Šicí stroje Janome

Na této diskusi si můžeme povídat nejenom o Janome strojích.
22.8.2011

Diskusi založil(a) 22.8.2011 °°Liby°°

Podmínky pro Preventivní prohlídku zdarma:

Hancamamca se veřejně omlouvám za mylné informace.

Stroj musí být zakoupen v internetovém obchodu sicistroje-shop.cz (neplatí pro Slovenské zákazníky, nejsme schopni zaručit dopravu zpět zdarma, pouze servis).
Musíte být členem JanomeClubu a splnit podmínky pro registraci prodloužené záruky dle platných podmínek (splnění termínu registrace).
Stroj musí být zaslán kompletní v originální krabici s originálními vnitřnímu vycpávkami, které garantují nepoškození přístroje, stroj musí být zaslán s kompletním příslušenstvím.
Právo na preventivní prohlídku zdarma můžete uplatnit nejdříve rok po nákupu šicího stroje a tato možnost trvá maximálně jeden měsíc, po 13 měsících od nákupu stroje toto právo zaniká.
Právo na preventivní prohlídku zdarma se vztahuje na registrace do JanomeClubu učiněné od 1. června 2011.
Děkuju, Hanka

°°Liby°° 12.3.2014 0:16

Kdo má jakou mašinku

Janome MC 6600P - janky, elfi, Dagmara5, Irša, Daisy123, Irčule, sorfallina, malcama, čertíca, MarieS, hubcina, hancamamca, mines, Madeira17, denčos, čarodějnice, luciami, Mimas, Říha, stefli, helena.dr, Šklíba, folkart, jarosben, Dr.Les, lenkatrun, Osma

Janome Horizon - °°Liby°°, sik200, Tekuna, niki.6, dania.v, zuzkasim, Pampalini1, Allima, Papetka, kokeška, jitkie, Pinkle, HanaR, enka28, Liienka, jajina1, Ircarez, anava, beruna01

Janome Sew Mini - °°Liby°°, veselakopa, Irša, Tekuna, fufík1, mines, šipe, moudrasova2, Allima, Jesa, lenkatrun, šotkula

Janome 601 XL - Jája31.5.
Janome 603 DLX - jirula
Janome 605 QXL - veselakopa, tarah, marpei, šotkula
Janome 607 TXL - honey.101, evcina
Janome 6230QC - šavi
Janome 3160 QDC (stejný jako 605) - ovčí.babička
Janome DC 3030 - pudlice
Janome DC 4030 - Allima
Janome DC 4100 - Osma, jana.b, Miluska14, šipe, jajad
Janome MC 4900 QC - Permonik1, marko1
Janome MC 8200 QC - Kakda, tarah, pudlice, Andrey, stínovlas
Janome DC 6030 - niki.6, Polgariana
Janome 415 - Pampalini1, Andrey
Janome 423S - Adél,holčičky
Janome 2041S - Bábi.z.Luhu, MaxKatka
Janome 1600P PQC - *Kvítko*, amish
Janome MC 200E - Permonik1
Janome MC 300E - šipe
Janome MC 350E - Irčule, superjehla, luciami, pudlice, evcina

coverlock CoverPro 1000CPX - helcca, Allima
overlock 744D - helcca, superjehla, Permonik1, jen.tak, fufík1, xnok, Radostinka
overlock 990D - Irčule, Šklíba, pudlice, lenkatrun
overlock 204D - šipe

°°Liby°° 22.8.2011 11:26

reagovat Radostinka 12.6.2018 15:25  11%    +  -

jen.tak: no zas se lehko zatrhnou...já všechno šiji PES

reagovat jen.tak 12.6.2018 9:49  5%    +  -

Radostinka: já zatím šila malé legíny a drahé polovičce pyžamové kraťase, no a musím říct, že super...lepší než klasické nitě. Ten šev je měkčí, pružnější. To na overu.
Dala jsem je i do coverlocku a když ten šev prošiju, tak téměř jakoby žádný šev nebyl.

reagovat aledost 11.6.2018 8:17  59%    +  -

Radostinka: Díky, pružné materiály mě hned nenapadly.

reagovat Radostinka 11.6.2018 5:21  11%    +  -

aledost: používají se třeba na plavky,na jemné prádlo nebo na velmi elastické materiály...šije se s nimi materiál třeba funkční úplet s UV...např. unuodesign fukční úplety....nit velmi dobře pruží

reagovat pudlice 10.6.2018 18:24  36%    +  -

jen.tak: Hanka je v důchodu.

reagovat aledost 10.6.2018 8:48  59%    +  -

jen.tak: Co se s těmi chemlonovými nitěmi šije? Pamatuji na chemlon jen ze svého dětství.

reagovat jen.tak 9.6.2018 18:14  5%    +  -

tak konečně mám balíček ze Strimy....jsou to bordeláři...

objednávala jsem si chemlonové nitě do overlocku a coverlocku.
máte některá zkušenost?

reagovat aledost 8.6.2018 8:59  76%    +  -

manka: Mně připadá, že to svízelné doručování má na svědomí Strima, právě proto, že zajistí jen tu levnější dopravu.
Ohledně reklamace stroje jsem si s nimi dopisovala přes jejich online podporu a měla jsem z toho osypky. Snažili se mi namluvit, že na tento typ se nevztahuje prodloužená záruka a ani ta doprava zdarma. Pak jsem tam zavolala a u telefonu byla velice vstřícná paní, poradila mi, co a jak a najednou to šlo.

reagovat Osma 7.6.2018 21:05  20%    +  -

jen.tak: Jj. Hanka tam už nerobí dlhší čas.

reagovat niki.6 7.6.2018 10:52  9%    +  -

manka: já mám takovou zkušenost s DPD ... syn vyhlížel nový mobil, nepřijeli, tak se vymlouvali na pokaženou gps-ku , nakonec jsem z nich vytáhla, že se prostě šoférovi k nám nechtělo zajíždět

reagovat manka 7.6.2018 10:30  23%    +  -

jen.tak: Já jsem takhle Geis naháněla když mi doručovali stroj pro dceru... Strima zaplatila nějakou levnější variantu doručení, takže mi před doručením nevolali a jen nechávali vzkazy, že jsem (překvapivě!) dopoledne nebyla několikrát doma. Povedlo se to asi napotřetí když jsem se nakonec protelefonovala na nějakou odpovědnou babu, co mi konečně vysvětlila oč jde a zařídila, aby mi to poslali v jiný čas. Pevné nervy!

reagovat niki.6 7.6.2018 9:54  9%    +  -

jen.tak: určitě už Hanka ve Strimě nepracuje

reagovat jen.tak 7.6.2018 9:12  5%    +  -

manka: to je škoda, že tam nepracuje.
Prosimtě, na on-line podpoře vůbec nic neví. Poslali mi zboží, které jsem samozřejmě předem zaplatila, na úplně jinou adresu... Řeším to s dopravcem geis a za dva hovory jsem zatím zaplatila 150,-Kč. Příště radši připlatím za dobírku...
Díky za info. Dobří lidé prostě odchází za lepším...

reagovat manka 7.6.2018 8:39  23%    +  -

jen.tak: Myslím, že tam Hanka už nepracuje, ale úplně si tím jistá nejsem. Pokud něco potřebuješ tak zkus jejich on-line asistenta přímo u nich na stránkách.
https://www.sicistroje-shop.cz/

reagovat jen.tak 7.6.2018 8:18  5%    +  -

ahoj holky, chodí tady na dámu ještě Hanka ze Strimy?

reagovat janky 19.3.2018 14:30  5%    +  -

manka: chjo, takže jedině origoš, to si počkám na světlo :-(

reagovat manka 19.3.2018 9:52  5%    +  -

janky: Jani, napiš přímo Strimě - mají na stránkách vyskakovací okno na on-line podporu:
https://www.sicistroje-shop.cz/

reagovat janky 17.3.2018 18:03  5%    +  -

Pěkný podvečer, jsem tu s dotazem - žárovka do 6600P - dá se koupit někde nornálně v obchodě, nebo jedině ve speciálce? Přestala mi svítit ta v rameni. Nad jehlou svítí.

reagovat Šklíba 2.2.2018 18:57  100%    +  -

Ylon: Taky se přikláním k výměně jehly a pro jistotu i znova vše navléknout včetně spodní nitě.
Ale kdykoliv stroj změní zvuk, je nejčastěji na vině jehla. I tupá jehla je na zvuku stroje znát.

reagovat pudlice 2.2.2018 14:57  92%    +  -

Ylon: Zkus vymněnit jehlu, vypadá že je ohlá.

reagovat Ylon 2.2.2018 13:18  5%    +  -

Ahojky, děvčata jsem tu nová, a potřebuji radu. Koupila jsem dcerce šicí stroj Jenome sew mini. Byly jsme obě nadšené, dva dny krásně šil a třetí den, když jsem dorazila z práce mi manžel hlásil, že nešije. Tedy on šije, ale tak nějak ztěžka a nepropojí se vrchní nit se spodní, takže jehla táhne nit za sebou po látce a ta je jen prodírkovaná. Když náhodou vytvoří nějaký steh tak je to dole celé zacuchané. Určitě mám navlečeno dobře, nejsem žádný začátečník, šiji na Veritasce docela dost, ale s tímhle si nevím rady. Nemáte některá nápad kde je zakopán psík? děkuji

reagovat Jarul 28.1.2018 17:49  5%    +  -

Prodám šicí stroj Janome 607TXL s rozšiřujícím stolkem, je po vyčištění a seřízení, používán cca 5 let, bez poruchy, zakoupen v Nej-šicí stroje Prostějov. Bližší info do zprávy,jen vážným zájemkyním.Foto zašlu. Jarul

reagovat niki.6 13.3.2017 7:00  42%    +  -

Miluska14: tak si to užij

reagovat Osma 12.3.2017 22:57  100%    +  -

Miluska14: paráda, teším sa s tebou

reagovat pudlice 12.3.2017 15:45  99%    +  -

Miluska14:

reagovat Miluska14 12.3.2017 15:32  20%    +  -

Osma: ... tak to vypadá, že jsem zvítězila Nasadila jsem quiltovací patku, podle videa upravila přítlak patky, vyměnila spodní nit a už to vypadá i ze zadní strany "k světu". Stroj provazuje téměř uprostřed sendviče.Stehy ještě nemám hezky stejné a meandry jsou hodně kostrbaté, kroužky nejsou kroužky, ale jde to! Mám takovou radost. Ještě jednou děkuji, nejen Tobě, za rady a jdu cvičit quiltování. Hezký zbytek neděle Miluška

reagovat Osma 12.3.2017 13:03  100%    +  -

Miluska14: tak nech sa darí a potom daj vedieť. Keď tak budeme pátrať ďalej.

reagovat Miluska14 12.3.2017 10:02  20%    +  -

manka, Osma, niki.6, pudlice: ... moc děkuji za cenné rady, odpoledne vyzkouším a snad se konečně zadaří.
Pohodovou neděli
Miluška

reagovat Miluska14 12.3.2017 10:00  20%    +  -

Osma: ... děkuji za odkazy, quiltovací sadu patek jsem si koupila, ale ještě nevyzkoušela. Myslela jsem si, že nejdříve vyzkouším quiltovat s látací otevřenou patkou. Tam přítlak patky nejde/nebo jsem nepřišla na to jak nastavit. Patka se spustí až dolů a látkou lze volně pohybovat. Odpoledne vyzkouším tu sadu quiltovacích patek a nastavení přítlaku.

reagovat pudlice 12.3.2017 9:23  98%    +  -

Miluska14: Nevím jakou máš quiltovací patku, ale i na ní mám kolečko kde snižuji výšku. Když je moc nahoře, tak špatně provazuje.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šicí stroje Janome
Diskusi založil(a): °°Liby°°
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si