Strach ze zubaře

Prosím poraďte cokoliv, jak ten strach alespoň zmírnit.
Teď jsem se měla jen telefonicky objednat a je mi úplně zle, brní mě tělo, je mi špatně od žaludku.
Strach mám hrozný, nejvíce z vrtání, to je úplně nejhorší. Injekce mi nepomáhá (ve smyslu, že bych neměla mít strach, že nic neucítím) - mám takový strach, že často to bolí i s injekcí (to můžu mít vsugerované strachy-nevím).
Jsem zoufalá, potřebuji dát zuby dohromady a ten strach je šílený.
Prosím o cokoliv, co by mohlo pomoci, jsem zoufalá :550:

2.2.2016

Diskusi založil(a) 2.2.2016 LENNNA

reagovat ana74 9.2.2017 11:03  5%    +  -

zubaře se bojím moc ale jěště víc té učtenky co mi vystaví

reagovat žežulka 8.1.2017 19:36  5%    +  -

taky jsem měla strach,,ale ten přešel jak jsem usedla do křesla(nebylo úniku hahahah)

reagovat AlA 22.12.2016 9:57  5%    +  -

no částečně si ten strach umocňujete negativním myšlení. Chce to brát, tak že ten nepříjemný pocit pro Vás, je třeba na hodinu a pak nebude nic a bude pohoda. Stejně se tomu nevyhnete, tak to chce brát trošku

reagovat JM_admin 16.8.2016 11:08  5%    +  -

vše je to o zubaři jako takovém. Pokud umí a dělá svojí práci tak jak má tak se není čeho bát :)

reagovat aledost 11.7.2016 8:57  5%    +  -

Dobrý den, zdravím všechny. Tohle téma mě zaujalo, taky jsem dřív mívala strach ze zubaře, pak jsem měla rovnátka a strach mě přešel. Asi jak jsem tam chodila často, tak jsem zjistila, že se vlastně nic strašného neděje.

reagovat marekl 30.5.2016 10:27  5%    +  -

Taky jsem míval strach, ale technika se posunula hrozně dopředu, ku prospěchu lidí, co sedí na křesle.

reagovat elfi 19.4.2016 21:05  100%    +  -

LENNNA: asi není dobrý nápad do sebe rvát léky - to by Ti taky už ten zubař neměl nic dát, protože je to dohromady nebezpečné

pak Ti asi leda zbyde dojít někam na kliniku + domluvit si posudek od psychiatra - a pak se nechat ošetřit v narkoze, pokud Ti nebude vadit, že na to budeš mít psychiatrickou diagnozu

reagovat helza 10.2.2016 9:24  79%    +  -

LENNNA: Nedávno jsem sledovala takový postup při léčbě paniky. Paní psycholožka tvrdila, že panický strach netrvá déle, než 5 minut. Takže klient si musel představovat přesně to, co v něm hrůzu vyvolávalo a opravdu zjistil, že po těch 5. minutách panika zmizela. Tak to opakovali až dokázal panický strach zvládnout docela.

reagovat ewissa 10.2.2016 5:45  5%    +  -

Ahoj, tak já si vždy brala již zmínění Diazepam 5 a v pohodě a také mi poradili nezavírat při vrtání či trhání oči, že se na to více soustředíš, když je máš zavřené a něco na tom fakt je. U tebe to bude také ten zvuk vrtačky, který tě děsí...pak jedině špunty do uší Také jsem se příšerně bála a tohle mi pomohlo fakt.

reagovat Mata69 7.2.2016 20:42  100%    +  -

No jo, ale když si vezmeš něco takovýho, aby tě pak k tomu zubaři někdo odvedl...

reagovat helza 7.2.2016 19:12  61%    +  -

LENNNA: Já nevím, jak je neurol silný, ale zkoušela jsi Diazepam? Ten by asi stačil. Možná bys mohla vyhledat i psychologa, něco by ti určitě poradil.

reagovat LENNNA 7.2.2016 13:46  12%    +  -

Ještě přidám dotaz: vím, že je to špatný driák, ale nemohl by mi pomoci Neurol? Nevím jak to funguje, ale nepomohl by na ten strach? Jak se to blíží, tak už mě strachy napadá lecos

reagovat LENNNA 7.2.2016 13:43  11%    +  -

helza: Teda já když vás čtu, jak to chodilo u zubaře dříve, tak já bych si v té době šla asi raději hodit mašli

reagovat LENNNA 7.2.2016 13:39  11%    +  -

Všem moc děkuji za vaše slova!!!

helza: Helzo, to asi nebude můj případ, není to tou panikou, že mám něco v puse a nemůžu promluvit. U mě je to přímo strach konkrétně z vrtání. Nevadí mi trhání zubu a jiné věci, teda není mi to příjemné a obavy mám i u toho, ale tak nějak strach ještě v normě. Panickou hrůzu mám z vrtačky, nevím proč :-(

reagovat Mata69 6.2.2016 18:18  100%    +  -

Betyyna: ty pohybový aktivity vím, to je z toho klubu pevného zdraví.

reagovat Betyyna 6.2.2016 16:43  100%    +  -

Mata69: ano a 500 na pohybové aktivity, takže koupit permanentku a nechat proplatit, já jsem si minulý rok už nechala proplatit permanentku na Pilates a letos si nechám zase, dcera už si byla proplatit jógu. Pozor - nutno uplatnit do listopadu!

reagovat Mata69 5.2.2016 23:14  100%    +  -

Betyyna: vážně? to jdu zjistit, protože vloni jsem vyplácla za dentální hygienistku dětí 2x tisícovku
Ale bylo to super, kluci si čistí zuby po návštěvě u ní mnohem lépe

reagovat Betyyna 5.2.2016 12:38  100%    +  -

Jinak myslím, pokud má někdo panický strach ze zubaře, je velmi kontraproduktivní o tom stále mluvit, psát a hňácat se v tom popřád dokola a tak to v sobě neustále utvrzovat...

reagovat Betyyna 5.2.2016 12:37  100%    +  -

kdo je klientem VZP, tak letos VZP přispívá 1000.-Kč na dentální hygienu, což je skvělý příspěvek a opravdu se oplatí k dentální hygienistce zajít. Nevím jak je to u jiných pojišťoven, ale určitě stojí za zjištění.

reagovat evelyn 5.2.2016 11:53  100%    +  -

Jeste dodam zubni hygienu, co si clovek nedocisti poradne sam, zubni hygienik docisti a upozorni, kde delame chybu. S dnesni technikou je zcela zbytecne se obavat zubare, nic tam nemusi bolet

reagovat helza 5.2.2016 11:06  61%    +  -

kasi: No právě, proto jsem s takovou radostí a vdějem přijala tu tvrdou rasovinu.

Já vyrostla na normální pomalé vrtačce bez chlazení, takže už když se oběvila ta rychlá, tak mi to přišlo jako zázrak. A injekce se tehdy vůbec nedávaly. A korunky se brousily taky pomalou bruskou, zaky žádné chlazení, hluboko do dásna a na to se hned dělaly otisky ze sádry, která se při tuhnutí rozehřívala a ta dásna hned spálila. Takže nějaké čištění kanálků mi nejhorší nepřišlo. Já měla jako malá rovnátka, tehdy taková šílená z drátu, takže mi bylo 10 let a já měla od nich zuby děsný, na předních zubech korunky a jeden zub za druhým se umrtvoval. A samozřejmě se čistily i ty kanálky.

Mata69: Možná, že právě ten současný bezbolestný komfort, nás hýčká a nejsme na případnou bolest vůbec připraveni. A tak se bojíme víc, nevím. Jenom mám ten pocit. I já jsem už odvykla bolesti a ta je schopná mě zaskočit.

reagovat helza 5.2.2016 10:53  61%    +  -

LENNNA: Jak píše Mata69, musíš chodit na preventivky, máš na ni nárok jednou za 1/2 roku. A kdykoliv, kdy se ti něco nezdá. Když už máš v zubu zánět, je pozdě. Jednak je celý zákrok delší, větší a složitější, jednak, což už jsem psala níže, injekci ti musí píchnout do té zhnisané tkáně a ta injekce potom nepůsobí, jak má. Ten hnis ji rozředí.

Při preventivní prohlídce ti navíc odstraní zubní kámen, pokud piješ tvrdou vodu, máš ho. A pod ním se rády tvoří kazy.

Jako prevenci taky nepodceňuj zubní hygienu, ta ti může hodně pomoci. Když si pořídíš mezizubní kartáčky a budeš je poctivě používat, zuby se ti ani kazit nebudou. Stejně tak obnažené krčky, které bolí jak čert, nemusíš hned řešit zubařem, při dokonalém čištění se ti zavápní za pár dní samy. K tomu používej dobrou ústní vodu (já používám Listerine Cool Mint a kupuji ho v litrovém balení když je v akci).

Proti zánětlivým procesům v ústech taky hodně pomáhá propolis v zubní pastě, prodávají pastu Colgate Propolis , můžeš si ale koupit propolis i samostatně. Nebo si můžeš vyčistit zuby solí. To je sice nepříjemné, ale zbaví tě to všech zánětů, plaků, někdy i zubního kamene. Já si solí na radu známé vyléčila v 68. roce bez operace paradentózu a dodnes mám pokoj. Byla jsem totiž na operaci objednaná na 21. srpna a kvůli okupaci z ní sešlo.

reagovat Mata69 5.2.2016 10:50  100%    +  -

kasi: s těma kanálkama to je trochu jinak...teď mi dělali kanálky, moc dobře si pamatuju jak to vypadá "po staru" a děsilo mě to, ale bolet to opravdu nemusí.
Jenže je to o tom vybavení - nový doktor má na to přístroj, takže kanálek čistí a následně vyplňuje pod rentgenem (či co to je za bazmek), dostane až úplně do té špičky a nemusí čekat až já hýknu, že to bolí, ono to vidí, kde tou jehlou je.
Moc dobře si pamatuji, když mě na vánoce chytil čerstvě zaplněný zub, zubař už byl odjetý na dovolené a tak já jela na pohotovst. Přede mnou cikán na vytržení zubu, zubařka ranařka...ani křeslo nepolohovala, odvrtala to, pak čistila tou jehlou a já měla pocit,že mi vrtá až do mozku. Hrůza!!! Moje poslední ošetření se s tímhle nedalo vůbec srovnávat, to je totálně jiný komfort.

reagovat kasi 5.2.2016 10:42  100%    +  -

helza: no tak ta hodná zubařka ti spíš ublížila ,než pomohla, ale zubař by měl pomoci a injekce to jistí

reagovat kasi 5.2.2016 10:40  100%    +  -

helza: no ty kanálky jsou taky nepříjemný ale ona mi na vše připraví někdy injekce nejde prý musí vědět kde je a při umrtvení to nepozná

reagovat kasi 5.2.2016 10:39  100%    +  -

helza: mě brousila zuby , čistila kanálky a tak ale u ní jsem naprosto v klidu, vše mi vysvětlí i řekne kdy to zabolí, už ví že to musím vědět dopředu, ale chce odejít do důchodu , teď mi dělá můstek prvního jdu na čepy .............

reagovat helza 5.2.2016 10:14  61%    +  -

kasi: No u zubaře jsem strach neměla, myslela jsem třeba ty dutiny a podobně.

Ale měla jsem jednu dobu takovou hodnou zubařku, u té nikdy nic nebolelo. Jenomže pak už jsem z toho měla divný pocit a po listopadu, jak to jenom šlo, přešla k jiné. No, a měla jsem zuby zkažené až hrůza. Ta nová zubařka byla známá jako ras, ale zuby mi spravila a já byla ráda za tu rasovinu. Aspoň jsem měla jistotu, že zuby budou OK.

reagovat lura 4.2.2016 22:02  100%    +  -

Ahoj holký,jat to tak čtu už se mi ježí vlasy.Též mám hrůzu ze zubaře a je ten zubař náš kamarád a přesto se bojím jako čert kříže-potím se, jdou na mě mdloby, chce se mi zvracet tak že , která se bojíte zubaře, věřte že v tom nejste sama..

reagovat Mata69 4.2.2016 10:16  100%    +  -

LENNNA: potřebuješ pozitivní zkušenost u toho lékaře, abys věděla, že ne vždy je to o hrozné bolesti (což by ani být nemělo). Chodíš na preventivky?
Ono chodit tam až když je něco akutní, to je už pozdě a je jasné, že pak ošetření není zrovna příjemné.

reagovat Mata69 4.2.2016 10:13  100%    +  -

Kdysi jsem u svého zubaře (co je teď už v důchodu) měla po injekci proti bolesti takovou slabost, téměř jsem omdlela. Byla jsem u něj tehdy krátce. Od té doby mi dával šetrnější injekci (že jí dává srdcařům) a já byla klidnější. Je fakt, že to tehdy a on se k tomu přikláněl byla kombinace strachu, u toho zadržování dechu...
Nový zubař má i takovou injekci, kde opíchne jen ten zub, a netuhne půl huby. To je luxus.
I když mi asi před měsícem zub trhal, hnusná je už i ta injekce sama o sobě, jak to píchá do dásní. Ten nový ale píchne jen trošku, chviličku počká, ono to začně účinkovat a pak dopíchá už bezbolestně ten zbytek.
Prostě vidím, že moderní ošetření je zcela o něčem jiném a můžu říci, že se nebojím. Jo, že je to nepříjemné tam sedět hodinu s hubou dokořán, to je jiná.
Určitě doporučuji jak píše Helza s tím zubařem o svém strachu mluvit.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Strach ze zubaře
Diskusi založil(a): LENNNA
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
DITA (31 let): Manžel nechce, aby šel syn do školy. Učit ho mám já! Cukr, rýže, oves: 7 přírodních levných cest, jak omladit pleť Tři podoby drštěk: v polévce, obalované i pekelně ostré Příběh pacientky: Operace mi po porodu zachránila sexuální život. Mrzí mne, že jsem se neodhodlala dřív Jak využít slupky z pomeranče: Na boty, hmyz i při úklidu 10 drobností, díky kterým budete zdravější a šťastnější Orgasmus zaručen! Naučte ho těchto 5 prstových technik Jak se naučit vidět auru: Pomůžou vám 3D obrázky Jak pěstovat banánovník: Potřebuje spoustu světla! DARJA (42): Naší nové babičce je 19 let!