Hořké okurky

Letošní extrémní vedra mají na svědomí hořkost okurkek, cuket i jiných tykvovitých rostlin. Původní rostliny jsou hořké celé. Šlechtěním se hořkost plodů odstranila, ovšem extrémní rozdíly nočních a denních teplot, extrémní vedra, či sucho způsobí, že jsou plody opět hořké, Pokud nemáte některou z nehořkých odrůd. Problém ovšem je v tom, že hořkost způzobuje jed kukurbitacin, hořké okurky jsou tedy jedovaté.

V letošním roce již jeden muž po požití hořkých cuket a týdnu boje v nemocnici zemřel. Já sama jsem zažila otravu po požití jedné hořké okurky.

31.8.2015

Diskusi založil(a) 31.8.2015 helza

reagovat helza 9.9.2015 9:33  98%    +  -

kiklop:

reagovat kiklop 8.9.2015 20:06  72%    +  -

rehek: Také tam ještě nějaké malé jsou a ty konce jsou teď takové krásné a silné,ve skl.mám hádovky tak salatovky venku nesadím.

reagovat kiklop 8.9.2015 20:03  72%    +  -

helza: Před pár léty jsme dovezli okurky z Polska a ty se opravdu nedaly jíst,já ale okurky nesteriluji ale jen nakladám,dám mrkev,cibuli,bobkový list,pár kuliček nového koření,pepř,kopr a zaleji převařeným vlažným nálevem Deko ale nesmí být steril.

reagovat helza 8.9.2015 11:14  69%    +  -

rehek: Já mám taky raději přerostlé nakládačky. Můj muž ne, ten raději salátovky.

reagovat rehek 8.9.2015 8:41  100%    +  -

kiklop: Já sbírám nakladačky ještě pořád a kupuji si semena geneticky nehořké partenokarpické, používám je na zavařování i do salátu. Chutnají nám víc než salátovky.

reagovat helza 8.9.2015 7:59  69%    +  -

kiklop: Existují odrůdy geneticky nehořkých okurek a ty jsi asi na ně měla štěstí. A geneticky nehořké okurky jsou nivinkou, i když už nějaký ten rok existují.

reagovat kiklop 7.9.2015 23:13  72%    +  -

helza: Pokud se můžu přidat tak bych jen chtěla říct že už si nepamatuji okurky které jsem měla naseté ale ještě dnes jsem pár našla a opravdu jsem zatím netrefila na hořké.Nasadila jsem je místo skalky kde na ně svítilo sluníčko a z malého kousičku mám 56 skl.Byly dva druhy,jedny byly jemnoostné a ty druhé byly pichlavější.Máme rádi ty co přerostou jen tak na chleba nebo vnučky je snědí jen tak a nikdo nic hořkého neměl.Ty hořké co narostly některým děvčatům nebyly to nějaké nové druhy které mají být jiné

reagovat helza 4.9.2015 17:29  70%    +  -

lebahu: V to doufám.

reagovat lebahu 4.9.2015 14:37  35%    +  -

helza: Já myslím, že to přežije.

reagovat helza 4.9.2015 14:24  70%    +  -

lebahu:

Jsem už naprosto zpitomělá. Napřed jsem ty příspěvky smázla, jelikož se tvářily jako reklama a zakcik byla na Dámě nová. Pak jsem tam teprve koukla - a ono to jsou normálně stránky o vaření, žádná reklama. Co už teď nadělám

reagovat lebahu 4.9.2015 11:48  35%    +  -

helza: Hele ty hořká okurko, plácáme tu o kačenách a krtkovi
Smázni nás všechny

reagovat helza 4.9.2015 11:20  69%    +  -

zakcik: Promiň, tvé příspěvky jsem smázla (tedy byl to jeden, ale 3x). Diskuse není o vaření, je o hořkosti a jedovatosti okurek. Jinak tě na Dámě vítám, ale najdi si sekci vaření, určitě si tam najdeš diskusi pro tebe.

reagovat helza 4.9.2015 11:17  69%    +  -

Jinak zde je ten odkaz na slovenské báječné recepty , kdyby někdo chtěl nakouknout.

A tady na vizitku zakcik , kdyby jí chtěl někdo písnout. Je na Dámě nová, možná to pouze popletla a klikla 3x, možná si myslela, že diskuse je o vaření.

reagovat helza 4.9.2015 11:05  69%    +  -

Mata69: Tak jo.

reagovat Mata69 4.9.2015 10:27  100%    +  -

helza: jí smázni, otravu jednu

reagovat helza 4.9.2015 10:21  69%    +  -

zakcik: "zakcik" je synonymum pro něco jako koktavé psaní?

reagovat helza 4.9.2015 10:19  69%    +  -

jinaci:

reagovat jinaci 4.9.2015 5:27  31%    +  -

helza: vysvětlila jsem ji aŤ si hlínu bere na kytky

reagovat helza 3.9.2015 19:59  69%    +  -

jinaci: Pro babičku něco o krtkovi . Hlavně odstavec "Tunel jako past."

reagovat lebahu 3.9.2015 19:56  35%    +  -

helza: Má to tak kilo a půl, asi jako bys natáhla slípku trochu do vejšky. Jak maj ty nožičky posunutý víc dozadu a chodí vzpřímeně, vypadaj větší než jsou.

reagovat helza 3.9.2015 19:52  69%    +  -

lebahu: A jak jsou vlastně velký?

reagovat helza 3.9.2015 19:51  69%    +  -

jinaci: Krtci jsou v zahradě velmi užiteční, nejen roztomilí. A žádnou škodu nedělají. Jsou dokonce schopni likvidovat i malé hraboše a hryzce. A hlína z hromádek je perfektní.

reagovat lebahu 3.9.2015 19:07  35%    +  -

helza: Dravci na slípky a kachny útočit můžou, pokud tam máš nějaký keře a tak, utečou se schovat, oni si vcelku oblohu hlídaj, jak se něco mihne buď ztuhnou a dělaj neviditelný nebo zdrhaj do keře.

reagovat lebahu 3.9.2015 19:04  35%    +  -

helza: Stojí tak 200-300 Kč neber mladší (a levnější) kačata než 7-8 týdnů, je s nima drbačka, nepoznáš pohlaví ani barvu a taky to má občas někdo nakřížený s normálníma kačenama a ti pak prej likvidujou zeleninu a u malejch kačat to nepoznáš. Jo a musí být minimálně dva, samotný nesmí zůstat, je to společenskej tvor.

reagovat jinaci 3.9.2015 15:49  31%    +  -

helza: hryzce kočky dostaly

a máme i krtečky těm fandím a babička zase navádí kočky a když se jim podaří nějakého mladého a blbého chytit tam mají kočky velikámskou pochvalu od babičky a dá jim i odměnu,ale zatím je to 1:1 pro krtky

reagovat helza 3.9.2015 9:38  69%    +  -

jinaci: Tak my jsme na dědině, tady je všeho hodně, i těch kun. Největší paseku dělají hryzci, teď, když máme psa, který vyhnal všechny kočky, ze zahrady, tak nevím, co na to myši. I když Hanyna pár myší už taky pochytala.,

lebahu: Máme tady hodně dravců, hlavně krahujců a káňat. Letos jich je obzvlášť hodně. Jednou káně nalétalo i na psa, ten si ale stoupl na zadní a bránil se, káně bylo mladé a tak uletělo. Ale co by se stalo s těmi běžci? I když sousedovi zatím žádné zvíře žádnou slepici neodneslo.

reagovat helza 3.9.2015 9:31  69%    +  -

lebahu: No mně letos nabízel běžce sousedův kluk, to jsem váhala, nevěděla jsem, jestli mi nesezobou i zeleninu a tady s nimi nikdo zkušenosti nemá, ani ten kluk. Teď nevím kvůli psovi.

Měli jsme na zahradě jednu obyčejnou kačenu, když jsme se sem nastěhovali. To jsme vůbec neměli plot, jenom jsem jí dávala vodu do lavóra, ani jsem ji nekrmila. Navíc to byla divoká kačena, která, nevím proč, neodlétala. Na jaře sem vždycky za ní přiletěli dva kačeři, děsně se o ni rvali, tedy až na krev, nakonec zůstal vždycky jeden. Měla tady i malé kačenky, ale ty pak na zimu odletěly s ostatními. A fakt je, že slimáky jsme neměli a dodnes, i když jich máme hodně, máme jich podstatně méně, než sousedé. Kačenka si potom udělala hnízdo tak nešikovně, že ji zadávila sousedovic vlčačka. To nás mrzelo, byla fajn, navíc jsme tehdy měli Bertíka a ten bral vždycky slepice, kačeny i ty mladé jako svoji smečku.

Hele, kolik takový běžec stojí, že bychom to zkusili s jedním, jestli to ta naše psice ustojí.

reagovat lebahu 2.9.2015 22:21  35%    +  -

diblinda: Já taky vrch kde je nejvíc potřebuju (bývalý pole, kde mám zeleninu) nemám oplocený, zdrhnout mi zatím nezdrhli, oni potřebujou fakt vodu, mám po zahradě rozmístěný hrnce a lavory, vždycky chvilku něco zobou a pak si honem utíkají vypláchnout zobáky. Takže se drží u vody. K sousedovi do zeleniny občas zavítají, ale jsem s ním domluvená, že mu to neva, říkala jsem mu, že nám zatím nic neožrali, tak je rád, že mu sbíraj slimáky a má to bez starostí s vlastníma kačenama a kdyby mu něco začli ozobávat, jsme domluvení, že mi řekne a já to k němu oplotím, stačí jim fakt symbolická půlmetrová ohrádka, nelítají, takže nějaká ta síť na drůbež nebo plastový pletivo a pár tyček to jistí. Nahoru na jezedáckou louku nelezou jak není posečená, do vysoké trávy jdou neradi (tam by mohlo něco číhat), takže vysoká tráva funguje jako psychologickej plot.

reagovat jinaci 2.9.2015 20:32  31%    +  -

helza: nejhorší jsou kuny lezou do motorů aut a dělají si tam hnízda,dle chlupů souzeno

a havěti tu je čtvrť, na kraji města máme za barákem pole,pak řeku a pak les

smůla že i kočky bojovnice se jich bojí

reagovat diblinda 2.9.2015 19:58  58%    +  -

lebahu: taky o nich uvažuji, al nemám oplocený ozemek, tak nevím, co na to soused, kdyby mu tam vlezly

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Hořké okurky
Diskusi založil(a): helza
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Rostou! Vyzkoušejte podzimní recepty z hub Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov Trápí vás bolesti žaludku? Tyto věci nedělejte nalačno! Krásně bílý úsměv: Zkuste babské rady, které fungují! Těhotná a menopauza? Je to možné a může to být pro ženu šok! Seriál Ulice: Adriana překvapí Roberta, Simona prodává salon Jak pěstovat astry, zářivé hvězdy podzimu Vědci potvrdili: Datum narození ovlivňuje zdraví. Horoskopy nelžou Stáňa (38): Chodím s otcem své studentky. Náš vztah musím tajit 8 jednoduchých věcí, kterými v posteli potěšíte partnera