Účesy pro malé slečny

Kdysi jsem tady podobné téma viděla, ale teď, po pár letech se kamsi zatoulalo.

Více než rok, každé ráno s dcerou vstáváme o půlhodinku dřív a snažíme se na její hlavince vykouzlit nějaký originální zapletený účes. Každý den se pokouším o něco nového a když chci opakovat nějaký úspěšný výtvor, většinou se vyklube zase originál, takže málokdy se s účesem opakujeme.

Jak jsme se k tomu dostaly? Z nouze! Naše škola byla obsazena vší dětskou, ostatně jako spousty dnešních základek. Zaútočila se vší silou a ani nám se nákaza nevyhnula. Proto jsme vyvinuly obranný manévr v podobě - zapleť co můžeš! Od té doby máme od breberek pokoj.

S inspirací nám nejvíce pomohl pravidelný videoblog Cute Girls Hairstyles a účesová videa od LovelyHair, děkujeme.
...a stále hledáme nové nápady na účesy pro školačky.

20.3.2013

Diskusi založil(a) 20.3.2013 Sylviel

Zakroucený cop s květinou

Naše rychlá verze této nádhery.

Podrobný návod zde

Sylviel 20.3.2013 20:40

Dvě vrtulky - návod

Trošku zdlouhavé, ale slavilo velké úspěchy... podrobný návod zde.

Sylviel 20.3.2013 20:27

reagovat Sylviel 12.4.2013 9:03  10%    +  -

Dneska slavíme desáté narozeniny a můj ranní výmysl dopadl takto:

Krásné to moc není, ale snad zajímavé a originální, ale určitě nejdelší cop jaký jsme kdy měly.

reagovat Sylviel 12.4.2013 8:58  10%    +  -

A tady je ten dlouho slibovaný nejlépe hodnocený účes. Není to nic složitého, ale dojem udělá veliký. Tolik pozitivních ohlasů jsme na nic ještě neměly.
Vzadu na temeni uděláme culík, zatímco po celém obvodu vlasové linie necháme minimálně 5cm široký pruh vlasů volných. Začínáme plést francouzký cop za levým uchem směrem dopředu a k levému prameni vždy přidáváme tenký pramínek z culíku. Tak pokračujeme po celé hlavě a konec dopleteme klasickým copem, který schováme pod zapletené vlasy a zasponkujeme.

Videonávod zde

reagovat Sylviel 12.4.2013 8:29  10%    +  -

janky: třeba tady máme drdůlek na pérko
Tady je to pérko, na který se to natočí, je to asi nerychlejší způsoub jak vlasy zamotat

reagovat janky 8.4.2013 13:35  100%    +  -

Sylviel: a malý ať je brzy fit

reagovat janky 8.4.2013 13:35  100%    +  -

Sylviel: moc pěkné - také se na tu dvojitou čelenku chystám - asi v sobotu, to bude víc klidu. Už aby bylo teplo a já nemusela ráno roztápět kamna, bude víc času na složitější účesy.

reagovat janky 8.4.2013 13:33  100%    +  -

Sylviel: co to je - drdůlek na perko?

reagovat Sylviel 6.4.2013 20:51  10%    +  -

V rychlosti nová dvojitá členka od Cute Girls a opletený culík od Petry.

reagovat asuvenka 4.4.2013 10:03  37%    +  -

Sylviel: ahoj tak to máš pěknej frmol

reagovat Sylviel 3.4.2013 15:49  10%    +  -

Hlásím vyjímečný stav: fotečky nejsou, protože jsme nemocní a ne a ne se z toho vyhrabat. Účesy teď odbýváme jen drdůlkem na pérku. Vstáváme už ve třičtvrtě na šest a do sedmi musíme být denně u doktorky s dvouletým synkem, píchají mu penicilín, chudáčkovi. Dcerka mezitím musí hlídat doma mimino a modlit se, abychom se vrátili včas, aby mohla utíkat do školy.
Řeknu vám, masakr teda... tohle jsem ještě nezažila.

reagovat Sylviel 3.4.2013 15:41  10%    +  -

janky: Gratuluju, já se s tím vždycky strašně vyvztekám, nejde mi a nejde.

reagovat janky 26.3.2013 11:02  100%    +  -

Dneska jsem vybojovala první částečný úspěch - vypadá to koukatelně - pletla jsem ten obráceně splétaný copánek - nakonec se mi to plete skoro líp jak normálně.

reagovat Sylviel 23.3.2013 16:08  10%    +  -

janky: tenhle návod, jak psala Alma, je na čelenku z copu, který je pletený obráceně, aby plasticky víc vynikl, ale dá se uplést i normálně. Já třeba ze začátku myslela, že obrácený cop prostě nikdy neudělám, pořád semi to rozlejzalo.

Další návody na spletení ofiny má i Petra zde...

reagovat Alma.. 22.3.2013 15:07  100%    +  -

janky: Tady dala zakůadatelka diskuse odkaz na to, jak se dělá ta čelenka ze zapletených vlasů:

http://www.youtube.com/user/CuteGirlsHairstyles?feature=watch

Podle toho bys to mohla zvládnout

reagovat janky 22.3.2013 12:13  100%    +  -

Máš to moc nádherné. Moje dcerka má spoustu dlouhých, hustých a vlnitých vlasů. To zaplést je martýrium, protože než to rozčešu, tak se to na druhém konci už zase cuchá. O zkrácení nechce ani slyšet - když je má mokré, má je až do pasu. Prý je chce až pod zadek. Samozřejmě se těma vlasama ráda chlubí, takže trvá na rozpuštěných nebo alespoň částečně rozpuštěných.

Už delší dobu se snažím vymyslet spletený copánek ala čelenka - někde jsem to viděla, ale nedaří se mi to... Jak prošla různými stadii patek, ofin a pod, tak má vepředu kratší vlasy, které jí při psaní ve škole stíní a mně z toho bere nerv.

reagovat Alma.. 21.3.2013 20:41  100%    +  -

Sylviel: Tak o to víc tě obdivuju, že tohodle jsi schopná vubec po ránu, já bych to nedala v žádnou denní dobu - prostě mě takovýhle věci tvořivý nebaví
To musí dcerka mít ve škole neskutečný uspěch s takovýma pletenýma krásama

reagovat Sylviel 21.3.2013 20:39  9%    +  -

Alma..: To mi povídej, vždycky říkám: Napůl spím a ještě jsem nejedla, nemluv na mě, ať mě nenaprdneš! Poránu a nalačno jsem pořádnej nerváček

reagovat Alma.. 21.3.2013 18:45  100%    +  -

Sylviel: Tak já holku nestříhala kvuli vším - samolitr je už taky dotáhnula
No, ona celkově nesnáší česání a dlouhý vlasy jí obtěžovaly, ty jsem na ní chtěla já a ona ne, tak jsem jí to splnila a má mikádko a je spokojená.
No, já čumim, co jde všechno umotat na hlavě, to je bomba, nádherný učesy, jsi moc šikovná a když to holčině nevadí takto ráno kvuli tomu vstávat, tak to je potom bezvadný. Já bych teda na to po ránu neměla nervy, trpělivost - co po ránu, vubec nikdy

reagovat Sylviel 21.3.2013 16:48  7%    +  -

Dneska jsme pletly zase novinku, ale nějak jsme zapomněly fotit. No nic, přidám sem jeden účes staršího data, který jsem jí dělala speciálně na vystoupení pěveckého sboru 12.12.2012... jen si nějak nemůžu vzpomenout jak vlastně

Nějaké tři francouzké na temeni a dole asi jeden pletený do kruhu. ..no nevzpomenu si ani kdyby jste mě mučily, takže jen pro inspiraci.

reagovat Sylviel 21.3.2013 16:37  7%    +  -

Yasmin.Hayatt: Taky jsme měly krušné začátky, ty rovné jemňoučké vlásky se daly zaplést jen v mokrém stavu. Dneska má už slečna víc vlasů než já a řeknu vám, že dost neposlušných. Po umytí se s tím nedá dva dny téměř nic udělat, je to jako klubko háďátek.

reagovat Sylviel 21.3.2013 15:45  7%    +  -

Alma..: Mikádo byla moje první reakce na výskyt vší ve škole, naše malá souhlasila a tím jsme si to bohužel ještě zkomplikovali, protože jak se vlásky nedaly pořádně stáhnout do účesu, natotata byla zavšivená celá rodina. Sice se ty breberky líp vyčesávaly, ale modlili jsme se, ať už jí to doroste.

Dcera je ranní nespavec a asi souhlasí s dřívějším vstáváním i proto, že si dobře pamatuje každodenní dvou až tříhodinové vyčesávání elektrickým všiváčkem, a to nechce absolvovat nikdy znovu, docela jí to štípalo. To spíš já jsem po ránu zralá na ránu do kebule.

reagovat Sylviel 21.3.2013 15:37  7%    +  -

Stefi: Taky se nám vždycky jen nedaří, viz.:

...mělo to být toto:

...ale já to nakonec stejně jednou dokážu, chce to cvičit Co práce mi dal jen obrácený cop, na tom jsem se pořádně vyvztekala, než jsem si našla ten správný hmat.

reagovat Yasmin.Hayatt 21.3.2013 14:32  100%    +  -

super tipy, děkuji
moje starší Káčula má hlavu tak chlupatou a navíc má vlasy velmi pevné, že jsem se u ní na víc než culík nikdy nevzmohla, ale u mladší Žofinky každé ráno zaplétáme jeden nebo dva copy, aby nebyla jako rusalka. tak zkusíme i něco složitějšího. děkuji

reagovat Alma.. 21.3.2013 6:03  100%    +  -

Sylviel: Nooo, jako jsi fáákt dobrá, jak píše Stefi, neměla bych na to trpělivost a to vubec. Holka nedávno sama chtěla z dlouhých vlasů udělat mikádko, tak ho měla mít, ani jí už ty vlasy nebavily - dceři je sedm a pul let
Výtvory jsou to překrásný, ale vzbudit naši holku o pul hodiny dřív kvuli hlavě, noooo, už to vidim.
Ted má mikádko a je hrozně spokojená
Držim ti palce, at najdete ještě hoodně inspirací a at vás to baví, protože bez toho to nejde

reagovat Stefi 20.3.2013 22:41  87%    +  -

Sylviel: to jsi dobrá, nemám na to trpělivost, ani ten zapletený cop mi pořádně nejde, nedokážu to správně dotahovat a brzy se rozpadá.

reagovat Sylviel 20.3.2013 20:52  6%    +  -

Inspirace nejen na Valentýna... využily jsme i na den dětí a na vystrko.

Návod zde

reagovat Sylviel 20.3.2013 20:48  6%    +  -

Zcela jednoduché... tedy stačí umět francouzký cop.
Rozdělíme vlasy pěšinkou na dvě poloviny a zapleteme po obou stranách francouzké copy. Zatímco jeden dopleteme do konce a zagumičkujeme, druhý na krku rozdělíme na dva prameny a společně s copem spleteme do konce. Můžeme a nemusíme ozdobit kytkou.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Účesy pro malé slečny
Diskusi založil(a): Sylviel
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?