Šití na stroji pro začátečníky a tuponě

Jak šít na šicím stroji a také jak jej správně nastavit.
18.9.2011

Diskusi založil(a) 18.9.2011 Lineta

reagovat áčko 24.4.2016 18:30  42%    +  -

pokorka: Mám "Janomky" dvě - naprostá spokojenost

reagovat niki.6 20.4.2016 20:51  59%    +  -

Myšičková: já bych moc stroj z Lidlu nedoporučovala, dle opraváře, je stroj plný umělohmotných ozubených koleček, které se velmi brzo očešou a stroj je k ničemu, takže je docela možné, že ty troje kalhoty byla jeho doba životnosti ... zkus se poohlednout po nějakém opraváři, třeba by ti mohl pomoct

reagovat kajaha 26.10.2015 21:09  5%    +  -

Také na internetu. Teď v poslední době na latky pro vas, někdy zajdu i do klasického obchodu s látkami, ale 95% nakupuji na internetu :)

reagovat pudlice 20.10.2015 14:16  100%    +  -

Mišinka: Já na internetu

reagovat Mišinka 20.10.2015 14:06  1%    +  -

Já se učím šít na stroji pod dohledem mamky. Zatím se v těchto věcech moc neorientuji, ale snad časem pochopím všechno. Látky kupujete na internetu nebo kde prosím holky?

reagovat pokorka 1.8.2014 13:43  13%    +  -

pudlice: děkuji

reagovat pudlice 31.7.2014 12:35  100%    +  -

pokorka: Já preferuji Janomky. Zeptej se tady http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=23139

reagovat pokorka 31.7.2014 12:33  15%    +  -

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem lezu, ale potřebovala bych poradit s výběrem šicího stroje.
Jakou máte zkušenost s tímhle strojem ?
http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-510-anna/d-70291/

nebo tenhle?
http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-920/d-69777/

Nebo jaké máte vy?

Děkuji moc za odpovědi

reagovat Many 8.5.2014 16:46  43%    +  -

Ms.Lucy: seridit si na nejakem zbytku steh - zalezi jaky mas stroj a jak tluste je to, co sijes a jakou tloustku prosije stroj...

reagovat janky 8.5.2014 8:59  100%    +  -

Myšičková: co to je za stroj? Já mám over z Lidlu, a potřebuje úplně jiné nastavení - ale našla jsem to na netu, bude to na nástěnce v diskuzi o overlocích. Kamarádka má obyč šicí stroj z Lidlu, a vůbec neměla seřízené napětí na spodní niti - musela jsem jí hodně přitahovat šroubek na pouzdru spodní nitě - je tam šroubeček. Každou chvíli jí nitě vůbec neprovazovaly.

reagovat Ms.Lucy 7.5.2014 21:27  1%    +  -

Dobry vecer :)Zacinam se ucit sit a prosim o radu, jak sesit dva kusy neoprenove latky, tak aby steh nevynechaval? Nemuzu prijit na to, co delam blbe :(

reagovat Myšičková 3.5.2014 18:56  5%    +  -

Dobré odpoledne, dámy, ráda bych Vás požádala o radu. Mám Singer 14SH754, koupený v Lidlu. Mám ho už od listopadu, ale vzhledem k nenadáhlým situacím jsem se pořádně k šití a zajíždění stroje dostala až teď. A prostě mi nejde seřídit napětí nití. Chci ušít dětské čepičky, látka Hilco podčesaný úplet (taková silnější teplákovina, nitě mám Amann Belfil nebo Saba, jehla 80. Já už šílím, manžel a děti si ze mě dělají srandu, jestli ten stroj poletí vzduchem. V únoru jsem sice ušila troje kalhoty ze softshellu, ale pěkný švy, bych řekla, byly jen u jedněch. Sváděla jsem to na málo času, protože jsem měla dcerku dlouho nemocnou. Nyní ale nad tím sedím celé odpoledne a už si říkám, jestli stroj není nějaký porouchaný. Děkuji za pomoc.

reagovat zuzizuzi 12.10.2012 18:06  102%    +  -

Konečně se mi povedlo rozjet moji starou veritasku, tak páchám polštářky pro děti. Dneska to byl jeden ze starého trička pro syna.

reagovat helza 19.1.2012 10:49  37%    +  -

Lineta: Správně seřízený steh je tehdy, když vezmeš sešitou látku, jako bys ji odtáhla od sebe a tak uvidíš, že obě nitě jsou stejně napnuté.
Když jsou napnuté stejně, ale trovhu méně, nemáš potom problém s eventuelním páráním. Já si někdy místo stehování hodně povolím horní nit, sešiju a potom tu spodní nit můžu klidně pouze vytáhnout ven.

reagovat katuskaa 27.12.2011 22:12  5%    +  -

Ahoj. Vlastním stránky s návody na všemožné ruční práce. Chtěla bych tam zavést rubriku s rozhovory s tvořilkami z celé české republiky s reprezentací jejich tvorby, obchůdků atd. Nechci tu uvádět moc veliké podrobnosti, aby to nevypadalo jako nějaké spamování. Každopádně pokud byste měl kdokoli zájem o tuto spolupráci s námi, napište mi do vzkazů a dohodneme se více konktétně. Pro zájemce mám připravené základní otázky.

reagovat Dagmarkalcu 9.10.2011 2:43  5%    +  -

Milé Dámy,
pokud by z Vás některá měla zájem, pořádám na své prodejně Kalců v Praze, Žitná 30, dne 22.10.2011 ve 14 hod.,neformální setkání pro veřejnost s tématem, Látky a jejich využití, na základě zájmu čitatelek blogu www.modnipeklo.cz. A 5.11.2011 v 16hod. to samé v Brně, Běhounská 3 v případě Vašeho zájmu zašlete závazné přihlášky na e-mail kalcu@kalcu.cz. Máme posledních pár volných míst,více na www.kalcu.cz

reagovat AllyD 28.9.2011 20:22  23%    +  -

Lineta: já mám návod ke stroji v tašce od stroje, tak ho budu muset pročíst a o víkendu vyčistit, když jsem teď měnila spodní niť tak tam bylo docela prachu a chystám se na další povlečení pro synka (tentokráte z jiné látky a snad kvalitnější, už od pohledu), tak to chci nejprve vyčistit.

reagovat Lineta 28.9.2011 19:39  58%    +  -

Zlatý net, našla jsem si návod ke svému stroji takže jsem si ho vyčistila podle něj.

reagovat kapate 28.9.2011 17:10  27%    +  -

Lineta: Základní údržbu dělám podle návodu. Každý stroj chce svoje. U některého dáš olej na dvě místa, u starších bych ani bez návodu stroj nepromazala

reagovat Lineta 28.9.2011 17:06  58%    +  -

Dnes jsem zkušemně šila. Koupila jsem si jehly, špejšl nit jsem tedy nesehnala, trochu jsem seřídila nitě a dokonce to entlovalo. Jenom sem tam prostě místo klikyháku rovný steh ale necuckovalo to(což byl největší problém) a vůbec už to vypadalo jako entl.

Zkoušela jsem ten člunek. Když jsem ho vzala tak nesjel dolů, musela jsem jakoby cuknout rukou a sjelo to. Tak jsem ho trochu povolila ale když jsem šila tak se mi u rovného stehu zdála dolní niť až moc volná, entl ale super. Nakonec jsem to přitáhla zpátky, rovný steh lepší entl o kousíček horší ale jde to.

reagovat Lineta 28.9.2011 16:56  58%    +  -

bábrle: Poptám se jestli není někde někdo jiný

reagovat bábrle 28.9.2011 12:59  100%    +  -

Lineta: To je teda mazec, tak se podívej po nějakém soukromníkovi

reagovat Lineta 28.9.2011 12:35  58%    +  -

bábrle: Posledně chtěl po mně pět stovek a jelikož jsem teď měla velké výdaje tak zatím bude muset stačit domácí údržba a na seřízení ho dám později.

reagovat bábrle 28.9.2011 11:56  100%    +  -

Lineta: Já dávám stroj do servisu, protože mi ho i seřídí, za dvě stovky se mi nevyplatí se s tím otravovat.

reagovat Lineta 28.9.2011 11:17  57%    +  -

A jak ty stroje čistíte? Kde? Mám olej a štěteček ale jaksi nevím co s tím mám dělat.

reagovat AllyD 27.9.2011 10:21  22%    +  -

mory1: taky bych potřebovala aby na mě ta moje singerovka občas zahulákala a nejlépe mě rovnou kopla že chce vyčistit, co mi ji manžel pořídil tak ji ještě nikdo nevyčistil, ale budu se muset do toho čištění pustit.....

reagovat mory1 27.9.2011 10:19  100%    +  -

Divizna: ten můj na mě i řve, když je zasviněný a chce vyčistit

reagovat Divizna 27.9.2011 9:27  77%    +  -

mory1: asi potřebuji nový stroj

reagovat mory1 27.9.2011 9:04  100%    +  -

Divizna: s ležícím člunkem je teď hodně strojů, většinou ty novější dražší. A většinu jsou i nemazací, takže snadná údržba

reagovat Durga 26.9.2011 20:15  52%    +  -

A něco pro zasmání. Můj tchán patřil k lidem, kteří rádi rozhodovali o čemkoliv. Když došel k závěru, že jeho manželka potřebuje nový šicí stroj, tak jí jeji koupil. Samozřejmě co nejvalitnější - tedy elektrický s 10 programy. Podotýkám, že maminka toho moc neušila ani na tom jejich starém. Já jsem se naučila na tom jejím novém šít a když jsme přijeli na víc dní na návštěvu, tak jsem měla nachystané, co potřebuje ušít. Dělala jsem to ráda, protože jsem nevěděla, jak jí jinak oplatit, že se nám starala několik měsíců o dceru, když jsem po přestěhování neměla školku. Stará singrovka byla odnesena na půdu. Větší a složitější věci nechávala maminka pro mě, ale když něco potřebovala, tak počkala, až manžel odjede, vylezla na půdu a šila tam na šlapacím, aby on o tom nevěděl. Tu veritasku z roku asi 1975 ještě mám, chystám se ji prodat, ale mám pocit, že už to nikdo nebude chtít. Ale šije dobře. A hlavně jde na ní dobře seřídit vázání nitě.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Šití na stroji pro začátečníky a tuponě
Diskusi založil(a): Lineta
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
Co dělá láska s vaší myslí a tělem? Tohle zřejmě netušíte! Čím potěšit svou drahou polovičku? Máme pro vás několik tipů Oblíbené vepřové maso: Zkuste řízek, pomazánku nebo koleno Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť Je vám cítit z úst? Tyto potraviny vás zbaví zápachu Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů Zahradníkův rok: Co je třeba udělat na zahradě v prosinci DARINA (52): Chodím s mladším mužem, rodina a blízcí se za mě stydí 6 rad, jak změnit předvánoční stres v divoký sex Vánoční woodoo: Jak využít sváteční výzdobu pro splnění přání