Hyperaktivita a porucha učení!!!

prosím má někdo víc zkušeností než já?
20.3.2013

Diskusi založil(a) 20.3.2013 Maty44

reagovat Maty44 6.1.2015 23:42  22%    +  -

angelina1001:
U nás už od 4 let co vlez do školky už mu bude 19 a je to tam furt,letos dokončí snad učiliště rekondiční a sportovní masér, no a nebo si třeťák zopákne, stání zkoušky jsou má noční můra

reagovat angelina1001 13.12.2013 17:34  21%    +  -

pěkný večer děvčátka,syn má 5,5 roku a budeme žádat o odklad do školy.S hyperaktivitou problém ani tak nemám,ale soustředěností.Povídala jsem si s maminkou chlapce co chodí do školy a mám podezření na ADHA.Prosím v kolika letech se dá s jistotou určit toto onemocnění a kdo dělá testy?Děkuji za jakoukoliv radu.

reagovat Maty44 10.4.2013 10:18  28%    +  -

Biblinka: Ahojky, byla jsem moc stručná, ale chtěla jsem dát najevo že to tu čtu. Tak opravuji.
Jo chce to trpělivost - taky mi už dochází.
co se učení týče - to bud ráda že máte dobrý známky. Já se s klukem učím dodnes vypracovávám učení aby to pro něj bylo co nejjednodušší, ale aby to profesorovi stačilo, ale i když si myslím že to max na 3 dostane 4 , ale aspon že mi projde učňákem, ručičky má šikovný, a s mužem to samý že je nesamostatný....

Luk taky byl samá poznámka, u každýho maleru a odnesl to on, kolektiv taky nic moc, a on byl ještě omezený operacemi, takže žádný sport...
Když byl malej ohryzané tužky, pera, "snědené" rohy u sešitů,neklid vyrušování....
Chodíme na PPP neb je dnes všechno dys...I na psychiatrii, tam mu dali léky na zklidnění, ale zase se to tlouklo s léky na srdce, Takže čekat a čekat, a jak píše někde níž jiná mamina - tyhle děti zas maj jiné přednost a jsou jinak možná i líp připravené do života dokáží si to prosadit. Pá a hodně trpělivosti Martina

reagovat Biblinka 8.4.2013 16:46  31%    +  -

+Ahojky děvčata...jak to tady tak čtu, asi má můj syn to ADHD taky....je hrozně rychlý a soustředit se vydrží jen chvilku, je ve 4. trídě a ted jeho nová paní učitelka mi řekla, že si ymslí že tuto poruchu má, at zajdeme do PPP....tak jsem se objednala

jinak známky má dobrý, jedničky i dvojky, občas trojka, ale úkoly děláme spolu a učíme se taky spolu, zkouším ho ...prostě furt u něj....manžel mi rto vyčítá, že je nesamostatný

taky má průsery ve třídě s klukama, tresty za vyrušování...jinak je milý a hodný

nevím jak dál

reagovat rek11 5.4.2013 19:25  80%    +  -

AJA1: tak to jana ne,ta sezere jendou me i s botama.....ale jo,zas kdzy je venku,tak aby tam neumrela hlady,beha tam sjidlem holt akce potrebuje palivo

reagovat AJA1 5.4.2013 19:21  95%    +  -

rek11: i od jídla několikrát odběhne,prostě sedět u stolu je neskutečná práce.

reagovat AJA1 5.4.2013 19:19  95%    +  -

rek11: no jo když ti naši miláčkové tak nevinně koukají,ale většinou skrz nás....

reagovat rek11 5.4.2013 19:07  80%    +  -

AJA1: právěže moc duverne

reagovat AJA1 5.4.2013 18:43  95%    +  -

rek11: co se ??Ty to neznáš??

reagovat rek11 5.4.2013 18:35  80%    +  -

AJA1:

reagovat AJA1 5.4.2013 18:31  95%    +  -

rek11: Ty my celkem máme,ale pero někam odloží....a nůžky přinese zas třeba 3a penál už máme druhej a učebnice mají ohnutý rohy,sašity taktéž

reagovat rek11 5.4.2013 18:20  80%    +  -

AJA1: u nas zase pastelky, tech bylo!!

reagovat AJA1 5.4.2013 18:04  95%    +  -

ahojky maminy hyperaktivíků,co děláte???Hele kolik per jste koupili za letošní školní rok??my zatím 4,neustále ztrácíme

reagovat Maty44 2.4.2013 18:43  23%    +  -

PeHa: nám je Petruško 17 a ještě nenastal ten pravý čas, asi ony některé věci vystřídali jiné,,,,,,,,,,taky mě to točí ale co nadělámetrpělivost trpělivost zatím pá Martina

reagovat PeHa 2.4.2013 16:41  5%    +  -

Maty44: Ahoj,takže musím být trpělivá.
No tak to bude něco na mně. Ale jsem ráda,že nejsme ''jediní'' Oblečení zatím neokusuje.Snad na to nepřijde řada. Každý mi říká,že z toho vyroste,ale asi všechno moc řeším. Tak už se těším,až budu moct říct:UŽ TO MÁME ZA SEBOU
Maty44 krásný den s pozdravem Petra

reagovat AJA1 2.4.2013 14:58  93%    +  -

Maty44: no nediv se když tam máte tolik sněhu Naši čerti taky přinesli plno vajíček a ostatních blbostí,teď jen ty vajíčka nějak zpracovat

reagovat Maty44 2.4.2013 14:17  23%    +  -

AJA1: no mladej byl na pomlázce/ viz foto v mé fotogalerii/ ráno odjel do školy a ve 12 dorazil s horečkou domů.

reagovat AJA1 2.4.2013 13:37  93%    +  -

ahojky holky,jak jste prožili s dětičkama velikonoce

reagovat malich 31.3.2013 19:38  68%    +  -

rek11: to byl určitě dobrý tah..
jinak se dítě trápí-rok,dva,tři....pak to vzdá, získá averzi ke škole a vzdělání a už to nezměníš...

reagovat rek11 31.3.2013 19:18  83%    +  -

malich: souhlas :-)jak jsem psala-komunisticka skola-"neskodnych,podle vetsiny diskutujicich 30deti v rpvni tride" mno masakr,nekolik jich proletelo.

Clea historie tady
http://charlies-reflection.blogspot.cz/2012/05/prvni-trida-kasicka.html

dceru jsem odtamtud vzala a dala ji do malotridky o vesnici vedle-13 deti ve tride,z toho 8 prvnacku,kazdy svoji lavici,interaktivni tabuli. Pocitace i anglictina od prvni tridy a a reditelka,tkera je uci je podle me dost narocna. Pisou ctvrtletky atd. Ze tri pedagogu,jedna specialni pedagozka. Maji tam nacvik dyslektickeho cteni, doucovani pro pomalejsi deti. Hele fakt suepr. A z me neustale rusici, zlobive dcery je pilna žačka :-) Nemá jedinou poznámku a je to všechno vpohodě......

reagovat malich 31.3.2013 19:12  68%    +  -

A když povaažoval nějakou známku za nespravedlivou..tak ji rovnou ze žákovské vystřih ..

Já bych řekla, žehodně se skutečně odvíjí od kantora, do jaké míry je s problematikou hyperaktivního dítěte obeznámen...protože ikdyž je hodný - ale o hyperkativitě nic neví, nadělá mnohem víc paseky než užitku...a napak šikovný kanotr, ikdyž je náročný-ale umí dítě povzdbudit a neshazuje ho, to je dar z nebe

reagovat rek11 31.3.2013 19:09  83%    +  -

malich: Janička přinesla v prvni tride poznamku-Mlatila spoluzaka PET lahvi (dotaz,on se nechal?) tak jsem to cetla nekolikrat,abych tomu uverila

reagovat malich 31.3.2013 19:06  68%    +  -

Jo okusování - to jsme měli taky..asi v 10 letech si prokous v moři takovou tu žlutou nafukovací vestu-a pak se divil, že že splaskla

Určitě je s hyperaktivními dětmi daleko víc legrace...v druhé třídě po lavicích lezl na vysokou skřín a skákal dolů...učitelka mne volala- začala jsem něco o hyperkativitě a ona: ale vy prý to doma děláte běžně...tak jsem se zarazila a koukám, ona to myslí vážně...jsem měla co dělat, abych se nesmála

reagovat Maty44 31.3.2013 18:57  23%    +  -

malich: Tak to jak když mluvíš o našem mmladým úplně to vidím a slyším, ale je fakt že to dá hodně práce, u nás k tomu byla a je velký problém soustředěnost ve škole Martina

reagovat Maty44 31.3.2013 18:54  23%    +  -

PeHa: Ahojky, tak tohle máme z části za sebou, Luky taky okusoval kde co jak píšeš tužky ... ba dokonce dokázal okousat, ojíst sešit, a těch triček a to dělá dodnes/je mu 16/ okolo krku okousaných, nebo rukávů.../ nic nezabralo, byli jsme u psychologa i psychiatra. Prostě z toho musí vyrůst a že to patři k jeho diagnoze. Domluvy .. nic jen trpělivě čekat, a domlouvat. martina

reagovat rek11 30.3.2013 22:59  83%    +  -

malich: my mame zatim diagnostikovanou dysfazii a zrejme je dyslekticka. Ucitelka v prvni tride mi rekla,ze na dys nevěří. Tak opakovala kvuli češtině první třídu,ale dala sjem jí do jiné školy,menší, lépe vybavené,kde maji samosstatne lavice, iunteraktivni tabuli. Je to tam super :-) el chce to trpelivost a ma sve tempo,to je fakt....

reagovat malich 30.3.2013 22:03  66%    +  -

rek11: vidíš-to mě nenapadlo...je to zajímavá myšlenka...ikdyž bych řekla, že už to nejhorší je za námi....dozrává- uvědomuje si svou nepozornost,nemotornost...a už si vytvořil i obranné mechanismy- na úkoly se ptá spolužáků přes facebook- když má blbou známku, nechá se vyvolat- pokud kantor nechce, dožaduje se důrazně- protože to má v doporučení z PPP...tak bych řekla, že se o sebe bude umět v životě postarat- ale ta základka je fakt dřina pro děcko i pro rodiče- furt kontrolovat, furt něco vyvsětlovat, furt chlácholit...
Přemšlím,co poradit holkám- které mají dítě v 1. třídě- to je těžko- každé je jiné a strašně záleží i na učitelce...my jsme měli báječnou učitelku 3-5. třída, to byl hned vidět rozdíl, jak se zklidnil - průsery měl pořád, ale nestresoval se..
Asi je hodně důležité obrátit se co nejdřív na PPP, která vydává škole doporučení a škola je povinna to respektovat..

reagovat rek11 30.3.2013 21:19  83%    +  -

malich: ja mam takovou sikovnou knizku Co nam telo rika. Oni tam pisi o dyslexii jako o poruse v dozravani,ktera se casem dorovna, ze to jsou deti nekde uvizle a o to vic potrebuji lasky a podpory a trpělivosti a ze je to i pro rodice dar,protože jsou nuceni se vyvlect z nejakeho silenho tempa a milovat sve dite takove jake je,i když se zda,ze je jine.....

reagovat malich 30.3.2013 21:13  66%    +  -

helza: moc hezky jsi to napsala-děkuji
Já mám dva kluky -osmá a devátá třída, hyperkativní je ten starší...hyperaktivní dítě je určitě mnohem náročnější na výchovu...kolikrát se mi chtělo plakat, oni nevidí,že jsou jiní..nechápou-proč im furt něco padá z ruku a furt sejim nedaří-přestože se snaží víc, než ostatní..
U nás nebyl ani tak problém v učení (teda kromě první třídy, kdy jsne psali třeba dva řádky do tři hodiny do devíti večer...učitelka byla hodna, ale vůlbec jeho poruchu nechápala...)...u nás byl veký problém společenské vztahy s jinými dětmi a učiteli...ostatní ho brali jako podívína nebo přidrzlého...byl i šikanován a když se bránol,byl on ten špatný...snad už to máme za sebou, doufám...
A pro život jsou tyto děti vybavenydaleko lépe než ostatní populace, jsou bystřejší- rychleji si všinmou kde najít práci ,jsou takoví přizpůsobivější to určitě- za jediné podmínky- škola je prostě nesmí odrovnat...
A tím jak jsou spontánní, jsou i bezelstní- přináší hodně radosti, překvapení, lásky..

reagovat helza 30.3.2013 21:10  88%    +  -

PeHa: já bych běžela co nejrychleji, aby se u ní nerozvinulo něco, co by šlo později ztěží zvrátit. Víš, kdysi mi radila jedna dobrá kamarádka, že, ač se to nezdá, je lepší navštívit psychiatra, než psychologa. Ono to vypadá sice hůř, ale psychologové přeci jenom nejsou lékaři a jejich znalosti nejsou tak hluboké. Sama jsem si to potom u dětí ověřila.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Hyperaktivita a porucha učení!!!:816:
Diskusi založil(a): Maty44
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si