*NEMOCI kloubů, bylinky a čaje*

Artróza, artritida, osteoporóza

Problematika kloubních onemocnění nabývá charakteru celosvětové epidemie.
Může za to náš životní styl a stres.

Onemocnění kloubů a kostí se nejvíc objevuje s přibývajícími lety. Někdy jde o málo závažný problém, v jiných případech se jedná o vážnou nemoc, která člověku komplikuje život.

Jak bojujete s těmito nemocemi?

13.11.2013

Diskusi založil(a) 13.11.2013 MarunaS

Na rýmu

Phyteneo NeoRhin 30 ml
dop. svetloma

MarunaS 9.3.2017 8:14

Příznaky nemocí a doporučení léků

Najdi si příznaky nemocí a v dolní části najdeš doporučení léků

MarunaS 14.9.2016 22:33

♥ ♥ ♥ ♥ Bylinková poradna otce Pleskače ♥ ♥ ♥ ♥

Archiv (Bylinková poradna je cca od 27.minuty)

Rozhlas Brno/KLIK SEM

Přímý přenos ze studia Brno

MarunaS 17.2.2016 14:09

Bylinkové čaje

Bylinky jsou jen podpůrným prostředkem. Diagnoza je základ (jinak nevíte co léčíte, což není ideální).
Jak kdysi jedna bylinkářka řekla "kopřiva je jako rejžák na ledviny a při dlouhodobém užívání je může poškodit" - z toho vyplývá vše podstatné. Chcete-li užívat jen kopřivu, doporučuji nekoncentrované čaje 14 dní a pak 14 dní pauza.
(MUDr. Mlčoch)
Rosa Canina - Mgr. Ing. Adolf Jiří Pleskač Pozor-bylinky od Mgr.Pleskače musí mít označení ROSA CANINA!
Grešík-čaje devatero bylin
Bylinky pro všechny - MUDr.Zbyněk Mlčoch
Babiččin obchod
Bylinkový obchůdek - můžete paní napsat o svých problémech a ona vám čaje namíchá

MarunaS 20.1.2016 10:58

Nástěnka zde

MarunaS 2.10.2014 17:55

reagovat katka68 24.3.2017 17:13  100%    +  -

Také jsem začala jíst bílé jogurty, hlavně teď více čtu složení potravin
Je to děs co dávají vše do potravin. Snažím se vařit a připravovat jídla doma, bez polotovarů

reagovat MarunaS 24.3.2017 16:45  100%    +  -

svetloma: Zajímalo by mě, jaký názor by měl otec Pleskač......

reagovat MarunaS 24.3.2017 16:43  100%    +  -

rajmilid: Kupuji jen bílé jogurty bez škrobů, ty řecké jsou nejlepší, kupuji v Lidlu. Já mám zase Lidl nejblíže bydliště.

reagovat MarunaS 24.3.2017 16:41  100%    +  -

Mně chutná jen tento Zajíc. Jedna lžička do kafé, krásně se rozpustí, dlouho vydrží. Sojový Zajíc s příchutí smetany

reagovat svetloma 24.3.2017 15:44  100%    +  -

rajmilid: ona dobře radí i vysvětlí,ale nemužu si vzpomenout na jméno,dělá to už dlouho as mlíkem nebo smetanou piju pořádZajíc mi chutná ale vrátila sem se taky k normálnímu

reagovat rajmilid 24.3.2017 15:29  61%    +  -

svetloma: tak díky a potěšila jsi mnejá si až dneska uvědomila že dávám smetanu a ne mléko,tu 12% ale to je jedno.A jogurty ty skoro nejím,jen ty zakysanky a teď sem tam řecký.Jinak mi nechutnají ty obyčejné

reagovat svetloma 24.3.2017 15:20  100%    +  -

MarunaS: Dnes sem poslouchala na Plzni je to každý pátek od pul deváta myslím dietoložkapřes bilynky,zdravou stravu tak byl dotaz na s mlíkem nebo smetanou tak jen doporučuje a neškodí to.A na zahlenění třeba jogurty a podobně nemají vliv.odpovídá na telefonické dotazy,poslouchám ji už léta,je dobrá a dělá v nemocnici poradkyni i má svoje oddělení

reagovat iviko 24.3.2017 12:35  63%    +  -

Holky dostala jsem včera mízu z břízy a je to dobrota

reagovat iviko 24.3.2017 12:33  63%    +  -

MarunaS: Caro máme doma rádi a je bezlepkové

reagovat rajmilid 24.3.2017 11:06  60%    +  -

MarunaS: já to nekupuju,do Lídlu skoro vůbec nechodím,i když se mi tam ovoce a zelenina líbí,ale na jen takový nákup to mám daleko a manžel tam nechce zajet,že se od tama blbě vyjíždí na hlavní a tak tam nejdu.No a my to nejíme a jak mají dojet děcka,koupím jim jen ty malé nugetkyaby měli na rohlík

reagovat MarunaS 24.3.2017 10:51  100%    +  -

reagovat MarunaS 24.3.2017 10:43  100%    +  -

rajmilid: Zkus ho na to odhlenění

reagovat rajmilid 24.3.2017 10:32  60%    +  -

MarunaS: já bych taky ráda někde našla.Tady u nás nad nama je les,tam neroste,ale mám ho v zahrádce,představ si že se mi nechce rozrůst,asi má blbou půdu.Tak budu dělat to víno,když je tam napsaný recept a na odhlenění,to potřebuji.Takže tu hrstičku použiju a budu přemýšlet kam to přesadit.Při tom to mám tak trošku napolo sluníčko-stín a je tam i vlhčeji

reagovat MarunaS 24.3.2017 10:26  100%    +  -

Caro nemá kofein, to je něco jiného, než kávová zrna

reagovat MarunaS 24.3.2017 10:22  100%    +  -

rajmilid: Já bohužel neznám místo, kam bych na něho šla.......

reagovat rajmilid 24.3.2017 7:09  60%    +  -

Přeji pěkné ránko.Moc zajímavé a aktuální http://navodynapady.cz/do-ceska-dorazila-sezona-medvediho-cesneku-o-jeho-blahodarnych-ucincich-vedely-i-nase-babicky/

reagovat pelhrima 23.3.2017 23:03  87%    +  -

Já si myslím,že to píší tak jak se jim to hodí.Jak vždycky říkali vajíčka jsou na cholesteror a dneska zase,že jsou zdravé a jiný a jiný věci.Že peří je škodlivé a taky se k tomu vrací.Mléko zahleňuje a zase někdo jiný,že to není pravda,že se můžou jogurty a mléko,že to nezahleňuje.
Také piji Caro s mlékem a nic mě po tom není:To je asi každého názor.

reagovat rajmilid 23.3.2017 21:21  60%    +  -

katka68: já piju i Caro a Latté miluju,no taky jsem to sušené tehdy odstavila.Ale já to mám jen v hlavě že musí to kafé být světlé,když jsem ještě pila turka,to mi nevadilo a byla tam pěna super,pak jsem rozpustné a do toho mléko.Třeba se naučím pít úplně bez

reagovat katka68 23.3.2017 20:23  100%    +  -

rajmilid: sušená smetana mě nechutnáani zajíc

reagovat katka68 23.3.2017 20:22  100%    +  -

to bych také neměla Latté či capuccino, tak budu asi pít Caro či čaj

reagovat rajmilid 23.3.2017 20:21  60%    +  -

MarunaS: taky jsem to pila s tou smetankou sušenou a moc mi to nešlo,ale oni píší že i ze soji je ledacos špatné.Já nevím komu a jak věřit.Spíš si myslím jak komu co pasuje tak si dá.I o sádle píšou až teď jak je zdravé a spíš jsme jedli jen to,mívali jsme prase a to bývaly plné kbelíky.No a pak to nebylo dobré,špenát byl špatný,teď je zase zdravý.To aby se jeden z toho nezbláznil.No sousedka nepila kávu s mlékem a zemřela vloni 63 let.Tak já nevím co nás zabíjí,toť otázkajá měla tu sušenou smetanu doma pořád,pak jsem to přestala kupovat,je to jen o zvyku,třeba taky začnu zase

reagovat MarunaS 23.3.2017 20:18  100%    +  -

katka68: Jasně, ať si to každý přebere po svém.
.....Ale píše se někde, že mámě pít kávu s mlékem, že je to zdravé? ne!

Píše se, že by se pít káva s mlékem neměla

Jdu na TV Barrandov, mluví tam pan prezident

reagovat katka68 23.3.2017 20:13  100%    +  -

někomu škodí to a někomu to zase vyhovuje

reagovat katka68 23.3.2017 20:12  100%    +  -

MarunaS: myslím, že každý má na vše jiný názor

reagovat katka68 23.3.2017 20:11  100%    +  -

Odborník na výživu a garant iniciativy Vím, co jím a piju Petr Havlíček se nad takovým názorem pozastavuje: „Z výživového hlediska nevím, proč by káva s mlékem měla způsobit takový problém s funkcí trávicího traktu,“ říká a dodává: „Za pravděpodobnější příčinu bych považoval spíše celkovou nesnášenlivost mléka, než kombinaci kávy s mlékem.“

reagovat MarunaS 23.3.2017 20:08  100%    +  -

katka68: Já zase slyšela, že káva je kyselinotvorná a mléko je zásada, tak se to neutralizuje..........také blbost

reagovat MarunaS 23.3.2017 20:04  100%    +  -

rajmilid: Dceru jsem to ještě doma neodnaučila, ale v práci pije s tou sušenou smetánkou z Lidla. Teď v poslední době se o tom hodně píše, tak uvažuje, že s tím přestane.
S manželem pijeme s tím Zajícem a káva nám chutná.

reagovat katka68 23.3.2017 19:36  100%    +  -

a nás ve škole učili, že mléko snižuje kofein v kávě

reagovat katka68 23.3.2017 19:34  100%    +  -

MarunaS: no tak já kávu bez mléka piji už hodně let a každý den. Jinak ji nevypiji

reagovat rajmilid 23.3.2017 18:59  59%    +  -

MarunaS: no asi jak komu,já to nikomu neberu.Já si teda dávám celé roky ale jen tak jak na lžičku a nedělá mi to nic.Já teda jinak mléko nepiju a to krabicové trvanlivé nekupuju.Tady je u nás na asi 14 dnů a je drahé 20kč,ale zase mi vydrží těch 14 dnů.Ale měla jsem ho ráda jen někdy si hrníček dám k bramborám

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: *NEMOCI kloubů, bylinky a čaje*
Diskusi založil(a): MarunaS
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví Nechcete sex? 5 tipů, jak ho odmítnout, aby se neurazil Zbytečné bitvy s celulitidou: Zbavte se jí účinně Jak nejlépe na jaře zútulnit balkon: Použijte nábytek, květiny, barvy 12 rozhodnutí, která vám změní život ILONA (42): Můj manžel chce anální sex ? ale obráceně! Jak najít řemeslníka rychle a bez stresu Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak Fakta a výmysly o šedivých vlasech: Co je na ně platí a proč je máme? Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem