Životní pojistka

Poslední dobou si tak dělám myšlenky kolem pojistek
Má to vůbec dneska smysl??
V německu je vůbec nemají.
Např mami si skoro uřízla 4 prsty na pile a dostala za 120 dní marodění 40tis půlku ji neuznali,uznali jen že podle tabulek by se prst měl léčit 40 dní a tím to končí. vzali jen jeden prst ten který byl nejvíc poškozený skoro uřízlý
Prostě tabulky

Co myslíte vy??

Jak to máte??
18.3.2015

Diskusi založil(a) 18.3.2015 Henriete

reagovat Mata69 25.5.2017 12:56  100%    +  -

potkanica21: nenápadně vložená reklamička že?

reagovat Lulie 4.9.2015 14:45  27%    +  -

agataagnes: kecy v kleci.

reagovat agataagnes 28.8.2015 16:21  5%    +  -

S pojištěním mám špatnou zkušenost, vždycky najdou výmluvu, jak se z plnění "vyvlíknout" a příjemní jsou pouze pokud jim platíte peníze.

reagovat Mata69 29.4.2015 10:05  100%    +  -

ivan69: co žerou?

reagovat ivan69 29.4.2015 10:02  5%    +  -

Já si myslím, že pojistky dneska žerou více než by měly...

reagovat pastorekhonza 3.4.2015 13:01  5%    +  -

Smysl to určitě má.

reagovat Lulie 22.3.2015 20:44  30%    +  -

Každá pojišťovna má jiný produkt. Nedá se ani říct, že jeden je špatný nebo dobrý. Podle mých zkušeností nejvíc lidí kouká po denním odškodném za léčbu úrazu, ale to je relaitvně drahé připojištění a některé pojišťovny mají opravdu tabulkově danou léčbu, přes kterou nejede vlak. Jenže důkežitější je podle mě pojistit trvalé následky, ty můžou člověka zlikvidovat finančně. To tam maminka neměla? A taky se dají dnes pojistit třeba i specielně horní končetiny, protože při úrazu na ruce, může hodně lidí přijít o svou práci.

reagovat Mata69 19.3.2015 21:41  100%    +  -

lebahu: a ano, chápu, běžný člověk se v tom orientuje těžko a né každý kdo pojistky prodává je zcela seriozní. Já bych větší kontrolu ČNB vítala (vyhrožují s ní již dlouho a opatření přinesl i nový obč. zákoník) - vyselektovalo by to takové rychlokvašky, kterým něco nakukají a vypustí je do terénu pracovat s lidmi.

reagovat Mata69 19.3.2015 21:40  100%    +  -

Henriete: ono je dobré mít kromě "nezbytné doby léčení" na pojistce pojištěnu i pracovní neschopnost. Ta pak pokryje delší dobu léčení, když se daný úraz léčí déle než je u takového úrazu obvyklé.

reagovat Mata69 19.3.2015 21:38  100%    +  -

Henriete: některé pojišťovny mají dané předem doby léčení u jednotlivých úrazů. Musím říci, že to koresponduje s obvyklou dobou léčení takového úrazu. Má to zamezit neúměrnému "natahování" léčení klientem (ve spolupráci s doktorem) a podvádění.
Já vím,ž e je to blbé, ale věř, dějou se šílené pojistné podvody a není to vůbec nic neobvyklého nebo zřídkavý jev.

reagovat Henriete 19.3.2015 21:27  61%    +  -

Mata69: jasně to máš pravdu záleží jak je to nastavené ale to že neuznají půlku dobu léčení to je prostě fakt

reagovat Mata69 19.3.2015 21:06  100%    +  -

lebahu: otravovat mě můžeš, ale s majetkovou pojistkou ti to moc neporadím. Můžu ti jen dát třeba tip, kde to mám pojištěné já.
Já jsem expert za životní (a úrazové a spoření atd...)

reagovat Mata69 19.3.2015 21:05  100%    +  -

Holky, ale to je to, co tu píšu - můžete tu psát jak je pojišťovna hnusná, jak za nějaký úraz dostal člověk jen tolik a tolik. Je to pořád jen o tom, jak je ta pojistka nastavená. Když je nastavená blbě, jsou malé pojistné částky, pak tomu odpovídá i plnění. Ale to holt něco stojí. Nemůže nikdo čekat, když si platí pětikilo měsíčně, že dostane miliony.

reagovat Mata69 19.3.2015 21:04  100%    +  -

terapeut: tak nevím jestli dcera má Kooperativu nebo píšeš o zákonném pojištění (to bývá u Kooperativy taky), které platí zaměstnavatel za svý zaměstnance. Jestliže to má dcera pracovní úraz - rozhodně musí dostat dorovnání do plného platu. Fakt je, že to je zpravidla vypláceno až po skončení léčení (prac. neschopnosti)

reagovat Mata69 19.3.2015 21:02  100%    +  -

Henriete: jo, troufám si tvrdit, že snad všechny pojišťovny výron neplní. Od loňska tuším, jsou i snížené sazby - byly v tom neuvěřitelné a masívní pojišťovací podvody. Napříč pojiš´tovnami. Plní se vymknutí - pevná fixace. Ale nedám ruku do ohně jak to chodí u všech pojišťoven, ale myslím, že s plněním výronu bude potíž všude.

reagovat terapeut 19.3.2015 20:17  5%    +  -

Henriete: dcera si platí úraz.pojištění víc jak 15 let...Manžel měl u nich pojistku na auto,předraženou,vyřídil si pojistku jinde a u nich ji zrušil,obtěžovali jej telefonicky ještě měsíc a přemlouvali,nakonec nabízeli snížení...neseriozní.ale to jak vyřešili dceřin těžký úraz je až tragikomické!Navíc tu nohu už jí nikdo nepojistí...Jen za doplatky na léky jsme jí zaplatili téměř 7 000,-Kč.

reagovat Henriete 19.3.2015 20:09  61%    +  -

terapeut: to je právě na pytel od každého slyšíš stížnost na nějakou pojištovnu manžel má kooperativu protoež ji už 8let platil tak jsme ji jen pozměnily já mám alianz a dcera je podemnou a syna tam dám také

reagovat terapeut 19.3.2015 20:02  5%    +  -

Henriete: navíc poj.Kooperativa naprosto nereaguje na nic,stále dokola píše to samé.asi to mají namnožené.Soudíme se traumatologové se chytají za hlavu,co to tam mají za posudk.lékaře,ale jeho jméno nikomu nikdo nesdělí...Už nikdy nic s Kooperativou!!!!

reagovat Henriete 19.3.2015 19:58  61%    +  -

lebahu: fakt tak to musel mít luxusní protoež mám známou která je po ošklivé bouračce v inval důdch a pojištovna plnila výši příjmu do doby než ji dali důchod

reagovat Henriete 19.3.2015 19:56  61%    +  -

Mata69: prosím tě je pravda že výron se nevztahuje na pojsitku kamarádka ho má a tři týdny fakt nechodila pořád to má oteklé a pojištovák ji řekl že na výrony pojistky neplatí

reagovat Henriete 19.3.2015 19:56  61%    +  -

lebahu: jasně pojistka je asi dobrá ale.... komu věřit

reagovat Henriete 19.3.2015 19:55  61%    +  -

diblinda: jo jasně u deseti dnů asi tabulkky nebudou hrát tak velkou roli ale u 120 asi jo:-((

reagovat Henriete 19.3.2015 19:55  61%    +  -

terapeut: to je právě to o čem mluvím

reagovat terapeut 19.3.2015 19:46  5%    +  -

Tak holky něco aktuálního!Moje dcera měla v listopadu loňského roku pracovní úraz,kdy jí zaměstnanec firmy přejel nohu zdvižkou a to 2x,protože náhle couvnul a srazil ji na zem,tak aby jí nohu vytáhli,musel ji přejet znova.Výsledek zlomený palec a rozdrcený bérec.5 oprací,následně plastika bérce,ještě je stále v PN.Kooperativa jí zaplatila 5 000,-za zlomený palec !!!!!A to jí hrozila amputace pod kolenem 2měsíce...Podle jejich tabulek je zlomený palec horší než zmrzačená noha a trvalé následky!

reagovat lebahu 19.3.2015 19:43  32%    +  -

Mata69: PS Potřebovala bych poradit pojistku na barák a tobě tak nějak věřím, můžu tě s tím otravovat?

reagovat lebahu 19.3.2015 19:39  32%    +  -

Mata69: no proto to píšu, že mít dobrou pojistku fakt může člověku zachránit prdel.
Bohužel pokud člověk nemá někoho, kdo mu s tím poradí a udělá to opravdu dobře, tak se může stát, že v dobré víře někde platíš jak mourovatá a pak při průšvihu zjistíš, že na tohle se pojištění nevztahuje. Jako jo, přečíst si podrobně smlouvu a na vše se zeptat je vpořádku, ale spousta lidí tomu vlastně nerozumí, je to x stran textu malejma písmenkama a psaný "právničtinou". A bohužel "pojišťovák" se většinou člověku snaží vnutit kde co aby vydělal bez ohledu na to, jestli to zákazník potřebuje a využije. Případně tomu pojišťovák sám rozumí jak koza petrželi.

reagovat Mata69 19.3.2015 19:30  100%    +  -

lebahu: no a právě k tomu pojistka má být, aby člověk k tomu všemu srabu nemusel řešit ještě finanční potíže.

reagovat lebahu 19.3.2015 18:33  32%    +  -

Kamarád měl úraz na kole, téměř přišel o nohu, má ochrnutou ruku, dostal pecku do hlaxy, x dní byl v bezvědomí, zůstaly tam trvalý psychický následky, těžká vada řeči, rozbíhavé myšlení... Má plný invalidní důchod.
Cca 2 roky před tím se nechal "ukecat" pojišťovákem na nějakou dost drahou (a asi dobrou) pojistku.
Po úraze dostal téměř mega odškodný + mu doplácí do výše výdělku (před tím podnikal a měl velký příjem, který naštěstí přiznal a zdanil). Takže při vší té smůle aspoň nemusí řešit existenční starosti a živožit z důchodu (chvíli mu ho dokonce vzali a dali částečný, bába na posudkovým, když se ptal, čím se má jako živit když je svářeč s ochrnutou rukou, tak mu navrhla call centrum... slušnej výsměch pro kluka se kterým je problém se někdy domluvit )

reagovat diblinda 19.3.2015 15:08  66%    +  -

Henriete: proto mně se líbí jiný pojišťovny, kde si pojistíš denné odškodný a nezajímají tě tabulky, náš mladej měl dva stehy na hlavě, vyjmutí po 10 dnech a jelikož měl 200 na den, dostali jsme 2000, žádný tabulky, doba léčení krát počet dní a hotovo

reagovat Mata69 19.3.2015 11:06  100%    +  -

Henriete: hmmm asi usoudili, že je ta noha riziková už...i když mi to přijde divné. Mám pocit, že třeba kdyby si to zlomil znovu, že už plnit nemusí, ale může se mu stát cokoliv jiného s tou nohou, nevím...vykloubit kyčel...pokud by to nebylo jako důsledek toho zranění a sešroubování kotníku, řekla bych, že by se to mělo plnit. No, jak říkám, záleží jak to ta pojiš´tovna má no.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Životní pojistka
Diskusi založil(a): Henriete
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky Iveta zhubla přes 30 kilo. Kila šla dolů velmi rychle Je váš sexuální život na vrcholu? Takhle to poznáte Kariéra a peníze v roce 2018 podle numeroložky Lenky Suchardové PETRA (48): Po roce jsem vzala zpátky svého muže. Učím se s ním zas žít Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat Jak připravit batáty? 6 nejlepších receptů s masem i rybou Rudá rtěnka, objemné řasy, mašle ve vlasech: Trendy pro rok 2018 Chcete letos zhubnout? Tyto diety jsou nejlepší! Skuteční loterijní milionáři. Jak utrácí výhru?