Práce na směny a malé děti.

Holky jak zvládáte práci na směny a malé děti.Vození do kroužků a hlavně psychicky, že nejste snima a nevidíte je:
5.11.2013

Diskusi založil(a) 5.11.2013 violass

reagovat violass 18.1.2015 22:33  9%    +  -

Martina: tak pokud 2. h opravdu bude sám tak třetí osoba

reagovat Martina 22.11.2014 10:56  1%    +  -

Romana32: zatím jsem na rodičáku, ale za chvíli to začneme taky řešit....oba s manželem budeme mít 3směny a střídat se, ale přecijen jsou mezi směnami řekněme 2hodiny hluchý, kdy doma vlastně nikdo nebude...přemýšlím jestli se to nedá nějak vyřešit nebo jestli opravdu musí být 3.osoba která tam s malým tu chvíli počká

reagovat violass 11.12.2013 17:37  11%    +  -

marge1: dneska jsem o tom taky uvažovala, ale počkám až holky trošku vyrostou fakt jsou ty 12 asi lepší, no já aspon nemusím na tu odpolední, kdybych chodila soboty furt tak bych šla asi už ted

reagovat marge1 10.12.2013 23:21  32%    +  -

violass: Víkend denní mám jednou za měsíc, víkend noční stejně tak.Moje služby tento týden - PO+ÚT denní, PÁ, SO, NE noční.Dneska mi volala družinářka, že Barunka zvracela a není jí dobře, tak pro ní manžel dojel dřív, odpoledne prospala, má zvýšenou, ještě asi 2x zvracela a tak ... a já jsem v klidu, protože jdu do práce až v pátek večer, prostě spolu budeme do konce týdne doma.No a denní mám až příští středu, tzn. kdyby v pondělí ještě nebyla o.k., taky bych nepotřebovala žádný hlídání.Tyhle situace se pak líp spytlíkujou.

reagovat marge1 10.12.2013 23:15  32%    +  -

violass: To mi ani taky nevadí, protože babičky si taky chtějí dceru užít, takže si rády berou na víkendy, kdy jsem v práci, Barunku do zápůjčky, tudíž stejně není doma.

reagovat violass 1.12.2013 21:43  10%    +  -

marge1: Ahoj, tak jsem mluvila s kamarádkou a taky dělá 12 a je taky spokojená, je to fakt, ty lékaře si naplánuješ kdy máš volno, jen ty výkendy ranní by mš vadili.Ale zas to vychází málo

reagovat marge1 1.12.2013 10:39  23%    +  -

violass: Já vím, že pláč, když maminka odjíždí na noční rve srdce, taky jsem to zažila, Barunce už je teď 7, tak už to dávno pominulo.Pomine i u vás.Já to beru tak, že s ní jsem prostě zase jindy, když ostatní maminky pracují.Nechci tvrdit, že to je lepší nebo horší než práce na jednu směnu, chci říct, že všechno má svoje plusy a mínusy, a prací ve směnách není konec světa.Já na vybranou mám, ale mně to tak vyhovuje.Je ale fakt, že dělám 12h směny, což je výhodnější, 8h směny by se mi teda nelíbily.Já jsem v prácí vždycky buď 2x nebo 5x v týdnu a to se pravidelně střídá.

reagovat marge1 1.12.2013 10:28  22%    +  -

Velmi často máme ve všední den volno - můžeme děti často vyzvedávat po obědě, člověk si třeba dopoledne nakoupí, zařídí, ... a odpoledne má volno jen pro ty děti.Když je naše Barunka nemocná, nemusím si brát ošetřování, ptotože v práci nejsem na denní nikdy víc jak dva dny v pracovním týdnu, tak to lehce s manželem pokryjeme.

reagovat violass 28.11.2013 19:42  9%    +  -

marge1: jaké

reagovat marge1 26.11.2013 22:48  23%    +  -

Henriete: To není o tom, že s dětma nejsme.Ono to má i svoje výhody, ta směnnost.

reagovat violass 9.11.2013 22:27  11%    +  -

Holky tak děkuji, je to těžké

reagovat JTina 7.11.2013 22:15  17%    +  -

violass: no ted jsem doma s prckem, ale jinak zamestnana nejsem, vlastne jsem nikdy nebyla zivim se hlavne psanim. Tak tam je dobre to, ze muzu pracovat proste treba vecer, kdyz decka zalehnou

reagovat Romana32 7.11.2013 19:17  71%    +  -

S manželem se střídáme v 3-směnném provozu a děti to berou v pohodě.

reagovat Milea 7.11.2013 17:25  91%    +  -

Směny mám od 5.30 do cca 14h nebo od 12.30 do 18.30h. Samozřejmě musím vyrazit hodinu předem, abych přijela do práce včas. Plus co druhé víkendy, někdy i dva po sobě, když není nikdo. Když mám ranní, odveze tatínek děti do školy. Zpátky já nebo oba dva společně. Když mám odpo tak je vezmu já do školy, odpo je vyzvedne tatínek, to samé do kroužků, do kterých musíme dojíždět. Já řidičák nemám. Dětem je 6 a 8 let.

Směny mě nebaví, měla jsem práci dříve z domu, ta mi vyhovovala, ale majitel firmy propouštěl... Směny jsem měla též, ale mohla jsem kdykoliv odejít a vyzvedávat děti. Teď nikoliv. Volna, která mají přes celý školní rok, je tolik, že je nemáme kam dát na hlídání. Babička stále v pracovním procesu. O hlavních prázdninách už ani nemluvím. Možná ve starším věku to bude lepší, že je nebude člověk tak moc hlídat, ale i tak malé děti malé starosti, velké děti velké starosti!

reagovat Henriete 6.11.2013 23:11  72%    +  -

Já mám zatím dvouletou dcerku ale už ted řeším co budu dělat po mateřské chci být odpoledne doma psát společně ukoly večeřet a tak nějak rodinná idylka.
chápu že někdo nemá na vybranou ale nechápu ty co mohou a stejně s dětmi nejsou

reagovat violass 6.11.2013 21:57  11%    +  -

diblinda: Tak mé děti to snáší celkem špatně, jsou na mě dost závislí, hlavně ta starší

reagovat Nev 6.11.2013 18:38  100%    +  -

diblinda: já mám pocit, že ve dnech, kdy jsem v práci, jsou děti dospělejší, zodpovědnější, nevím, jak bych to popsala, určitě jim to nevadí. Já jsem zpočátku byla spíše na větvi, volala často domů, jak to jde, rozdávala instrukce - ale teď už to nedělám. Manžel zpočátku byl hodně závislý na info ode mě, ale už nevolá, už ví co a jak a kdy a kam koho na kolik hodin a s jakými pomůckami (myslím odpolední kroužky).

reagovat Renulek 6.11.2013 18:33  47%    +  -

Ahojky, já pracuju na 12-ti hodinové směny denní a noční. Mám 8 letého syna. V celku to zvládáme,směny vycházejí tak 3-4 do týdne.Při 12 je výhoda,že si směny lze přehodit s kolegyněmi pokud musím k lékaři nebo na úřady apod. Pracovala jsem i na 8,ale ty 12 jsou lepší,vyhovují mi.

reagovat diblinda 6.11.2013 18:23  100%    +  -

mně by zajímalo, jak to vidí spíš vaše děti, moje děti jsou nešťastný z toho, že mně mají pořád za prdelí, synek je rád, že má 3x odpolední do 4 a dcera mně žádala o prodloužení pobytu v družině až do půl čtvrtý, jinak já tu mám každých 14 dní vnuka a ten týdenní odloučení mod maminky snáší dobře, jak maminka nevím

reagovat .jana. 6.11.2013 17:15  34%    +  -

Práce je pro mě náročná. školka od 6:30-15:30, úvazek 8,5hodin. Musím jezdit autem a i tak mi každý den půlhodina chybí. Naštěstí mi zaměstnavatel vyšel vstříc a můžu chodit dřív s tím, že si to musím naddělat, občas tedy musí naše dítě vyzvedávat manžel a to je docela komplikované. Ale nestěžuji si, jsem ráda že mám práci.

reagovat Nev 6.11.2013 16:46  100%    +  -

ahojky, já jsem směnařka od počátku, dělám denní 12 a noční 13. Moc mi to vyhovuje, teď mám jen poloviční úvazek, protože jsem pár měsíců po komplikovaném porodu a samozřejmě kojím, nechám si jej ještě cca rok. Mi se líbí, že nemusím do práce každý den, teď zastupuji staniční sestru, takže chodím každý den a na 8 hod. a to mě ubíjí daleko více než si odkroutit dvanáctku a mít den volna. V létě si s dětma můžu užívat, můžu mít týden volna, můžu být s dětma před noční, můžeme vyrazit kamkoliv po noční, i dětem a manželovi to vyhovuje. Když potřebuji s dětmi k lékaři, tak si to naplánuji na volný den, nemusím prudit s paragrafem a kdyby náhodou děti byly někdy nemocné, nepotřebuji paragraf, jednoduše si služby přehodím. Bála jsem se prvních směn bez miminka a i to šlo naprosto hladce - spíše bych řekla, že je to pro mě pozitivní změna, pak mám daleko více energie pro děti a domácnost.

reagovat violass 6.11.2013 16:45  11%    +  -

JTina: a co děláš

reagovat simcav 6.11.2013 13:12  36%    +  -

moje děti jsou už samostatné skoro 14 a 11 let ale práci na směny nenávidím nestačí mi že je vidím jen ráno u snídaně až dorazí domů ze školy už jsem fuč a večer už spí takže hnus hnus hnus ale jinou práci bohužel sehnat nemůžu jednou budu litovat vlastně už teď lituju toho že s nima jsem tak málo protože za chvilku už mě nebudou potřebovat

reagovat JTina 6.11.2013 12:59  17%    +  -

Na směny nedělám a upřímně si neumím představit, jak to zvládáte holky Teda umím, mám kámošku, která dělá na směny, tak to vidím a je to holt náročné

reagovat violass 5.11.2013 22:12  11%    +  -

Já to beru fakt těžce

reagovat Henriete 5.11.2013 21:26  72%    +  -

Tak to tedy na vás čekám co napíšete protože mě to teprve čeká ale ne za nedlouho

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Práce na směny a malé děti.
Diskusi založil(a): violass
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si