Vietnam - zkušenosti

Zdravim, chystame se s manzelem na podzim do Vietnamu. Radi bychom ho projeli od severu na jih. Mate nekdo zkusenosti s touto zemi? Budu rada za jakoukoliv radu - co navstivit, cemu se vyhnout apod.
29.2.2016

Diskusi založil(a) 29.2.2016 Jolka

reagovat savoy22 18.1.2017 15:33  5%    +  -

Topka: To je velmi dobrý blog, zrovna jsem ho chtěla hodit taky :)
Na seznam destinací vlastně může posloužit i toto - http://www.nicemagazine.cz/rubriky/cestomanie-luxusni-plaze/kam-se-vypravit-ve-vietnamu--to-proste-musite-zazit, máš tam krátký přehled, ale není tam všechno..

Beruska87: A podělíš se o ně, jaké to bylo? :)

reagovat Beruska87 24.6.2016 8:52  5%    +  -

Jolka: Ano, byli jsme. Jen na jednodenním výletu a stačilo to. Když jsme tam byli my, tak to bylo vlastně jaro a to je na severu dost mlhavo, takže výhledy nic moc, nebyla to ta pohádka jaká je vidět na fotkách na googlu, ale stálo to i tak za to. Bylo tam i kajakování, oběd na lodi, opičí ostrov a bylo to super :-) Až na ten opičí ostrov, už vím proč se říká - drzej jako vopice :-)))

reagovat Jolka 16.6.2016 12:02  5%    +  -

Beruska87: A nebyli jste na plavbě na Halongu? Jsem našla nějakou dvou denní nabítku plavby a vypadalo to super! Tak jestli to za to stojí... :)

reagovat marekl 30.5.2016 10:23  5%    +  -

Díky za tipy, tohle je zajímavá destinace.

reagovat Jolka 25.4.2016 10:01  5%    +  -

Beruska87: Oki, když tak se ozvu. :) Děkuji!
Původně jsme chtěli letět na 3 týdny, ale manžel má novou práci, tak té dovolené nemá tolik no. :(

reagovat Beruska87 22.4.2016 9:20  5%    +  -

Jolka: No 14 dní je podle mě na procestování málo... My jsme tam byli 3 týdny s tím, že jsme přelétali z Nha Trangu do Ha Noie kvůli ušetření času na cestování a i tak to bylo všechno tak nějak skoro "letem světem".. Tak budeš muset vypíchnout ty nej místa která chcete vidět. Klidně pak napiš, kdyby to bylo něco z toho co jsme viděli my, tak Ti můžu poreferovat zda to za to stojí či ne..

reagovat Jolka 13.4.2016 12:15  5%    +  -

Beruska87: Díky za reakci. :) A na jak dlouho jste byli? My jsme si to právě chtěli projet od severu k jihu za 14 dní, musím ještě mrknout a udělat plán trasy - co navštívit a kolik co zabere času. :)

reagovat Beruska87 11.4.2016 8:54  5%    +  -

Jolka: Povinné není, je to na vás.. Ale břišní tyfus si raději nechte udělat. My jsme si nechali naočkovat ještě komplet žloutenku.. Přeci jen je to tam fakt jiné, jiné jídlo, jiné hygienické podmínky.. A než to riskovat..
No moře..záleží na tom kde. Pokud jedete do Nha Trangu, tak tam se koupat určitě budete, jsou tam krásné písčité pláže a tam je fakt bombasticky. Pokud ale na severu u Ha Longu, tak tam to bylo samá žahavá medúza.. No uvidíte, plavky si ale 100%ně vezměte!!
Se hmyzem jsme neměli téměř potíž, občas nějaký komár, ale asi tak podobně jako tady v létě, sem tam. Repelent ale když už, tak si kupte tam. Stojí to pár korun, ty naše tam nejsou moc k ničemu, těm ty jejich potvůrky odolávají. Já ale repelent nepotřebovala, ani nikdo z naší skupiny.

reagovat Jolka 7.4.2016 9:13  5%    +  -

Beruska87: Nechávali jste se očkovat? A na co? Jsme o tom právě uvažovali, ale nic není povinné.. A co čistota moře, myslíš že by se dalo koupat? Jestli brát plavky či ne. :)

A co hmyz apod? Asi je dobré vzít sebou nějaký pořádný repelent že?!

reagovat Beruska87 7.4.2016 7:20  5%    +  -

Jolka: Ano, když nepočítám pojištění a očkování, tak jsem se do 30ti vešla. 16,5 letenky, pak asi 3,5 předem za ubytko a letenku z Nha Trangu do Hanoie a zpět + 10tis co jsem tam utratila (jídlo, pití, další ubytko, vstupy, suvenýry - neomezovali jsme se).
Bylo skvěle. My jsme byli bohužel v jarním, tedy velmi proměnlivém počasí co se týče severu (mlha, mrholení, 100%ní vlhkost), vy už to budete mít lepší, rozhodně počítejte, že na jihu to bude hukot teplotní :-) Co bych na severu doporučila, tak si udělejte výlet do Ha Long, ale s tím už určitě počítáte, ta zátoka prostě stojí za to, opičí ostrov už tolik ne, jsou to fakt drzý vopice a já se jich tedy bála :-D Ale jsou tam opravdu nádherné hory všude a ta příroda a pralesy opravdu stojí za podívanou. Pokud budete v Saigonu, tak proslulé Cu Chi tunnels mě neoslovily. Davy turistů a snaha toho stihnout co nejvíc, takže rychle tam, honem sem a zase rychle zpátky. Bratranec doporučuje deltu Mekongu, to je prý zážitek veliký.
Tak asi tak nějak ve zkratce. Kdyby tě zajímalo něco víc, určitě se ptej

reagovat Jolka 6.4.2016 11:12  5%    +  -

Tak máme koupené letenky. Počítala jsem to, a snad by to mohlo vyjít do 30 000 Kč na osobu. Už se nemůžu dočkat.. ještě jednou děkuji za odkazy, našla jsem tam už pár tipů.

Beruska87 - tak jak bylo? :)

reagovat Jolka 31.3.2016 10:54  5%    +  -

Děkuji za odkazy, urcite s manzelem mrkneme

reagovat Beruska87 24.3.2016 16:13  5%    +  -

Tak vidím, že zkušenosti už asi nezajímají, když tu není žádná odezva

reagovat Beruska87 1.3.2016 15:23  5%    +  -

Já tam odlétám pozítří :-) Takže zkušenosti mohu napsat poté. Zajímavý web je i tento - s pánem je super komunikace, odepisuje na maily celkem rychle a rád poradí - http://cechvevietnamu.cz/
My se chystáme cestovat opačně - od jihu na sever.

reagovat Topka 29.2.2016 16:04  84%    +  -

Tady máte odkaz na blog čecha co si vzal myslím vietnamků a popisuje běžný život a výlety tam http://www.vietnamtravel.cz/

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.