*ODLEHČOVACÍ DNY* a *Smoothie*

Odlehčovací dny slouží k detoxikaci organismu. Pomáhají zejména při hubnutí.
Doporučují se držet maximálně 2 dny v týdnu.
Odlehčovací dny zařazujeme podle toho, jak se nám chce. Nesmíme se k tomu nutit, hlavně musíme mít dopředu naplánováno, co budeme v tento den jíst.
Tak na co kruté diety, když to jde snadněji.

Smoothie = ovocné a zeleninové koktejly

Z čerstvého ovoce a zeleniny získáme pomocí speciálního mixéru potřebné vitamíny, minerály, proteiny a esenciální mastné kyseliny, které tělo při běžné konzumaci nedokáže využít.

7.12.2013

Diskusi založil(a) 7.12.2013 MarunaS

Nástěnka ZDE

MarunaS 29.4.2016 10:17

Smoothie = ovocné a zeleninové koktejly

Z čerstvého ovoce a zeleniny získáme pomocí speciálního mixéru potřebné vitamíny, minerály, proteiny a esenciální mastné kyseliny, které tělo při běžné konzumaci nedokáže využít.
Mixér DOMO BL - jak to funguje
Ostatní videa+recepty **********************************************************************************************

Zdravé koktejly
smoothierecepty.cz
fitness recepty.cz
Vzorový jídelníček Smoothie diety

MarunaS 25.3.2015 10:49

Nezapomeňte!!Zhluboka dýchejte i vydechujte

Správné dýchání má významný vliv na činnost srdce, krevní oběh a metabolismus, na výživu tkání, nervů a orgánů.

MarunaS 27.1.2015 10:06

reagovat katka68 9.12.2017 12:44  100%    +  -

.

reagovat MarunaS 7.11.2017 20:52  100%    +  -

Zuzana Bubílková si nemůže vybrat správný pitný režim

Publikováno: 03.11.2017 08:50
Dnes jsme se zeptali Zuzany Bubílkové, jestli dodržuje pitný režim. Ta si ale není jistá, protože vědci se na tom správném neshodují...
Kolik jste toho už dnes vypila?

Honzo, kdybych byla Václav Klaus starší, řekla bych: „To je špatně, ale opravdu špatně položená otázka."

Co je na ní špatného?

Neříkáte, co do pitného režimu započítáváte. Například vědci z Michigenské univerzity tvrdí, že káva není tekutina, protože odvodňuje, čaj ucpává, mléko je potravina a sladké nápoje jsou spíše jed než tekutina. Ale vědci z Harwardské univerzity do tekutin počítají nejen kávu, ale dokonce i jogurty a polévky. No a ránu pitnému režimu zasazuje současná internetová kampaň se známou cvičitelkou, která tvrdí, že obezitu zapříčiňuje příliš mnoho vody v těle a doporučuje odvodňovací tablety.

Zeptám se jinak. Kolik vody denně vypijete?

V kávě hodně. Ale tu je další problém. Voda z vodovodu ve mě budí nejistotu, když vím, v jakém stavu je potrubí. Vody v petkách nemají stát na slunci. Perlivá škodí žaludku a minerálka zanáší cévy. Takže řeším dilema jak malý Johny na Floridě, když babičce řekl: "Nemohl jsem přinést vodu, protože ve studni je aligátor." "Ale Johny, ten je tam dlouho a nikdy neublížil. Ten má z tebe takový strach, jako ty z něj." Johny povídá: "Tak jestli on ze mě má takový strach jako já z něj, tak ta voda není ke konzumaci."

Vaše Zuzana Bubílková

reagovat hankamishka 27.10.2017 22:47  43%    +  -

giorgina: dělám to podobně, nebo když na smažení, tak těstíčko z mouky, koření a vajec, a pak jen do strouhanky....taky se mi s tím nechce paprat

reagovat MarunaS 19.9.2017 17:17  100%    +  -

giorgina: díky za super nápad

reagovat giorgina 19.9.2017 9:31  12%    +  -

MarunaS: Mě to nebaví potírat každý zvlášt tak dám nakrájenou jenom cuketu a nebo zeleninu do misky a přidám olej a koření,zavřu víkem a zaklepu a je krásně obalená,vysypu na plech a griluju.

reagovat MarunaS 31.8.2017 10:55  100%    +  -

hankamishka:

reagovat hankamishka 31.8.2017 10:17  48%    +  -

MarunaS:

reagovat MarunaS 27.8.2017 8:18  100%    +  -

vendy169:

reagovat vendy169 26.8.2017 21:15  15%    +  -

MarunaS: úžasný recept-děkuji a vtip sváhou nemá chybu

reagovat MarunaS 23.8.2017 20:56  100%    +  -

hankamishka: Smažené mám také moc ráda.

reagovat hankamishka 23.8.2017 17:05  50%    +  -

MarunaS: my ji většinou děláme v trojobalu, bez semínek- i z těch velkých cuket, ale kroužek rozdělím na 3 části, menší se líp smaží

reagovat MarunaS 4.8.2017 19:05  100%    +  -

katka68: To já také, k odpolednímu kafé, ale už skoro nevečeřím.

reagovat katka68 4.8.2017 18:55  100%    +  -

MarunaS: a já mám každý den zmrzlinku

reagovat MarunaS 4.8.2017 18:52  100%    +  -

katka68: Ahoj, dnes jsem zhřešila, měla jsem kus dortíku Marlenka

reagovat katka68 4.8.2017 16:28  100%    +  -

reagovat MarunaS 13.7.2017 22:00  100%    +  -

lubinka, katka68:

reagovat katka68 13.7.2017 17:58  100%    +  -

reagovat lubinka 13.7.2017 17:43  100%    +  -

MarunaS:

reagovat MarunaS 13.7.2017 14:44  100%    +  -

reagovat MarunaS 9.7.2017 16:44  100%    +  -

reagovat MarunaS 7.7.2017 15:32  100%    +  -

lubinka: Ani zkoušet nebudu, to nemůže být dobré

reagovat lubinka 7.7.2017 15:05  100%    +  -

děvčata zkoušela jste některá smoothie ze slupek z červeného melounu, četla jsem že je to dobré, navíc je meloun zelenina, ale já jsem ještě neměla odvahu zkusit to smoothie

reagovat MarunaS 7.7.2017 10:50  100%    +  -

lubinka: Díky, tak si raději pak koupím, ony stejně asi sousedé mít nebudou........

reagovat lubinka 7.7.2017 9:01  100%    +  -

MarunaS: ten salát dělám je fantastický, přidávám tam citronový pepř který miluju. 1x jsem ho dělala s temi letními jablky jak ty píšeš a to mi nechutnalo, ty letní jabka tam byla taková bléé, jak jsou hodně šťavnatá a vodnatá tak mi v tom salátu nechutnala.

reagovat MarunaS 7.7.2017 8:17  100%    +  -

Grilovaná cuketa

Co budeme potřebovat: 1 cuketu, olivový olej, sůl, bylinky, česnek

Postup

Omytou cuketu nakrájíme na cca 1 cm silné kolečka či plátky a z obou stran potřeme směsí z olivového oleje, soli, bylinek a česneku. Necháme asi 15 min. uležet a pak grilujeme z každé strany cca 5 až 10 min. Chutná skvěle jako příloha ke grilovanému masu nebo samostatně.

Tip: Při grilování z druhé strany můžeme dle chuti posypat strouhanou Nivou či jiným druhem sýru.

Doufáme, že se grilovaná zelenina již pro toto léto stane nepostradatelnou součástí letního grilování. Vždyť právě ona dokáže receptům často dodat tu správnou chuť a originalitu.

reagovat MarunaS 7.7.2017 8:13  100%    +  -

CUKETY

Obsahují mnoho prospěšných látek

Cukety obsahují skoro 90% vody, vlákninu, stopové prvky, vitamín E (obsažený ve slupce) a vitamín A, který je rozpustný v tucích. Proto je vhodné do přípravy pokrmů z cuket použít trošku olivového oleje. Nesmíme zapomenout ani na další významné látky jako je měď, fosfor, zinek, hořčík, draslík a vápník.

Cukety jsou nízkokalorické

Cukety jsou nízkokalorickou potravinou s velkým obsahem důležitých prvků. Jejich konzumace čistí tělo a pomáhá tím k detoxikaci organizmu. Je to díky draslíku, který usnadňuje vylučování nadbytečné vody z těla včetně kyselin a toxinů. Podporuje činnost ledvin a je vhodná pro osoby s cukrovkou, nadváhou a s otoky končetin. Vláknina zase podporuje očistu zažívacího traktu. Díky vitamínu A je střevní sliznice odolná zánětům a infekcím.

http://www.i-senior.cz/nastava-cas-cuket-jsou-nizkokaloricke-a-cisti-organismus/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

reagovat MarunaS 20.6.2017 13:14  100%    +  -

Fula: Také se chystám, počkám, až budou letní jablka od sousedů

reagovat Fula 20.6.2017 11:14  100%    +  -

MarunaS: Salát vypadá super.Určitě vyzkouším

reagovat MarunaS 20.6.2017 11:00  100%    +  -

reagovat Olís 7.6.2017 22:17  100%    +  -

MarunaS: Tak ať se daří.dobrou noc

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: *ODLEHČOVACÍ DNY* a *Smoothie*
Diskusi založil(a): MarunaS
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
KŘEČOVÉ ŽÍLY: Kdy už je čas na chirurgický zákrok? Vánoční květiny: Co potřebuje brambořík, azalka a vánoční hvězda Vánoce 2017 jsou za rohem: Jak si užít advent den po dni Obklopte se kameny! Růženín pomůže při astmatu, měsíční kámen zase při stresu Co dělá láska s vaší myslí a tělem? Tohle zřejmě netušíte! Čím potěšit svou drahou polovičku? Máme pro vás několik tipů Oblíbené vepřové maso: Zkuste řízek, pomazánku nebo koleno Časté chyby, které v zimě děláme v péči o pleť Je vám cítit z úst? Tyto potraviny vás zbaví zápachu Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů