Povinnosti dětí v domácnosti

Tak jsem o tom tak přemýšlela a nějak se mi nedaří přidělit dítkám práci v domácnosti. Ne že by nebylo co dělat, ale takové ty práce umýt a utřít nádobí odpadly díky myčce, jinde zas hrozí vysoké riziko zranění, aspoň mi to tak přidje. Co dělají vaše děti a jak jsou staré?
29.5.2011

Diskusi založil(a) 29.5.2011 JoGinger

reagovat Ježeček 19.2.2012 16:17  18%    +  -

Ahoj,také by mě docela zajímalo jaké povinnosti má 5 ti leté dítě.Sotva ji dokopu po sobě uklidit hračky.Jinak spolu občas myjeme nádobí,utíráme prach..vše formou zábavy..

reagovat KacaMaV 8.6.2011 22:40  100%    +  -

Tokamak: mluvíš o tom našem??? ten má hlavu taaaak omlácenou, jak furt do něčeho naráží, fakt děsný...no má blbou vejšku, prostě přesně ty stoly a tak, má je těsně nad rovinou pohledu a tak každou chvíli někde štrejchne...a o futrech ani nemluvim naštěstí už aspoň tak nepadá jako když byl malej, to byl furt na zemi.... se divim, že přežil svý 4 roky života bez návštěvy chirurgický pohotovosti

reagovat Tokamak 8.6.2011 20:50  29%    +  -

KacaMaV: malej tank.. to je ten můj malej taky.. ten je doted schopnej urazit si hlavu o stůl, bo o futra páč on nevidí roh!! Ješět, že je zaoblenej.. páč jinak nevím nevím

reagovat KacaMaV 8.6.2011 20:49  100%    +  -

Tokamak: já se klepu teď, už 3/4hodiny čekám, až tu přestanou lézt a šmejdit, abych si mohla roztáhnout žehlení...odmítám to dělat, když mi tu choděj, hlavně malej, mám šílenou paniku, že to na sebe strhne, on je takovej "nevidim neslyšim jedu jak tank" ...tak doufáááám, že se ještě dneska dočkám nerada bych začínala se žehlením v deset

reagovat Tokamak 8.6.2011 20:46  29%    +  -

KacaMaV: se směješ.. ale kdybys ho viděla při "práci".. taky by se ti klepala ruka s kladívkem, kterým bys ho nejraděj plácla..

reagovat KacaMaV 8.6.2011 20:41  100%    +  -

Tokamak:

reagovat Tokamak 8.6.2011 20:40  29%    +  -

KacaMaV: no na nás je to luxus.. na záchod nebudeme mít ani ve dvaceti!! :D:D

reagovat KacaMaV 8.6.2011 20:34  100%    +  -

Tokamak: aha já podle popisu luxování a ostatního myslela, že je tka jako ta naše - 8 let plus mínus :)

reagovat Tokamak 8.6.2011 20:32  29%    +  -

KacaMaV: 11

reagovat KacaMaV 8.6.2011 20:00  100%    +  -

Tokamak: kolik mu je?

já byla překvapená, že mladá po příjezdu z tréninku neřekla ani pumpička a šla sesbírat to prádlo...tak jsem říkala, že nemusí hned, ale prej chce, že ji to baví...tak doufejme, že jí to bavit nepřestane
tak než jsem udělala večeři, měla jsem sesbíraný všechny tři sušáky a večer můžu vesele stoupnout ke strojům

reagovat Tokamak 8.6.2011 19:14  29%    +  -

Holky, zrovna záchod bych teda děti mýt nenechala.. za prvé by ho jen "ošmudlaly", za druhé by z toho bylo víc škody, jak užitku..

Kluka se snažím zapřahovat třeba do přípravy svačin nebo večeře.. krájí zeleninu na salát, maže chleby a takový ty věci, na který může stačit.. luxuje.. ale asi týden jsem mu musela ukazovat, JAK se luxuje, bo kdybyste ho viděly, asi byste ho zabily :)Když jsem měla v háji myčku, tak mladej SÁM chodil a utíral nádobí.. jediná činnost snad, kterou prováděl sám.. občas mi pomůže sebrat prádlo, ale složit ho je nad jeho síly.. by vypadal, jak když ho vytáhnu krávě ze zadku, kdyby si to skládal sám.. a tak dál..

reagovat KacaMaV 8.6.2011 17:14  100%    +  -

mlíčko: a jj, ve 13ti už asi M vyfásne i ten záchod :) ...těch 8 je fakt ještě na tyhle věci málo ...klidně ať si pak vezme rukavice, to budu i já klidnější, hlavně když to už nebudu dělat jen já

reagovat KacaMaV 8.6.2011 17:11  100%    +  -

mlíčko: jj to jim taky v ZOO dycky říkám

reagovat KacaMaV 8.6.2011 17:11  100%    +  -

mlíčko: no ale to se jí nedivim...já meju WC stejně, vnitřek štětkou a okolo nastříkám přípravkem co mám naředěnej ve spreji a pak stírám kuchyňskýma utěrkama nebo rovnou toaletákem a průběžně to po částech při stírání splachuju... a taky to dělám v rukavicích...to si myslim, že je OK, prostě rukama na to sáhneš a pak i když se umeješ, tak stejně... no prostě ji chápu, bez rukavic jsem ho myla nedávno a neměla jsem z toho dobrej pocit, rukavice pak vyhodim, mám ty tenký jednorázovky, papíry se spláchnou a mám lepší pocit, že všechno "kontaminovaný" se zlikviduje a někde nám to tu nevysychá a nedejcháme to.

Bouřka jo? na tu čekám od rána a prd.... a mladej mě tahá ven na hřiště, tak asi půjdeme, druhá půlka rodiny nám přijede až v sedm.

reagovat mlíčko 8.6.2011 17:08  46%    +  -

KacaMaV:my byli nedávno v Brně v ZOO, byly tam prasata a strašně smrděly, tak říkám M podívej z čeho žerou, jak jsou špinavý a jak smrděj, tak na to mysli, když Ti říkám, že jsi horší jak prase a jídlo ti budu dávat do koryta.

reagovat mlíčko 8.6.2011 17:07  46%    +  -

KacaMaV:záchod myje jen Radu té bude v září 13.
vevnitř štětkou a zbytek mokrýma kapesníčkama, ty se pak vyhodí, poprvé si na to vzala rukavice, aby se neotrávila!

Jo jo, utitky pinavý - ručičky špinavý to říkala jako mimi.

Musím končit, venku leje a je bouřka, tak to raději vypnu.
Dostala jsem od strejdy, kbelík třešní a plno kopru, tak musím jít na to.

reagovat KacaMaV 8.6.2011 17:06  100%    +  -

mlíčko: ajo, už teorii stěhovacího záchodu chápu :)) ale je vidět, že efekt moc nemá

jídlo v obýváku a pokojíku už neřešim... v obýváku máme jídelní stůl, páč do kuchyně naší malinký se mi nevešel...takže jídlo v obýváku jim zakázat nemůžu, tak jen hlasitě nadávám, že jsou prasátka, ale nezakazuju...a v pokojíku když si něco rozsypou, tak si to sami i vyluxujou, to zase jo.

reagovat KacaMaV 8.6.2011 17:03  100%    +  -

mlíčko: nojo, já vim uvědomuju si to, ale víám, že časem musim povolit a holt vydržet, že to nebude uklizený pořádně. Nicméně na uklízení WC mi přijdou naši - i Madla ještě hodně malý, to i já dělám s respektem, tam děti radši nenechám se realizovat ještě hodně dlouho...jsem na tohle háklivec...i když si to uklízim sama a vím, že pořádně, vadí mi na WC špína, tak stejně bych je to nenechala dělat, i kyž je to tím pádem relativně furt čistý.... ale tak..prostě je to záchod..to ať radši luxujou

ale už jsem se nechala ispirovat (nejen k vyházení věcí ze skříně ) a nechávám mladou sbírat věci ze sušáků dneska ječela, že si nechce dělat úkol, že až po tréninku...tak jsem jí zahnala, že teď, protože po tréninku bude jednak už unavená a nebude jí myslet hlava a druhak tu má 3 sušáky prádla a oboje najednou večer nestihne jen co přijde, bude sbírat, já chci večer žehlit.

reagovat mlíčko 8.6.2011 16:50  46%    +  -

Tiama: asi tak nějak to je i u nás.

reagovat mlíčko 8.6.2011 16:49  46%    +  -

KacaMaV:já myslím, že máš stejný problém jako jsem měla já.
jen já to udělám nejlíp, všichni ostatní by to udělali špatně, takže si to raději udělám sama.

Trošku už jsem povolila.

A neboj, já mám taky astmatiky.

Radu stírá prach - mokrým hadrem, v luxování se střídají, už jsou naučený, že jak se vyluxuje jedna místnost, hned se větrá.
Myčku nemáme, takže já myla děti utíraly, ale jak dcera nechtěla cvičit, sebrala jsem ji kapesný, nepomohlo, tak za trest musela mýt celé nádobí sama - umýt, utřít i uklidit.

Prádlo věším na sušák, takže syn sbírá, dcera skládá, už moc nežehlím, v jejich skříních je to naprosto zbytečné, škoda práce a mých nervů.

A taky stejně, nemám, vezmu ze skříně nový.

Na nákup nechodí, chodím do Kauflu, tak pomáhají, teď už jsou větší, tak je to ok, už se nebojím ale když byly menší, tak se mi taky ztratily v Globusu, teda jedno dítko bylo ve vozíku a druhý se mi s ztratilo s neteří od sestry - jela s námi a mamkou, chvilku jsem cácorky hledala, ale pak jsem je dala vyvolat na informacích a bylo to hned.

Myjí koupelnu i záchod s tím, že jednou já a jednou děti, takže jednou si to sama udělám pořádně.

reagovat Tiama 8.6.2011 16:44  35%    +  -

mlíčko: tak tomuhle říkám průtoková hlava - informace nateče jedním uchem dovnitř a zase vyteče ven bez toho, aby zanechala jakýkoli otisk vnitř hlavy

reagovat mlíčko 8.6.2011 16:30  46%    +  -

KacaMaV:ahóóój, měnit záchod znamená:
návod jak si uklízet věci kam patří, boty do botníku a když je dá jinam tak je musí hledat.

Takže kdyby někdo stále měnil místo, kde je záchod a on by ho musel nejdřív najít, tak by se taky mohl klidně po...něco.

Takže záchod je na svém místě, boty jsou na svém místě a nikde jinde.

Nemůžu ho naučit, že jí a pije se v JEN v kuchyni.

Jednou jsem se ho jako blb ptala:
kam patří zmražené věci? - do mrazáku - správně a proč ne jinam????
co se dělá v kuchyni? jí, pije a vaří, správně, může se vařit jinde?
co se dělá v koupelně, záchodě, ložnici? a může se to dělat jinde? a proč ne?
už to chápeš? jo!
Za chvilku zase šel s jídlem do pokojíčku.

reagovat KacaMaV 8.6.2011 12:09  100%    +  -

JoGinger: kliiiiiid...místo biče si kup něco pro sebe, pro radost :)) nebo čokoládu, ta je fajn na nervy

reagovat Tiama 8.6.2011 11:52  35%    +  -

JoGinger: my máme třídní schůzku až v pondělí, už teď mě jímá hrůza, co se dozvím

reagovat JoGinger 8.6.2011 11:47  14%    +  -

hnízdili, to je přesný výraz. Zrovna dneska ráno si mladej oblík triko po tomto hnízdícím aktu a hrozně se divil, že se má jít do školy převlíknout. Včera mě na třídní schůzce pěkně pánové nadzvedli a manžu ještě víc,tak si asi skočím do města, otevřeli tu obchod s jezdeckýma potřebama a vezmu na ně bič. SMradi jedni mrňaví líní. Uf to jsem si ulevila

reagovat Tiama 8.6.2011 10:06  35%    +  -

ono jim nedochází, že to prádlo peru nejen proto, že se v něm vyváleli v bahništi, ale třeba taky proto, že ho hodili na křeslo a pak si na něj sedli a hodinu tam hnízdili - ono se to pak nedá nosit a co s tím, že?
Druhý extrém našeho chlapečka je, že si to oblečení někam mrskne, zapomene kam, tak jde do skříně a vezme si čistý. Když to tak udělá každý den, někdy i 2x...

reagovat Tokamak 8.6.2011 10:01  29%    +  -

KacaMaV: hmm.. jak u nás doma.. ty to zas pereš? Vždyt to bylo čistý.. (že se to válelo kdo ví kde, jen ne ve skříni neřešíme)

reagovat Tiama 8.6.2011 9:52  35%    +  -

KacaMaV: to je ale dobrý preventivní opatření

reagovat KacaMaV 7.6.2011 22:11  100%    +  -

Tiama: no to už snad ví, že bych nejspíš nepřežila ale fakt je, že já to většinou sbírám až ve chvíli, kdy dávám prát danou barvu, tak to už by nevytáh...leda pěkně mokrý

reagovat Tiama 7.6.2011 22:03  35%    +  -

KacaMaV, diblinda: ještě chybí, aby to šli hoši vytahovat z koše na špinavý prádlo

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Povinnosti dětí v domácnosti
Diskusi založil(a): JoGinger
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?