Sny a tajná přání

každá z nás má jistě nějaký svůj sen,takové tajné přání,které se nikomu neříká,takové,na něž myslíme,když jsme sami doma,či zalezlé pod peřinou.I já taková přání mám,je jich samozřejmě více,některá splnit nejdou-nikdy nebudu kouzelníkem-to zvládnu jen v pc hře,ale mám i taková,které si při pevné vůli splnit dokážu.Chtěla bych vidět moře a chtěla bych uběhnout určitou vzdálenost,kolik,to je tajné :o),chtěla bych papouška....no ještě by se pár věcí našlo
Pojdťe se se mnou o takové sny podělit,pojďme si navzájem pomoci v jejich plnění,je jedno,jestli chcete zhubnout,naučit se bruslit,vypěstovat orchidej.....
Až nás,snících,tady bude více,tak diskuzi uzavřu jen pro kamarádky a kamarády
3.1.2006

Diskusi založil(a) 3.1.2006 kedrigern

aby to tady nebyla samá ženská,tak jeden chlapák,který by se v našich snech taky mohl objevit,co?

kedrigern 26.1.2006 11:09

kedrigern 19.1.2006 19:54

tohle je jeden z mých nesplnitelných snů-vlastnit tenhle obraz.tak si ho šoupnu alespoň sem

kedrigern 5.1.2006 17:01

reagovat domácíbuchtička 21.10.2016 13:32  52%    +  -

Přeji si, aby se lidé zbavili závisti, nenávisti, podvodů, amorálnosti, aby se opět vrátila úcta ke starým lidem a autoritám, aby mladí lidé více četli a vzdělávali se, a měli samostatné myšlení, aby se nekopalo do slabých a bezmocných, aby nebyly třídní rozdíly a to propastné, aby měl každý svůj domov a co jíst, nemocní, aby byli v péči dobrých lékařů, lékaři, aby neměli zbytečnou byrokracii a věnovali se jen pacientům, aby lidé byli přátelští a věřili si....Jé, já bych si toho přála hoodně a ještě víc..........teď vám však jen popřeji krásný páteční den

reagovat domácíbuchtička 12.1.2016 15:13  35%    +  -

kedrigern:

reagovat kedrigern 7.7.2015 18:07  59%    +  -

domácíbuchtička: mě se třese všechno

reagovat domácíbuchtička 19.5.2015 9:57  66%    +  -

kedrigern: začínám mít stařecký třes rukou - nevíš, co na to?

reagovat domácíbuchtička 6.4.2015 16:48  55%    +  -

kedrigern: nemůžu, bídně vidím, mám oba oč. zákaly

reagovat kedrigern 13.3.2015 7:57  76%    +  -

domácíbuchtička: tohle se ti ale splnit může. odlepit se tedy musíš sama.
to druhé musí člověk hledat tam, kde jsou lidé podobných zájmů. co se přihlásit do nějakého kurzu ( korálky, malování a pod)

reagovat domácíbuchtička 12.3.2015 11:48  68%    +  -

Mám velký sen se odlepit od pc, najít fajn človíčka na procházku.

Přátelé jsou jako tužky od Vietnamců, mám jich kupu, ale píší jen dvě.

reagovat domácíbuchtička 6.9.2014 10:24  65%    +  -

kedrigern:

reagovat kedrigern 26.8.2014 8:28  100%    +  -

domácíbuchtička: tak to je dobře. člověk musí mít nějaké životní radosti, jinak to není ono

reagovat kedrigern 23.5.2010 20:11  58%    +  -

Ráďa_:): to bys ale měla napsat, o co jde, ne?

reagovat Ráďa_:) 23.5.2010 16:49  55%    +  -

kedrigern: POmůžete společně se mnou splnit sen mojí kamarádce ? :) Pošlete sms ve tvaru :
P SLECNA 2324 na číslo : 9030910
Děkuju moc za každou sms :) A omlouvám se těm kterým tato zpráva přijde jaka obtěžující.

reagovat kedrigern 21.9.2008 16:38  32%    +  -

Koulidlo: na moře šetřím,maraton nezaběhnu,ale musim na něm pracovat,když ho zaběhla ta 70letá jeptiška

reagovat Koulidlo 10.9.2008 1:58  100%    +  -

kedrigern: Tak co? Jak jsi na tom se svýmy sny??

reagovat kedrigern 26.2.2007 9:48  13%    +  -

Jak běhat plynuleji, rychleji, pohledněji. A hlavně správně

5. DÍL SERIÁLU O MARATONU: JAK BĚHAT TECHNICKY SPRÁVNĚ

Abych neslyšela dupání, beru si na uši sluchátka. Zajímavé řešení problému s běžeckým stylem jsem dostal „dárkem“ od jedné běžkyně, když jsem se jí snažil poradit, jak by měla správně technicky běhat. Tak snadno se však s běžeckým stylem nevypořádáme. Jak by měl správně vypadat?
Co se týká míry fyzického nasazení, měl by být naprosto uvolněný. Většina začínajících běžců záhy končí s pocitem, že běhat znamená uštvat se. Na to hned zapomeňte.
Běhat znamená pohybovat se vpřed způsobem, kdy nohy v jednom okamžiku „visí“ ve vzduchu. A to tak, aby nám to bylo co nejpříjemnější, rozuměj pro nás co nejsnadnější.
Zadruhé: při běhu bychom měli mít uvolněný kotník. To natrénujete u televize, když budete nohou v kotníku houpat dopředu a dozadu.
Dupete při běhu? To je způsobeno tím, že dopadáte na přední část nohy, na špičku. Správné je dopadnout mírně na vnější část paty. Pak by se noha měla lehce překlopit tak, abyste se odráželi k dalšímu kroku z palcové hrany. Pokud dopadáte na špičku, v přírodě před vámi všechno široko daleko uteče. Zbytečně mrháte energií. Po dopadu se váš pohyb vpřed zastaví, vy se zhoupnete mírně vzad a teprve pak se zase odrážíte dopředu.
Pokud budete běhat technicky správně, bude váš běh mnohem plynulejší, méně usilovný, pohlednější a také rychlejší. Takže pak pro vás bude snazší zvládnout maraton.
A když už jsem začal sluchátky, nejsem proti jejich používání při běhu, mnohým hudba pomáhá. Ale zkuste je občas nechat doma a vnímat více svět kolem sebe. Objevíte tak nový rozměr běhu, ale i života.

* Sporťák
Člověk, který pravidelně sportuje (2–3x týdně), nemusí však nutně běhat

Pátek: 10 minut jogging – 10 minut běh – 10 J – 10 B
Sobota: 10 J – 10 B – 10 J – 20 B – 10 J – 20 B – 10 J – 15 B – 10 J – 5B – 5J
Neděle: 10 J – 15 B – 10 J – 10 B – 10 J
Pondělí: Volný den
Úterý: 15 J – protažení – 4 x 400 m (100 – 120 vteřin, mezi tím 400 m J) – 10 J
Středa: 10 J – 20 B – 10 J – 5B – 5J
Čtvrtek: Volný den
Vysvětlivky: B – běh J – jogging (pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit)

Pokud chcete provozovat jiný sport i v době přípravy na maraton, zařaďte ho na volný den. Jeden den volna v týdnu však vždy zachovejte!

* Další díl seriálu Čtěte příští čtvrtek. Další tipy o běhání na www.behej.com.

Foto popis|

O autorovi| Miloš Škorpil, ultramaratonec

reagovat zlato333 23.2.2007 17:42  5%    +  -

když žena závidí te druhé

reagovat kedrigern 15.2.2007 9:18  13%    +  -

4. DÍL SERIÁLU O MARATONU: JAK PŘI TRÉNINKU JÍST A PÍT

Nabrat fyzickou kondici, vytříbit běžecký styl, naučit se odpočívat. To potřebuje člověk připravující se na maraton.
A taky naučit se pít a jíst.
Možná namítnete, že to umí každý od narození. Ovšem kolik z nás opravdu vypije 2,5 litru tekutin denně? Pokud běháte nebo sportujete, v den tréninku je třeba příjem tekutin zvýšit o to, co vypotíte.
V zimě máme pocit, že výdej tekutin není tak velký. Omyl. Stačí si vzpomenout, jak se kouří z kostky suchého ledu. Obdobně se kouří také z vás, jen to nevidíte.
Pokud vás čeká trénink delší než hodinu, je třeba si vzít pití s sebou. Když nemáte vyzkoušené iontové nápoje, je lepší pít jen čistou vodu nebo čaj. Pitím při tréninku se tělo naučí přijímat tekutiny při běhu.
Dostatek tekutin má velký vliv na výkon. Je to prosté. Krev proudí tělem a roznáší energii, vitaminy a minerály. S nedostatkem tekutin se krev zahušťuje, a tím je transport potřebných látek zpomalen či zastaven. To může v krajním případě vést i ke kolapsu.
Umění jíst při běhu bychom také neměli podceňovat. Hodinku bez dodání energie zvládneme. Po delší době se však najednou začínáme cítit slabí. Docházejí nám baterky.
Na začátku tréninku vám bude dělat potíže při běhu něco přijmout.
Máte však na výběr dost možností, jak energii doplnit. Můžete si dopřát müsli tyčinku, hroznový cukr, energetický gel či banán. Pokud na nic z toho nemáte chuť nebo tomu nevěříte, dejte si klidně rohlík. Když vám bude připadat, že máte v puse knedlík, který nemůžete spolknout, nedostatečně jste doplňovali tekutiny. A jsme zase na začátku.

* Sporťák

Člověk, který pravidelně sportuje (2-3x týdně), nemusí však nutně běhat

Pátek: 10 minut jogging - 10 minut běh - 10 J - 10 B
Sobota: 10 J - 10 B - 10 J - 15 B - 10 J - 15 B - 10 J - 15 B - 10 J
Neděle: 10 J - 15 B - 10 J - 10 B - 10 J
Úterý: 10 J - 15 B - 10 J - 15 B -10 J
Středa: 10 J - 20 B - 10 J

Vysvětlivky: B - běh J - jogging (pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit) Pokud chcete provozovat jiný sport i v době přípravy na maraton, zařaďte ho na volný den. Jeden den volna v týdnu však vždy zachovejte!
* Další díl seriálu Čtěte příští čtvrtek. Další tipy o běhání na www.behej.com.

Foto popis|

O autorovi| Miloš Škorpil, ultramaratonec

reagovat kedrigern 8.2.2007 11:21  13%    +  -

Jsem v půlce a nechci vzdát. Co se to se mnou děje?

Tréninkový plán na maraton mám vylepený v práci vedle fotek sportovních oblíbenců. Když jsem se tentokrát podívala, zakoulela jsem očima. Copak dvakrát šest kilometrů v době od pondělí do pátku, to je „normálka“. V úterý se mi běhá báječně.
Ovšem čísla na víkend mě vyděsí: 15 kilometrů a 8 kilometrů.
Vzpomínám, jak jsem před dvěma týdny ukrutně zdolávala kilometrů deset a po polovině chtěla vzdát.
Vyděsí mě i druhé číslo. Měla bych tu patnáctku zvládnout za hodinu a půl. NIKDY dřív jsem si nemyslela, že se budu VŮBEC pokoušet uběhnout 15 kilometrů. A NIKDY by mě nenapadlo považovat dvakrát šest kilometrů za „normálku“.
Vydávám se na kolečko po okolí, které jsem jezdívala na kole. Tachometr tvrdil: z domova domů to máš 15 kilometrů. Svádím se sebou malé psychologické boje: doběhneš k zatáčce, pak půjdeš. Za nafoukaným sněhem se rozeběhneš. Do kopců rychlou chůzí. Okolo skládky, kterou lidé navršili u silnice, ale běžím. Divná zima, divní lidé.
Jsem za půlkou a nemám chuť to vzdát. Co se to se mnou sakra děje? Zvolna se blížím k ceduli označující domovskou obec. Mimoděk zvedám ruce nad hlavu. Mám hroznou chuť na kafe a bábovku. Časový limit právě vypršel, zbývá ještě asi 1,5 kilometru. Nohy přestávají poslouchat, lýtka bolí, chůze je pomalá, ale úlevná.
Doma se nacpu bábovkou.
Nedělní příděl mě najednou tolik neděsí. Je fajn zdolávat stejný okruh, vím už, co mě kde čeká.
Taky vím, že k domovu tentokrát odbočím dřív. Nohy bolí. Ale třeba se mi příště poběží zase o to líp.

* Začátečník
Člověk, který dlouhou dobu pravidelně nesportuje

Pátek: 5 minut rychlá chůze – 5 minut jogging – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH
Sobota: Volný den
Neděle: 5 minut rychlá chůze – 5 minut jogging – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH
Úterý: 5 minut rychlá chůze – 5 minut jogging – 5 RCH – 10 J – 5 RCH – 10 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH
Středa: Volný den
Čtvrtek: 5 minut rychlá chůze – 5 minut jogging – 5 RCH – 10 J – 5 RCH – 10 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH

Vysvětlivky: RCH – rychlá chůze J – jogging (pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit) Případné jiné sportovní aktivity zařaďte v době přípravy na maraton na volný den. Jeden den volna v týdnu vždy zachovejte!

Foto popis|

O autorovi| Barbora Žehanová, redaktorka MF DNES

reagovat kedrigern 8.2.2007 11:19  13%    +  -

Raději vypadejte jako UFO, ale hlavně běhejte bezpečně

3. DÍL SERIÁLU O MARATONU: JAK TRÉNOVAT BEZPEČNĚ

Na bezpečnost běhání lze pohlížet ze dvou úhlů: vzhledem ke svému zdraví a jako na bezpečnost při vlastním běhu, tedy bezpečnost na cestách.
Pokud jde o první pohled, mohu vás ubezpečit, že běh je pro zdraví naprosto bezpečný sport. I toto tvrzení má však svá když. Běh je zdravý, když budete ctít svou fyzickou kondici. To znamená, když intenzita (rychlost) vašeho běhu bude odpovídat tomu, na co v dané chvíli máte. Jak to zjistíte? Nejjednodušší je si zajít za sportovním lékařem na zátěžový test. I když běhám už více než 40 let, každý rok ho pro jistotu absolvuji.
Bezpečnost z hlediska druhého pohledu je také velmi důležitá.
Zvlášť nyní, kdy se přece jen rychleji stmívá. Většina z nás se dostane k tréninku až za tmy. Velmi pomáhají luminiscenční materiály. V obchodech seženete kvalitní běžecké bundy, čepice, rukavice i elasťáky či trenky s reflexními plochami. To oceníte při běhání po okrajích silnic. Nemyslete si, že vás ochrání cyklistická blikačka či čelovka.
Absolvoval jsem takto vybaven nejeden běh. Hodně často jsem končil raději dobrovolně v příkopě a nadával na řidiče aut, která mě míjela. Ovšem jen do doby, než jsem si sám jako řidič vyzkoušel, že i takto osvětleného člověka zaregistrujete, až když ho míjíte.
Rok běhám v bundě s reflexními prvky a mám klid. Bunda je žlutá, řidiči mě míjejí z uctivé vzdálenosti. Registrují mne nejméně 300 či 200 metrů předem. Možná si myslí, že vidí policistu, možná UFO. Pro mne je však důležité, že já se cítím bezpečně a bezpečněji se určitě cítí i ti řidiči.

* Sporťák
Člověk, který pravidelně sportuje (2–3x týdně), nemusí však nutně běhat

Pátek: 30 minut jogging
Sobota: 80 minut jogging
Neděle: 30 minut jogging
Úterý: 50 minut jogging
Středa: 40 minut jogging

Vysvětlivky
Jogging – pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit Pokud chcete provozovat jiný sport i v době přípravy na maraton, zařaďte ho na volný den. Jeden den volna v týdnu však vždy zachovejte!

* Další díl seriálu čtěte příští čtvrtek. Další tipy o běhání na www.behej.com.

reagovat kedrigern 2.2.2007 12:13  13%    +  -

Začátečník

Pátek: Volný den
Sobota: 5 min rychlá chůze – 5 min jogging – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH
Neděle: Volný den
Pondělí: 5 min rychlá chůze – 5 min jogging – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH
Úterý: Volný den
Středa: 5 min rychlá chůze – 5 min jogging – 5 RCH – 5 J – 5 RCH – 5 J – 5 RCH

Vysvětlivky: RCH – rychlá chůze J – jogging (pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit)

Případné jiné sportovní aktivity zařaďte v době přípravy na maraton na volný den. Jeden den volna v týdnu vždy zachovejte! Další tipy o běhání na www.behej.com.

reagovat kedrigern 1.2.2007 18:02  13%    +  -

I ty můžeš běžet maraton

1. díl seriálu MF DNES o maratonu: Nejtěžší je začít

Padá jeden z mýtů, který říká: „Maraton může uběhnout jen naprosto výjimečný člověk.“ I v Česku přibývá každý rok lidí, kteří mohou s hrdostí oznámit: „Jsem borec, uběhl jsem maraton.“ Odměnou bývá uznání blízkých, přátel, ale hlavně posílení důvěry v sebe sama!
Také uběhnutí maratonu má svá pravidla. Nemusíte však mít obavu, docela postačí, když se budete čtyři měsíce systematicky připravovat.
Pokud jsem zasel do vaší hlavy semínko touhy, která se zhmotňuje v myšlence „Jak se asi cítí člověk, který uběhl maraton?“, věřte, že jste urazili první metr z 42 195, které maraton měří. Navíc nejdůležitější metr, protože začátek je nejtěžší.
Ode dneška každý týden najdete v MF DNES rady a tréninkový plán, který vás metr po metru povede k cíli, tak abyste svůj právě zrozený sen dokázali naplnit.
Co byste měli vědět, než vyběhnete? Pořiďte si kvalitní běžeckou obuv. Nevěřte, že na to vaše běhání postačí jen lacinější boty. Právě člověk, který začíná a jehož běžecký styl má k dokonalosti daleko, potřebuje kvalitní běžeckou obuv, protože ta lépe ochrání jeho pohybový aparát před možným zraněním.
Přiměřeně se oblékejte. Pro běh potřebuje vaše tělo kyslík a nedýcháme pouze nosem a ústy, ale i pokožkou. Oblečení by tak mělo být lehké, vzdušné a mělo by dobře odvádět pot. Tyto parametry splňují takzvané funkční materiály.
Pokud jste dlouho neběhali nebo jinak nesportovali, je třeba první měsíc běhat pouze pomalu. Když vám nebude stačit dech, přejděte do chůze. Hlavně buďte trpěliví.

* Začátečník

Pátek: 5 min rychlá chůze - 5 min jogging - 5 RCH - 5 J - 5 RCH - 5 J
Sobota: Volný den
Neděle: 5 min rychlá chůze - 5 min jogging - 5 RCH - 5 J - 5 RCH - 5 J
Úterý: 5 min rychlá chůze - 5 min jogging - 5 RCH - 5 J - 5 RCH - 5 J
Středa: Volný den
Čtvrtek: 5 min rychlá chůze - 5 min jogging - 5 RCH - 5 J - 5 RCH - 5 J

Vysvětlivky RCH - rychlá chůze J - jogging (pomalý běh, při němž budete schopni bez potíží mluvit) Případné jiné sportovní aktivity zařaďte v době přípravy na maraton na volný den. Jeden den volna v týdnu však vždy zachovejte!
Další tipy o běhání na www.behej.com.

Foto popis|

O autorovi| MILOŠ ŠKORPIL, Autor je ultramaratonec

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

reagovat kedrigern 17.1.2007 12:50  13%    +  -

já jen..že moře jsem ještě neviděla,uběhnu jen kousek..ale papouška mám

reagovat kedrigern 17.1.2007 12:43  13%    +  -

tak holky,kde jste se svými sny..co se vám za ten rok podařilo a co ne?

reagovat kedrigern 11.9.2006 17:15  13%    +  -

tak holky,jak se vám daří se svými sny....já mám moře vzdálené snad na měsíci a léto mě můj běhavej rytmus narušilo...v těch vedrech se fakt nedalo

reagovat aluse 5.8.2006 7:27  13%    +  -

kedrigern:uz sem ho videla,hm,fesak

reagovat monak 1.8.2006 16:13  13%    +  -

kedrigern: ten je hezký

reagovat kedrigern 1.8.2006 15:34  13%    +  -

aluse: tak klikni pravou myší na ten obrázek a dej zobrazit obrázek...ale je to alexandr malý,modrý

reagovat aluse 1.8.2006 15:27  13%    +  -

kedrigern: no tak to je super,sice nevim co to je za ptacka me se ten obrazek neotevrel ale drzim palce at roste,

reagovat kedrigern 1.8.2006 15:24  13%    +  -

aluse: kluci mu neublíží,z toho strach nemám.spíš aby dobře žral a neumřel hlady...ptačí mimčo je křehké.ale dneska si dobrovolně vzal trochu ze lžičky, a je mazlivý a nekouše.tak snad to bude OK.dokonce mi ho dovolili vzít i do hotelu v trutnově,kam jedem ke konci srpna na týden s klukama na hokejové soustředění

reagovat aluse 1.8.2006 15:21  13%    +  -

kedrigern: dozije ty ho ochranis vlastnim telem tomu verim,nedas klukum sanciaby neprezil.

reagovat kedrigern 1.8.2006 15:17  13%    +  -

aluse: jen se mýusí dožít dospělosti.je to vlastně ještě miminko,které musím ručně krmit....naposledy jsem papouška dokrmovala před 8mi lety a už nejsem tak zručná a furt se mi klepou ruce

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Sny a tajná přání
Diskusi založil(a): kedrigern
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava
Přečtěte si