Když se dospělé dítě odmítá začlenit do normálního způsobu života

Mám dospělou dceru,ze dvou učn.oborů se nechala vyhodit,našla si práci,kde ale opět fungovala měsíc a vykašlala se na to.Bydlí u nás doma,ted z první výplaty musí zaplatit bydlení-jak jsme se domluvili...ale snaha o nalezení nové práce není,domluva žádná,těžká ignorace od ní,chodí si sem jak do hotelu a mě už docházejí nervy a trpělivost...poradtě kdo máte zkušenosti prosím,zda to mám řešit radikálním způsobem.....
12.4.2014

Diskusi založil(a) 12.4.2014 Joyx

reagovat adinka 29.6.2014 19:30  16%    +  -

Ahoj, náhodou jsem natrefila na tuto diskuzi a musím říct, že se mohu přidat k Vám do "klubu". Prožíváme s manželem něco podobného. Náš jediný syn - nyní 21 let. Prakticky od narození to bylo složité. VE zkratce : vážně onemocněl, začal kolotoč starostí, který nekončí ani dnes. Bylo to hrozné, vůbec jsme nezažívali takové ty normální starosti a radosti, pořád jsme měli a máme před očima jeho nemoc, ačkoliv jsme se snažili žít normálně. Vinou léčby byla narušena psychika, začala velká hyperaktivita, takže celé školní období byl velký stres, ale zvládli jsme to, syn dokončil i střední školu. V osmnácti si myslel, že je již dospělý a začal nový kolotoč starostí, které nám přibyly ke starostem s jeho nemocí. Prakticky jsme s ním zakusili vše, o čem píšete. Žije ze dne na den a my se bojíme, co zase přijde. Věříme, že má snad dobrý základ a že konečně dostane rozum.

Někdo tady psal, že má postižené dítě a že takové starosti jaké máme s nezbednými dětmi, jsou přijatelnější.
Já zažívám oboje tyto starosti, každé jsou úplně o něčem jiném, nelze je srovnávat. Vidím to z obou stran. Jasně, když je nemocné, či postižené dítě, je to většinou nezvratné, tam chybí ta naděje na "lepší zítřky".
Ty druhé starosti mne však vysávají nehorázným způsobem. Potřebuji si odpočinout a nevidím v dohlednu "lepší zítřky."

Ještě jeden poznatek - moc si vážím toho, že tady na této diskuzi nejste tak radikální s názorem - vyhodit z domu. Ano, je to řešení, buď dítě spadne až na dno, což zřejmě potřebuje a možná se tím pádem začne "škrábat zase nahoru", nebo tam zůstane. Vážím si toho, že víte, že to je těžké a neodsuzujete rodiče, kteří to nedokážou.

Dle mého názoru - pokud to nejde - vyhodit z domu, ale zřejmě ty starosti nepřestanou, nervozita a strach zůstane. Jen se na to nemusíte dívat každý den. Klid však člověk asi nenajde.

reagovat Januska.123 1.5.2014 8:37  59%    +  -

Divizna: k vám taky? To je celkem běžná situace. Bohužel se o tom veřejně moc nemluví. Oni to prostě exekutoři zkouší, kde můžou. co kdyby se to povedlo.

reagovat fata 24.4.2014 9:37  63%    +  -

S tím exekutorem...já bych to asi chtěla někde zveřejnit, poukázat veřejně, jak se tady žije. Stát tak nějak přestává fungovat na všech frontách.

reagovat IvanaJ 23.4.2014 20:29  100%    +  -

Divizna: s tím exekutorem to je svinstvo nejvyššího kalibru, fakt nemám slov

reagovat Divizna 23.4.2014 20:13  100%    +  -

evelyn: dala jsem to sem jen pro info, že tohle není nereálná věc, návštěva exekutora, může to být dřív, než si člověk myslí. Doba jim nahrává. Když svoje dítě odhlásím, jemu tím neublížím a sebe chráním, to je můj pohled.

reagovat evelyn 23.4.2014 19:00  100%    +  -

Divizna: to je hyenismus neuveritelnej, co se tom Cesku deje se az nechce verit, jak si vubec neco takoveho muzou dovolit?

reagovat Divizna 23.4.2014 12:29  100%    +  -

evelyn: ano, pochopila jsi to správně, tenkrát to skončilo až na MPSV

reagovat evelyn 23.4.2014 11:23  100%    +  -

Divizna: ty mas nejake dite v peci jako opatrovatelka a ze jeho matka ma dluh, tak exekutor prisel k vam? Pochopila jsem to spravne? Jestli ano, tak to je vrchol nehoraznosti, na toho exekutora by melo byt podano trestni oznameni

reagovat Šklíba 23.4.2014 9:34  100%    +  -

elvia2: Napsala jsi to dřív jak já. Je to pravda, i když pro matku to je strašné.

reagovat Šklíba 23.4.2014 9:33  100%    +  -

viollennka: Záleží, v jakém stadiu se syn nachází. Pokud mu zatím droga víc dává, než bere, tak se léčit nepůjde. Musí padnout na dno. Pak se může odrazit. Tím, že mu budeš pomáhat, tak ho budeš jen přidržovat těsně nad hladinou, ale vlastně mu uškodíš. Ale to ty víš a jistě ti to i odborníci řekli. Je tu ale naděje. Existuje víc vyléčených uživatelů pervitinu, než vyléčených alkoholiků. Už jsem to jednou na nějaké diskuzi psala.

reagovat elvia2 23.4.2014 9:32  37%    +  -

viollennka: Ne blbá, ale zoufalá. Neber ho zpět, tím synovi nepomůžeš. Vím o čem mluvím. On musí spadnout na dno, aby se měl odkud odrazit.
Zadlužený by byl i u Tebe - a Ty možná s ním. Je to smutné, ale jemu pomůže, když bude bez Tvé pomoci.

reagovat viollennka 23.4.2014 9:08  15%    +  -

Syn ke me citi nenavist,uz ted,ze jsem se od nej odstehovala a on se propada niz a niz,protoze kdyby bydlel se mnou prispival by 3500 kc a zadluzeny by nebyl.Vidi chybu ve me.

reagovat Mata69 23.4.2014 8:22  100%    +  -

Divizna: vím vím...proto píšu, že domáhat se pak svých věcí je složité a zdlouhavé

reagovat Divizna 23.4.2014 8:20  100%    +  -

Mata69: ty víš, že si náS před lety našel exekutor pro dluhy matky jednoho z mých dětí, v té době mu bylo 10 let, a vůbec jim to nevadilo, že jdou k dítěti. Když nenajdou dlužníka, tak prostě hledají, dokud nenajdou. A od té doby se situace výrazně zhoršila, neštítí se ničeho. A co je ti platné, že pak můžeš zabavené věci nárokovat zpět, když nemáš třeba 2 měsíce v čem prát ?

reagovat Divizna 23.4.2014 8:18  100%    +  -

to, že mému problémovému dítěti u sebe odhlásím trvalý pobyt pro mě jako pro mámu znamená pouze to, že chráním sebe a zbytek rodiny, ale ne, že se ho vzdávám, že ho nemiluju. Domov u nás stále má.

reagovat Eviicka 22.4.2014 23:42  48%    +  -

viollennka: přítele chápu, dneska opravdu si exekutoři servítky neberou a mít doma dlužníka je obrovský riziko.
určitě uvažuj, jak bys mu mohla pomoci kdyby... člověku to dává naději

reagovat Mata69 22.4.2014 22:48  100%    +  -

viollennka: tak OK, protože to by fakt přiklusal exekutor i k vám. Dá se to rozporovat, takové neoprávněné zabavení, ale je to náročné a zdlouhavé.

reagovat viollennka 22.4.2014 22:44  14%    +  -

Mata69: Nema u nas trvale bydliste.

reagovat Mata69 22.4.2014 22:36  100%    +  -

viollennka: ale pravdu má i Divizna, zbavit ho trvalého bydliště jestli ho má u vás.

reagovat Mata69 22.4.2014 22:36  100%    +  -

viollennka: je to tvoje dítě a ty chceš mít naději, že se z toho dostane a všechno bude zase OK....uplně to chápu.

reagovat Stefi 22.4.2014 22:25  100%    +  -

viollennka: je to syn a ty máma, je to přirozené, že chceš pomoci. A je to moc těžké.

reagovat Divizna 22.4.2014 22:14  100%    +  -

viollennka: k tomu, aby ti domů přišel exekutor, stačí dnes hodně málo. Pokud syn dělá dluhy, jakože asi ano, snažila bych se přehlásit mu trvalé bydliště. Exekutor hledá, dokud nenajde. A co bude jednou, to ti ukáže čas a situace. Je lepší věci řešit tak, jak jdou, protože realita může být jiná.

reagovat viollennka 22.4.2014 20:38  14%    +  -

Dnes jsem mluvila s pritelem,kdyby se syn lecil,tak jsem navrhla,ze bych ho chtela vzit zpet domu a dat mu sanci.On me serval,ze kluk je zadluzeny,ze se tu exekutori vyradi a fetaci jsou v tom zachvili zpatky.
Ja opravdu nevim co delat.Tohle je jeste v dali,protoze syn o lecbe neuvazuje.A kamaradi jsou pro nej silne pouto.
Jsem opravdu tak blba,ze takto uvazuju?

reagovat viollennka 22.4.2014 20:34  14%    +  -

Pravdu mate obe,ja postizene dite nezazila,ale bolest videt zdrave dite jak se nici je hrozna

reagovat Divizna 22.4.2014 19:44  100%    +  -

BlankasKubíčkem: pro mě osobně je mnohem těžší dívat se na to, jak můj "zdravý" syn, který ubližuje lidem kolem sebe, kazí sám sobě život, jak už teď žije v osamocení, a to do dospělosti teprve vstupuje... než vidět např. mou těžce postiženou dceru, která je šťastná, okolím milovaná a nikomu neubližuje.
Ano, toto se prostě porovnat nedá. Oboje je pro matku smutné. Já osobně mám tuto zkušenost, jiný to může vidět jinak.

reagovat lebahu 22.4.2014 18:40  55%    +  -

viollennka: to je přesně to co jsem psala, problém komunikace po netu, člověk neví všechny souvislosti. Teď, když jsi to rozvedla, máš samozřejmě pravdu, udělalas co se dalo...

reagovat Mata69 22.4.2014 17:15  100%    +  -

BlankasKubíčkem: klobouk dolů, krásně jsi to vystihla.

reagovat BlankasKubíčkem 22.4.2014 16:43  80%    +  -

Mělo být AŽ TU NEBUDU (já) - ne nebude...

reagovat BlankasKubíčkem 22.4.2014 16:42  80%    +  -

viollennka: Nedá mi to neodpovědět... mám postiženého syna, je mu 7 let a vím, že se asi v budoucnu nebude umět sám o sebe postarat, že s ním nezažiju výběr školy, první taneční, první lásku, že si nenajde byt a nepřijde mi ukázat vnoučala. Že ho budu mít dosmrti na triku a až tu nebude, děj se vůle Boží, ani nechci domýšlet. V tuhle chvíli - a teď se nezlobte a neberte to ve zlém - prostě v tuhle chvíli, kdyby můj syn byl naprosto zdravý, ale utekl ze školy, fetoval a třeba něco ukradl, mohla bych mu vynadat, vztekat se, třeba mu dát i pár facek a prostě vědět, že za tu situaci v který je si může sám, ale i sám se z ní může dostat a žít normální život.... Se svým synem se můžu vztekat, nadávat, řvát do tmy a je mi to prd platný, nemoc nezmizí.... Nejde to srovnávat, která jsme na tom líp, ale jak jste se tu zamyslela, že znáte paní s postiženým synem, tak mě taky tak napadlo, co je snesitelnější.... je to těžký rozsoudit.

reagovat fata 22.4.2014 16:06  61%    +  -

viollennka:

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Když se dospělé dítě odmítá začlenit do normálního způsobu života
Diskusi založil(a): Joyx
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?