Předčasný důchod - nebo na pracák?

Stojím před rozhodnutím - žádat o předčasný důchod - / o 3 roky dříve oproti nároku na důchod / nebo jít na pracák, být tam 11 měsíců a pak teprve žádat o předčasný důchod - / čili potom by byl o 2 roky dříve/. Co je finančně výhodnější, má s tím někdo zkušenosti?
22.3.2015

Diskusi založil(a) 22.3.2015 mamoch

reagovat nugetka 3.6.2015 16:09  5%    +  -

fata: Souhlasím...

reagovat fata 20.5.2015 9:13  46%    +  -

veru: rada k nezaplacení....

reagovat verousek70 28.4.2015 15:14  5%    +  -

veru: a co z toho dneska člověk má ...

reagovat veru 14.4.2015 12:24  20%    +  -

Ja bych sla makat

reagovat neladurisova 10.4.2015 16:55  5%    +  -

Také bych volila pracovní úřaad.

reagovat numerka 10.4.2015 12:21  25%    +  -

Dobrý den já jsem šla o rok dříve.Byla jsem jako domáci šička tu pak zrušili a musela jsem jít na pracák ale poradili mi abych byla rok na pracáku a pak pořádat o důchod.Na důchovem mi vše vyřídili,chtěli jen všechny zápočtové listy kde jsem všude pracovala taky se mi připočítalo že jsem pečovala o tchána a mám 4 děti. Ještě kdy jsem byla na pracáku.Čekala jsem tři měsíce na rozhodnuti.Můj manžel taky šel o rok dříve..Otři roky je to hodně,Jedině taky jeden rok marodit a pak pracák.já jsem si za šiti moc nevydělala tak mi to dělalo o250kč mít můj o 700 kč..

reagovat martinajalov 9.4.2015 17:55  5%    +  -

Já bych šla do důchodu..

reagovat jaancaa 9.4.2015 17:22  85%    +  -

vlastapoh:

reagovat Rozmarýna 4.4.2015 0:52  30%    +  -

Jinak, já bych to nevzdávala a ještě i na pracáku bych hledala práci. Mého manžela postihl krach firmy 3 roky před důchodem a práci si našel a to už mu bylo 60 let. A teď to vypadá, že za pár měsíců odejde do důchodu a bude ještě pracovat.

reagovat Rozmarýna 4.4.2015 0:50  31%    +  -

jaancaa: souhlasím s tebou, předdůchod bych nebrala, protože takhle se prohospodaří peníze, které jsou našetřené na důchod dřív, než do něho člověk půjde.

reagovat Rozmarýna 4.4.2015 0:43  30%    +  -

doporučuji, co nejdéle marodit, pak na pracák a nakonec důchod.
Doporučuji si přečíst
http://www.1prehled.cz/predcasny-odchod-do-duchodu-kraceni/

Je tam vidět výše krácení a jít tři roky předčasně do důchodu, to je už pořádný rozdíl ve výši důchodu, to není pár stovek.

reagovat mamoch 2.4.2015 19:26  22%    +  -

Anyss: Ano, taky jsem se tak rozhodla.Bude to lepší tam setrvat 11 měs. a potom žádat o důchod.

reagovat Anyss 2.4.2015 14:10  5%    +  -

Já bych asi zvolila pracák.

reagovat lebahu 26.3.2015 20:34  31%    +  -

jaancaa: však já ti ho neberu, jenom jsem taky napsala svůj

reagovat jaancaa 26.3.2015 18:41  69%    +  -

lebahu: napsala jsem jen svůj názor

reagovat lebahu 26.3.2015 16:25  31%    +  -

jaancaa: Já myslím, že mít a nemít každý měsíc 500,- až do konce života je hodně rozdíl, to máš za rok třeba na novou ledničku, když si to uložíš. A ono se tyhle běný věci kazí tak nějak furt a z důchodu (pokud chceš trochu žít a nechodit ve 100 let starejch hadrech a nejíst pouze co je v akci toho moc nenašetříš).
Dělat přes důchod a nepobírat ho, že pak bude vyšší je pitomost, naopak možnost si k důchodu přivydělat je supr pro ty, kteří jdou teď, nestihli si našetřit důchodový připojištění apod. a ještě se na práci cítí.Hodně lidí co znám, tak žije z výplaty a důchod si ukládá na dobu, kdy už pracovat nebude moct, no a kdyby zatřepali paprčema moc brzo, podědí to děti, což ten "vyšší důchod" za víc odpraovaných let nee.

reagovat jaancaa 26.3.2015 13:36  69%    +  -

Mata69: myslela jsem to tak, že jestli se bere o 500 víc nebo míň, že to není takový rozdíl.
Hodně lidí dělá dýl aby měli víc a pak si to ani neužijou

reagovat Mata69 26.3.2015 13:23  100%    +  -

jaancaa: no já bych řekla, že je důležité i to, kolik toho důchodu bere. Aby tu třeba dalších 20 let s tím důchodem člověk vyžil.
A předdůchod není jistě pro každého, proto to ale neznamená, že je to k ničemu. Pro dost lidí je to řešení.

reagovat jaancaa 26.3.2015 12:18  69%    +  -

NENÍ AŽ TAK DŮLEŽITÉ KOLIK ČLOVĚK DŮCHOD BERE, ALE JAK DLOUHO HO BERE.

Zrovna předčasný důchod řeším s manželem - chvíli bude marodit, pak 11 měsíců úřad práce a asi o l4 měsíců dřív už to jen krácení jen asi o 7%.

Jinak předdůchod bych nikdy nebrala - nemám statisíce a nedám nikomu šanci by hospodařil s mými penězi.
A pak když člověk má důchodový věk tak je po úsporách.

reagovat N-ellinka 23.3.2015 12:29  33%    +  -

mamoch: Tak pro nekoho to je.

reagovat Gina2 23.3.2015 8:33  100%    +  -

Mata69: ano, pěkné srovnání.

reagovat Mata69 23.3.2015 8:32  100%    +  -

Gina2: no jo - jsou nejrozšířenější, díky masívní masáži, které se jim v minulosti dostalo a masívní podpoře stavebního spoření, které mělo.
Jak píšeš, životko, penzijko by měl mít každý.
A pak jsou možnosti investicí...nejde jen o zlato - rozhodně ne, je to velice rizikové investovat jen do jedné komodity!
V první řadě - úplný základ - mít do důchodu vlastní bydlení.A pak mít svoje spoření rozložené...
A jsou dobří finanční poradci, věř, že jsou - bohužel je víc slyšet o těch špatných. A ČNB stále vyhrožuje, že zpřísní kontrolu práce těchto poradců. Už aby to bylo!!!!

reagovat Mata69 23.3.2015 8:29  100%    +  -

tady je to docela dobře vysvětleno, je tam i názorný příklad. Na vysvětlení předdůchodu klikněte v prvním odstavci článku na "o předdůchodu".
Jen bych ráda uvedla, až si bude někdo počítat co se mu vyplatí - že průměrná doba přežití v důchodu se uvádí 17 let. Jasně, někdo míň, někdo podstatně víc. Jak říkám i níže - je potřeba počítat s tou horší variantou...že člověk si bude "užívat" důchodu třeba 20 let.

reagovat Gina2 23.3.2015 8:28  100%    +  -

Mata69: nj, jenomže termíňáky - no.... a stavebka jsou nejrozšířenější v povědomí lidí. A další investice - zlato? Tomu moc lidí nehoví - nerozumí a nevěří tomu - a je v tom i jistý risk. Životka, penzijka - to má dneska už myslím každý - zda s tím umí nebo chtějí nadále pracovat - kdo ví? A po pravdě - moc dobrých investičních poradců na trhu taky není.

reagovat Mata69 23.3.2015 8:19  100%    +  -

Gina2: proto to píšu - OSVČ obzvláště musí brzy myslet na svůj důchod.

reagovat Mata69 23.3.2015 8:18  100%    +  -

Gina2: možná tě to překvapí, ale zjišťuju, že pro dost lidí není potíž těch 500 tisíc převést do DPS (doplňkové penzijní spoření) a čerpat předdůchod.
A možnosti jak naspořit jsou...pořád jsou...jen musí lidi upravit svoje myšlení, že jediný termínovaný vklady a stavebka jsou možnosti jak si našetřit. A taky o tom začít přemýšlet mnohem dříve než v padesáti.
No a hlavně si uvědomit, už v mládí, že stát se nepostará - že se musí v první řadě každý přičinit sám o svojí budoucnost.

reagovat Gina2 23.3.2015 8:12  100%    +  -

Mata69: no a k těm fyzicky pracujícím lidem - je to čím dál náročnější, starší kolikrát to tempo ve výrobě nezvládají. Horší je, že nemají z čeho našetřit si toho 0,5 mega, který potřebují - a stavebka či jiná spoření mají čím dál horší podmínky.

reagovat Gina2 23.3.2015 8:10  100%    +  -

Mata69: njn, povzdech. Hele, ono i daňového poradce či účetního ta práce už chvílema pěkně s...., a nejradši by s tím flákl - no a jsme u toho - mládí v ... ,do důchodu daleko a zdravotní problémy už jsou tady taky. A s tím , co od státu dostane, byť platí odvody jak mourovatej, no nevím...... jednoznačně je třeba to řešit i jinak.
Ale díky za osvětlení

reagovat Mata69 23.3.2015 8:02  100%    +  -

Gina2: a u OSVČ bude záležet taky co dělá...takový daňový poradce, účetní asi vydrží tu svoji práci dělat až do důchodu, často jí dělají ještě i v důchodu.
Znovu, myslím, že jde hlavně o profese, kde člověk už třeba fyzicky nemá na to - dělat až do důchodu. S prodlužující se dobou odchodu do důchodu to bude čím dál tím aktuálnější.
OSVČ jako taková se stejně musí na svůj důchod zabezpečit sama (úspory atd.), protože důchod, který dostane, bude nejspíš tristní.

reagovat Mata69 23.3.2015 7:59  100%    +  -

Gina2: ano, vypíchla jsi hlavní důvody - nekrátí se ti následně řádný důchod, soc. a zdrav. za tebe platí stát, počítají se ti roky a můžeš si u toho klidně dál vydělávat kolik chceš (i když to vypadá nelogicky, může se stát, že se člověku naskytne možnost si vydělat po té, co odešel do předdůchodu). Možná asi pro majitele malých sro to smysl nemá, pokud "jen" řídí firmu. Má to smysl pro profese, které se necítí na to, pracovat až do svého řádného (státního) nároku na starobní důchod...nebo lidé, co přišli těsně před důchodem o práci...

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Předčasný důchod - nebo na pracák?
Diskusi založil(a): mamoch
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení -> Peníze
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?