Multifunkční MT Whirlpool Jet Chef JT 369- naše zkušenosti a rady

s tímto skvělým pomocníčkem:

29.9.2012

Diskusi založil(a) 29.9.2012 Janess

Příslušenství MTW

-příslušenství

Janess 23.10.2012 16:16

Čištění MTW

nepoužívám chemii, ale do misky s vodou dám ocet, eventuálně i kousek citronu, zapnu na několik minut na JET a je to. Ještě nechám nějakou dobu zavřenou troubu, potom hadříkem setřu nečistoty. Podle stupně znečištění je možné opakovat.
Doporučila madlice_sara.

Janess 1.10.2012 20:12

Naše recepty:

VIDEO RECEPTY TADY KLIK

RECEPTY DLE SUROVIN TADY KLIK

RECEPTY PODLE FUNKCÍ MT:

NOVĚ PŘIDÁNO:

Amaroun na sladko od acvi 250g měkkého tvarohu, 450g bílého jogurtu, 250ml smetany ke šlehání, 1,5sáčku želatinového ztužovače,piškoty,3 vrchovaté lžíce moučkového cukru,1vanilkový cukr,1velká plechova broskvového kompotu,1menší plechovka jahod,1lžíce citronové šťávy,žluté cukrárenské želé na 0,5 l tekutiny (Dr. Oetker), 2lžíce krystalového cukru Postup: kompot scedíme,Šťávu doplníme vodou do půl litru.Prášek na želé smícháme s krystalovým cukrem, přidáme šťávu s vodou, citronovou šťávu a za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme cca 1 minutu (viz návod na sáčku)-já vařila v Micro konvici-TUPPERWARE v mt WHIRLPOOL. Uvařené želé necháme trochu vychladnout, občas zamícháme. Trochu mírně teplého želé nalijeme na dno formy, chvíli počkáme až trochu ztuhne a pak na ně naskládáme pokrájené broskve. Opatrně je zalijeme zbytkem želé a necháme ztuhnout v ledničce. Zatím připravíme bílou hmotu. Do misky dáme tvaroh, cukr, jogurt a vyšleháme na hladkou hmotu. Smetanu ušleháme dotuha. Do větší misky nasypeme ztužovač, přilijeme vodu (150 ml) a ruční metličkou šleháme půl minuty (viz návod na sáčku). Do ztužovače přidáme dvě lžíce tvarohovo-jogurtové hmoty, promícháme a smícháme se zbytkem. Pak vmícháme ušlehanou smetanu-hmotu rozetřeme do formy na želé,po té prokládáme kousky pokrájené zbylé broskve,jahody,piškoty a necháme v ledničce pořádně ztuhnout (2-3 hodiny),já nechala přes noc... RECEPTY PODLE FUNKCÍ v oddělení crisp - české buchty od Rominska

v oddělení crisp - Borůvkový koláč od acvi

v oddělení Mikrovlnky - Škvarky v mikrovlnce

v oddělení horkovzduch Kokosové sušenky od madlice-sara v oddělení vaření v páře - Brambory v páře- od madlice-sara, rýžová kaše od helena.dr

v oddělení kombigril - časy na zapékané pokrmy s od madlice-sara

V oddělení sladké - recept na Broskvový koláč-od avci

recept na Bábovku - od acvi

rychlý koláč s jablky - od tissue

Drobenkový meruňkovo-rybízový koláč z crispu

Bublanina- od heleny.dr

V oddělení různé - Zeleninová polévka s česnekem a krupičkou - od acvi

CRISP

české buchty od Rominska Suroviny: 250 ml mléka 1 vejce nebo 2 žloudky 50 g másla (Hera nebo Stella nebo Zlatá hanná) 1 lžička citronové šťávy 50 - 60 g krystalového cukru 1 vanilkový cukr špetka soli 250 g hladké mouky 250 g polohrubé mouky 2 lžičky sušeného nebo 1/2 čerstvého droždí Nastavení pekárny: Program Těsto Postup: Po vykynutí těsto propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále (těsto se nelepí a nemusí se podsypávat), rozdělíme na cca 18 - 24 ks nebo postupně odkrajujeme stejné kousky těsta, které rukama nebo rozvalovacím válečkem roztáhneme tak, aby se dali naplnit. Plníme tvarohem s cukrem, rozinkami, zahuštěným vanilkovým pudinkovým práškem nebo žloutkem, povidly, makovou nádivkou, džemem, Nutelou apod. Kraje spojíme a vytvoříme bochánky. Dáváme pozor, aby byly dobře uzavřené (prsty pevně přitlačíme), aby nám náplň nevytékala. Spojem dolů skládáme nejlépe do pekáčku nebo na plech s vyšším okrajem a vždy každou ze všech stran pomašlujeme rozpuštěným máslem. Neskládáme moc vedle sebe, ještě nakynou! Necháme cca 45 minut kynout pod utěrkou, pak pomašlujeme rozpuštěným máslem a dáme péct do vyhřáté trouby při 190°C / cca 20 minut nebo 9 - 11 min na crispu Makovo povidlová náplň - stačí menší množství l mléka,200 g máku 3 lžíce pískového cukru 1 balíček vanilinového cukru 1 lžíce rumu, špetka mleté skořice citronová šťáva i kůra, případně rozinky Mléko uvedeme do varu, přidáme pomletý mák a chvíli vaříme do zhoustnutí. Po odstavení vmícháme pískový a vanilkový cukr, ochutíme skořicí, rumem a citronovou kůrou. Náplň by měla být hustší, pokud je řídká, zahustíme ji jemně nastrouhanými piškoty. Do makové nádivky přimícháme švestková povidla.

Smažená cibulka-od sarks- cibulka se smaží stejně jak na pánvi dozlatova cca 5 minut s mícháním.Plechy vytírám vždy peroutkou olejem.

Bramborové
Pečená br.kaše na plechu se sýrem-od sarks-20 minut na horkovzduch případně na crisp cca 10 minut nahoru parmazán ,sýr obyčejný holandský či podobný dovnitř,sůl,pepř,petrželka,kaše tužší,máslo,smetana na rozředění.

Kuřecí
Marinovaná kuřec.křidélka-od-Ivča69- Na crispový plech jsem dala pečící papír, na crispu, hotové za 16 minut. Sladkokyselá marináda, naprosto bezkonkurenční na kuře. Nejlepší je na křidýlka. Jenom osolit, polít marinádou, nechat chvíli odstát a pak dát péct do trouby podlité trochou vody. Během pečení ještě trochu pocákat tou marinádou. Výsledek je naprosto úžasný, taková hodně do tmava pečená křidýlka s božskou omáčkou. Najednou z obyčejného kuřete uděláte mega lahůdku. Vepřové

Vepřová panenka v celku-Crips od sory -14minut v polovině času otočíme (posolit,pepř,zlehka pomazat olejem)

karbenátky - podle sarks - karboše ,aby to bylo rychlejší 7 a 7 minut crispu z 500g udělano 11 ks vešlo se to na plech naráz, pokapané oliv.olejem recept klasika+ kremžská hořčice

Různé

Pizza-od-Ivča69-Recept na 32 cm plech: 120 ml vody, 2 lžíce oliv.oleje, 200g pizza mouky, necelá lžička soli, 3/4 lžičky sušeného droždí. Pečeno 14 minut bez předehřívání.

vaječná omeleta-od-Ivča69-Brokolice: 7 minut pára. Hotovou nandat na plech s pečícím papírem pomazaným troškou olivového oleje , přidala jsem rajčata (zelenině se meze nekladou), zalila vejci rozmíchanými se smetanou a na jemno strouhaným sýrem. Crisp: 10 minut Omeleta je nadýchaná, oproti omeletě na pánvi není mastná. Toto je ze 3 vajec

Hamburger-od sarks-mleté maso více hovězího ,sůl,pepř,majoránka. Příloha rajče,cibule,slanina,hlávkový salát,sýr ementál,omáčka z tatarky a kečupu ,housky hamburgerové.Mleté maso připravíme a zapracujeme do vláčné hmoty ,pečeme na crispu musí být rozpálený jinak bez rozpálení pečeme déle o 3 min. s rozpálením 3-5min ,placičky 10cm velké a 0,5-1cm vysoké housky opečeme z obou stran,nakrájíme na kolečka rajčata,cibuli,salát natrháme,slaninu opečeme do křupava.skládáme houska,omáčka,salát,maso,sýr,cibule,slanina,omáčka trochu z tatarky a přiklopit houskou muže se podávat s hranolkami,ale hamburger je dost sytý.

Zeleninová polévka s česnekem a krupičkou - od acvi ...na mikrovlnách 750w v MICRO KONVICI za 11minut... POSTUP:napřed jsem na 1minutku dala do Micro konvice rozehřát máslo,pak si rozmixovala zeleninu s větší bramborou,stroučkem česneku a celerovou natí,to jsem dala orestovat na to rozpuštěné máslo 2minuty,po té jsem přilila vodu se silným,hovězím bujonem, pak jsem vařila přikryté 5minut,nakonec jsem vmíchala 2 lžíce dětské krupičky-3minuty ještě vařila,po té nechala 3minuty ustát,nakonec vmíchala čerstvou petrželku,dle chuti můžete dochutit vegetou,či čerstvě mletým pepřem,či solí.

Plněné žampionové hlavičky. Žampiony očistit, vytrhat nožičky a jemně je nasekat. Na náplň nastrouhat eidam a nivu, smíchat s nasekanými nožičkami žampionů. Touto směsí se plní kloboučky. Žampiony naskládat na crisp talíř, péci 15 min. K tomu jako přílohu - brambory.

Ryby
Maďarská ryba 600g rybího filé nakrájet na kostičky a obalit v mouce s paprikou (třeba třepáním v pytlíku nebo uzavřené misce) dát na crispový talíř a trošku případně obalit v oleji, je to lepší. Dát crispovat na cca 3-4 minuty Mezitím nakrájet 2-3 papriky (nejlépe barevné)a 2 cibule. Rybu na crispu obrátit, dát ke kraji talíře(po obvodu) a doprostrěd nasypat zeleninu promíchanou s majoránkou posypanu 50g paprikového salámu nakrájeného na malé proužky. Crispovat zase cca 4 minuty, dát pár lžic zakysané smetany, promíchat, případně ještě prohřát, solit podle chuti a podávat s bramborem. Rybu na talíři můžeme posypat jarní cibulku nebo pažitkou.

Celé ryby na crispu rada od Damina - Podle velikosti - stačí 12 - 14 minut - dávám na rozpálený crisp a zruba po 7-8 minutách otáčím.

Sladké

Mřížkový koláč-od-Ivča69-Recept: 150g másla, 175g hladké mouky, 130g moučkového cukru, 100g mletých neloupaných mandlí, 3 žloutky, kůra z citronu, 1 lžička skořice, špetka soli. Těsto rychle zpracovat a dát ztuhnout do lednice. Ze 2/3 vytvořit placku a ze zbývající 1/3 proužky na marmeládu. Před potřením marmeládou ještě placku hustě propíchejte vidličkou. Proužky se můžou potřít vajíčkem. Formu jsem vyložila pečícím papírem, pro pohodlí při mytí a manipulaci s koláčem a i kvůli tomu, abych si jí tou vidličkou neponičila. Pečeno na crispu na 10 minut. Musím po pravdě říct, že s těstem se zase až tak moc dobře nedělalo, je dost křehké a lepivé. Asi ho dám příště spíše ztuhnout do mrazáku. Ale výsledná chuť vám dá zapomenout na všechny nesnáze. Je vynikající.

rychlý koláč s jablky od tissue 3 vejce,1,5 hrnku poloh.mouky,1/2 pr.do peč.,1/4 hrnku oleje,3 hrnky nakrájených nebo nastrouhaných jablek,3/4 hrnku cukru krupice,1/2 lžičky skořice,1,5 lžičky kakaa Vejce s cukrem našleháme,zašleháme olej,přidáme nakrájená jablka a nakonec mouku smíchanou s prdopeč,kakaem,skořicíí. Nalijeme na crisp talíř a pečeme 11 minut. Lze přidat sušené brusinky,nebo rozinky a podobně. Pokud vám nevyhovujem že je koláč trošku suchý, není nic jednoduššího, než ho promáznout marmeládou nebo povidli.

Broskvový koláč-od avci - 1máslo,,cukr moučka-1hrnek,,mouka hladká-2hrnky,,vejce4,,1dclmléka,,1prášek do pečiva,,špetka soli,,1vanilkový cukr na posypání,.rum-nebo či štávu z broskví-dle hustoty,aby těsto bylo vláčné,,1plechovku broskví.V domácí pekárně dám na program těsto,jak dohnětá ,tak vyleji těsto na talíř crisp s pečícím papírem,položím rozkrájené broskve,posypu vanilkovým cukrem.Na MT zvolim program CRISP- 14minut...A na téhle stránce je k tomuhle receptu i video: http://www.whirlpool.cz/ke-stazeni/video-recepty ...a tady přesný recept: http://www.whirlpool.cz/recepty/broskvovy-kolac-174

Poloviční dávka - pečeme na crisp 12-13 min.

Bezlepková varianta z poloviční dávky - 120g Jizerky zlaté + 80g rýžové mouky.

Drobenkový meruňkovo-rybízový koláč- z crispu: 2 hrnky poloh. mouky, 1 hrnek cukru, 1/2 kostky tuku - uděláme jemnou drobenku, jeden hrnek odebereme, do zbytku přidáme prášek do pečiva a vanilkový cukr, 1 hrnek mléka. Dobře promícháme, na crispu (plechu) posypeme ovocem a zbylou drobenkou. Crisp: 14 minut.

Bublanina 20dkg cukru,3 žloutky,6PL st.vody,5PL oleje.Toto všechno vyšleháme. Přidáme 20dkg polohr.mouky,1/2 pr.do pečiva,z bílků sníh. Crisp 14minut

Bábovka-od avci Z POLOVIČNÍ DÁVKY:100ml oleje,100ml vlažného mléka,75g hladké mouky a 75g polohrubé mouky,půl prášku do pečiva.Zvlášť si ušlehám 2vejce se 100g krystalového cukru s jedním vanilkovým do pěny.Naliji vše do domácí pekárny a nastavím program těsto.Po dohnětání zamýchám do části kakao.Silikonovou-bábovkovou formu vytřít olejem,vysypat moukou.Péct jen na horký vzduch. Poloviční dávku 175 STUPNŮ – 35MINUT. ........................................NORMÁLNÍ DÁVKA:4vejce,ušlehat s 200g krytalového cukru s vanilkovým cukrem,,200ml oleje,,200ml vody,,150g hladké mouky a 150g mouky,,1prášek do pečiva,,do částí zamýchat kakao.PÉCT NA HORKÝ VZDUCH NA 180 STUPNŮ-55MINUT BEZ PŘEDEHŘÍVÁNí..

Borůvkový koláč 1celé máslo,1hrnek cukr moučka,2hrnky mouka hladká,4vejce,1dcl mléka-(aby těsto bylo vláčné),1prášek do pečiva,špetka soli,borůvky.Dala jsem v domácí pekárně na program těsto,jak dohnětalo,tak jsem těsto vylila na talíř crisp s pečícím papírem,rozložila borůvky a posypala posypkou.Na crispu 14minut...tentokrát jsem z celé dávky dělala jen jeden koláč,ale dají se z této dávky dělat i dva,jen u nich při pečení ubírám čas na 12min...

VAŘENÍ V PÁŘE

Jasmínová rýže
1hrnek rýže a necelé 2 hrnky vody, osolím a třeba přidám kari, nebo suš. rajčata a dám pařit na 14 min. Recept od HanaR

Luštěniny
paření čočka,hrách,rýže-14 minut.Na 1 hrnek surovin=1 a půl hrnku vody.

Knedlíky

knedlíky přílohové podle tissue - nejdřív si zaděláme knedlík podle receptu z pekáren číslo 1: Suroviny: 250 ml mléka 1 vejce (nebo místo vejce - 1 lžíce olivového oleje) 500 g hrubé mouky (může být i polohrubá) 1 lžička cukru 1 lžička soli 1 lžička sušeného nebo 1/4 kostky čerstvého droždí 3 hrsti kostek z rohlíků - sušených (nemusí být) Nastavení pekárny: Program Těsto ,Postup: Těsto si během hnětení ohlídáme, buď přisypeme mouku, nebo přilijeme trochu mléka. Těsto nesmí lepit! Po vykynutí propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále (těsto se nelepí a nemusí se podsypávat), rozdělíme na 3 díly, vytvoříme šišky a necháme ještě cca 10 minut pod utěrkou kynout.
-Samotné vaření v MT:
dírkatou nádobu na paření musíme malinko potřít olejem,aby se knedlík nepřichytil. Nastavím 20 vteřin...začne tam běžet ten oválný přerušovaný obrazec a já vlastně nečekám až naběhne ten čas co začne odpočítávat těch 20 sekund a nakouknu dříve a píchnu špejlí,pokud se nelepí knedlík vyndám,pokud ještě není opět jen zmáčknu start a ono to paří dál..ale nechávám fakt jen chvilku dál dopařit. Vše je řádově dle mého okolo 1,5 minut...

další možnosti vaření:
-Vaříme nad parou:
do kastrolu dáme asi do půlky vodu. Přes to dáme vykroucenou vlhkou utěrku a připevníme ji gumou. Založíme dobře okraje, ať nevyhoříme:-). Až voda začne vařit, položíme na utěrku knedlíky, přiklopíme velkou mísou nebo druhým kastrolem a vaříme 25 minut. Napařené knedlíky několikrát propícháme.
-Vaříme ve vodě:
knedlíky vložíme do vroucí osolené vody, vaříme 20 minut - po 10. minutách otočíme. Uvařené knedlíky několikrát propícháme.
-Paříme v napařovacím hrnci:
těsto rozdělíme podle velikosti hrnce na 3 - 4 díly, záleží, jak máte velký napařovací hrnec. Knedlíky vypracujeme do válečků a necháme přikryté utěrkou cca 10 minut kynout. Pak opatrně olejem pomaštěnýma rukama, vložíme do napařovacího hrnce, kde jsme vymazali olejem jednotlivá patra nebo vyložili pečícím papírem. Zapneme časovač na 20 minut. Napařovací hrnec vydá signál po ukončení. Napařené knedlíky několikrát propícháme a pomašlujeme rozpuštěným máslem nebo olejem ze všech stran.

Brambory v páře- od madlece-sara- brambory nakrájím podle velikosti na půlky nebo čtvrtky, rozpložím na prostřední část nádoby, dolů dám asi 1 dcl vody a dělám asi 7 minut. To je základ. Pak vyleju vodu, vsypu tam brambory, přidám máslo, nakrájenou pažitku event. jinou zeleň, důkladně protřepu a je to. Ani je nesolím. Anebo je pařím řekněmě pět minut, vsypu na crisp (nebo pánev), ochutím atd.

Rýžová kaše-1 porce - od helena.dr Budeme potřebovat: rýži 40g,vodu 150ml,mléko 300ml. Vše vaříme na program "vaření v páře" a použijeme spodní a horní díl pařáku. Rýži a vodu dáme do spodního dílu pařáku, přiklopíme a MWT nastavíme na program "vaření v páře" a na 12min. Po 12min přidáme mléko, přiklopíme a opět nastavíme program "vaření v páře" a 30min.

PEČENÍ NA HORKOVZDUCH

Šlehačková bábovka-od pudlice- 1 šlehačka,4 vejce,1 prášek do pečiva,280g hladké mouky,180g pískového cukru,špetku soli. Pečeme horkovzduchem na 175 stupňů 45 minut

Loupáky-od sarks- Tukové těsto na vánočku či mazanec : 275 ml mléka 100 g rozpuštěného másla nebo Hery,3 lžíce krystalového cukru, 2 lžíce vanilkového cukru, 1 lžička soli, 500 g polohrubé mouky, 1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí. Zaděláme v pekárně.Vyválíme trojúhelníčky nebo placky, srolujeme do rohlíčkového tvaru ,necháme kynou 40 minut na plechu po vykynutí pomažeme vajíčkem ,posypeme makem či bez a pečeme 20 minut na 180 horkovzduch

Kokosové sušenky od madlice-sara : 220 g hery apod., 100 g moučkového cukru, 240 g hladké mouky, 100 g strouhaného kokosu, 2 polévkové lžíce kakaa, 1 lžíce vanilkového cukru (nemusí být), 2 žloutky - zpracujeme a necháme asi hodinu v chladničce odležet. Pak uděláme hrudky, které na plechu vyložené pečicím papírem promáčkneme shora vidličkou (na fotce je to jasné). Protože jsem chtěla vyzkoušet horkovzdušnou troubu, dělala jsem poloviční dávku (asi 35 kousků, což je hodně málo) na jeden plíšek. Troubu jsem dvojím stiskem předehřála na 175 st., pak jsem nastavila už s plechem 10 minut, nakonec jsem přidala ještě dvě minuty. Toť vše.

MIKROVLNKA

Hrníčkové knedlíky-od pudlice- 3vejce,3 rohlíky,250g pol.mouky(1a1/2 hrnku)400ml mléka(1a1/2 hrnku)1/2prášku do pečiva,sůl.Máslo a strouhanku na vymazání a vysypání hrnečků.Rohlíky nakrájíme na kostičky,přidáme žloutky,mléko,mouku,kypřící prášek,sůl.Na závěr přidáme ušlehané bílky.Plníme jen do 2/3 hrnečku.750W 8-9minut,4 minuty necháme dojít.

Knedlík přílohový - do 6 silikonových mufinek - 225g směsi hladké a polohrubé mouky, 180 ml mléka (já dávám vodu) 1/3 kvasnic z kostky, trošku cukru do kvásku, 2 hrstičky burisonů ,sůl, vajíčko, olej. Těsto nandáme lžící do mufinkových silokonových formiček a na talíři je dáme do MT. Na intenzitu 750 vlníme první 4 kusy 1 min a 30 sec, pak minuta pauza a znovu 1 a 30 sec. Zbylé dvě mufinky kratší čas - 1 a 10 + 1 a 10 sec (rozřízla jsem tescoma formu na dva díly, celá šestka se mi v MT neotočila pohodlně). Jde to také dělat z větší dávky - z 310 g mouky a je to pak akorát do silikonového bidkupského chlebíčku. Ten se vlní 2x 4 minuty.

Škvarky v mikrovlnce odkaz: http://jedlikovo-vareni.blogspot.cz/2013/02/domaci-skvarky-z-mikrovlnky.html

KOMBIGRIL

Zapečené lasagne-od-Ivča69-Lasagne si předvaříme. Podusíme na másle a trošce vody žampiony, přidáme trochu soli a kmínu. Když se voda vydusí, vmícháme jednu kysanou smetanu a cca 100 ml sladké smetany. Prohřejeme, dokořeníme bílým pepřem a celkově dochutíme. Úplně nakonec jsem vmíchala trochu brokolice předvařené na páře. Lasagne skládáme do vymazané a strouhankou vysypané misky, vždy plátek lasagní, pak směs, plátek, strouhaná niva, plátek, směs.....zakončíme plátkem, který posypeme strouhaným sýrem. Zapékáno na kombi provoz, gril a mikrovlny 500W, cca 16 minut. V klasické troubě cca 30-40 minut.

Zapečené smetanové brambory-od-Ivča69-Zapékáno s pomocí směsi od Vitany - Smetanové brambory s rozmarýnem. Děláno dle doporučení, tj. vrstva směsi, syrové brambory, jarní cibulka, syrová okořeněná kuř.prsa (cca 150g), anglická slanina, jarní cibulka, brambory a zalito zbytkem směsi. Děláno ve Whirlpoolce, kombi program, vlny 650W a gril. Hotovo za 25 minut, brambory se úplně rozsýpají. Možná, že by stačilo i 20 minut. Pro klasickou troubu: 40 minut na 200°C.

Zapékané pokrmy od madlice-sara
kombi gril - 650 W, 12 minut pod poklicí pak gril - 10 minut
Většinou minutu uberu, sýr je krásně opečený.
Využití: šunkofleky, franc. brambory
Žemlovka - kombigril čas na 8 minut a gril 4 minuty

GRIL

KLASICKY VAŘENÉ V HRNCI

Hrnkové knedlíky podle tissue půl litru mléka,půl litru polohrubé mouky,tři housky / rohlíky/ a tři vejce,sůl. rozšlehám žloutky s mlékem ,přidám mouku,nakrájenou housku a nakonec sníh...vymažu hrnky máslem a plním cca do 3/4 když je vařím ve vodě...dám do hrnce vodu stačí malinko,nandám hrnky,přikryji pokličkou a vařím přesně půl hodiny a jsou hotové.
Hrnkové knedlíky podle rehek - Já hrnkové knedlíky dělám z hrubé mouky podle receptu, který mám už asi čtyřicet let. 1 hrnek hrubé mouky 1 hrnek mléka 1 rohlík nakrájený na kostičky 1 vejce /z bílku sníh/ 1/2 lžičky soli Vymazat máslem 2 hrnky, naplnit těstem a vařit ve vodní lázni 25 minut Obvykle vařím z dvojité dávky, do kastrolu se mi vejdou akorát 4 hrnky.

Janess 29.9.2012 13:35

reagovat pudlice 12.1.2018 11:43  100%    +  -

madlice-sara:

reagovat HanaR 10.1.2018 13:12  100%    +  -

madlice-sara: určitě to bylo vynikající

reagovat madlice-sara 10.1.2018 12:50  80%    +  -

Vyborna rychlovka na crispu: listove testo nakrajene na trojuhelniky a plnene salamem se strouhanym syrem a cibuli, pokapane ostrejsim kecupem, zamotane jako rohliky.

reagovat HanaR 29.9.2017 18:47  100%    +  -

Hexen: Na klasickém plechu a na horkovzduch

reagovat Hexen 29.9.2017 15:58  1%    +  -

můžete mi některá poradit, jak v Jef 369 pečete housky a v čem? Díky moc

reagovat madlice-sara 20.8.2017 11:45  63%    +  -

Delam k obedu zapekany kvetak v jenskem skle a omylem jsem zmackla crisp misto kombi gril. Pres varovani, ze na crisp se muze pouzivat jen prislusna nadoba, se nic nestalo. Ale priste si budu radeji zase davat pozor.

reagovat pudlice 25.7.2017 18:12  100%    +  -

HanaR: V Doksech je dělala Jana Etz. Já jsem ochutnala a pak jí je snědla.

reagovat HanaR 25.7.2017 10:50  100%    +  -

pudlice: Renčo fakt jsou dobrý jo?

reagovat pudlice 25.7.2017 10:46  100%    +  -

madlice-sara: Ty jsem nezkoušela, ale na ty celerový hranolky mám chuť.

reagovat madlice-sara 23.7.2017 20:32  100%    +  -

pudlice: ty jsou vynikající, krátce je ovařím a dávám i zmrazit, abych je pak měla jako polotovar. Řepa s mrkví byly vynikající. Nemám tušení, jak dlouho bych pekla na crispu nebo horkovzduchu ty plněné cukety, případně jestli by vůbec na crispu šly.

reagovat pudlice 23.7.2017 19:43  100%    +  -

madlice-sara: A zkoušela jsi i hranolky z celeru?

reagovat madlice-sara 22.7.2017 17:58  100%    +  -

Po dlouhatamske dobr prispevek k oziveni diskuze: mate nektera zkusenost s crispovanim hranolku z mrkve apod.? Prvni davku jsem dala do klasicke trouby ke kulatym plnenym cuketam, venku 32 st., doma jeste vic, pekla jsem to hodinu. Druhou davku na crisp, 15 minut.

reagovat *ivca* 17.4.2017 19:03  31%    +  -

pudlice: ,,HanaR

reagovat HanaR 17.4.2017 15:26  100%    +  -

*ivca*: Parádní

reagovat pudlice 17.4.2017 15:07  100%    +  -

*ivca*:

reagovat *ivca* 17.4.2017 11:21  31%    +  -

Děkuji Vám děvčata za rady - VELIKONOČNÍ NÁDIVKA se povedla a přeji POHODOVÉ VELIKONOCE

reagovat *ivca* 14.4.2017 15:25  24%    +  -

madlice-sara: Jj,maj normálně otevřeno,jen pondělek bude zavřeno Lasagne s mletým masem jsem nedělala pěkně dlouho ...dik za typ A co tak děláváš v tom víku od té misky

reagovat madlice-sara 14.4.2017 15:02  72%    +  -

*ivca*: Tesco ma dnes otevrene? Skoda, ze uz treti nepotrebuju, hned bych ji koupila. Ja jsem dnes v necem podobnem zapekala lasagne s mletym masem.

reagovat *ivca* 14.4.2017 14:52  24%    +  -

madlice-sara: ....už ji mám doma,taky si myslím ,že za tu cenu super

reagovat madlice-sara 14.4.2017 11:02  71%    +  -

*ivca*: super cena, hluboke viko - nekdy pecu jenom v nem. Tesco nezklame, take mam jednu misu od nich.

reagovat *ivca* 14.4.2017 10:24  24%    +  -

madlice-sara: Děkuji...Přímo tuhle bych nekupovala,ale teď mají zrovna v Tesku od této značky Termosil nějaké v akci http://itesco.cz/akcni-nabidky/akcni-nabidky-produkty/produkt/domov-a-zabava/potreby-pro-domacnost/termisil-zapekaci-misa-2-9-l/

reagovat madlice-sara 14.4.2017 10:08  71%    +  -

*ivca*: i v nazvu ma gril, takze vyhovuje. Akorat si over velikost, jestli se ti vejde do mw. Ja mam jednu vetsi a ta je akorat.

reagovat *ivca* 14.4.2017 9:46  24%    +  -

Nikde není psáno že je z jenského skla...myslíte žeby mohla být i tahle na ten kombigril??? https://www.dommo.cz/Sklenene-pekace/GRILL-DROP-zapekaci-misa-ovalna-2-9-l

reagovat Damina 13.4.2017 21:55  57%    +  -

*ivca*: Jasně, sklo to jistí.

reagovat *ivca* 13.4.2017 21:31  24%    +  -

Damina: Koukala jsem do příručky a máš pravdu

reagovat Damina 13.4.2017 21:28  57%    +  -

*ivca*: No na combigril by asi nešel plech. Tam jsou i mikrovlny.

reagovat *ivca* 13.4.2017 16:38  23%    +  -

madlice-sara: ...chci zkusit tenhle receptík http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/1225-velikonocni-hlavicka/

reagovat madlice-sara 13.4.2017 16:29  71%    +  -

*ivca*: urcite, musis ho uplne uvarit

reagovat *ivca* 13.4.2017 16:20  23%    +  -

madlice-sara: Jj s uzeným,ale to bych si před zapečením ještě povařila

reagovat madlice-sara 13.4.2017 16:18  71%    +  -

*ivca*: myslis velikonocni hlavicku - rohliky, uzene maso atd.? Tu jsem nikdy nedelala, ale pokud se pece v troube, tak proc ne.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Multifunkční MT Whirlpool Jet Chef JT 369- naše zkušenosti a rady
Diskusi založil(a): Janess
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky