Podivné chování některých lidí

Nevím, zda můj příspěvek patří na tuto diskuzi. Přihodila se mi taková, řekla bych až trapná věc. Jela jsem metrem, poněkud již unavena celodenním cestováním a tak jsem cestou podřimovala. Při zastavení na jedné stanici nastoupila dívka a já jsem jen tak přejela očima po všech co přistoupili, ale to děvče to vztáhlo na sebe a obořila se na mne: Co čumíš! Chceš na čumák! Věřte, krve by se ve mně nedořezal. Nevím, co by udělala, kdybych se na ni dívala dál. Raději jsem sklopila hlavu a mlčela. Nemám ráda konflikty a vůbec už ne na veřejnosti. Vím, dějí se i horší případy, ale přesto to ve mně zanechalo negativní pohled na dnešní výchovu mladých.
17.8.2014

Diskusi založil(a) 17.8.2014 ewissa

reagovat ewissa 28.8.2014 22:25  9%    +  -

DoraDora: Přesně tak. Prostě nějaký nerv, který to nemá v hlavě srovnané.

reagovat DoraDora 28.8.2014 18:47  5%    +  -

Možná ta slečna má nějaké psychické problémy a měla by navštěvovat příslušného doktora? Obyčejně nesnášelivost něčího pohledu vypovídá o tom, že má problémy s nervy a hlavičkou.

reagovat Elaa 24.8.2014 14:28  100%    +  -

Andrey: proč zlý pocit - jí vysvětlite, že kdyby NÁÁÁHODOU třeba škobrtla a upadla a nemohla se zvednout, nebo se jí udělalo špatně...si tímto tlačítkem přivolá pomoc

reagovat Andrey 24.8.2014 13:23  26%    +  -

Elaa: To je niečo ako mať na telefóne núdzové tlačítko?
Aha, tak som pogooglila, niečo ako náramkové hodinky so snímačom.
To skutočne neviem, môžem to navrhnúť tete, ktorá sa o ňu stará.
Musela by to chcieť hlavne stará mama sama, aby nemala zlý pocit.

reagovat Elaa 23.8.2014 18:56  100%    +  -

Andrey: a co pořídit babině senior něbo social alarm? byla by klidnější a příbuzní taky

reagovat Andrey 23.8.2014 8:55  25%    +  -

evelyn: To bude asi presne ono...

reagovat evelyn 22.8.2014 22:38  100%    +  -

Andrey: je tezke si pripustit, ze nasi blizci starnou, nejen fyzicky, ale i psychicky a stavaji se z nich jini lide, nez jake jsme znali Exova babi moje dcery milovala, kdyz se narodila starsi, bylo ji 78, jelikoz jsem byla mlady tele a prd umela, chodila k nam varit a delala to s Kamilou (dcerou) v naruci, strasne ji zboznovala, delala vsechno k cemu ji ta mala pijavice vyzvala, hrat s ni fotbal v chodbe, sedet s ni na schodech v kine...byla skvela, ze do svych 88, posledni rok uz se ji zhorsila pamet a i fyzicky chatrala velmi rychle

reagovat ewissa 22.8.2014 21:58  19%    +  -

Andrey: Nevadí, že jsi odbočila. Samozřejmě se neurvalci najdou i mezi staršími, jak jsem psala nemám tu zkušenost.

reagovat Andrey 22.8.2014 21:50  25%    +  -

Elaa: Ja sa nehnevám, chápem že takáto komunikácia nie je plnohodnotná...
Ale iste, stará mama má nárok na pokoj, ale ono to trochu zamrzí, naposledy som u nej bola s deťmi asi pred rokom a išla som odtiaľ takmer s plačom. Deti ju pritom milujú. Ona bola medzi prvými, kto ich videl po narodení.
A pritom by som každému staršiemu človeku priala jej pohodlie. Jedna dcéra jej zrekonštruovala byt a platí nájom, takmer vždy je niektorá z dcér pri nej, aby sa nebála, že sa jej niečo stane a nik pri nej nebude. Keď je náhodou sama, telefonujú jej.
Naozaj som veľmi odbočila od pôvodnej témy o neurvalých ľuďoch, ktorí sú ako medzi mladými, tak aj medzi staršími.

reagovat Elaa 22.8.2014 21:27  100%    +  -

Andrey: ale i tak - nemyslíš, že má babka ve svém věku už nárok na svůj klid? a třeba i na sledování pěti telenovel najednou? a bez hooodně živých dětí co tobě jako matce může přijít naprosto v pohodě, to pro jiné může být už silně obtěžující

reagovat Elaa 22.8.2014 21:22  100%    +  -

Andrey: omlouvám se, máš pravdu, prolítla jsem tvůj příspěvek jak jsi psala - Sedia celé dni v tesnom bytíku, čumia do zblbnutia na telku, ktorá spoľahlivo zabije i posledné zdravé bunky....
myslela jsem, že píšeš o své babičce, ale ty píšeš o neurvalých starších lidech...

reagovat ewissa 22.8.2014 20:10  19%    +  -

Vrbenka: Mohla, ale já za tu chvíli na ni nic nepozorovala. Možná že bych to ani nepoznala.

reagovat Vrbenka 22.8.2014 19:52  100%    +  -

ewissa:Ta slečna v metru mohla být klidně sjetá.Ti takhle reagují

reagovat Andrey 22.8.2014 16:46  25%    +  -

evelyn:, Mata69: , ewissa:
Ja to všetko chápem, poznámka bola na margo neurvalých starších ľuďoch - že to nie je také čiernobiele.
Moju starú mamu si vážim, veľmi veľa mi pomohla a ako dieťa som bola u nej pečená varená. Ale bývam od nej trochu ďalej, takže jej viac menej iba telefonujem. Pokecáme a má to bez stresu.
Viem, že starší ľudia sú ako deti.
Mne je to skôr ľúto, ako sa mi pred očami aktívna žena mení na tvrdohlavé dieťa.
Elaa: nepovedala som jediné krivé slovo, ale je pravda, že sa vždy nechala ľahko ovplyvniť

reagovat Elaa 22.8.2014 10:57  100%    +  -

Andrey: proboha si přečti něco o stáří- jak se mění fyzické dispozice a psychika starých lidí nad 75 let... jak ubývá fyz. i psych. sil..jak se mění voní vlastnosti...jak se na stáří začíná "blbnout", jak přibývá nemocí, věk přes 80... pokud se dožiješ a budeš v péči usvých dětí a ne někde v důchoďáku, si hleď vzpomenout, cos prohlašovala kdysi na Dámě o své babičce...

reagovat evelyn 22.8.2014 9:46  100%    +  -

Andrey: ja mam daleko do osmdesati a "zive deti" bych nesnesla uz ted, chci svuj klid a ne aby mi tlupa decek rvala u ucha a prevratila byt vzhuru nohama

reagovat Mata69 22.8.2014 8:38  100%    +  -

Andrey: nebuď na babičku tak přísná, jak píšeš, je jí přes osmdesát let - je už prostě stará. Už nemusí mít chuť do všech těch aktivit, které dříve dělala...takový věk! Uvidíš sama, jednou, jestli se takového věku dožiješ. Jak tě budou hlučnější pravnoučata unavovat, jak si ráda sedneš třeba k telce a budeš koukat na přesladký naivní seriál, protože prostě ten děj bude pro tebe zajímavý. Jak už tě nějaké divadlo nemusí vůbec zajímat. A že věří všemu co v telce nebo v kostele slyší? Staří lidé jsou jako děti, hůř už rozpoznávají.
Zasloužila by si trochu tolerance od tebe. Máme v rodině dvě takové prababičky - jedné je 88 a jedné 92 let, už dávno nejsou tak akční jak byly. Jsou prostě staré a síly už nemají.

reagovat ewissa 21.8.2014 23:06  20%    +  -

Andrey: Pokud máte na mysli, že se nedá zmanipulovat, ano možná máte pravdu, ale jsou v životě situace, kdy slabší jedinec ( a to nemusí být zaostalý) podlehne silnějšímu...někdo v tom prostě umí chodit, jak se říká, to jsou ti bezpáteřní, kterým nic neříkají pravidla slušného chování a jdou i přes mrtvoly.

reagovat Andrey 21.8.2014 22:08  25%    +  -

ewissa: existuje mnoho aktivít, ktoré nestoja žiadne peniaze.
O moju starú mamu sa stará jej dcéra, núdzou zrovna netrpí, mohla by aj do toho divadla, má ho asi štyri zastávky busom, ale nejde.
Pritom bola stará mama akčná žena...
Asi sa vrátim zas k tomu, čo som tu nižšie už napísala, je to o človeku. Duševne silný človek sa nedá len tak poohýbať.

reagovat ewissa 21.8.2014 21:19  20%    +  -

Andrey: Víš oni ti staří lidé vlastně dneska už nemají na výběr, než sledovat telenovely. Pro staré lidi se moc v tomto státě nedělá a to nemluvím o směšných almužnách co se důchodů týče. I oni by rádi do divadla, kina či na koncerty, ale kde mají brát na to nehorázné vstupné. Bylo by to na hodně dlouhý článek.

reagovat Andrey 21.8.2014 10:16  24%    +  -

Pampalini1:, ewissa: ja sa tým starším neurvalcom vlastne ani moc nedivím, že sú akí sú. Ale rozhodne ich neobhajujem. Slušné správanie by malo byť povinnosť!!
Sedia celé dni v tesnom bytíku, čumia do zblbnutia na telku, ktorá spoľahlivo zabije i posledné zdravé bunky.
Žiaľ, vidím to na svojej starej mame.
Má cez 80 rokov, verí všetkým žbleptom, ktoré v telke dávajú, pozná dejové línie asi piatich telenoviel, ktoré súbežne sleduje a keď k nej prídu moje deti, ktoré sú dosť živé, je z nich nervózna po piatich minútach.
A to ani nehovorím, že hneď po pozdrave vyhlási, že o tej a tej jej začína taká a taká telenovela a ona ide pozerať.
Takže moje deti - svoje pravnúčatá už poriadne nevidela, ani neviem.
A keby ste počuli, aké perly nosí z kostola!!! Viera je jedna vec, ale niektorí farári sa už pasovali za expertov na všetko, oprávnení kecať do všetkého...

reagovat ewissa 20.8.2014 19:36  21%    +  -

Pampalini1: Ahoj, souhlasím, že i mezi starší populací se najdou neurvalci. Zatím jsem se s tím naštěstí nesetkala a doufám, že nesetkám

reagovat Pampalini1 20.8.2014 17:03  8%    +  -

stelinkaLop: Není sousedka upírka??

reagovat Pampalini1 20.8.2014 17:01  8%    +  -

Zdravím,
taky si myslím, že byla třeba jen zrovna vytočená :) Ale takhle se zachovat není správné.

Dovolím si s tebou nesouhlasit a nevztahovala bych to jenom na tu "mládež" zažila jsem většinu hulvátů a nevychovanců z řad dnešních padesátníků/šedesátníků, což mi přijde ještě horší, než u mladých jelit.

reagovat helza 19.8.2014 21:15  100%    +  -

ewissa: Udělala jsi dobře. le je to skutečně hrozné.

reagovat ewissa 19.8.2014 20:24  21%    +  -

Andrey: Souhlasím, trefně napsané. Vážně by člověk ze všeho někdy

reagovat ewissa 19.8.2014 20:20  21%    +  -

helza: Slečna byla dosti tělesně vybavena a já jsem spíše drobek, tak jsem raději mlčela.

reagovat ewissa 19.8.2014 20:15  21%    +  -

Topka: Také mám špatné zkušenosti při jízdě v autě. To až člověk žasne, co si chlap vůči ženě dovolí

reagovat Andrey 19.8.2014 14:16  21%    +  -

Človek sa skrátka chová podľa naučených modelov a čo čakať, keď nám vládne banda úbožiakov, sociopatov a psychopatov a z telky nám stupídne filmy, pokrútené správy a dementné reality šou po troškách zvyšujú toleranciu násilia, agresivity a zvráteností.
Duševne slabý jedinec sa nechá poohýbať veľmi ľahko.
Naopak - človek, ktorý jedná podľa toho, aby neubližoval, nezranil, pomáhal a chápal, je duševne veľmi vyspelý a silný.

reagovat Stefanie 19.8.2014 10:07  75%    +  -

Topka:Souhlasím s tebou ,taky hodně jezdím a přiznám se ,že tak sprostá jak jsem v autě kolikrát snad nikde nejsem ,za chvilku to bude o strach sednout do auta ,ne jednou jsem zažila pěkně krušné chvilky v autě

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Podivné chování některých lidí:74::251:
Diskusi založil(a): ewissa
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?