na chodbě
pochopitelně že se nechci narýt do všech,jsou i solidní státní zaměstnanci...

reagovat Pajasl 11.4.2011 10:03  91%    +  -

Durga: tady to začíná být hustý

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Za lepší budoucnost rodin! bude protest!7.května 2011..PRAHA VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 12:00
Diskusi založil(a): Jonuška
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si