Povinnosti dětí (pětileťák )

AHoooj ženy :-) Mám dotaz - jaké povinnosti v jakých letech u vás doma děti mají?
Mám doma pětileťáka a ráda bych mu udělala nějaký pevnější režim co se povinností týče (nekamenujte mne prosím, kdož už to dávno máte vymakané :881:).
Poradíte?
13.11.2013

Diskusi založil(a) 13.11.2013 JTina

reagovat Samantha 16.11.2013 20:28  100%    +  -

Syn prvnák uklízí příbory z myčky,dává fusekle vyprané do kuliček, třídí drobné prádlo, dcera 10 let kydá myčku, věší ručníky, vysává a když moc zlobí, uklízí kachlíky na wc, to fakt nesnáší

reagovat JTina 14.11.2013 14:04  16%    +  -

Holky díky moc, tak u nás platí to s tím špinavým prádlem, ví přesně co s ním, ale jak s ním jde spát tatínek, tak to samozřejmě zůstane naházené tam, kde se svlékl. Právě přesně chci, aby měl pár povinností a jen se na tom učil, že se to prostě musí dělat.

reagovat Topka 14.11.2013 10:22  100%    +  -

BlanchR: Souhlas od první třídy budou další povinnosti do školy. A opravdu si myslím, že se nejvíc vyplatí důslednost než zavalit děti povinnostma.

reagovat BlanchR 14.11.2013 10:13  100%    +  -

Ahoj, souhlasím s předchozími příspěvky. Základem je uklízení prádla do koše i do skříně, párování ponožek, uklízení příborů do šuplíku, i dvouleťák už vyskládá sám celou myčku (do skříněk ale dávám já, alespoň do těch vysokých samozřejmě). Holka od těch 5 let občas vydrbe umyvadlo nebo utře prach. Úklid hraček je taky jejich záležitost a jinak hlavně péče sám o sebe. taky pomáhají s péčí o zvířátka. S pečením a vařením pomáhají obě starší děti taky od 2 let, ale to je opravdu spíš radost než povinnost. Jo a prcek taky rád vyndává nákup z tašek. Od 1. tř. pak přibydou povinnosti s domácími úkoly, každodenním čtením a přípravou aktovky, takže další "domácí práce" jsem jako povinné nepřidala.

reagovat Topka 14.11.2013 9:16  100%    +  -

Alma..: Tak šlehání těsta a vykrajování neberu jako práci, to je pro ně zábava Podle mne není důležíté kolik věcí zvládne a dělá, nepochybuji, že zvládne skoro všechno občas i krájí brambory a obaluje, ale je důležité být důsledný a na plnění trvat, žádné úlevy a je jedno jestli dělá 2 věci, ale aby se naučilo, že má úkol a ten si musí plnit.

reagovat janky 14.11.2013 8:10  100%    +  -

Musím se smutně pousmát - v pěti letech děti pomáhaly podstatně víc jak teď v pubertě... Pokud by tehdy nepomáhaly, tak nevím, co by dělaly teď...

reagovat Alma.. 14.11.2013 5:54  100%    +  -

Tak nevim, petilete dite je vlastne předškolak. U nas bežne umyla umyvadlo když jsem řekla, pomáhala vyklizet myčku, stlala postel, pomahala utirat prach. Stačilo řict a pomohla a rada s hodne vecma.
To už nejsou žadny mimina a neřikam jim z domova delat pracovní tabor,ale trochu vic jak ustlat postel a dat na stul zvladnou a neni jim to na škodu!!!
Holku i kluka jsem bežne nechala michat testa ručne nebo šlehačem a jak byli nadšeni.

reagovat Henriete 13.11.2013 21:41  67%    +  -

My máme dvouletou a zatím jen připravuje talíře a příbory sice nám to déle trvá nosí to po jednom lae budiž:-))
S hračkami bojujeme:-((

reagovat pešimi 13.11.2013 18:22  47%    +  -

ahoj, ja mam kluka, v cervnu mu bylo pet a tak nejak stejne jako u Topky..snad jen nestele si (spi na patrovce), hracky maji sve misti, obleceni po sobe sat do spiny, to nespinavy si slozi, po sobe si odnese talir a pomaha mi parovat vyprane ponozky

reagovat Topka 13.11.2013 15:50  100%    +  -

Tak naše 5,5 letá má zatím jen ty klasické povinnosti, jako ustlat si ráno postel, skládat si oblečení co ze sebe sundá, připravuje stůl na jídlo a občas utře příbory.Ale ten stůl není vyloženě povinnost někdy není doma nebo to připraví starší a nebo já. Uklízení hraček před spaním je samozřejmost. Nevím co jiného by zatím měla dělat?

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Povinnosti dětí (pětileťák :815:)
Diskusi založil(a): JTina
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle