Prace v Nemecku

Prosim kde se schani prace v Nemecku?Kamaradka je dlouho se synem bez prace a chteli by zkusit praci v Nemecku,ale nevi kde ji hledat.Jestli pres internet nebo pres nejakou agenturu?Prosim poradte.
6.3.2013

Diskusi založil(a) 6.3.2013 viollennka

reagovat Zdena65 10.3.2013 16:22  100%    +  -

Mata69: No jasně, ale pokud se učil aspoň slušně tak by němčinu rychle oprášil.
Já jela poprvé s ještě menší jazykovou výbavou.

reagovat Mata69 10.3.2013 12:00  100%    +  -

viollennka: no a co na to říká kamarádka?

reagovat Mata69 10.3.2013 12:00  100%    +  -

Zdena65: píše, že kamarádka je se synem dlouho bez práce a rádi by zkusili práci v Německu, takže chápu, že by oba rádi zkusili. A že on měl němčinu na základce.

reagovat viollennka 10.3.2013 11:31  10%    +  -

Ale nedotkli,jen k tomu nemam co rict.

reagovat Henriete 9.3.2013 21:55  59%    +  -

No ale už se s námi asi nebaví:-) jsme se určitě holek dotkli :-)

reagovat Zdena65 9.3.2013 21:43  100%    +  -

Mata69: ne, dole píše, že syn měl němčinu na základní škole.

reagovat Eviicka 9.3.2013 21:41  55%    +  -

Mata69: no jo, podle zadání asi jo

reagovat Mata69 9.3.2013 21:32  100%    +  -

Eviicka: pochopila jsem, že ten syn je už taky bez práce, tudíž bude dospělý, ale neumí německy ani jeden, to je myslím opravdu nereálné hledat si práci v cizině.

reagovat Eviicka 8.3.2013 22:50  55%    +  -

Přesně jak to říkáte, au pair dělají za byt, stravu a malé kapesné. To by paní s dítětem asi nestačilo. Navíc sehnat jako au pair českou rodinu je dost o štěstí. A taky znám případ au pair kluka, který jel do Anglie s mizernou angličtinou a rodina ho po pár týdnech poslala rychle zase domů...

reagovat Henriete 8.3.2013 20:34  59%    +  -

katsmi: To byl jen takový slovní obrat ale schválně zeptej se jí co čeká:-) jestli třeby ví jak se tam pohybují platy apod:-)

reagovat lebahu 8.3.2013 14:28  36%    +  -

Henriete: No asi tak, au pair dělá za byt a stravu a k tomu nějaké malé kapesné a třeba jí platí jazykový kurz nebo tak něco. Dobrý pro studenty po škole, ať se trochu otrkaj ve světě, ale práce to není.

reagovat katsmi 8.3.2013 12:42  14%    +  -

Henriete: Nezlob se na mě, ale kde je tady napsáno, že paní čeká od práce v německu miliony? Tos zatím psala jen ty!

Jinak si také myslím, že jet za hranice bez znalosti jazyka je hloupost. Musí se naučit alespoň základy. Tak držím palce, aby to paní zvládla a práci našla

reagovat Henriete 8.3.2013 12:27  59%    +  -

Ketrin: ale od aupair se moc neočekává to je fakt jiné než pracovat a chtít za to miliony které myslí paní že v německu vydělá

reagovat Ketrin 8.3.2013 12:24  100%    +  -

Já jsem jela do Milána jako Au pair bez znalosti itaštiny jela jsem do české rodiny to je podle mého jediné řešení pro slečnu pokud neumí jazyk

reagovat Henriete 8.3.2013 11:58  60%    +  -

Starání se o nemocné lidi je poslendí rok velmi velmi žádané ale tam bez nemčiny??no to opravdu nevím ale na tohel je nabídek mraky jak privátních tak domovy důchodců apod.

Také sem jezdí polští studenti rodina má třeby dva kteří se starí měsíc a měsíc a oni so vydělají cca 1500 mají jídlo vše a ještě stíhají studovat.

reagovat Zdena65 8.3.2013 8:31  100%    +  -

viollennka: Já mám tu práci teda taky zatím přes agenturu a mám to jako OSVČ tady v Čechách.

reagovat Zdena65 8.3.2013 8:29  100%    +  -

viollennka: Já v Německu pracovala před 1,5 rokem. Starala jsem se doma o seniora, který byl hodně nemocný. Tihle vyloženě chtěli zdravotní sestru, ale většinou jim stačí běžná péče, hospodyně + pečovatelka.
Tenkrát jsem si myslela jak se jakž takž domluvím a zpětně musím říct, že teda jsem uměla opravdu minimum.
Jet tam úplně bez znalosti jazyka je totální pitomost !!!
Pojedu tam pracovat zase za 14 dní a docela zase makám na němčině.
Vím, že jsou agentury, které nabízejí práci bez znalosti jazyka, ale to bych se teda bála.
Taky by mohla dopadnout hodně špatně.

reagovat lebahu 8.3.2013 7:39  36%    +  -

Mata69: Tak i u nejstarší profese musíš umět aspoň říct "kouření za 20 euro, sex 30" a pak ještě "ách ách ještě ještě, už budu"
Kámošky jezdí dělat do Rakouska, je to přes nějakou agenturu, starají se o postižený lidi, něco jako osobní asistence. Vždycky 14 dní je tam a 24 hod s klientem a 14 dní doma.
Jsou vysmátý jak lečo,. za těch 14 dní vydělají jak tady stejnou prací za 3 měsíce. Ale bez němčiny by to pochopitelně nešlo (i když jedna se stará o pána, který česky mluví)

reagovat radulik 7.3.2013 17:59  81%    +  -

Mata69: tam se mluví běžně anglicky, ale když tam chceš pracovat, striktně požadují švédštinu, snad jen ve zdravotnických profesích, kde je nedostatek lidí, tolerují angličtinu.. no, je to masakr, výslovnost šílená

reagovat Mata69 7.3.2013 17:43  100%    +  -

radulik: wow! do Švédska! HezkýVíš co se říká o Švédsku? že je tam léto jen 14 dní v červenci a největší škarohlídi prý říkají, že jen 14. července
Nechá se tam dost domluvit dobře anglicky, ale na kadeřničinu je asi nejlepší umět švédsky co? Není to dost těžký jazyk?

reagovat Mata69 7.3.2013 17:41  100%    +  -

No dumám nad profesí, kde se vážně nemusí VŮBEC mluvit...snad jedině tak jedna...ta nejstarší profese...to by se bez řeči zvládnout dalo, ale na to musí být zase žaludek

Opravdu si myslím, že vyjet do ciziny bez absolutní znalosti jazyka je čiré bláznovství. vždyť ani nepochopí co po ní zaměstnavatel chce!

reagovat jaancaa 7.3.2013 16:49  80%    +  -

viollennka: základem práce v Německu je přeci znalost jazyka - alespoň trošku. I v práci ve fabrice se přeci musí domluvit.

reagovat radulik 7.3.2013 16:48  81%    +  -

ať jezdí dělat řasy do Londýna byla tam kamarádka a baby jí tam málem urvaly ruce, když dělala za 3000 nové a za 1 000 doplnění.. jen musíš mít kde přespat a nějaké místo, kde ty řasy děláš, nejlépe někde u známých.. říkala, že dost vážně uvažuje o tom, že tam bude jednou za měsíc lítat, letenka je za 2200 zpáteční..

reagovat radulik 7.3.2013 16:34  81%    +  -

hele, já se pilně učím švédsky.. nechci se tam odstěhovat, chci tam jet pracovat na 3 měsíce.. podmínkou je, že musím umět švédsky, tak se učím online po skype s jednou kočkou.. dělám kadeřničinu, jsem registrovaná na švédkém pracovním portálu a denně, i o víkendech, mi chodí nabídky práce, min. 5, dnes mi přišlo 24.. je fakt, že hledají hlavně ve velkých městech, ale tam já nechci, asi bych si neporadila s černochy a jejich afrem, tak mířím někam na sever.. kamarád je masér a jezdí 2x ročně na 3 měsíce do Norska, už tak jedí 4 roky.. všude musíš umět jazyk.. a práce, kde nepotřebuješ jazyk, o tu bývá největší zájem..

reagovat fata 7.3.2013 13:55  45%    +  -

Nojo, s češtinou zkrátka díru do světa neuděláme holky, máme fakt jazykový handicap jako blázen.

reagovat Henriete 7.3.2013 12:25  60%    +  -

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/

reagovat Henriete 7.3.2013 12:24  60%    +  -

MÍŠA&FÍK: A jaká myslíš že to je profese??kde se nemusí mluvit a ja žadaná???

reagovat MÍŠA&FÍK 7.3.2013 9:54  100%    +  -

Pokud je bez práce, určitě má dost času .
Rozhodně by se měla intenzivně věnovat studiu jazyka.
Můj muž před lety také v Německu pracoval, mluvil už tehdy velmi dobře, ale kolikrát stačil nějaký dialekt a s určitými výrazy byl v "háji".
Myslím, že by vaše kamarádka musela umět něco opravdu neobvyklého a žádaného, aby sehnala práci úplně bez znalosti jazyka.

Práce v zahraničí se dá poptávat i na českých ÚP.

Samozřejmě v Německu je šance určitě větší....ale tam se nedomluví.......viděla bych to docela jako patovou situaci, bohužel.

Ale zázraky se dějí, držím palce !

reagovat Mata69 6.3.2013 16:41  100%    +  -

viollennka: přesně jak píše Henri, ani v Německu není nic zadarmo, makat se musí (ale to snad kamarádka chápe) - jen i na té nejobyčejnější práci musí rozumět přeci tomu, co po ní chtějí, musí umět odpovědět, když se jí budou ptát. Jak tohle chce pořídit když neumí ani kváknout?

reagovat Henriete 6.3.2013 12:25  60%    +  -

viollennka: Přesto msuí pochopit co jí říkají a to jsou nejžádanější práce těžko se někam dostat
odkud jste

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Prace v Nemecku
Diskusi založil(a): viollennka
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Velikonoční nádivka krok za krokem Babiččin třený beránek Chcete povečeřet s idolem Bradem Pittem? Právě teď má deset fanoušků šanci! Soumrak manželství: Proč se nám nechce do svatby? A proč je tolik rozvodů? Lunární kalendář: Obchodujte Velikonoce ? jak si zamlsat a nepřibrat. Zdravější velikonoční recepty Sestřička z Cest domů jako drsňačka Brigita (35): Kineziologie mi změnila život Lunární kalendář: Cestujte Radka Fišarová: Obdivuji svobodné matky

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.