Domácí spotřebiče aneb nutně to potřebuji

Máte nového domácího pomocníka nebo naopak po nějakém toužíte? Právě pro vás je tato diskuse.
18.3.2015

Diskusi založil(a) 18.3.2015 nerglova

reagovat Betyyna 30.12.2018 17:45  100%    +  -

Maceček: tak podprsenku by mě do sušičky dávat nenapadlo

reagovat rehek 30.12.2018 15:26  19%    +  -

Maceček: souhlasím, taky nedávám vše do sušičky

reagovat Maceček 30.12.2018 15:02  13%    +  -

Betyyna: Tak to musím oponovat. Neříkám, že se to zničí po jednom sušení, ale všechno se tam rychleji opotřebuje jak se to tam točí a "tluče" o stěny bubnu. Sušičku mám několik let a opravdu bez ní si to už neumím vůbec představit. Nějaké rychlejší opotřebení v 90% neřeším. Ta ulehčená práce za to stojí.
Dříve jsem tam dávala vše, ale teď určité kousky pověsím.
Co se týká spodního prádla, tak osobně tam už podprsenky nedávám. Kostice se tam nějak deformovaly a podšívka se srazila a košíčky byly pak hnusné. Kupuju si značkové, takže to raději pověsím. Taktéž na manželových košilích bylo znát dřívější opotřebení na límcích.
Co se týká gumiček v prádle nebo sportovním oblečení, tak se mně osvědčil outdoorový program.

reagovat Betyyna 30.12.2018 11:17  100%    +  -

N-ellinka: nic netrpí

reagovat N-ellinka 30.12.2018 9:59  12%    +  -

Hejenka: Už máte sušičku??? Mluvila jsem s kámoškou a ona má značku Beko a všechno suší na mix program a je spokojená,ale já bych se bala tam dávat spodní prádlo že asi ty gumičky trpí.

reagovat N-ellinka 25.12.2018 21:03  15%    +  -

Hejenka: tak hurá doní bude vyprodej

reagovat Betyyna 25.12.2018 18:44  100%    +  -

Betyyna:

reagovat Hejenka 25.12.2018 18:26  6%    +  -

Betyyna: Tak to je super zpráva. Zásuvek mám doma všude dost.

reagovat Betyyna 25.12.2018 18:20  100%    +  -

Hejenka: mám ji v chodbě, znám lidi co mají i v ložnici, potřebuješ akorát zásuvku. Má to šuplík na vodu, který pokaždé vyliješ.

reagovat Hejenka 25.12.2018 17:55  6%    +  -

Děvčata, moc za rady a postřehy. Jen mě ještě napadla jedna věc. Koupelnu mám tak akorát velkou, sušička by mi musela stát na pračce. Tu mám však s vrchním plněním a nad ní mám na zdi "žebříkové" topení. Takže do koupelny ji dát nemám kam. Může tedy ta sušička stát někde jinde (vestavěná skříň, komora, ap...)? Přívod vody nepotřebuje, ale odtok asi ano, tak kam bych tu vodu sbírala?

reagovat N-ellinka 25.12.2018 17:31  15%    +  -

Betyyna: Já to nekde vyčetla na fcb,jenom jsem si říkala že se všechno nemuže ždímat na 1000 otáček. Nikde to nešířím jen jsem to dnes tady napsala poprvé.

reagovat Betyyna 25.12.2018 16:23  100%    +  -

diblinda: však na hospodářství nepracuje sám, ale spolu, a prádlo zřejmě děláš sama, tak se zkuste dohodnout...

reagovat diblinda 25.12.2018 16:12  23%    +  -

Betyyna: no on si taky nekoupí auto,traktor nebo stroje bez mého souhlasu,mně to blbý nepřijde, prostě to jsou rodinné výdaje, tak se na nich musíme shodnout

reagovat Betyyna 25.12.2018 13:21  100%    +  -

diblinda: tak to je blbe ze si nemuzes říct, u činností, ktere dělám já, jako je prani sušení žehlení mam hlavní slovo

reagovat Betyyna 25.12.2018 13:18  100%    +  -

N-ellinka: to je naprosta blbost, radsi to ani nerozsiruj dal, na mnohe pradlo si snizuju otacky kolikrat i na 400 a ususi se vsechno! Susicka ma mnoho vhodnych programu na vse!

reagovat sabi2006 25.12.2018 11:40  100%    +  -

N-ellinka: Měla jsem pračku ardo a ta ždímala na 1000,ale asi blbě,prtože jsem pře sušené musela vždycky ještě jednou samostatně vyždímat.Teď mám Bosch po manželově mamince- analogovou ne digi. Ta ždímá na 800 a dtačé to jen jednou. Asi je to i o pračce.

reagovat rehek 25.12.2018 11:25  25%    +  -

N-ellinka: Usuší, ale trvá to déle, sušička si délku sušení sama přizpůsobí podle vlhkosti prádla. Ideálně je alespoň 1200 otáček u pračky.

reagovat N-ellinka 25.12.2018 11:18  15%    +  -

Hejenka: Hlavně jestli máte pračku na otáčky aspon 1000, kdo má otáčky 800 tak prádlo se neusuší,nevím nemám zkušenost Takhle jsem to slyšela.

reagovat sabi2006 25.12.2018 10:00  100%    +  -

diblinda: Já si na ni našetřila bokem a oznámila,že kupuju, Nejdřívě chtěla,aby davala do kasičky na elektriku po každém sušení(nedávala jsem) a že uvidíme při vaúčtovánbí. no a nic. Spotřebu energie to nezvedlo a nemusel čekat až doschnou oblíbené džíny a tak,prostě jsem pozdě večer narychlo vyprala a ráno je ze sušičky vyndal suché. Ny oblečení nebyly psí chlupy..... atd atd...… Tak to nakonec uznal sám. Vlétě suším venku i v sušičce- podle toho jak rychle prádlo potřebuji.

reagovat diblinda 25.12.2018 9:58  23%    +  -

Betyyna: no takhle rázně si to já nedovolím, sice spravuju peníze, ale na všech vyšších výdajích se dohodneme předem

reagovat Betyyna 25.12.2018 9:50  100%    +  -

diblinda: no to je přece jednoduché, musí věšet prádlo a žehlit... já se na tohle vůbec ani neptala, šla jsem do obchodu, vybrala jsem si a přišla jsem domů a oznámila, že ve středu dovezou a nainstalují sušičku však o prádlo se u nás starám já.

reagovat diblinda 25.12.2018 9:30  23%    +  -

holky a poraďte, jak přesvědčit manžela o nutnosti koupě, já bych ji chtěla aspoň na zimu

jinak ,kdo má rád latté, doporučuji koupit pěnovač mléka v Lidlu, u nás nejúspěšnější dárek

reagovat lura 24.12.2018 19:47  100%    +  -

Hejenka: Ahoj Heli, už jsem tě tady dlouho nepotkala Sušičku můžu jen doporučit. My jí máme 5roků a já suším taky v létě v sušičce
Nepotřebuješ žádné sušáky a ručníky budeš milovat , takové jemňoučké, heboučké na tělo po sušení
Jestli máš pejska a pereš jeho pelíšek, budeš se divit co je v tom pelíšku za binec, všechno ti to vyčistí od chlupů a prachu. Opravdu dobrý pomocník
Naši mladí se dvěma dětma taky mají sušičku a maximální spokojenost.

reagovat helena.dr 24.12.2018 18:19  100%    +  -

Hejenka: lepší jak myčka na nádobí.
Mám víc jak 6 let Bosch a naprostá spokojenost.
Rozhodně tepelné čerpadlo.
Spotřeba energie nijak dramatická,tak suším i v létě.Úžasně odchlupuje a budeš se divit,kolik nečistot ještě zůstane ve vypraném prádle.

reagovat sabi2006 24.12.2018 12:08  100%    +  -

Určitě to za to stojí. Manžel byl skeptik,nechtěl ji i kvůli spotřebě energie a po roce mi dal za pravdu. Určitě energetická třída je dost důležitá,aby měla tepelné čerpadlo a také kolik kilogramů mokrého prádla najednou usuší. Dnes je tolik značek a i tolik programů,že si musí každý vybrat podle sebe. Já používám jeden na sušení všeho,občas použiju i nějaký jiný podle druhu vypraného prádla,pak rychlé sušení(ale to spíš na dosušení várky prádla)refresh-na odsmardění suchého a odchlupení a pak ještě odložený start. Některé sušičky mají i hadičku a dají se připojit na odtok kondenzované vody přímo do odpadu,ale nádržku na kondezát mají všechny. Mám Electolux a jsem s ní spokojená už 3 rok.

reagovat Hejenka 23.12.2018 23:54  5%    +  -

Kočenky, uvažuji o koupi sušičky. Jak moc je to pomocník? Stojí za to do ní investovat? Poradíte mi na co se mám zaměřit?

reagovat N-ellinka 5.12.2018 21:13  23%    +  -

holky potřebuji stolní mixer,ale nádoba aby byla skleněná,jaký je dobry potřebuji aby to rozmixovalo i zmrzlé ovoce.

reagovat Betyyna 4.4.2018 20:10  12%    +  -

pethunie: Domo s více nástavci, ten mop ale ani nepoužívám, spíš otryskávám špínu, mastnotu, baterie, různé škvíry, uvnitř kastlík na prášek v pračce apod. nebo otryskám a setřu žaluzie na okně atd.

reagovat Betyyna 4.4.2018 20:08  12%    +  -

pethunie: je tady přímo diskuze parní čistič, zkus najít. Jinak hledej kovový tank na vodu a vyšší tlak. Pozor špínu jen uvolní, následně je nutné ji stírat, není to jako že to "opaříš" a máš to čisté. Já mám Domo už pár let, nevím jestli se tento typ ještě vyrábí.

reagovat pethunie 4.4.2018 17:38  6%    +  -

Všem pozdravení
máte prosím, zkušenosti s parním čističem/mopem? Aby byl tak nějak na všechno - okna, sklo celkově a stejně tak mastná špína - linka, sporák, radiátory, prostě vzít domácnost vrchem, spodem. A nebyly to vyhozené peníze.
Pokud byste mohly přímo doporučit typ

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Domácí spotřebiče aneb nutně to potřebuji:489:
Diskusi založil(a): nerglova
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Adopce
Přečtěte si