METABOLIC BALANCE vs KRABIČKOVÁ DIETA

Máte zkušenosti s Matabolic balance nebo krabičkovou dietou? ráda se přiučím
10.9.2012

Diskusi založil(a) 10.9.2012 Anna.Valerious

reagovat Maceček 24.8.2015 22:32  100%    +  -

helza: Můžu poprosit o recepr na chléb z celozrnné mouky?

reagovat ZUZA8 16.6.2015 17:56  1%    +  -

Nazdárek moc ráda bych ze svým vzhledem a životním stylem začala dělat, mám mírnou nadváhu, necítím se moc dobře v žádném oblečení a moc ráda bych s tím něco začala dělat, četla jsem moc hezký článek o krabičkové dietě, co si o tom myslíte?

reagovat denule76 19.9.2012 9:54  28%    +  -

Anna.Valerious: Tak jenom překopej jídelníček jak jsem psala a mělo by to být cajk Mě v posilovně asi nejvíc pomohl běžecký trenažer..byla to sice makačka,ale kila šla dolů jedna radost.Jinak posiluju 2x týdně celýho člověka a cítím se skvěle.
Jinak děkuji za optání..mám se dobře

reagovat Anna.Valerious 19.9.2012 9:45  5%    +  -

denule76:
ahojky........jo...v těhotenství jsem nabrala 24kg....zbylo mi jich 4kg....a pak chci ještě dalších cca 7 dolu....chodim 3x týdně do fitka...1.trenér,2.bosu,3.kardio...a pomalu začínám běhat....jak se máš?....dobře?....moc tě zdravím....

reagovat denule76 18.9.2012 15:20  25%    +  -

Mě osobně krabičková dieta moc pomohla.Já shodila 10kg ale samo nejde nic.Jka říká havlíček bez pohybu to nejde takže 3x týdně 2 hodiny v posilce a kila šla dolů i bez diety.jinak můj otec s krabičkama zhubl 16kg a udržuje si je dodnes..za sebe doporučuji.Jinak je dobré omezit tuky..cukry a hlavně jíst 5x denně..člověk nesmí mít pocit hladu a poslední věc komplet překopat jídelníček

reagovat helza 13.9.2012 16:40  83%    +  -

Mata69: Mně se opravdu nejlépe vyplatila dieta bez cukru a tuku, ale s budíkem jsem jedla co tři hodiny. Ale omezila jsem uhlovodany a každé jídlo mělo dostatek bílkovin a zeleniny. Je názor, že tuky tělo taky potřebuje. Podle mě je dost tuků v mase, sýrech a mléku. Ale stejně mám pocit, že valnou měrou mi pomohlo domácí pečení chleba, poctivě z celozrné žitné mouky. Ovšem já jsem zas až tak extrémní nadváhu neměla a nemám. Teď trpím díky množství ovoce, které mám na zahradě a nedostatku pohybu a mlsounství. Hlavně ale to ovoce - je jednak sladké, jednak pořád peču koláče. Včera jsme obrali poslední broskvoň, ještě hrozny a bude klid. (až na to, co mám na mražáku.) V lastně ještě budou jabka a hrušky

reagovat Anna.Valerious 13.9.2012 14:17  5%    +  -

Lulie:
to zní jako sebekázeň......s tím mám problém....potřebuju někoho, kdo mě bude honit.....

reagovat Anna.Valerious 13.9.2012 14:14  5%    +  -

budulinka2:
jasně...to by bylo super.....

reagovat Lulie 13.9.2012 9:10  38%    +  -

Anna.Valerious: co stob sebekoucink?

reagovat Mata69 12.9.2012 20:48  100%    +  -

helza: jo souhlasím s tebouale i ty polysacharidy jak píšeš správně jsou důležité...a když ti doktor radí v rámci zhubnutí je uplně ze stravy vynechat, není to správné.
Havlíček v jednom díle pořadu říkal, že sacharidy jsou potřeba, protože je to "potrava" nebo spíš "pohon" pro mozek a obzvláště lidi duševně pracující je potřebují. Samozřejmě v tý lepší formě, jak píšeš - brambory, rýže, žitné a celozrnné pečivo...atd...

reagovat helza 12.9.2012 16:33  84%    +  -

Mata69: Máš naprostou pravdu, že nejhlavnější příčinou nadváhy je nepravidelné stravování, skutečně, každá prodleva v přísunu jídla je příčinou následného ukládání zásob, tedy tuků.
Se sacharidy je to trochu složitější. Pro lepší pochopení raději říkej cukry, neboť ony to cukry jsou. Cukry = sacharidy a složité cukry = polysacharidy (což je to pečivo). Přičemž polysacharidy se v těle stejně rozloží na cukry jednoduché. Tady je ale tak trochu rozdíl v t.zv, inzulínové křivce, (glykemický index), která je u žitné mouky lepší, než u pšeničné. U pšeničné mouky hladina inzulinu rychle vyskočí, rychle rozštěpí polysycharid na jednoduchý cukr a tím způsobí, že máš opět rychle hlad a navíc je toho cukru potom skutečně mnoho.

Nebudu to rozkecávat, já bych se přiklonila k přílohám typu brambory, rýže, které rovněž obsahují polysacharidy, z pečiva skutečně žitné a celozrné pečivo (které si ale asi budeš muset péci sama). Pokud si jako přílohu zvolíš zeleninu, obsahuje sacharidy také, klidně ji však můžeš vynechat, pokud jíš ovoce, ořechy, různá semena, med a podobně. Navíc, hrozně záleží na pohybu, cukr je energie, kterou když nevyužiješ, tak ji uložíš.

reagovat budulinka2 12.9.2012 16:25  100%    +  -

Pamela3: tady já nejsem doma
Pokud máš na mysli domácí krabičkovou, tak samozřejmě můžeš

reagovat helza 12.9.2012 15:59  84%    +  -

Anna.Valerious: Já jenom koukám, jak jse o té dietě četla, má být dietou bez jojo efektu. Jenže právě takové hladovění je příčinou následného jojo efektu a spolehlivě si ho zajistíš dlouhou pauzou mezi jídly. Abys zdravě hubla a zabránila jojo efektu, musíš jíst pravidelně po 3 hodinách, pokud jsi vzhůru. Já opravdu zhubla v době, kdy jsem jedla podle budíku. Organismus má totiž paměť a když ho necháš hladovět, když nedoplníš kalorie po třech hodinách, zapamatuje si to a změní metabolismus tak, že příště si z každého jídla vezme něco na energii a sílu, zbytek uloží na ty hladové okamžiky. A už začínáš beznadějně tloustnout.

reagovat Pamela3 12.9.2012 14:33  6%    +  -

budulinka2: já se k vám chci přidat, můžu??

reagovat budulinka2 12.9.2012 14:29  100%    +  -

Anna.Valerious: jéžiši, prosím tě, na takovou dietu, u které hladovíš, se opravdu vykašli. Zničíš si tím jen své zdraví.

Přijď se podívat k nám na diskusi http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=24195
Dovážené krabičky jsou opravdu drahé a ne každá si to můžeme dovolit. Já a již mnoho ostatních děvčat se stravujeme podle knihy Domácí krabičková dieta.
Přijď nakouknout , holky se ti určitě pochlubí se svými výsledky. V nejednom případě se takto stravují i s manželem.

reagovat aiduska 12.9.2012 9:00  100%    +  -

Betyyna: mě snad pálila i po čisté vodě,vypila jsem sklenici vody a za chvíli už mě pálela,jedla jsem tums jako bombony,ale asi od druhého dne detoxu mě pálení žáhy úplně přešlo a vydrželo to už od toho března stále

reagovat aiduska 12.9.2012 8:59  100%    +  -

Anna.Valerious: ahojky,to není dieta,ale změna životního stylu,taky jsem do toho šla jako do diety,ale čím víc jsem si pročítala knížky a radila se s holkama na diskuzi,tak jsem byla přesvědčená,že u této starvy míním zůstat natrvalo,je to jen naučit se správně kombinovat potraviny

reagovat Betyyna 11.9.2012 21:22  100%    +  -

Anna.Valerious: víš ona to není dieta, je to o vhodném složení stravy, abys měla všechny živiny co potřebuješ a netrpěla hlady. Když si zvykneš a pochopíš ten princip, tak to zvládneš i trvale, není to nic složitého.

reagovat Betyyna 11.9.2012 21:20  100%    +  -

aiduska: vidíš, na to jsem úplně zapomněla - žáha mě dřív pálila tak, že hrůza a to úplně přestalo!

reagovat Mata69 11.9.2012 19:21  100%    +  -

Anna.Valerious: no asi nejsem ta nejvhodnější co by mohla radit protože sama s váhou zápasím. Ale u mě je to šílený nepravidelný režim.
No já bych ti doporučila přečíst si třeba Havlíčka, takové krátké články jsou i tady na Dámě...a pořád jsem přesvědčená o tom, že jedině vyváženou stravou, pravidelným stravováním se zhubne trvale...Jakože budeš jíst výhradně kvalitní potraviny, né nic tučného, smaženého, omezíš výrazně tuky, cukry...budeš dost pít nikoli ale limonády a slazené vody, jíst hodně zeleniny i ovoce a budeš mít i pohyb, například chůze, jízda na kole, plavání (nebo to fitko pod dohledem, žádný silovky) tak se to pohne správným směrem. Už jen ta štítka ti dává zabrat, proč to ještě horšit dietama.
Řekla bych ti, aby ses obrátila na svýho endokrinologa, ale já třeba svému ohledně hubnutí nevěřím, protože on mi stále doporučuje vynechat přílohy, pečivo...takže vlastně sacharidy a to já zase vím, že není cesta a není to správné. Takže třeba ani takový doktor, kde by člověk čekal dobrou radu a správnou může být vedle jak ta jedle...
No rozhodně zapomeň na takový nesmyslný diety....ty krabičky to je taky jen tahání peněz z lidí...

reagovat Anna.Valerious 11.9.2012 18:19  5%    +  -

aiduska:
určitě.....jsem fakt strašně slabá...už mi i trenér ve fitku vynadal, kam se poděla ta ženská plná energie....kouknu na tu vaší dietu....

reagovat Anna.Valerious 11.9.2012 18:17  5%    +  -

Betyyna:
jsi zlatá...díky....zítra bude hnusně, tak budu mít čas se na to podívat....

reagovat Anna.Valerious 11.9.2012 18:16  5%    +  -

Mata69:
tak co bys mi doporučila?.....

reagovat aiduska 11.9.2012 14:25  100%    +  -

Anna.Valerious: ahoj,přidávám se k Betyně,taky se stravuju podle Antonie Mačingové a jsem velice spokojená,protože netrpím hladem,mám energie na rozdávání,zlepšil se mi zdravotní stav a od března jsem už zhubla 14kg a v pase 24cm,boky-12cm,stravuju se podle ní i nadále protože mi to jídlo moc chutná a vyhovuje,přestala mě i pálit žáha a rapidně se mi snížil tlak,který nezvládali snížit ani doktoři.Pokud se necítíš dobře,ihned s tím přestan,at někde neskolabuješ

reagovat Stefi 11.9.2012 10:37  100%    +  -

Ad krabičková dieta, je to spíš o tom, že ti někdo připraví jídlo a donutí tě to jíst pravidelně, ale hlavně je to dobrý marketingový tah, jak ti jogurt či sušky bebe prodat ne za 7 korun, ale za dvacku. Kolegyně v práci to drží a je to fakt o tom, klidně má tam na sváču cereální tyčku, prostě věci co si běžně koupíš

reagovat Betyyna 10.9.2012 22:08  100%    +  -

Anna.Valerious: z toho bych padla... jinak na té diskuzi jak jsem psala , na nástěnce máš i knihy ke stažení, tak si to můžeš pročíst - a najíš se opravdu do sytosti, já jsem s prominutím žrala jak kyselina!
Pokud dodrží tu skladbu jídla - je jako první 28 dní detox, kdy se ti vyčistí střeva a začnou se lépe vstřebávat živiny, a pak můžeš pokračovat podle dalšího jídelníčku nebo si podle pravidel skládat jídla sama, a až se ti váha zafixuje, tak můžeš nakonec naběhnout na systém 5 + 2 jako že jíš 5 dní podle pravidel a dva jak chceš... ale i kdybys dala jen ten 28 dní detox, tak se ti upraví zažívání a naprosto bez hladu, všeho můžeš sníst kolik chceš , a hlavně - máš ty rady zadarmo když si stáhneš tu knížku...

reagovat Mata69 10.9.2012 20:44  100%    +  -

Anna.Valerious: a kde máš nějaký sacharidy? Tohle je pěkně debilní dieta - vůbec není vyvážená, jak se snaží tvářit! Navíc hladovíš, to je jasnačka, málo jídla...málo všeho...dlouhý intervaly...Jsi nemocná, když máš potíže se štítkou, neměla by sis zahrávat.
Ostatně dobré mínění nemám ani o té krabičkové...

reagovat Anna.Valerious 10.9.2012 19:33  5%    +  -

zuza26:
no já hubnu, ale je mi fakt nevalně........kouknu asi po nějaké jiné dietě....

reagovat Anna.Valerious 10.9.2012 19:31  5%    +  -

Betyyna:
děkuju za radu...mrknu na to....

reagovat Anna.Valerious 10.9.2012 19:30  5%    +  -

exilim:
jíš 3X denně...s intervaly 5 hodin....máš tam max 125g bílkoviny, 135g zeleniny a 1 kus ovoce...v přestávkách smíš jen vodu....kafe jen k jídlu a bez mlíka....

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: METABOLIC BALANCE vs KRABIČKOVÁ DIETA
Diskusi založil(a): Anna.Valerious
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky Iveta zhubla přes 30 kilo. Kila šla dolů velmi rychle ze dne na den Je váš sexuální život na vrcholu? Takhle to poznáte