Příspěvek na bydlení

Pobíráte někdo příspěvek na bydlení?Já bych chtěla začít, ale potřebuji poradit jak na to.....
Všem moc děkuji za přidání příspěvků!
30.10.2012

Diskusi založil(a) 30.10.2012 Kathia

reagovat nesssik 29.5.2015 12:21  5%    +  -

Nejlépe Vám poradí na sociálce, byla jsem se tam ptát a paní mi vše vysvětlila a poradila jak na to.

reagovat Lovelykodiak 28.5.2015 10:33  5%    +  -

Než se půjdete vůbec ptát na ÚP - ten žádost o příspěvek vyřizuje, je dobré mít jasno, zda mám šanci ho vůbec získat.Na to je dobré vědět, jak se to spočítá a pár posuzovacích kritérií.Opravdu stojí za to přečíst si můj blog na http://lovelykodiak1.webnode.cz/ - a budete v obraze.

reagovat Nikča 7.9.2014 23:50  1%    +  -

Dobrý večer já jsem matka na mateřské mám jednoho syna , bydlím v 2 generačním domě máme nájemní smlouvu o nějakém nájmu + rozepsané energie na vodu a elektriku protože tu máme jedny měřiče od každého , počítaj to z čistého příjmu kterej mi činí od státu 3600 + 500 příspěvek na dítě a alimenty nwm jestli se počítaj tudíž když mám tuhle smlouvu ,výpis z katastru a muj čistej příjem tak mi příspěvek na bydlení dali

reagovat lucka27 5.11.2012 17:08  14%    +  -

Ahoj my bereme přísp.na bydlení bydlíme v jednom baráku s rodiči my dole oni nahoře a taky jsme museli doložit že máme svoji domácnost že v baráku jsou 2 byty

reagovat BlanchR 1.11.2012 17:20  86%    +  -

Kathia: Ahoj, potřebuješ potvrzení o příjmu za předchozí čtvrtletí na všechny členy domácnosti, kteří tam mají trvalé bydliště, formulář - Žádost o příspěvek na bydlení a formulář, kde se vypíše, cos všechno utratila za bydlení. Tyhle tři papíry dostaneš na sociálce. Dále doložíš: nájemní smlouvu na byt, smlouovu(-y) na dodávku elektřiny a plynu, poslední vyúčtování elektřiny a plynu kvůli rozpisu záloh, dále výpisy SIPO nebo jiný doklad toho, kolik za co platíš, dále výpis z účtu (nebo jinou účtenku), žes to opravdu zaplatila, další účtenky za popelnice, vodu, centrální topení, uhlí, dřevo apod, podle toho, co máš. Taky musíš opět na sociálce vyplnit nějaký papír, že jsi občankou České republiky, na to obvykle potřebuješ občanský průkaz, případně rodný list.

reagovat berule 1.11.2012 11:09  16%    +  -

Kathia: přesně tak jak píše alena: , museli jsme si potvrzení vyběhat na stavebním, lépe řečeno v archivu, protože máme starý barák.

reagovat alena 31.10.2012 21:32  1%    +  -

Kathia: Tady nejde jen o záchod a koupelnu ale musí to být na katastru zapsaný jako dvě bytový jednotky jinak se jejich důchod počítá do tvých příjmů a pak teda nemáš šanci něco dostast.Je to nefér ale tak to je.

reagovat Kathia 31.10.2012 20:33  58%    +  -

berule: bohužel máme společnou domácnost a dělat druhý záchod nebo koupelnu se nám kvůli příspěvku určitě nechce....

reagovat berule 31.10.2012 18:26  19%    +  -

Kathia: ahoj, taky záleží jestli máte společnou domácnost, pokud byste měli každý zvlášť, tak bys možná nárok měla. Dřív stačilo napsat čestné prohlášení, že sama hospodařím, teď jsme museli dokládat, že máme 2 generační dům a teprve tak nám to uznali.

reagovat Mobilka 30.10.2012 19:21  13%    +  -

Žila jsem ve společné domácnosti s bratrem, on plat max. 12 000, já student - pobírala jsem důchod po rodičích. Příspěvek na bydlení max. 200 Kč To že jsem studovala, nikoho nezajímá, nemáš na nájem, tak nestuduj a pracuj...asi tak...
Jinak musíš do kolonek vypsat tvé náklady - od elektřiny, plynu, topení, nájmu, popelnic a já nevím co, plus odečtou se přeplatky a z toho se ti to vypočítá. Porovná se s celkovým příjmem domácnosti - podle trvalého bydliště a je to.

reagovat lebahu 30.10.2012 18:21  39%    +  -

Kathia: Bohužel pokud děda s babičkou berou "normální" důchod kolem 8-9 tis tak nemáš nárok...ten jejich "nadměrný" příjem bys musela vyvážit tak deseti dětma.
Je to bordel!

reagovat Kathia 30.10.2012 15:46  58%    +  -

mimozemštanka: Taky mi asi postupně začíná docházet, že asi těžko něco dostanu....

reagovat mimozemštanka 30.10.2012 15:16  100%    +  -

Když nebydlíš sama,ale ve společné domácnosti,kde jsou i jiné příjmy asi na tuto dávku těžko dosáhnešzato nepřizpusobiví občané mají nárok na vše...

reagovat Sydžej+3děti 30.10.2012 15:06  100%    +  -

tak to je těžký u nás příd.na bydlení nedávaj ani sousedovi.on je v důchodu má cca 8000 a jeho syn nemá práci a musí platit vyživné na dceru a mladej nemá na nic nárok,že jeho táta má důchod.zkus se zeptat asi záleží na kraji v kterým bydlíš.

reagovat janky 30.10.2012 14:18  100%    +  -

Kathia: určitě zajdi na sociálku - alespoň u nás jsou moc milé paní a poradí, dají správné formuláře a řeknou, co budou potřebovat doložit.

reagovat Mata69 30.10.2012 13:31  100%    +  -

Taky jsou kalkulačky, kde si to můžeš orientačně spočítat, stačilo mi zadat do seznamu "příspěvek na bydlení" a vyšuplo to na mě spoustu odkazů, takže zkusit můžeš i tu kalkulačku tady

reagovat Mata69 30.10.2012 13:23  100%    +  -

Kathia: a taky je dobrý pohledat na netu...například tady, ale určitě si dojdi na tu sociálku. Jak vidíš, není to u každého stejné, posuzuje se každý případ zvlášť.

reagovat Mata69 30.10.2012 13:22  100%    +  -

Kathia: než sbírat informace někde na diskusi, kde ti může každý poradit ledacos, máš opravdu lepší dojít si rovnou na sociálku, kde ti řeknou co je k tomu potřeba, co doložíš a tak.

reagovat Kathia 30.10.2012 13:18  58%    +  -

Já jsem právě chtěla poradit, jestli to tady někdo nepobírá a jestli by mi někdo poradil co je k tomu všechno potřeba za dokumenty.....Ale asi bude lepší se jít opravdu zeptat na tu sociálku....

reagovat Henriete 30.10.2012 13:11  61%    +  -

Ono opravdu s kým jak bydlíš:-) ono se to nějak sčítá zašla bych na tu sociálku je nárok na leccos ale nikdo ti to jen tak nedá

reagovat Kathia 30.10.2012 13:06  58%    +  -

Bydlím doma s babičkou a dědou, kteří berou důchod a já chodím do práce.Beru ale málo, tak jsem si myslela, kdyby ten příspěvek vyšel tak by to bylo dobrý...

reagovat Mata69 30.10.2012 13:01  100%    +  -

Asi by bylo nejlepší jít se zeptat na sociálku co je k tomu potřeba ne?

reagovat Sydžej+3děti 30.10.2012 10:59  100%    +  -

Záleží zda jsi sama nebo vyděláváš.Kámoška má 4děti a přítele.dohromady maj okolo 20000.7000 platí nájem a na bydlení nic nedostala.můj brácha dostal jen 1500 je bez práce nájem má platit 2000.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Příspěvek na bydlení
Diskusi založil(a): Kathia
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si