Kávička, kávovary...

Ahoj Vám všem, kdo máte rádi kávičku. Ráda bych v této diskusi zavedla řeč na to, jaké druhy kávy pijete, dáváte přednost turkovi, nebo "granulím", jaké značky Vám chutnájí? Používáte k přípravě kávy kávovary, překapávače či pressovače a jaké? Budu ráda, když se přidáte a pěkně tady vše o kafíčku probereme, už se moc těším!!!
4.12.2005

Diskusi založil(a) 4.12.2005 Maru?ka Sluní?ko

reagovat camci 4.2.2017 13:10  5%    +  -

Zravím milovnice a milovníky dobré kávy a mám prosbu: uměli byste poradit kavárničku, východní Čechy?

Někde Litomyšl - Mýto - Svitavy - Česká Třebová apod ... a aby se dalo spolehnout, že dělají správně udělané dobré espresso?

Předem móóc dík ;-)

reagovat dobrota 1.3.2015 13:27  7%    +  -

Verda2L: Kde se dá prosím káva z Portugalska objednat?Díky za radu

reagovat Verda2L 25.2.2015 14:41  5%    +  -

Jak jsem už napsala, tak si opravdu myslím, že je rozdíl mezi kávou z toho Portugalska a z tudma :) ale možná že je to jen můj dojem :)

reagovat margaritapat 9.2.2015 21:08  5%    +  -

Takže jak tady holky píšete nebo dámy, tak Verdo2L ty si myslíš, že je opravdu káva z Portugalska lepší? :o) už mi o tom povídala moje známá, že si nechávají nějakou kávu dovážet (jakože objednávat) :o)

reagovat Verda2L 27.12.2014 23:54  5%    +  -

Poznat tohle určitě musíte, protože opravdu ty kvalitnější kávy chutnají o mnoho lépe :) Třeba známá nikdy nemohal pít turka, ale jendou jsem ji uvařila opravdu drahou kávu(turka) a od té doby ji pije :) teda jen tu jednu značku podotýkám :)

reagovat Kika80 22.12.2014 19:47  5%    +  -

Verda2L: Tak to já zase popravdě až takový gurmán nejsem, abych rozeznala značku, ikdyž je pravda, že rozdíl mezi kávou, která je opravdu levná a nějakou dražší, to poznám..

reagovat Verda2L 15.12.2014 8:52  5%    +  -

Kika80: Ano ano, zrovna co vím, tak se říká, že Portugalský turek je velice kvalitní káva :) Já třeba zrovna vybírám Arabiku z Portugalska také :)

reagovat Kika80 19.11.2014 20:37  5%    +  -

Verda2L: Tak to já mám ráda například i turka, ale je pravda, že už jsem viděla, že jsou obchody, které dovážejí Portugalské zboží a vypadá to velice kvalitně…

reagovat Verda2L 18.11.2014 10:13  5%    +  -

Ahoj Dámy, jakou pijete nejvíce kávu vy? :) Já třeba osobně jsem začala kupovat kávu z portugalska, kde mají 100% Arabiku :) Výrábí se nad dřevěným ohněm a je chlazená vzduchem, hrozně mi chutná :)

reagovat Majdako 27.9.2013 16:40  78%    +  -

Martík: Mám Juru ale ted bych šla do některého De longhi

reagovat Martík 27.9.2013 8:14  54%    +  -

Holky, tak jaký pressovač by jste si koupili dneska? Uvažuju o nějakým a pořád nevím. Hlavně chci automat.

reagovat ani* 28.6.2012 8:26  98%    +  -

A z balíren si objednávám tolik, kolik chci - potřebuji. Oni mají standartní kilovky, ale jak si napíšeš míň, tak také pošlou. Jsou ochotní a vyjdou vstříc.

reagovat ani* 28.6.2012 8:23  98%    +  -

do expresa je lepší ne moc jemně namletá káva, jinak se dírky zaplácají. Musíš si to svoje "vychytat".

reagovat Janula8152 27.6.2012 14:21  20%    +  -

Lidičky máte někdo vyzkoušenou Frolíkovu kávu? Je dobrá?

reagovat minka 18.6.2012 9:52  87%    +  -

a ještě jaké máte kávomlýnky značky a jste spokojeni?

reagovat minka 18.6.2012 8:59  87%    +  -

prosím o radu:
u kávy kterou si pomelu ze zrn mi espresso špatně překapává kávu čím to je na jakou hrubost ji mlet mám ten obyčejný starý mlýnek..Když jsem si objednala kávu pomletou tak byla mleta na turka a pěkně to překapalo. A u mé kávy je také poslána od stejné firmy jen zrnka celé voda nechce protékat a přitom je přístroj čistý neucpaný.

reagovat Majdako 11.6.2012 10:55  47%    +  -

Martík: oni nejmenovali,jen to,že je z malé pražírny

reagovat Martík 11.6.2012 10:29  38%    +  -

Majdako: velmi zajímavá reportáž, jen mi uniklo o jakou kávu se jednalo-tu co nakonci chválili. Děkuji

reagovat Majdako 9.6.2012 11:11  42%    +  -

Viděli jste toto? http://video.vareni.cz/peklo-na-taliri-kava/

reagovat Lambreostrava 8.6.2012 19:29  5%    +  -

Vážení..tak se musím podělit o zážitek z kávy... Koupili jsme Julius Meinl CREMA a teda luxusní.Dporučuju všem je jemná není ostrá ani nakyslá a opravdu lahodná vyzkoušejte určitě :-)

reagovat minka 5.6.2012 14:48  45%    +  -

Majdako: kdo objednává z balíren Praha jaké množství kávy si mohu objednat mohu i třeba 250g nebo 500g?nemají to tam psáno.a jak to objednáváte píšete na mail?

reagovat maxela 8.5.2012 14:28  7%    +  -

Majdako: To nevím.Ale nijak to našemu Tacimku nevadí. Nesmí to obsahovat ocet.

reagovat Majdako 8.5.2012 8:56  41%    +  -

Lambreostrava: no já si ten durgol ted taky objednala,tak jsem zvědavá.Ale koukala jsem jak se to všechno podražilo,když jsem dorazila zásoby,co jsem měla doma.

reagovat Lambreostrava 8.5.2012 0:57  5%    +  -

Majdako: NAZDAREK my mame Espresso za 39900 a pouzivame DURGOL Kvalita dobrá

reagovat Majdako 6.5.2012 17:19  40%    +  -

maxela: No a není to náhodou kyselina citronová?

reagovat maxela 6.5.2012 11:58  6%    +  -

Ahoj. Mohu se připojit ? My máme TASSIMO. Odvápňujeme tabletama Calc od BOSCHe. Stojí u nás 290,- asi zhruba po 3 měsících a Tasík si řekne sám.

reagovat Majdako 6.5.2012 9:23  40%    +  -

Holky,co máte dražší kávovary, čím odvápňujete? Snažím se sehnat nějakou levnější alternativu,než ty drahé orig.tablety.Objevila jsem na netu nějaké sáčky PULY CLEANER BABY a pak ještě ASCOR. Ale nemůžu se dopídit,jaké je složení.Neznáte je někdo?

reagovat Majdako 27.4.2012 20:36  30%    +  -

Martík: já asi Brasilia

reagovat Martík 27.4.2012 19:37  39%    +  -

Majdako: Tak to jsme na tom podobně.A jaká je ta mezzo? Kterou máš ty osobně nejradši?

reagovat Majdako 27.4.2012 18:20  29%    +  -

Martík: Já nemám ráda kyselé,taky jsem dělala pokusy se směsí,v různém poměru arabicu a robustu,ale nakonec m stejně nejvíc chutná arabica, jemnější,takže klasika.Většinou objednávám Brassil Santos a facenda lagoa,občas Colombia a Nicaragua,někdy beru i tu jejich směsku Mezzo.Každému chutná něco jiného

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kávička, kávovary...
Diskusi založil(a): Maru?ka Sluní?ko
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Seriál Ulice: Zůstane Anička s Bédou, nebo jejich láska skončí? Česko-Slovenský ples: Verešová a Leová zářily, Csáková šlápla vedle Hyacinty, šafrány, narcisy: Přivítejte jaro květinami! Prvorozený, nebo jedináček? Jak vás ovlivňuje, kdy jste se narodili Co všechno vás zdravotně může potkat, když je vám víc než 40 Overaly jsou in: Na party, na doma i do postele Retro: Telenovely, které jsme tajně sledovaly a milovaly Žádné výmluvy! 8 situací, kdy byste rozhodně měla mít sex 5 tipů, jak zbavit domácnost přebytečných věcí 3 skvělé polévky: Mrkvový krém, ukrajinský boršč, pórková se slaninou