OVERLOCK pro úplné začátečníky

Diskuze pro všechny, které začínají s obnitkou. Výměna rad a zkušeností.
30.11.2013

Diskusi založil(a) 30.11.2013 Divizna

Videonávody

Singer
jednoduché olemování

Divizna 1.12.2013 16:28

Návody pro Janome

první
druhý
třetí
čtvrtý
pátý

Divizna 1.12.2013 16:28

reagovat TYKVICKA 12.10.2017 19:58  5%    +  -

Radostinka: Díky. Tak to je fajn, že se to dá sehnat. Škoda, jen že ta cena je tak vysoká proti německu. Celá sada (5patek + navlékač) tam stojí necelých 20 euro (asi 520,-). A na ráji šití 750,- jedna patka.... Smajlík je fajn.

reagovat Radostinka 12.10.2017 19:33  100%    +  -

TYKVICKA: pardon za smajlíka

reagovat Radostinka 12.10.2017 19:22  100%    +  -

TYKVICKA: koukni tady

https://www.raj-siti.cz/singer-overlocky

reagovat TYKVICKA 12.10.2017 18:41  5%    +  -

Ahoj děvčata! Tak stroj došel. Šije pěkně. Jen tam chybí jiné patky (což jsem nečekala). Takže slepý steh na lemy nemám. Bohužel... Jukala jsem na net a našla na německých stránkách sadu patek. Ale bohužel nemám tušení, jak je objednat.... Odkaz: https://www.lidl.de/de/singer-naehfussbox/p257017 Díky za případné rady. Jita

reagovat TYKVICKA 9.10.2017 19:12  5%    +  -

Děvčata, nevíte kde sehnat opravdu levnou bavlněnou tričkovinu a teplákovinu? Jak říkám, mám velké chlapy (manžela a syna). A to je i velká spotřeba látky. Díky za případné info.

reagovat TYKVICKA 9.10.2017 18:58  5%    +  -

Radostinka: Ahoj! Aha. To je zajímavé. Díky za info. Uvidím, co bude ve výbavě. Stroj mi má dojít z eshopu z Lidlu do 12.10., tak uvidím. Napíšu.

reagovat Radostinka 8.10.2017 18:13  100%    +  -

TYKVICKA: na slepý steh třeba na mém overu existuje patka,která v jednom kroku ořízne,začistí a pěkně ušije takto zakončení spodního okraje třeba trička....

reagovat TYKVICKA 7.10.2017 10:38  5%    +  -

bibi21: Moc díky za info. Přesně, chci ho na trika a tak... Moji chlapy (manžel a syn) jsou "trochu větší", tak ta cena za trika je astronomická. A fakt jsem si říkala, že když jsem švadlena, tak trika snad bez problému zvládnu. Zvlášť, když je šiju v práci každý den...

reagovat bibi21 7.10.2017 8:44  29%    +  -

Jita: Stroj z Lidlu mám taky cca 2 roky a jsem spokojená. Šila jsem s ním trika pro děti i sobě a dobrý. Používám ho i na zapravení polštářů a ložního povlečení. Jehly kupuji v Brně v Ardeku. Složitější je navlékání nití a nastavení napnutí, s tím někdy bojuji, což si myslím, že ty dražší stroje mají asi automaticky, ale dá se.

reagovat TYKVICKA 6.10.2017 22:33  5%    +  -

Divizna: Děkuji. Také si to myslím, že stačí i ta levnější varianta.

reagovat TYKVICKA 6.10.2017 22:31  5%    +  -

Radostinka: Tady Jita. Našla jsem vcelku jednoduchý a dostačující zapravení rukávů a spodního lemu pomocí overlocku... https://www.youtube.com/watch?v=HIMJB4LQ0m8

reagovat Divizna 6.10.2017 21:31  81%    +  -

Jita: sama mám overlock z Lidlu, asi 2 roky, a jsem spokojená. Je fakt, že nešiju profi, na moje domácí šití mi ale stačí.

reagovat Jita 6.10.2017 19:20  1%    +  -

Radostinka: Dobrý den! Děkuji za info. Jukala jsem na stránky co jste psala a dříve i jiné. Ale musím říct, že v této cenové relaci jsem nic nenašla. Ptala jsem se v práci našeho opraváře (pracuji jako šička), který má i svoji firmu na prodej a opravu šicích strojů (sicistroje-znojmo.cz/). Řekl, že konkrétně tento stroj je dobrý a má málo poruch. Do stroje stačí jehly H. Takže ani tam není problém. Takže jsem se rozhodla, že tento stroj zcela stačí. Prostě taková hračka, která poslouží. S pozdravem Jita

reagovat Radostinka 6.10.2017 10:52  100%    +  -

Jita: a ještě...overlockem začistíš látku,úplet,ale neprošiješ jako např. na dvjjehle...to musíš mít stroj tzv.coverlock....nebo kombinaci overlocku/coverlocku v jednom....

reagovat Radostinka 6.10.2017 10:51  100%    +  -

Jita: určitě jsou i levnější,koukni na eshopyk...já kupovala na Strimě...www.sicistroje-eshop.cz
nebo www.nejsicistroje.cz apod...odkazy píši z hlavy,zkus přes vyhledávač,najde ti správné www odkazy....

reagovat Radostinka 6.10.2017 10:49  100%    +  -

Jita: já bych si ho určitě nekoupila a nůž se dá vypnout na každém...mám Janome 744D už nějaký rok,mě se na něm pěkně šije...

reagovat Jita 5.10.2017 19:11  1%    +  -

Dobrý den! Už nějakou chvíli zvažuji koupi owerlocku. Bohužel mám jen omezené finance. Proto jsem uvítala akci v Lidlu na SINGER Overlock S14-78. Líbí se mi i z toho důvodu, že se dá vypnout nůž a použít na začištění rukávů a spodního lemu trik... Ale na netu se píše, že je nekvalitní a nedají se do něj sehnat jehly (což je to asi nejhorší). Tak nevím. Cena je do 4000,- Poradíte mi někdo? Děkuji. Jita

reagovat Divizna 10.5.2017 20:24  70%    +  -

jen.tak: děkuji

reagovat jen.tak 8.5.2017 20:59  25%    +  -

Divizna: tady se dá koupit. http://www.sijtesnami.cz
já jsem si tam kupovala střih na soft.kalhoty, no a synovi skvěle sedí

reagovat Divizna 27.4.2017 18:39  90%    +  -

MIlé švadlenky, neměla by náhodou některá z vás střih na dětskou bundu, třeba softshelku (ale není podmínkou), vel. cca 128 ?

reagovat Divizna 28.11.2016 19:53  73%    +  -

stilla: díky :-) Je to tedy pálka. Bohužel nešiju tolik, aby se mi takový nákup vyplatil :-(

reagovat stilla 28.11.2016 17:59  29%    +  -

Divizna: http://www.sici-stroje-overlocky.cz/174-coverlocky
tady jsou oba cover babylocky.

reagovat Divizna 28.11.2016 17:29  73%    +  -

stilla: Ha! Prosím odkaz :-)

reagovat stilla 26.11.2016 17:42  30%    +  -

Divizna: Právě ten Babylock je poloprůmyslový, určený do malých dílen

reagovat Divizna 26.11.2016 16:46  75%    +  -

cilibili: Sama cover nemám, ale velmi často po něm zatoužím, zvlášť, když potřebuji něco olemovat. Řeším to buď pružným patentem nebo dvojjehlou na klasickém stroji, je to ale znouzectnost. Stále si říkám, že nešiju tolik, aby se mi vyplatilo pořádit si další stroj, na druhou stranu vím, že bych se dostala min. o level výš...záleží na tom, jak často a co šiješ.
Co se týče výběru, na to nedokážu reagovat, zkušenost nemám. Vím, jen od mé kamarádky, která má šicí firmu, že když už cover, tak průmyslový, který něco vydrží. Že domácí covery jsou silně poruchové, nemají sílu a šít s nimi není jen tak. Průmyslový lze pořídit i starší.
Přeju dobrý výběr :-)

reagovat stilla 26.11.2016 14:37  30%    +  -

cilibili: Babylock je to nejlepší, co je na trhu pro domácí šití, nebo malou dílnu. Cena je vysoká, ale z práce vím, že se na servis nevrací ( tedy, pokud není problém v rukách majitele) Sama mám Desire a po všech těch předchozích experimentech ( Singer, Brother, Pfaff) už nikdy nic jinýho. A ta rychlá obsluha... Ono málokterý výrobce dělá jn samostatné covery. Většinou je to kombinace over - cover a v ten moment je cena opět někde okolo 20 tis. Babylock vyrábí covery dva. BLCS - cca 20 tis., který je vzduchem navlékaný + další vymoženosti a pak levnější Success, který se navléká ručně. Tam je cena okolo 10 tis.

reagovat cilibili 25.11.2016 9:16  5%    +  -

Omlouvám se, že píšu tady ale diskuzi ještě nezaložím, protože jsem nováček a nic jiného jsem nenašla. Uvažuji nad koupí coverlocku. Overlock mám, ale štve mě, že musím vše zakončit lemem. Líbí se mi babylock ale ta cena...? Stojí vůbec za to? Popřípadě prosím majitelky coverlocku o doporučení jiné levnější značky.
Děkuji za odpovědi.

reagovat helena.dr 10.10.2016 13:15  38%    +  -

maudib: mám už dlouho tento:

https://www.nej-sici-stroje.cz/druhy-sicich-stroju/overlock/sici-stroj-brother-3034d/

oceňuji u něj zejména páčku po pravé straně stroje na zvedání patky a pak nádobu na odpad.
Šije bezchybně už několik let.

reagovat maudib 4.6.2016 20:30  6%    +  -

Radostinka: díky moc už na to koukám

reagovat Radostinka 4.6.2016 19:55  100%    +  -

maudib: http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=23139

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: :558: OVERLOCK pro úplné začátečníky
Diskusi založil(a): Divizna
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
Jak usušit okrasné dýně. A jak jedlé dýně uložit na zimu Barva laku na nehty podle horoskopu: Pro Raky fialovou, pro Lvy rudou Minnelli, Drescher, Garland: Slavné ženy, které si vzaly gaye ALENA (60): Bojím se, že umřu sama Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem Hit roku: Dětský pokoj v mentolové, šedé a bílé barvě. Projděte si fotky 5 běžných věcí, které nesmíte dělat, když chcete zdravou a krásnou pleť 7 skvělých věcí, které vás čekají po padesátce. Nevěříte? Tak čtěte! Marie Rosůlková: Neměla talent na manželství a žila se svým bratrem