MEZILIDSKÉ VZTAHY

Popište změny mezi lidmi ve vašem okolí.
15.3.2017

Diskusi založil(a) 15.3.2017 hilarion

reagovat hilarion 17.5.2017 17:17  25%    +  -

Mahtab: I mezi blízkými příbuznými, poznala jsem to.Je to smutné.

reagovat Mahtab 13.5.2017 13:35  25%    +  -

helza, evelyn: No, já bych tak ty učitele zase nehájila (sama jsem chvilku učila). Nedávno mě ale zarazila jedna paní učitelka v. v. Řešila jsem totiž krádež v rodině (moje matka ukradla mému nemocnému otci 100.000...taky vztahy na prd) a paní učitelka se zastávala jen mé matky. Protože "ony jsou přece 40 let kamarádky a já mamku znám". A taková učila děti?

reagovat hilarion 15.4.2017 12:09  42%    +  -

Pohodové velikonoce všem.

reagovat Jesa 2.4.2017 21:44  100%    +  -

helza: za málo

reagovat helza 2.4.2017 12:31  78%    +  -

Jesa: děkuji.

reagovat Jesa 1.4.2017 20:41  100%    +  -

helza: Jsi moudrá!!

reagovat helza 30.3.2017 10:00  88%    +  -

JirkaK: To ti přeji. A věř mi. Tam kde je opravdu láska, tam se překonají i velké hádky a těžké krize. Ono i to během života v páru někdy někdy nastane.

Takže si užívej každý okamžik a nenechej si ho kazit tím, že ti někdo nevěří, nebo se ti posmívá, toho si vůbec nevšímej, to vůbec neřeš. Vždycky se najde někdo, kdo ti neporozumí, někdo kdo se na tvůj úkor bude bavit, někdo, kdo tě bude prudit a provokovat, protože se bude bavit tím, jak se snažíš bránit. Ono už je to dnes tak trochu na netu v módě - nejen tady na Dámě ale zdá se mi, že na fb taky. Někteří diskutéři se vůbecn nezajímají o druhé, nehledají způsob, jak někomu pomoci, či poradit, či projevit empatii a soucit. Pouze hledají příležitost jak to někomu co nejelegantněji a nejvtipněji pořádně nandat.

Já jsem Jirko věřící. A jednou takovou zásadou, plynoucí už z Bible je, že s Ďáblem se nikdy nediskutuje. Už prvotní hřích vznikl z toho, že Eva s ním diskutovala. On ji nepřiměl jíst ono jablko, on ji dovedně zblbnul tvrzením, že Bůh je omezuje a nedává jim svobodu. A Eva Boha bránila, a bránila ho nakonec tím, že může jíst všechno ovoce a tak kousla do onoho jabka.

Tím z tebe nechci učinit křesťana, jenom ti chci říct, že pokud má někdo vůči tobě zlé úmysly, je rozumné s ním nepolemizovat, nesnažit se bránit. Je to totiž pro něj jeho hra na jeho hřišti, které skvěle ovládá ve sportu, v němž je mistrem. Ty neznáš to hřiště ani neovládáš onen sport.

Víš, každý (i ty) má v sobě dva vlky - dobrého a zlého. A ti proti sobě celý tvůj život bojují. Nakonec vyhraje ten, kterého živíš. A proto neživ toho zlého vlka, ten neumí ani milovat, ani být šťastný. Umí jen závidět, bát se a nenávidět. Neživ ho tím, že se budeš jakkoliv zabývat něčím "pruděním".

reagovat JirkaK 30.3.2017 2:40  5%    +  -

hilarion: Promiňte myšleno na bábrle...

reagovat JirkaK 30.3.2017 2:37  5%    +  -

hilarion: PS.: je-li nutno tak pošlu kompletní koncerzaci z FB tam to probírám ještě s 3kamarády + co jsem si psal s Barborkou a co s Monikou pokud tomu co se mě stalo za poslední měsíc nevěříte. Toto forum jsem si vybral jen z toho důvodu že toho bylo na mě poslední dobou po stránce vztahů moc...

reagovat JirkaK 30.3.2017 2:24  5%    +  -

helza: Poslechl jsem tvých rad a šel za ❤ a nakonec jsem zjistil že i to malé miminko kterém Monička i když není mé tak se na něj těším. Vždyť je to to co jsem vždy chtěl prožít ty nejkrásnější chvíle života s tím koho miluju. Jsme spolu teda teprve 3dny( teď jsem s ní byl 2noci dnes jsem u sebe doma a nemohu usnout... ale když jsem sní polibek, pohlazení, když jí obejmu tak se mě srdce pomalu zastaví nebo když jí hladím, nebo lechtám po bříšku div se nerozbrečím  A jestli tohle není láska tak co ) více jak kamarádi tak doufám že nám to vydrží a že bude zdravé. Je v 7týd. a když jsem se koukal tak není o moc větší než hrášek.  Nechápu chlapy co od toho utíkají vždyť je to něco tak krásného.  Navíc vím že se jí mohu maximálně věnovat a že se dokážu postarat o ni i o malé. 🙂 Jsem Elektrotechnik a už 2roky podnikám nikdo není nademnou ani podemnou ( jde jen o to aby byla práce hotová ) tak si mohu udělat čas kdykoliv. Práce mě zabere 5dní měsíčně a pár korun z toho taky jde ( přesněji za ty dva roky jsem nevěděl co s nimi a pořídil 2byty naštěstí jsem sehnal slušné nájemníky ) 🙂 Snad se mě splní mé sny 😊 mít slušnou práci abych se dokázal postarat o ty co myluji a i přesto na něm mít čas. Mít přítelkyni a děti ( to že zatím není mé mě nevadí třeba se to časem změní ). + jedno co zatím dodržuju nikdy si nedat víc než jednu sklenku a to jen když se něco slaví.

Tak snad se mě už všechno splní.

Stejně je to divné asi jsem jiný 😀 beru to z druhého konce vím o dítěti, začnu s tou slečnou chodit ale zatím jsem pořád pa...c třeba se to časem změní 🙂

reagovat bábrle 28.3.2017 9:36  100%    +  -

helza: Jak myslíš

reagovat helza 28.3.2017 9:12  72%    +  -

bábrle: Nemusíš hned spekulovat a za vším vidět kodoví co. Pokud má někdo vážně problém, pak mu svým podezíráním můžeš velice ublížit, víc, než si umíš představit. A pokud si ze mne dělá bžundu? Jsem dospělá a představu, že se mi někdo za zády směje v klidu unesu, zatímco pocit, že jsem svým postojem možná někomu ublížila mě bude trápit.

Píšeš: "Je zajímavé, že úplně nový nick hned najde jedině tu jednu správnou diskusi". Tak na tom není vůbec nic zajímavého. Mám-li problém a minimální počítačovou gramotnost, stačí, když ten problém pár slovy zadám do vyhledávače a ten mě sám pošle na takové ty "jedině správné" diskuse.

Myslím, že jízlivost není třeba.

reagovat bábrle 27.3.2017 13:09  100%    +  -

Mám takový pocit, že si někdo dělá z lidí pěknou bžundu. Je zajímavé, že úplně nový nick hned najde jedině tu jednu správnou diskusi

reagovat helza 24.3.2017 15:21  76%    +  -

hilarion:

reagovat hilarion 24.3.2017 13:57  42%    +  -

helza:

reagovat helza 24.3.2017 9:01  76%    +  -

JirkaK: Já nevím, ale já bych věřila spíše srdci, než tělu. A počítala bych i s tím, že jsem, ať chci, či nechci, i já trochu sobecká. Takže řešení, které se mi bude nejvíc líbit, bude možná to sobecké a to správné, to, které bude nejlepší i pro někoho druhého, mi unikne.

Nezávidím ti tvou situaci. Ale já věřím, že nic se nestane jenom tak pro nic za nic a že všechno má svůj důvod. A někdy po letech zjistíme, že to, co se nám zdálo nejtěžší, bylo to nejlepší, co nás v životě potkalo.

reagovat JirkaK 24.3.2017 0:54  5%    +  -

helza: Ach jo proč... z jedné půlky chci být s Monikou ať se děje co se děje a ta druhá zdrhá jako největší srab... :( Proč tomu tak je... a aby toho nebylo málo je tu ještě Barborka líbí se mi a je s ní sranda atd. ale něco mě říká ty si budeš užívat s Barborkou a Moničku v tom necháš ( sice to nebude moje dítě ale cítím že jí musím pomoc )... přišel bych si jako čuně ( Obyčejný kure... )... a to i přesto že s žádnou nechodím už 9let... nevím proč ale abych si přišel jako správný chlap tak buď ( Monika nebo ani jedna )...

reagovat helza 23.3.2017 8:41  77%    +  -

hilarion:

reagovat helza 23.3.2017 8:41  77%    +  -

JirkaK: Tak to tě čeká skoro dobrodružství. Ono se to nakonec nějak usadí, neboj.

reagovat hilarion 22.3.2017 12:59  43%    +  -

Všem dobrý den všem.

reagovat JirkaK 22.3.2017 11:21  5%    +  -

helza: Dobrý den no ono je to trochu komplikovanější než se zdá ale to budu muset říct příběh celý.

Slečna Monika ... S kterou mě chtěla seznámit kamarádka Ilča ( obě jsou ze Středních Čech ... Kolín ... podobné jako já 13min. do Kolína vlakem ) měl jsem jí poznat a poprvé vidět na plese v SO před 5. Týdny.. Jenom se tomu tak nestalo než dorazila tak si zlomila ruku. :( Následující PO dala kontakt na mě kamarádka ludmilka z Jižních Čech slečně Barborce ( no jednoduše nebránil jsem se tomu ) ... :( ona také ví o mém problému s ženami. S Barborku jsem si psal a v NE mě volala kamarádka Ilča Že by se se mnou chtěla Monika vidět a poznat co jsem vůbec nečekal. Tak jsem za ní zajel. No a hned tu máme dvě slečny s kterými si píšu a já mám z toho v hlavě guláš.

Monika... vidím se s ním častěji, ale moc si toho nenapíšem. Nejspíš k ní mám blíž.
Barborka... ta mě pomalu píše minimálně 3x deně Ale za 4,5týdne co si píšeme jsem se dostavil jenom jednou a 4dny tam přespal takže jsem měl možnost jí osobně poznat jen 3dny :(

Zhruba před 10 dny jsem napsal Barborce Ať se na mě nezlobí ale že k Monice mám asi blíže po stránce citů. Barborka je na to odpověděla že jsme se ještě ani pořádně nepoznali a že se na mě rozhodně nezlobí. od té doby na mě barborka trochu zvedla laťku ve zprávách je psáno ( Jiříčku, Myšáčku, Zlatíčko no dál to asi nebudu komentovat ) I tak nemohu říct že by se mě barborka nelíbila, jenom bych jí musel lépe poznat. No a jak tomu je 2dny zpět už víte...

Tak to vypadá asi nějak takto...

Barborka -> by chtěla asi být se mnou ale i přes novinky od Moniky jsem na tom já tak nějak pořád blíž

Já bych chtěl být s Monikou no ale když nenapsala že je těhotná A že asi zůstaneme jenom kamarádi... mě se ta hlava rozletí...

K tomu cestování byl jsem z barborkou jenom jednou protože jsem celkem omezen auto mít nemohu jsem epileptik.

reagovat helza 21.3.2017 9:05  80%    +  -

JirkaK: Jirko, teď asi pořebuješ rychlou odpověď. Ale taková by byla zbrklá a moc by ti nepomohla. Ještě o tom všem budu přemýšlet, než odpovím. Zatím mne napadá pouze to, že jako kamarád, byť pouze kamarád, jí můžeš být velkou oporou a budeš-li mít dost sil a odvahy čekat, zda z tohoto přátelství jednou vznikne i z její strany něco víc, pak je to krásná a poctitvá cesta k jejímu srdci. Musíš ale počítat i s tím, že zůstane jen u toho přátelství.

To, co jsi udělal a napsal, to je moc pěkné a myslím, že i ona je hodná dívka, když ti nic nenalhává. Nabídneš-li ji teď pomoc, oporu a přátelství, uděláš-li pro ni co můžeš v době těhotenství, porodu a po něm, myslím, že budeš odměněn krásnými chvílemi i pocity i v případě, že ji jako svou lásku ztratíš. A myslím si, že tu odvahu a sílu v sobě máš.

Co je snad jediný problém, to jsou všechny tvé dys ... Znám to a vím, že co člověk na jedné straně ztrácí, to na druhé získává. A tak s tou dyslexií, dysgrafií, dysortografií atd. velice často získává schopnost připoutat se a milovat víc, než je běžné. A ty jsi navíc ještě panic, touha v tobě taky hraje svou roli. Jsi tedy více zranitelný. Přesto mám pocit, že tu situaci dokážeš ustát.

reagovat JirkaK 21.3.2017 2:51  5%    +  -

Šok a co dál...

Před 4 týd. jsem díky kamarádce poznal milou, hodnou a pěknou slečnu Moniku. Bylo to ale teprve 10dní po té co se rozešla. Bavili jsme se spolu smáli byl a snažil jsem se aby na toho sprominutím blbce zapoměla. Už po jednom týdnu jsem sní prorožil tolik že jsem se do ní úplně zamiloval jenom když jsem jí to řekl tak odpověď byla jasná byla sním rok tak potřebuje trochu času.

Dnes jsem se dozvěděl novou zprávu večer zjistila že je těhotná. Však né se mnou ale s bejvalim. No že dítě není mé vím 100% je mě 27let a jsem panic. Naposledy kdy jsem cítil něco takového jako k této slečně mě bylo 16let bohužel vztah netrval dlouho... od té doby jsem s jinou nebyl. :( když to zjistila tak mě to napsala a řekla rovnou že a "chápe že pro mě to je asi taky šok ale bude ráda když zůstaneme kamarádi"

Sice sní ještě ani nechodím, ale asi ji miluju.

Moje odpověď...

Víš Moničko chápu že teď to máš ještě o dost těžší se s tím vyrovnat než jen s rozchodem. Prober si to v klidu doma a s ním. Uvidíš jak se k tomu postaví. ( Jednoduše udělej co je potřeba ) ... Jenom nevím proč a jak je to možné ale z toho co k tobě cítím já se nic nemění ... mě zteklo pár kapek po tváří když si mě napsala že zůstaneme jen kamarádi 😞 Pokud je to myšleno jako definitivní ne pochopím to ( ale budu se s tím trochu déle vyrovnávat ) 😞 protože pořád toužím tě lépe poznat a srdce mě zatím říká že s tebou chci být...

Jednoduše to že čeká dítě mě nevadí ale trápí mě to že by jsem sní nemohl být když jsem s ní tak jsem šťastný a když se musím vrátit domů a políbímese přeju si aby ta chvíle nikdy neskončila.

Jedno vím jistě. Sním nemá šanci.
1. Nechce ho ani vidět ... vrátil se k bejvalý a navíc jí lhal že mu je 36 ale zjistila že mu je 44.
2. S bejvalou má už 3děti
3. a žije z invalidního důchodu má roztroušenou sklerózu.

Já bohužel nevím co mám teď dělat. :( co pro ní udělat aby pochopila že tu chci být pro ní, pomocí a být oporou.

Prosím co mám dělat, co by jste udělali vy? I za radu z období kdy vaše partnerka byla těhotná budu rád.

Omlouvám se když tak za chyby jsem Dyslektik dysgrafik atd. A prosím o pochopení.

reagovat hilarion 20.3.2017 22:19  44%    +  -

Mata69: Promiň, je to tak jak popisuji. Bydlím a do bytu se mi dostali zlí lidi v mé nepřítomnosti nám kradli a nadělali velké škody. Některé věci se vyšetřily ale nedalo se nic dělat jiného než postarat se o pořádnou ochranu bytu, když nejsme s manželem doma.

reagovat Mata69 20.3.2017 15:21  100%    +  -

hilarion: tedy chápu, že sem nemůžeš a nechceš vypisovat podrobnosti co se přihodilo - ale já z toho tedy moudrá nejsem a vůbec nechápu o co vlastně jde.

reagovat hilarion 19.3.2017 16:25  43%    +  -

Ještě jednu věc. Případ, který se udál v rodině mých rodičů a souvisí s mou osobou byl jediný v Československu. Mnoho věcí se vyšetřilo a našlo a dalo se v archívech, jen lidé co lhali se mi nyní mstít. Mám tetu je to sestra mé matky lhala se svými syny, chtěli za svá tvrzení těžké peníze a přáli si, aby mně zatkli a dali do vězení. Mám takovou ostudu, že je mne hanba chodit ven. Ten známý co se dozvěděl od mého manžela něco, tak tvrdil, že mého otce znal a můj otec žil v Třinci, kde zemřel v roce 1981 na rakovinu. Ten muž žil v Mackovicích a mého otce nikdy neviděl. Navíc ten muž mi vykrádal byt dost dlouho až jsem jej dostala tím, že jsem jisté paní nabídla katalog, kde je nabídka zboží a on toto zboží prodával za poloviční cenu. Ten katalog byl firmy Just Nahrin, je to Švýcarská firma. www.justnahrin.cz nahlédněte na web.

reagovat hilarion 19.3.2017 15:46  43%    +  -

Zdravím vás všechny, je to velmi složitý. U mne se stalo něco jiného a nikdy jsem o tom nemluvila a neměla potřebu mluvit. Manžel jen svému známému odpověděl na jistou otázku, ale netušil co tím se stane. Ani manžel nevěděl vše jen část a já zůstala najednou sama mezi velkou spoustou lidí a mám nabouraný vztahy s blízkými příbuzný a dozvěděla jsem se moc věcí o kterých jsem nevěděla a vlastně třeba i lidi se kterými jsem se stýkala a žila tak vyšlo na povrch, že nebyli měli svá tajemství a já jsem zděšena. Nedokáži mezi nimi žít. Nejde mi to. Velmi trpím.

reagovat helza 17.3.2017 9:37  66%    +  -

evelyn: No jo, jaký je to masakr ti dojde, až když z toho vypadneš.

reagovat evelyn 17.3.2017 9:07  100%    +  -

helza: to bych nedala

reagovat helza 17.3.2017 7:34  66%    +  -

evelyn: Jj. Mamče ovšem mohou pokecat a družit se s jinými mamčemi, kantor je ve třídě s děckama pořád sám. Pak, když vyleze ven a může promluvit s jinými dospělými, tak neví, kdy sklapnout

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: :6:MEZILIDSKÉ VZTAHY
Diskusi založil(a): hilarion
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy -> Vztahy
Přečtěte si
Hebká pokožka bez chloupků? Ve skutečnosti větší věda než jste myslely Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci Necítíte se ve své kůži? Možná vám škodí dieta Jak to máte nejradši? Poloha při milování vás prozradí! MILENA (44): Manžel měl psychické problémy, milenku si našel v blázinci Léčivé rostliny: Které pokojovky dokážou uzdravovat? Potřebujete okořenit váš milostný život? Zařiďte si ložnici podle feng-šuej! Trpíte na modřiny? Může jít o vážné onemocnění Helena Konarovská: Ženy mě o prsou hodně naučily. Předám to dál Premenopauza nebo dokonce menopauza? Zatočte s nimi přirozenou cestou