Vyhození z domu

Prosím, víte někdo, jak je to v případě. kdy matka vyhodí své zletilé dítě (dokončilo v září školu) a toto ,,dítě" nemá zatím stálou práci? Kde najdu přesné znění ze zákona....vím, že rodič je povinen se o dítě starat do té doby, než je schopno se samo živit. Co dál???
27.8.2013

Diskusi založil(a) 27.8.2013 nikusa

reagovat helza 30.8.2013 18:03  70%    +  -

nikusa: To by bylo dobré. Nejde pouze o to zvýšení platu, ale i o pojištění zdravotní a sociální.

reagovat nikusa 30.8.2013 18:02  7%    +  -

Ještě je jedna možnost...chce se zkusit domluvit se šéfem, aby ho vzal oficiálně a tím i zvýšil plat. Promluví s ním o své situaci.

reagovat helza 30.8.2013 18:00  70%    +  -

Mata69: Aha, nějak mi to uniklo, vím, že pracuje na černo, z toho jsem nabyla dojmu, že na UP vedený není.

reagovat Mata69 30.8.2013 17:23  100%    +  -

helza: já si myslím, že když už je veden na ÚP, že žádný přídavek na dítě na něj nikdo nebere a ani brát nemůže...

reagovat helza 30.8.2013 16:41  69%    +  -

nikusa: Možná, ač v tuto chvíli se to nezdá, je pro chlapce osud přívětivý. Pokud se teď postaví, byť takto nechtíc, na vlastní nohy, jednou se mu to zůročí a bude tomu rád. Zvláště je li neprůbojný. Pokud by zůstal u rodičů, jednou by mu život dirigovali,ač třeba láskyplně a on by se těžko bránil. Je sice doba těžká, ale určitě to zvládne. Držím mu palce, držím všech deset jeho osamostatnění.

reagovat nikusa 30.8.2013 15:11  7%    +  -

helza: Máte obě naprostou pravdu...já na jeho místě už bych do takové ,,rodinky" zpět nešla. Vypadá to, že se bude rozhodovat mezi oběma možnostmi, přesně jak jsi to napsala Helzo.

reagovat helza 30.8.2013 13:17  69%    +  -

nikusa: Evelyn má v tomto pravdu. Netuším, jaké možnosti má otec - tedy velikost bytu a tak, ale považovala bych za rozumné dvě řešení:

1. bydlet u otce a ten by žádal po matce výživné + přídavek na dítě
  2. najít si podnájem (samozřejmě společný s nějakými kamarády) a opět žádat výživné, tentokrát od obou rodičů + příspěvek na dítě.

reagovat evelyn 30.8.2013 13:04  100%    +  -

nikusa: zakon je jasnej, ovsem, jak chudak kluk vydrzi v prostredi, kde o nej evidentne nestoji a davaji mu to ostentativne najevo, to uz je vec druha

reagovat nikusa 30.8.2013 12:25  7%    +  -

Tak jsem probrala celou situaci s mým stálým zákazníkem (soudcem)a ten mi potvrdil, že takové chování není možné. Zákon opravdu tvrdí, že pokud zletilé dítě není schopno se samo živit (nesežene práci, je vedeno na ÚP a navíc nedostane doplatek ze sociálky z důvodu, že se posuzují všichni členové domácnosti), je rodič povinen. Syn může trvat na vrácení klíčů a otec se může (už bez návrhu) domáhat změny výživného.

reagovat nikusa 28.8.2013 14:50  7%    +  -

Elaa: děkuji

reagovat Rozmarýna 27.8.2013 21:08  47%    +  -

nikusa: řekla bych, že ta paní je dost špatná matka.

reagovat Elaa 27.8.2013 20:23  51%    +  -

nikusa:kuk - třeba tady jsou občanské poradny - jednodušší dotazy po telefonu, složitější na objednávku, případně nasměrují kam je nejvhodnější jít

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

reagovat nikusa 27.8.2013 17:56  7%    +  -

Ano, je vedený na ÚP.

reagovat nikusa 27.8.2013 17:55  7%    +  -

Děkuji holky moc za odpovědi, uvidím, co se bude dít, jak se to bude vyvíjet.

reagovat evelyn 27.8.2013 17:49  100%    +  -

Blby je, ze pracoval na cerno, takze to info nemuze na socialce nebo pracaku pouzit, ze ji platil za najem a stravu. Ucty na to zrejme nema a matinka to zapre.

reagovat Januska.123 27.8.2013 17:33  76%    +  -

nikusa: na právní poradnu má nárok zdarma buď na sociálce nebo na pracáku (ono je to teď vlastně stejné) Také právní poradenství nabízí různé rodinné poradny a neziskové organizace. Chce to zapátrat v okolí bydliště.

reagovat .jana. 27.8.2013 16:10  31%    +  -

nikusa: je na pracáku? jestli je, tak at se zkusí zeptat právníka co je na pracáku, to je zdarma. třeba bude vědět co s tím

reagovat mimozemštanka 27.8.2013 15:53  100%    +  -

nikusa: Poslala bych ho asi na sociálku,at mu poradí,co má dělat

reagovat nikusa 27.8.2013 15:28  7%    +  -

Jani,nejsou finance na pravnika.

reagovat Mata69 27.8.2013 11:38  100%    +  -

nikusa: hrozný pro kluka...hrozný když se k němu vlastní máma chová takto...

reagovat .jana. 27.8.2013 11:28  31%    +  -

nikusa: myslím, že by jim pomohl dobrej právník

reagovat nikusa 27.8.2013 11:01  6%    +  -

Je to dost neprubojny klucina (taktez jejich tata),tak se trochu snazim pomoct.

reagovat kapa 27.8.2013 11:00  100%    +  -

nikusa: a on tam už nemá věci? vůbec jí neměl ty klíče dávat.

reagovat nikusa 27.8.2013 10:50  6%    +  -

Presne tak Mato.A problem je ten,ze vyzivne bylo stanoveno na dceru pred asi mesicem a lhuta pro odvolani uz vyprsela.Kluka vyhodila pred dvema dny

reagovat Mata69 27.8.2013 10:42  100%    +  -

nikusa: no může se kluk bránit, ale otázka je, jestli na to má žaludek.
Otec měl chtít vyplacení výživného i zpětně, mohl by mít z toho ještě opletačky, protože je to v zájmu dítěteNo a teď tedy může podat návrh k soudu na zvýšení výživného, změnily se podmínky, ona už nemůže operovat tím, že živí syna a mohli by jí ho (teoreticky) zvýšit to výživné. A požadovat výživné ještě na syna, respektive to by musel chtít po matince syn.
Matinka je asi povedená tedy...děti jí zajímají jen tehdy, když z nich má peníze.

reagovat nikusa 27.8.2013 10:37  6%    +  -

Tak ono uz ukazuje ze je neco spatne,kdyz matka nechtela platit na dceru a kdyz doslo k tomu,ze soud ji urcil smesne vyzivne,protoze se ohanela prave tim,ze jeste zivi syna,nakonec za sebe necha platit na dceru svou rodinu.A to nakonec otec jeste netrval na zpetnem vyplaceni,na ktery by mel narok.

reagovat .jana. 27.8.2013 10:28  31%    +  -

nikusa: matka to tak udělat nesmí, ale to by se kluk musel bránit- zavolat policajty, že ho matka nechce pustit domů, případně i soudit ...
Ze začátku to vypadalo, že je kluk lempl :D

reagovat nikusa 27.8.2013 10:23  6%    +  -

Takze tata ma ted na krku obe ratolesti a je na to zatim sam.

reagovat nikusa 27.8.2013 10:21  6%    +  -

Toho kluka dobre znam,je pracovity,hodny a nesmely.Prece tohle nemuze jen tak udelat a zbavit se ho.

reagovat kapa 27.8.2013 10:09  100%    +  -

nikusa: to je teda matkajá myslím, že to udělat může.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vyhození z domu
Diskusi založil(a): nikusa
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?