Nosíte správnou velikost podprsenky?

Milé Dámy, myslela jsem si, že ano, než jsem narazila na tuto super stránku

WWW.SPRAVNAPODPRSENKA.CZ

Zde jsem zadala své míry do kalkulátoru a nevěřila jsem svým očím - z mé velikosti 75B se stala 65E!!! Mám míry 74/87-88 a měla jsem pocit, že i to "béčko" mi bylo velké-odstávaly mi košíčky, zapínání na zádech se mi posouvalo nahoru, když jsem zvedla ruce, podprsenka lezla nahoru a prsa ven spodem, atd. V tabulkách mi vycházelo nějakých 75-80A nebo AA, ale to mi prsa "vytékala" bokem. Myslím, že to většina znáte :-)

Jde o to, že 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky - většinou 75-80 B-C a z té potom např. bolí záda. Zjistila jsem, jak si podprsenku správně obléct, že naměřený obvod pod prsy se má zaokrouhlit na celé číslo dolů a poté ještě o jednu velikost snížit - tzn. odečíst o 5 až 10 cm a že je tedy potřeba menší obvod a větší košík...

Tady je legendární video paní Heleny Konarovské. Pokud vás o správné velikosti podprsenky nepřesvědčí ona, tak už asi nikdo :)

A tady je krásné video, jak si podprsenku správně obléct :-)

Ukázka špatné a správné velikosti :-)

A co vy, Dámy, znáte svoji správnou velikost? Přijďte se přesvědčit.
22.1.2012

Diskusi založil(a) 22.1.2012 sisi87_87

sisi87_87 2.2.2012 11:36

JAK POZNAT SPRÁVNOU VELIKOST PODPRSENKY

KALKULÁTOR je jen vodítko, od kterého se můžete odrazit při hledání srávné podprsenky!! Chce to zajít do specializovaného obchodu a vyzkoušet více značek,druhů a střihů podprsenek.

Obvod pod prsy, který si nameříme ve výdechu a těsně, ZAOKROUHLÍME NA NÁSOBKY PĚTI DOLŮ a poté ještě jedno číslo obvodu ubereme (zmiňovaných 5-10 cm :-) - to je náš obvod podprsenky. NENÍ to VŠEOBECNĚ PLATNÁ POUČKA, samozřejmě nejvíce záleží na Vás, co od podprsneky požadujete a jak se v ní cítíte.

Například si naměříme obvod pod prsy 73 cm, nejprve zaokrouhlíme reálný obvod dolů na 70 cm a poté ještě jedno číslo obvodu ubereme, jsme tedy na obvodu 65 a budeme kupovat podprsenky s tímto obvodem, ne s obvodem 75 či 70, který by nám doporučila většina velikostních tabulek!

Čím máte obvod pod prsy větší a kolem hrudního koše máte více tuku, je větší možnost utahování obvodu než u dámy, která má obvod pod prsy např. 65 a hrudní koš má samou kost a kůži. Dámy s větším obvodem pod prsy a s více špíčky si mohou dovolit ubrat o více centimetrů a tyto špíčky stáhnout.

V tabulkách už potom stačí najít k výslednému obvodu tu správnou velikost košíku (zjistíme měřením přes prsa v nejširším místě a bez podprsenky. Pokud máte velká nebo povislá prsa můžete se změřit v podprsence bez výztuže.).

Prsa musí podpírat obvod, ne ramínka!! Natažený obvod podprsenky by měl zhruba odpovídat MÍRÁM POD PRSY a košíčky by měly být i po UPRAVENÍ PRSOU dostatečně velké!! (odkaz JAK VYPADÁ SPRÁVNÁ PODPRSENKA)

Zdroj: bra.4fan.cz

sisi87_87 1.2.2012 23:36

reagovat lura 14.7.2016 22:33  100%    +  -

Danka005: navštiv tento obchůdek

http://www.emily-moda.cz/

mají tam podprsenky na jaký si vzpomeneš i ty neviditelný. Byla jsem tam osobně a byla nadšená.Nevím jak jsi na tom finanče, ale vezmi si přítelovu kreditku. Já sháněla pod průhledné šaty tanga a tady si je koupila .Stály mě 850kč.
Popravdě ještě nikdy jsem si tak drahé kalhotky nekoupila.Mám v plánu si tam koupit i podprsenku, ale ještě to bude nějakou dobu trvat Ty podprdy jsou od 2500kč až až do 5000kč

reagovat Danka005 27.6.2016 22:49  5%    +  -

Ahojky chci se zeptat, jestli nemáte nějaká z vás zkušenost s takovou tou „neviditelnou“ silikonovou podprsenkou.. koupila jsme si na leto v Desigualu úžasné šaty se zavazováním za krk, ale mám velka prsa a bez podprsenky to není ono…

reagovat Paula 21.9.2014 16:12  1%    +  -

ahoj určitě ano, já mám velice podobný problém jako Vy a kupodivu jsem si ještě mohla podprsenku vybírat, na poprvé jsem tam jela pouze se sestřenicí, ale nepočítala jsem s tím, že bych nějakou oblékla, tak jsem u sebe ani neměla tolik v hotovosti! Ale užila jsem si to parádně.

reagovat Pet 24.8.2014 11:54  1%    +  -

ahoj kam chodíte nakupovat podprsenky? Jelikož já mám vždy smůlu a narazím buď na strašnou prodavačku, nebo nemám štěstí na výběr podprsenky, buď je mi volná, nebo veliká.

reagovat Linda 12.8.2014 12:43  1%    +  -

Opetka:
Tak tam to taky znám, když potřebuji sehnat opravdu dobrou podprsenku za fajn cenu, tak jdu tam. Milé a ochotné prodavačky, co vždy rádi doporuči, co mi sedí ;)
A taky jsem se tam nechala přeměřovat.

reagovat Sstajda 29.7.2014 10:50  5%    +  -

Teď už vím, že mám správnou velikost podprsenky, ale trvalo mi to docela dlouho. Vždycky jsem si kupovala tu klasickou velikost 80B, maximálně 80C - podle toho, z jakého obchodu a jaké značky podprsenka byla. Pak jsem narazila na několik článků ohledně toho, že většina žen nosí nesprávnou velikost podprsenky a když jsem si objednávala prádlo u vip prádla, tak jsem napsala do jejich poradny, kde mi doporučily nejvhodnější velikost. Teď mám obvod 65 a košíčky o dvě čísla větší. Nepamatuju si, že bych kdy v obchodních řetězcích viděla podprsenku s obvodem 65D.

reagovat Hana 24.7.2014 8:09  1%    +  -

Ahoj díky za moc dobrý typ nevydržela jsem to a při cestě z práce jsem se tady stavila a měla jste pravdu mají totu tak moc překrásné a ten výběr, při mé velikosti poprsí jsem nevěřila, že si budu moc ještě vybírat a ono áno, fakt bomba super! Obsluha byla milá dokázla mi poradit ikdyž se mi podprsenka líbila, tak mi jí nedoporučovali, jelikož mi neseděla, pak jsem si toho taky všimla a nakonec jsme spolu vybrali, ještě krásnější a pak mají tu krásné kousky i oblečení!

reagovat Opetka 21.7.2014 11:19  1%    +  -

Brno a obchudek Madam podprsenka, tam prodávají spodní prádlo i vás změří, doporučí, co vám sedne. TAm jsem byla a jsem nadmíru spokojená, vše mi krásně sedí.

reagovat Stefi 18.7.2014 22:27  78%    +  -

Sandra: reklama???

reagovat Stefi 15.7.2014 15:32  81%    +  -

Karlová: záleží odkud jsi, v Praze a Brně určitě najdeš slušné prodejny. Ja teď zkouším objednat z anglie, jsem zvědavá jak to dopadne.

reagovat Karlová 15.7.2014 15:07  1%    +  -

Ahoj potřebovala bych pořídit nové podprsenky už se nemůžu dívat na ty svoje onošené, ale kde je sehnat, když mám problém s velikostí a jen tak se mi nedaří sehnat podprdu, aby mi seděla a nemusela jsem jí doma upravovat. Jsem z toho kolikrát nešťastná, jak jsou i nepříjemné prodavačky,když se jim snažím vysvětlit, že mi nesedí.

reagovat Hana 25.6.2014 10:00  1%    +  -

Dobrý den jů tady mají opravdu překrásné kousky,taky sem chodím i s dcerou a tchýní a vždy si nakoupím a na půlroku mám vystaráno.

reagovat Katka 24.6.2014 10:27  1%    +  -

Dobré ráno byla jsem za svojí spolužačkou v Brně z vysoké neviděli jsme se snad 5 let. A zavedla mě do vilové čtvrti, že musí ukázat jeden salón, kde se mi určitě bude líbit a ono opravdu ano, když jsem vešli dovnitř , tak jsem vyvalila oči a koukala jsem s otevřenou pusou, co mají všechno za věci tolik velikostí podprsenek a plavek, že jsem si konečně vybrala i já něco na sebe, ale to oblečení bylo také úžasné!!

reagovat pet 12.6.2014 21:02  1%    +  -

Ahoj kde bych mohla koupit slušné spodní prádlo? A jaké značky máte vyzkoušené? Já jsem měla zatím na podprsenky smůlu!

reagovat elis 26.5.2014 23:28  1%    +  -

Nazdárek, kde by jste mi doporučovali si pořídit nové plavky? Chtěla bych originální a né modely, co pak vidím minimálně na deseti lidech! Předem díky. Ps: klidně si pro nějaké překrásné plavky dojedu!

reagovat sisi87_87 1.4.2014 19:35  37%    +  -

reagovat Stefi 30.12.2013 22:55  83%    +  -

Hanka: a u jakých značek?
Jsem si po letech koupila podprsenku Timo a bohužel nic moc za ty prašule, u jedné mě píchá kostice do podpaždí, nedá se to skoro nosit a druhá taky nic moc, švy jsou moc hrubé, časem jsem si trochu zvykla a v podpaždí takyy nesedí moc dobře, bohužel při zkoušení tohle člověk neobjevi.

reagovat Hanka 30.12.2013 20:12  1%    +  -

Dobrý den, kupuji si kvalitní značkové podprsenky a u každé mi zhruba do 6 měs vylezou kostice. Četla jsem i recenze na danou podprsenku a nebyla tam jediná z těch desítek, žen která by měla stejný problém. Nevíte čím to může být? Velikost mám zvolenou správně :-(....

reagovat muertel 16.4.2013 22:42  64%    +  -

Ahoj holky, objednávala jste některá z astratexu? Mně tam vychází dle jejich tabulku naprosto jiná velikost než tady ten kalkulátor

reagovat sisi87_87 14.3.2013 16:35  30%    +  -

Obchod Správné podprsenky

reagovat Kpaige 23.11.2012 14:31  5%    +  -

Koukám, že to tady trošku zamrzlo, tak přihodím jeden odkaz na video - doporučuju omrknout
http://www.youtube.com/watch?v=sE9rr3w_bmM

reagovat Eviicka 3.8.2012 16:03  51%    +  -

Právě jsem se vrátila z Prahy, kde můžu doporučit Marks and spencer - pěkný výběr u obvodu 70 (po jejich 32), navíc jejich 32 se mi zdálo akorát (mám obvod kolem hrudníku 72).

reagovat Stefi 25.7.2012 8:43  100%    +  -

Eviicka: jako tohle se mi stalo u nás v triumpfu taky , prodavačka mi neustále chtěla vnutit větší obvod s tím, že se už takové košíčky v mém obvodu (ten ani nemůžu mít podle ní) nedělají a ejhle v Brně v triumpfu mojí velikost měli a ukázala mi , u kterých modelů je mají ale je pravda, že těch podprsenek mají málo, zvlášť pokud dělají minimizery, to bych řekla, že u déčka je zbytečné, že je to potřeba spíš ještě u větších košíčků

reagovat Pizzy* 25.7.2012 8:36  85%    +  -

Eviicka: Mno, co dodat. Pak se všichni diví, proč nakupujeme prádlo po internetu, když jsou ve specializovaném obchodě takovéto "super" služby

reagovat Eviicka 24.7.2012 22:30  54%    +  -

Tak jsem před pár dny navštívila prodejnu Triumf - věděla jsem i předtím, že mají slabý výběr, ale říkala jsem si, co kdyby... no nic.

Když jsem řekla svoji velikost (řekla jsem si o 70 C, i když často snesu i D). Tak první problém byl přesvědčit prodavačku, že tuto velikost opravdu mám (ano uznávám, měla jsem šaty, které měly přes prsa černý pruh a neměla podprsenku - takže prsa vypadala menší než obvykle). Pak byl problém pro prodavačku takovou velikost najít - ten jeden kus co mi našla, ani neodpovídal mojim požadavkům. A aby to nebylo málo, pořád mi cpala push up - přesto, že jsem ji řekla, že o to nemám zájem nakonec jsem si vyzkoušela jednu a utekla odtamtud rychlostí blesku

reagovat Pizzy* 24.7.2012 21:52  84%    +  -

sisi87_87: já myslela Bílou labuť, ta je myslím tady na Dámě. Možná do krámku někdy zajdu. Bude mít i podprsenky Ewa Michalak

reagovat sisi87_87 24.7.2012 21:37  36%    +  -

Pizzy*: ty jsi myslela tu poradnu tady na Dámě, viď jj, ta je špatná, ale tohle bude prodejna Správné podprsenky, o které je tato diskuse

reagovat Pizzy* 24.7.2012 19:21  84%    +  -

sisi87_87: Tak teď nevím, já jsem si tu stránku asi spletla. Tady má v poradně rady dobré. Tak se omlouvám

reagovat Pizzy* 24.7.2012 13:48  81%    +  -

sisi87_87: No ženský jim tam napíšou o radu a oni jim poradí podle jejich mír úplně špatnou velikost Však koukni sama do poradny na nějaké příspěvky

reagovat sisi87_87 24.7.2012 13:39  36%    +  -

Pizzy*: pročpak?

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Nosíte správnou velikost podprsenky?
Diskusi založil(a): sisi87_87
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost -> Ženy a svět
Přečtěte si