*NEMOCI kloubů, bylinky a čaje*

Artróza, artritida, osteoporóza

Problematika kloubních onemocnění nabývá charakteru celosvětové epidemie.
Může za to náš životní styl a stres.

Onemocnění kloubů a kostí se nejvíc objevuje s přibývajícími lety. Někdy jde o málo závažný problém, v jiných případech se jedná o vážnou nemoc, která člověku komplikuje život.

Jak bojujete s těmito nemocemi?

13.11.2013

Diskusi založil(a) 13.11.2013 MarunaS

Příznaky nemocí a doporučení léků

Najdi si příznaky nemocí a v dolní části najdeš doporučení léků

MarunaS 14.9.2016 22:33

♥ ♥ ♥ ♥ Bylinková poradna otce Pleskače ♥ ♥ ♥ ♥

Archiv (Bylinková poradna je cca od 27.minuty)

Rozhlas Brno/KLIK SEM

Přímý přenos ze studia Brno

MarunaS 17.2.2016 14:09

Bylinkové čaje

Bylinky jsou jen podpůrným prostředkem. Diagnoza je základ (jinak nevíte co léčíte, což není ideální).
Jak kdysi jedna bylinkářka řekla "kopřiva je jako rejžák na ledviny a při dlouhodobém užívání je může poškodit" - z toho vyplývá vše podstatné. Chcete-li užívat jen kopřivu, doporučuji nekoncentrované čaje 14 dní a pak 14 dní pauza.
(MUDr. Mlčoch)
Rosa Canina - Mgr. Ing. Adolf Jiří Pleskač Pozor-bylinky od Mgr.Pleskače musí mít označení ROSA CANINA!
Grešík-čaje devatero bylin
Bylinky pro všechny - MUDr.Zbyněk Mlčoch
Babiččin obchod
Bylinkový obchůdek - můžete paní napsat o svých problémech a ona vám čaje namíchá

MarunaS 20.1.2016 10:58

Nástěnka zde

MarunaS 2.10.2014 17:55

reagovat svetloma 26.7.2017 21:57  100%    +  -

rajmilid: taky mám blbý spaní,usínám u rádia až po jedný hodiněi se brzo budím

reagovat svetloma 26.7.2017 21:56  100%    +  -

MarunaS: Maru taky je mám,bezva se pod nima spí a vnuk je nechce ani povlíknout,ten se v nich vyvaluje

reagovat rajmilid 26.7.2017 21:38  83%    +  -

MarunaS: my máme taky přikrývky zdravotní,mám tenkou,ale momentálně mi psalo víc holek že nemůžou v tomto týdnu spát.Tak asi něco bude že je to hromadné.Já spím vlastně na válendě,která byla naše,ale máme ji v ložnici co spávala mamka.To je pokoj kde spí děti.Mám je tu na měsíc a tak tam je pro ně klid.No ještě týden a pak už dojedou rodiče pro ně a já budu spát zase nahoře v patře v mojí ložnici.Věřím že tam to bude zase dobré

reagovat MarunaS 26.7.2017 19:55  100%    +  -

rajmilid: Je to česká firma, kdyby měl někdo zájem
KUK SEM

reagovat MarunaS 26.7.2017 19:48  100%    +  -

rajmilid: Ahoj, také teď špatně spím, myslela jsem si, že je to tím vedrem, ale teď se ochladilo a zlepšení není. Já krásně usnu při knížce, ale když se k ránu probudím, tak už nezaberu.
Prášky nechci, je to návykové.
Jo, v cizí posteli se špatně spí
Koupili jsme si lehoučké přikrývky z dutého vlákna s aloe vera ale stejně se odkopu

reagovat rajmilid 26.7.2017 18:39  82%    +  -

MarunaS: ale nějak poslední týden špatně spím.Napřed jsem myslela že je to tím novoluním,ale i tyto 2 dny se budím a nemůžu usnout.No včera jsem už vzala v noci 1/2 Lexaurinu a tak jsem spala až do rána.Ale to je výjimka,nechci být závislá na práškách.Moje máti je brala skoro od mládí,ale já se tomu bráním.No snad jak budu spát zase ve své postýlce se to zlepší.Zatím spím s děckama s nima v pokoji a tak je to asi nezvykjinak celkem se to dá.Jak víc se nějak rozhýbu,pak bederka bolí,ale musím vzít Aulin a přejde to.To už myslím lepší nebudevšem pěkný večer

reagovat MarunaS 26.7.2017 17:26  100%    +  -

Krásné odpoledne. Jak se vám daří?

reagovat MarunaS 19.7.2017 14:41  100%    +  -

rajmilid: Moc smutné.

reagovat rajmilid 19.7.2017 8:47  97%    +  -

MarunaS: hm,naše mamka to měla taky každé jaro,poslední asi 2 roky a ta poslední chřipka jí taky nějak zasáhla,začalo ji být pořád špatně a divně,pak byla na léčení a nakonec taky přestala chodit a zánět do celého těla,pak srdíčko zradilo a nakonec podlehla,bylo ji 87.Je ta chřipka zákeřná

reagovat MarunaS 18.7.2017 20:04  100%    +  -

Pozor na přec házení nemocí!!!!!!!!!!!!Našla jsem na netu:................Nedávno jsem potkala paní (30-40 let) o berlích - prý přechodila chřipku - a následkem toho (zánětlivá choroba srdce) pak ochrnula. Na podrobnosti jsem se nevyptávala - berle mi stačily. Moje maminka se s chřipkou taky zpočátku asi týden neléčila, jenom čajíčky a med - pak už bylo pozdě - záněty v celém těle, ochrnutí a smrt, ale bylo jí 90 let.

Tolik k přecházení nemocí, jak u mladých, tak u starých.

reagovat MarunaS 18.7.2017 19:23  100%    +  -

svetloma: Šla jsem tady dozadu na diskuze, mám to od 21.6., takže v pátek to bude měsíc

reagovat svetloma 18.7.2017 18:46  100%    +  -

MarunaS: NEBOJ JÁ TI TO PŘIPOMENUUŽ TO MÁŠ DLOUHO

reagovat MarunaS 18.7.2017 14:34  100%    +  -

rajmilid: Oni ti domácí výrobci používají při výrobě lékařskou vazelínu. Mažu si s tím i paty u noh, mám je jak miminko

reagovat MarunaS 18.7.2017 14:25  100%    +  -

svetloma: Ahoj Milu, palec ještě občas zabolí, nemůžu brát do ruky něco těžkého, trochu je i oteklý, snažím se na něho zapomenout.......on se připomene sám

reagovat rajmilid 18.7.2017 10:52  97%    +  -

MarunaS: no to jsem měla ještě dost málo let a bylo toho na záhonu,ale taky trošku obtížně se to dělá.Vím že jsem tehdy sháněla postřevní sádlo,z toho že to bylo lepší.No teď už bych ji taky koupila

reagovat MarunaS 18.7.2017 10:11  100%    +  -

rajmilid: Já si mast raději kupuji, jednak nemám lán bylinek a jednak bych to asi neuměla. Kupuji domáci na Fleru
Hezký den

reagovat rajmilid 18.7.2017 9:35  97%    +  -

MarunaS: no teď už měsíček nemám,ale mívala jsem plný záhon a dělala i mast.všem pěkný den

reagovat svetloma 17.7.2017 21:53  100%    +  -

LenkaM: jak píše katka,zkusila bych nejdřív přesněkomu pomuže,někomu né

reagovat svetloma 17.7.2017 21:51  100%    +  -

MarunaS: je dobrej,dřív sem ho měla plnou zahraduco palec

reagovat MarunaS 17.7.2017 21:41  100%    +  -

Máte na zahrádce měsíček zahradní? Já ano, trochu usuším na zimu, sem tam si čerstvé květy přidám do bylinkového čaje a občas si omývám oči (prý ostří zrak)

Tak si přečtěte o jeho účincích na lidské zdraví

KLIK SEM

reagovat MarunaS 12.7.2017 21:52  100%    +  -

LenkaM: Jinak tyto přípravky by měly léčit:

http://www.brnenskalekarna.cz/barnys-celadrin-extra-silnY-cps-60~z2764612.html

http://www.brnenskalekarna.cz/bayflex-1178mg-por-tbl-flm-30x1178mg~z2473529.html

http://www.brnenskalekarna.cz/barnys-msm-sioux-600g~z3413300.html

reagovat MarunaS 12.7.2017 21:45  100%    +  -

LenkaM: Udělala bych to jako Katka
Každopádně koupit v obchodě kvůli záručnímu listu.
Jinak si to můžeš vygúglit Biomag

http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/biomag-monai-47647

http://www.lekari-online.cz/rehabilitace/diskuze/magnetoterapie/biomag-i76505

reagovat katka68 12.7.2017 19:16  100%    +  -

LenkaM: asi bych šla nejdříve na magnetoterapii k odborníkovi nebo na rehabilitaci kde ho mají a vyzkoušela

reagovat LenkaM 11.7.2017 9:32  35%    +  -

Nemáte někdo zkušenosti s magnetoterapií? Známá si chce koupit domů přístroj Biomag, že si může pomoci od bolestí kloubů doma, ale je to hodně drahé, tak shání reference, jestli to opravdu pomáhá ...

reagovat rajmilid 8.7.2017 19:54  66%    +  -

MarunaS: no a vlastně taky si myslím že to mám jak jsem přibrala,nemůžu taky ubrat kila,stačilo by tak 3-4 a to by stačilo,ale nejde to a nejde

reagovat rajmilid 8.7.2017 19:53  66%    +  -

MarunaS: no o tom bezu to vím,ale o kostivalu ne,nemůžu si vzpomenout na nic

reagovat MarunaS 7.7.2017 16:02  100%    +  -

rajmilid:
Listy černého bezu léčí klouby a kosti

Obklady z čerstvých listů černého bezu velmi dobře působí na záněty Achillovy šlachy, různé pohmožděniny, ostruhy a nárůstky na patách či jiných kostech. Čerstvé listy mírně naklepejte, přiložte na postižené místo. Dobře obalte potravinářskou fólií a nechte působit přes noc.

https://www.serafinbyliny.cz/magazin/leciva-sila-cerneho-bezu-detail-1383

Pozn. Otec Pleskač ještě říkal, že by bylo dobré předem kůži namazat sádlem, aby se zabránilo nějaké vyrážce.

reagovat MarunaS 7.7.2017 15:57  100%    +  -

rajmilid: Cuketu miluju, včera byly placičky, předevčírem dušená na kostičky a na cibulce. A melouny, ty propláchnou střeva........

https://www.celostnimedicina.cz/vodni-meloun-a-zazracna-melounova-slupka.htm

Kyčel mi už nebolí, potřebuji zhubnout
A co ten kostival? Dala jsem ti odkaz na toho pána?
A co si dát obklady z listí černého bezu?

reagovat rajmilid 7.7.2017 11:08  66%    +  -

Přeji pěkný den.Tak myslím že cukety začnu zase pěstovat.Já je mívala jak byly holky ještě doma,ale pak jak odešly,už ne,můj to nechce,ale já je můžu.Tak zase narok zkusím.Já se jen teď mažu,bolí rameno,kyčel,i v noci mně to budí a tak zatím pilule moc ne stačí mastičky

reagovat MarunaS 7.7.2017 10:55  100%    +  -

katka68: Ale aspoň jsem se tady také dočetla, proč strouhat i se slupkou!!
Trhám hodně mladé, abych neměla semínka, pak je velký odpad.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: *NEMOCI kloubů, bylinky a čaje*
Diskusi založil(a): MarunaS
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
ŠTĚPÁNKA (44): Sestra mi přebírala kluky, teď si brousí život na manžela Domácí bělení zubů: Tipy, které fungují, a co vám zničí chrup Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin Je meloun ovoce, nebo zelenina? Plus jak vybrat fakt zralý meloun Nebaví se s vámi? Víme, co vězí za jeho mlčením Koho štvou sobci, koho plánovači aneb Co nás rozčiluje dle hvězd? Triky našich babiček: Jak snadno a rychle vyčistit připálené hrnce a pekáče Kypřicí prášek versus jedlá soda: Co je lepší na pečení? Jedete na dovolenou? Oblečte se vhodně a módně podle destinace! Touha víc než rozum: Které hvězdy se nebojí sexu na veřejnosti?