AKCE Vojtinka°°

Četla jsem , že na veterinární stanici pořádají sběr víček a peněz aby mohli nasypat do misek pro zatoulané a nechtěné psy a kočičky .
Pomozte,,,,,,,
24.1.2016

Diskusi založil(a) 24.1.2016 viara

https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2500266592

viara 24.1.2016 17:47

Prosím pošlete kdo může 20Kč na učet Fio banky 25 00 26 65 92 -2010 do zprávy pro příjemce napište VOJTINKA Děkujeme vám

viara 24.1.2016 17:38

viara 24.1.2016 17:28

reagovat viara 10.7.2016 14:58  65%    +  -

Moje láska Vojtěška

reagovat Vifina 1.6.2016 0:27  5%    +  -

ahoj holky mám nový nick protože se nemohu přihlásit jako viara

reagovat viera fialova 30.5.2016 19:04  1%    +  -

sraz se koná 11.6.2016

reagovat viara 7.2.2016 22:46  80%    +  -

helza: jen si pokecejte mám radost

reagovat helza 31.1.2016 13:21  62%    +  -

jinaci: jj, je to synův problém. Problém rodičů je joukat, jak děti chybují a držet jazyk za zuby. V tom je asi to zrání. Zrají děti a s nimi zrajeme i my.

reagovat jinaci 31.1.2016 10:58  26%    +  -

helza: pořídit klec tos mě pobavila v jejich pidi bytě 18-ti kilovému psovi je nereálný není ta klec kam dát a musela by být opravdu bytelná(chtěla jsem zavřít psa do kotce když jsem ho měla já a prý je kotec takový že by se z něho dostal-po psu havardovi co měl 50 kg),tam to nevymyslíš,na větší byt nejsou peníze, syn byt z toho svého malého platu(první práce) teď táhne sám, byl tu a říkal,že přítelkyni na studium VŠ rodiče momentálně přispívají 2000,- měsíčně fakt dobrý, syn nestuduje neb na to nemáme, ale tohle je vyčúranost,naštvalo mě to.Původní dohoda byla že bude platit slečna půl na jídlo a energie(2000,- + asi 3000,-)

no mohli si ušetřit problémů obejít se bez pejska ,ale je to synův problém,čumák si musí narazit sám

reagovat helza 29.1.2016 8:01  62%    +  -

viara: Viarka je moc hodná, že nás tady nechává klábosit takto mimo téma, Díky moc, Věruško. Ale jestli ti to vadí, napiš. ,

jinaci: Náš pejsek byl také několikrát vrácen, tedy 5x. Tak strašně ale neškodí. Jen hrabe zeď u dveří, řeším, že ji tam něčím obložím, asi kachličkama.

Ale pokud takto moc těžce prožívá samotu, dá se na tom trochu pracovat. Jednak sám odchod musí být v naprostém klidu. Vím, že páni už cítí, co se může stát, ale musí ty obavy překonat, uložit ho na místečko, a říct mu, to je důležité, kam jdou, ať čeká, že se vrátí. A zkoušet to (třeba právě o prázdninách) na malou chvilku, tu postupně prodlužovat. A při příchodu odměňovat.

Pokud má takovou fobii z odloučení, že se to takto překonat nepodaří, je dobré pořídit pejskovi klec. Aby se v ní postavil, mohl protáhnout a měl v ní pelíšek a misky na vodu a žrádýlko. Známý měl křížence dogy s pitbulem a tohle mu poradil chovatel. Moc tomu nevěřil, ale klec nechal udělat (dá se koupit, ale tenhle pes byl obr) a ono to opravdu pomohlo. Hned napoprvé, když se vrátil domů, pes v klidu spal na matraci. Prý, když je v té kleci (musí mít ale i strop), cítí se v bezpečí. Já bych ho ale taky začala postupně přivykat, nejprve ho naučila v naší přítomnosti, když jsme doma, klec využívat jako místečko, potom bych odcházela, nejprve tak na 10 minut a postupně čas prodlužovala.

reagovat jinaci 28.1.2016 20:12  27%    +  -

helza: to s jinými pejsky naštěstí kamarádí i naše kočky nechal být...ale to "jsem zase vopuštěnej" tak to je strašný a nevím jestli se to odnaučí,je pak ničitel(rozežral dveře šly naštěstí opravit,už je syn opravoval 2x , roztrhal jim dvě matrace co měli jako sezení pod vyvýšeným spaním,postroj bude muset být taky nový..předchozím co si ho taky zkusili vzít rozhryzal sedačku), přes den chodí pes do školy na VŠ ,tam může být a občas slouží i jako učební pomůcka..jinak by ho asi museli vrátit neb by jim sám doma zcela zdemoloval pronajatý byt

můj názor,že lepší by asi bývalo dát si přes léto práci se štěnětem z rodiny a mít ho od "mala"když přítelkyně chtěla tak moc i Brna pejska,doma už jednoho měla s ním jsou na nože starej pes novýho nesnáší..ale ideální zvířátko do jejich pidi bytu bych viděla tak na bílou myš nebo křečka a žít v "pětilitrový flašce"
ale mají co chtěli ,je to horší než mít malý dítě, nemůžou skoro nikam..syn se vyjádřil,že tohle ho vyléčilo si v brzké době zase něco pořídit,ale má ho moc rád,chodí když má krátký týden nebo volno s psem běhat do parku,je to typ psa co pohyb potřebuje

reagovat helza 28.1.2016 19:28  63%    +  -

jinaci: My máme taky z útulku a tentýž problém, když potřebujeme nakoupit, nebo k doktorovi. A nekamarádí se s jinými pejsky, naopak, tvrdě je od nás odhání.

reagovat jinaci 28.1.2016 18:48  26%    +  -

helza: no já kámošku brala tak, že to bude hračka vyhoupnout se zpátky,že to klapne a bude z ní zase střední třída..no nevyšlo..z "ulice" je zvedání těžký..ale jak píšeš pomáhat bylo nebylo byla hrdá a nešťastná proč právě ona a když spadneš z vyšší střední třídy, tak je to o to horší a hodně to bolí a přesvědčit ji aby uklízela a podobný práce bylo nemožné a kamaráda aby ji vzal do firmy jako úklid když je to "bezdomovec" taky smůla

a co se týče medvědů a panenek tak nové nefotím sem líná fotit a je tu od podzimu pošmourno a blbé světelné podmínky.Šila jsem teď malou panenku vnučce a došila další méďu- sice na to po lécích z léčebny prd vidím,ale snažím se aspoŇ v ruce-na stroj nevidím takže stroje sem půjčila, nový stroj má půjčený dcera a starou dobrou Veritasku syn, chce si ušít na vystoupení vlastnoručně kostým sem zvědavá jak to dopadne,ale myslím že jo on je takovej Ferda mravenec práce všeho druhu a na stroji už šil

jo jsem teď i psí babička, synův pes umí poslouchat a má fůru výrazů na čumáku i pacičku hezky dává- ale průser když ho nechají na hlídání nebo musí byť chvíli počkat doma to z něho stává demoliční četa neb je zase "vopuštěnej", v krámu když byl uvázaný než nakoupí začal přehryzávAT POSTROJ

reagovat helza 28.1.2016 17:23  63%    +  -

jinaci: Za panenky, za dyna i za pesánka z útulku.

Jiak to vůbec neřeš, pomáhat není ničí povinnost. Je velice příjemné, můžeš-li si to dovolit ale i velice těžké octnout se na té druhé straně a muset pomoc přijmout.

Mimochodem, na diskusi medvídkové a loutkové a panenkové jsem už dlouho nebyla. budu muset nakouknout.

reagovat jinaci 28.1.2016 15:19  26%    +  -

no já to mám taky tak nastavený ,jsem nemocná takže nejdřív já, pak až zbytek světa

v září jsem vyplázla za přesídlení syna do Brna 18 000,-,Bylo to těžce našetřené a nedalo se nic dělat odmaturoval a na studium VŠ to nevycházelo a zůstat tu nemohl neb jsme kraj chudobný,takže též na rozdávání momentálně není.Když jsem měla kámošku bezdomovce ,tak jsem vytvořila panenkové střihy a prachy na její podporu byly z toho, z důchodu bych to taky nedala,skončilo v ní asi 5500 kč, za ty 4 roky plus sem se rozdělila o oblečení včetně černýho paleta a zimní bundy , koupila zimní boty,kupovala drogerii,jezdila za ní do Prahy, občas dobila kredit.Zlatý panenkový koníček jinak by to sní bylo horší,nebylo by z čeho.

ale syn má se fajn a teď si s přítelkyní(taky od nás z města),co tam studuje veterinu pořídili psa z útulku

reagovat helza 28.1.2016 13:45  63%    +  -

lebahu: Já spíš znám činnost arcidiecézní charity, takže tu problematiku trochu znám a vím, že se snaží.

Ale je pravda, že mnohé projekty nefungují úplně tak, jak to na venek vypadá, ale to už tak bývá. Moc škody například napáchaly povinné standardy v pečovatelských a podobných službách, a to i v takovém TRENDU vozíčkářů. Což je škoda. Na druhé straně - dej českému národu volnou ruku a ... Je to jako se vším a ve všem. Na darebáky se šije spousta opatření, na která následně nejvíc doplácí ti slušní. Lumpové je ještě dokáží využít pro svůj zisk.

Já vlastně dnes, tady v Seničce, mám jedinou možnost a to DMS. Ale nejsem moc rozdávací, ani nemůžu. Momentálně vypláznu přes 8 tisíc za opravu vozejka, ale musím, už přes měsíc sedím doma a čerstvý vzduch mě volá. Tak mám na dlouho s milosrdenstvím utrum.

reagovat jinaci 28.1.2016 13:03  26%    +  -

lebahu: ta charita dělá lepší kousky než že pořizuje rychlovarnou konvici,ale to bys musela vidět na vlastní oči,kdybych to popsala co oni o tom říkají, bude ti to připadat jako užitečný a báječný projekt ale, vidět to v reále je fakt síla a tenhle projekt není osamocen,mají jich víc

já měla také svou bezdomovkyni, zmizela když už to bylo dostat se nahoru relativně jen kousíček,ale smůla když mi naposledy volala, byla jsem v léčebně a nemohla sem pro tedy nic udělat.PLÁN BYLO ŽE Přestane kouřit aby ušetřila na cestu ke mně(dojet pro ni a zaplatit ji cestu by bylo bez to ona se snaží sama taky) a já ji nechám v učňovském středisku ostříhat a nabarvit a pak vyfotit k životopisu, půjčím ji kostýmek co mi je malej na pohovory, uděláme životopis i češtině a ona si ho přepíše do němčiny a to i na poslání emailem (byla původem Němka- přišla sem k ní v léčebně ,to ji zbylo jen to co měla na sobě,ona si nestěžovala ale přišla jsem na to že nemá ani se večer do čeho převlíct a jak je na tom z ní padalo po kouskách asi měsíc), vytvoříme varianty průvodních dopisů k životopisu.Do šedé ekonomiky že by dávala studentům VŠ(byla to VŠ)konverzační hodiny němčiny bez ŽL se mi jí nepodařilo přesvědčit,zákon byl pro ni zákon a přes to nejel vlak,Němci jsou holt divní.A ŽL to kvůli velkým dluhům nešlo.Cíl bylo aby se vrátila do Německa na to byly potřeba prachy(počítaly jsme to a bylo to hodně),vzdala se totiž jejich občanství a s vrácením to byla větší byrokracie než u nás a bylo by to na dlouhé lokte .Jinak každému nepomáhám,bezdomovkyň po léčebnách potkávám mraky stejně tak jako neúspěšných sebevrahů z ekonomických důvodů a není v mých silách jim pomoct.Sama kámoška v té Praze sháněla práci 3 roky,ale měla 55 let. Z toho rok byla schovaná v jednom školícím středisku a když tam někdo přišel tvářila se že tam uklízí(to jí dohodil jeden její známý).Byla to stařší dáma co po rozvodu spadla poměrně z vysoka a byl problém ji skrz její hrdost dostat do azyláku, pak byl problém azylák a dávky na něj vyřídit,téhlé dámě navíc chyběla špetka české kreativity a improvizace a postrádala i to vyhodí mě dveřma vlezu oknema že žádost o práci a životopis je dneska u nás samostatná disciplína.Ale dobrá zkušenost hodně mi to dalo a od té doby vím ,že na ulici je kousíček a vyškrábat se zpátky je velmi obtížné.No udělala jsem pro ni co sem mohla jako doučila češtinu, kterou před pádem na ulici nepotřebovala,pomohla vylítat dávky na placení azyláku.

a jinak bezdomovcům se nedivím, že pijí,po půl roce na ulici pije skoro každý a po roce většině z nich hrábne

a hromadné projekty povodně ,zemětřesení v cizí zemí, žluté kytičky,bílé pastelky,paraple atd. nejsou nic pro mě ,když někdo potřebuje po mně peníze musí být hůř jak já a zasloužit si to a snažit se i sám a musím vědět že je to na konkrétního člověka.Neb to už bych mohla rovnou vyhazovat peníze do kanálu typu neziskovky Člověk v tísni,ti jsou taky moc " bezva parta".

reagovat lebahu 28.1.2016 12:00  35%    +  -

helza: Čoveče zrovna vyúčtování tříkrálovky jsem viděla (pro oblastní Charitu) a na tu teda ani halíř. Rychlovarnou konvici do kanceláře pečovatelek (a podobné věci) si můžou koupit z jiných prostředků, na to se jim lidi neskládají.
Já si třeba hýčkám "svoje" bezdomovce, prachy nedostanou, ty by prolili hrdlem, ale koupím jídlo (v řádu 20,- Kč ...salám, pečivo...) a vím, že měli "kluci" něco jinýho do žaludku než krabici vína. A nemusím na parkovišti zamykat auto, mám hlídače. Takže se to vlastně vyplatí.
Prostě vím, kam moje peníze šly. To samo za povodně, poptala jsem se konkrétní rodiny co by potřebovali a pokud můžu dovezu, zajistím, seženu, přispěju... ale mám nad tím kontrolu.
Anonymní sbírky, DMS apod. nemám ráda.

reagovat helza 28.1.2016 8:50  63%    +  -

jinaci: Copak tě tak na charitě znechutilo? U nás dělá charita v rámci svých možností hodně dobrého.

Já ale nemyslím přispívat přímo Charitě, nebo církvím, či církevním řádům a mám pocit, že ani žádné sbírky pro sebe neorganisují. Ale pokud bych chtěla na něco přispět, pak právě přes tyto organizace. Tedy přes Charitu, nebo nějakou církev. Když se třeba sbírá na postižené zemětřesením, nějakou povodní a podobně, bývají jejich konta sbírek uvedena v TV. Charita vždy pořádá sbírky na pomoc konkrétním osobám, nebo obětem konkrétních událostí a pak to má i dobře ošetřené. Charitě můžeš také přispět na Tříkrálovou sbírku a podobně. To je bezpečné.

reagovat jinaci 27.1.2016 11:48  26%    +  -

helza: Na Charitu já nedám ani kačku, tu jsem měla možnost navštívit osobně v listopadu v našem krajském městě a prohlédnout si její programy a dovědět se o Charitě tak nějak více,přispět jí, to jsou vyhozený prachy do luftu,takový přebytečný peníze já nemám..valila bys oči, co jsou schopný za ty prachy dělat. výlet sem tam měla tak, že nás tam poslali podívat se z léčebny

popisovat nemá cenu ,to bys musela vidět a zažít

a církvím a církevním řádům nedávám nic,napakovaly se na církevních restitucích dost a dost,mně když přidají k tý almužně ,co si říká důchod za invaliditu třetího stupně ,tak dostanu celých 40,-kč

a krmítko sem měla uvázané na provázku ,tak, aby na něj kočky nemohly, uprostřed tyče na klepání koberců,krmítko mělo domečkovou stříšku ,kočky chodily po tyči na tu tyč skákaly ze stromu a pak na krmítko, taková kočičí nepohodlná houpačka..sloup nevlastním

od toho policejního výslechu si dávám i majzla abych nekupovala dárky z fleru od nikoho kdo nemá ŽL a tak podobně,účet v bance je pro policajty transparentní

a s tou falešnou sbírkou sem nebyla sama, mělo to celorepublikový rozměr i když sbírka trvala 14 dnů

reagovat helza 27.1.2016 11:09  63%    +  -

jinaci: Jinak jednání policie znám. Něco podobného se stalo muži, když jel na kole okolo požáru a nahlásil ho. Skončil na policii a tam ho 1/2 dne hrubě a trdě vyslýchali, jako by ho sám založil. Podobně syn jednou našel prázdnou peněženku s doklady, tak ji s důvěrou na Policii odevzdal. Jenomže původně v ní byly peníze (zloděj si asi peníze vzal a peněženku s doklady vyhodil) a syn z toho měl velikou polízanici a velké vyšetřování. Obojí se ale stalo dávno, mám dojem, že ještě za totáče.

reagovat helza 27.1.2016 11:02  63%    +  -

jinaci: Možná jsi se mohla kouknout na internet do seznamu hoaxů. Těch falešných sbírek, mejly přeposílaných, je hodně, najdeš je tam všechny. Já přispívám na oficielní sbírky charity, maltézského kříže a tak. Potom na akce zasukované tkaničky (vozíčkáři), bílá tužka (nevidomí), žlutá kytička (rakovina) a podobně. Tady jde opravdu jen obtížně naletět, když to trochu znáš.

My máme krmítko na sloupku takové, aby se do něj nedostali dravci. Je tady hodně káňat, ostřížů, krahujců i poštolek a i když pole jsou plná myší, syslů a podobně, malí ptáčci se musí před nimi chránit. Kupujeme jim černou slunečici, tu mají nejraději. Mimo to máme rozvěšené lojové koule. To víš, že i kočky to tady prolézají, ale ty chytají spíše myšky.

reagovat jinaci 27.1.2016 9:49  26%    +  -

helza: věř že sem poučena a to navždy a prostě od té doby nedávám,na té policii to bylo fakt moc "fajn" jako kdybych byla lupič já,naštěstí sem nemusela ještě k soudu přes celou republiku.Sbírka, na kterou sem přispěla já, byla prý i v TV já na ni narazila v novinách a vypadala jako pravá.Nenapadlo mě nadaci podezřívat z nekalosti, ano vygoglila jsem si je.Jo reklama na sbírku byla asi velká,věnovala sbírce i dost prostoru televize, to jsem neviděla, telku nemám, to vím od policistů.Ano vypadalo to věrohodně a bezproblémově a ač moc peněz v PID nemám tak jsem poslala,bylo mi té malé holčičky co maminka nemá na obědy prostě líto.
-------------------------------------------
a co se týče zvířátek. sypu ven do misek,kocouři jsou stále hubení a straky jsou velké a vyžrané-mají i lesklá peříčka 2V1 krmím současně i ptáčky(pověsit krmítko tak ptáčci riskují život,což u té misky taky,ale to je jejich problém.Když sem krmítko měla tak to byly kočičí držkopády a sem tam rozházený peří), na jaro léto podzim misky schovám ,aby i kocouři lovili.Ale teď je tak hnusně, že ani naše kočka Sára nechce být venku a ta je dlouhosrstá.Kočky opatruji, co sem byla v léčebně na podzim ztratil se mi miláček Sisi.A Beruška ta bude mít 15 let, tak na tu jsem opatrná.Takže nechci žádné ztráty neb kotě nebrat na to sem moc nemocná a maminka už má svůj věk.Velké kočky jsou bezproblémové.

reagovat helza 27.1.2016 8:10  63%    +  -

viara: Však ne každá sbírka je falešná. Přece tak, jako nelze kvůli falešným lidem zanevřít na celý svět, nelze kvůli falešným sbírkám zavrhnout všechny sbírky. Navíc, že většina sbírek je identifikovatelná.

reagovat viara 27.1.2016 0:17  92%    +  -

já pořád rozdávám ....a jsem neponaučitelná
dezdomovcům na kočky a psy na rakovinu prsu atd,,,

reagovat helza 26.1.2016 7:47  64%    +  -

Eviicka: Taky se rozhlížíme, odkud nějakou vodu přivézt, aby zase bnebyl benzín dražší, než ta balená voda. Máme příliš mnoho dusičnanů, opodál byl kdysi sklad hnojiv. A ty bohužel žádným filtrem, ani převařením, neodstraníš. Tedy existují, a jsou dost drahé, způsoby, jak je snížit, ale při menším množství. My jich máme opravdu moc.

reagovat Eviicka 25.1.2016 23:52  23%    +  -

lebahu:
je fakt, že sem tam něco baleného koupit zkrátka potřebuju, pak není důvod to na sbírku nedat,

a kupovat to kvůli víčkům - to je šílená hloupost... (ale lidi jsou různí...),

helza: my to tak na chalupě taky máme, ale co to jde, vozíme si tam vodu z města natočenou. A hodně moc se tím ušetří (nejen peněz, ale i plastového odpadu). Jasný, že když tam bydlíte, tak to nejde pořád, ale každá ušetřená láhev dobrá...

reagovat jinaci 25.1.2016 20:56  26%    +  -

a prachy na sbírky už neposílám od loňských vánoc,poslala jsem na sbírku holčičce na obědy 250,- kč a sbírka byla falešná.Posílala jsem to z účtu a tak mě našla a zkontaktovala policie a strávila jsem na "bezva" výslechu 3 hodiny.Takže od té doby ani kačku do žádné sbírky,je mi naprosto jedno na co je sbírka inzerovaná.Jo 4 roky jsem podporovala kamarádku bezdomovce,takže nelida nejsem,jak kámoška dopadla netuším, byla v Praze a přestala mít dostupný telefon.

reagovat jinaci 25.1.2016 20:45  26%    +  -

já víčka nesbírám neb žádné petky nemám,pitnou vodu mám z kohoutku a na pití si vařím neslazený ovocný čaj so dvoulitrové konvice

ale zase sypeme ven granule i cizím kocourům

reagovat helza 25.1.2016 14:38  64%    +  -

lebahu: No jasně, však my víčka už celých 5, vlastně už 6 let, co zde bydlíme, od petek oddělujeme. Petky jdou do kontejneru a víčka na nějakou charitu. Momentálně na nemocného chlapečka z vedlejší vesnice. A víčka mi vozí všichni mí potomci, pokud nějaká mají. Ti balenou vodu nekopují, tak jich moc nemají. Jen od oleje, octa a podobně

reagovat lebahu 25.1.2016 7:53  34%    +  -

helza: Dobře, pokud jinou schopnou doma nemáte. OK, Ale už jsem byla svědkem i toho, že matka začala kupovat děcku do školy pití v plastu (do té doby nosilo šťávu udělanou doma) protože aby jako pomohlo sbírat ty víčka na dobrou věc. Za jedno víčko jako druhotnou surovinu je výkupní cena asi nějaká miliontina halíře, za flašku koupenýho pití (který nutně nepotřebuju) minimálně 10 korun.
Takže když z těch ušetřených 10 pošlu denně 5 na charitu, ještě mi zbude "na žvejkačku".
Jenom jsem chtěla upozornit na to, že ty víčkový sbírky hojně podporují a propagují výrobci pití. Ale pokud už to pití stejně kupuješ z jakéhokoliv důvodu, šetři víčka do pytlíku.

reagovat viara 24.1.2016 22:29  95%    +  -

Děkujeme, že sbíráte s námi!

Nedávno se konal již třetí výkup víček, který zařídila naše dobrovolnice Markéta. Penízky jsou již připsané na našem transparentním účtě č. 2500266592/2010 – Fio banka.

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500266592

Prodejem víček, která jste nasbírali a donesli nám je, jsme pro naše svěřence získali celkem již 1.826 Kč.

Tímto Vám velmi děkujeme za pomoc a podporu při péči o opuštěné kočičky a pejsky.

Tak jako naše práce se zvířátky, tak ani naše sbírání nekončí. Sbírejte s námi dále!

Hlavní sběrné místo je v depozitu na adrese Jungmannova 1, Olomouc. Další místa po domluvě.

reagovat viara 24.1.2016 22:27  95%    +  -

http://pomocne-ruce.cz/

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: AKCE Vojtinka°°
Diskusi založil(a): viara
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zvířátka
Přečtěte si
Zpověď mužů: Na tohle myslíme při sexu ŠÁRKA (35): Ztrácím nejlepší kamarádku kvůli její závisti Jak vyčistit troubu snadno, levně a rychle Herečka Míla Myslíková: Nechtěla prát ponožky, radši zůstala sama Jací jsou muži podle horoskopu: Býk vás ochrání, Blíženec pobaví Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát Jak vyrobit provázkovou kraslici s čokoládovými vajíčky uvnitř Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví Nechcete sex? 5 tipů, jak ho odmítnout, aby se neurazil Zbytečné bitvy s celulitidou: Zbavte se jí účinně