Psychický průjem či dráždivý tračník

Dobrý den, prosím o radu ohledně psychického průjmu či dráždivého tračníku. Nevím jestli to je to samé nebo co z těch dvou vlastně mám, ale trvá to již 1,5 roku a jsem z toho úplně vyčerpaná a zničena. Úplně zkráceně: před tím rokem a půl mě zastihl průjem při cestě z práce. Nic se nestalo, stihla jsem se vrátit do práce na WC. Ale asi to byl pro mě tak strašný zážitek, že od té doby jak mám jet autobusem, tak mě rozbolí břicho a začnu běhat na WC. Je jedno v kolik hodin jedu domu, v kterýkoliv čas, ale cca půl hodiny před tím mě rozbolí břicho a musím na WC a ovládne mě panika. A pak šílené nervy jestli dojedu v pořádku domu, tj. aby se mi nestala v autobuse nehoda, zadržela jsem to. Toto se děje téměř každý den už rok a půl. Každá cesta autobusem představuje šílený nervy, stres, strach. Jsem z toho už tak moc unavená a vyčerpaná (cesta domů trvá 1 hodinu). Budu vděčná za každou radu. Je tu někdo, kdo zažil něco podobného? Pomohlo Vám něco?

Jinak když toto začalo, tak jsem byla u lékaře, zjistili mi celiakii, plno věcí nemůžu vůbec jíst, nejen lepek, ale plno dalšího z čeho jsem vypozorovala (nebo si to myslím), že z toho je průjem. Nyní jsem se ještě objednala na kolonoskopii, abych vyloučila jinou nemoc. Nicméně si myslím, že hlavní roli tu hraje psychika, že kvůli ní před každou cestou lítam na WC. Poslední dobou je to lepší, ale na úkor toho, že si pomáhám prášky proti průjmu (Imodium, Loperon) - vím, že to není dobře, ale já už nemůžu dál.
Budu vděčná za každou radu.
18.3.2017

Diskusi založil(a) 18.3.2017 LENNNA

reagovat Jesa 22.3.2017 22:08  95%    +  -

LENNNA: Zkus tu léčřbu peroxidem vodíku,,mě to pomohlo ,,ani jsem nemusela opakovat..měla by jsi to mít ve vzkazech..

reagovat Topka 20.3.2017 7:57  100%    +  -

LENNNA: Croh je nemocné tenké střevo UC je nemocné tlusté střevo, provázené průjmy. Imodium mi doporučil lékař, že se může brát dlouho době a nevytvoří se na něj závislost ani nezpůsobuje další problémy, ale to řekl mě, která má potvrzenou diagnozu u vás se musí nejdřív vyšetřit jestli jsou to opravdu jen nervy.

reagovat Mata69 19.3.2017 13:45  100%    +  -

Já bych ti místo plenek doporučila psychologa, když sama tušíš, že je to záležitost tvé psychiky.

reagovat Betyyna 18.3.2017 21:28  100%    +  -

A kdy jdeš na tu kolonoskopii?

reagovat Betyyna 18.3.2017 21:24  100%    +  -

LENNNA: je to určeno pro únik moči ale poslouží ti stejně dobře pro tvůj klid. Mám zkušenosti z práce.

reagovat Betyyna 18.3.2017 21:22  100%    +  -

LENNNA: podívej se jak jsou pěkné

reagovat Betyyna 18.3.2017 21:21  100%    +  -

LENNNA: když jsi menstruovala, tak jsi klidně nosila vložku a nijak ti to nevadilo, tyhle kalhotky jsou určitě ještě nenápadnější než nějaká tlustá vložka jaké byly dřív. Snad by to stálo za úvahu víc než denodenně prožívat takové nervy a nedejbože kdybys to nakonec kvůli těm nervům přece jen neudržela. Teď se navíc ještě nocí bundy a kabáty což ti úplně zakryje zadek pro tvůj lepší pocit, i když to není potřeba ono to není vidět když si vybereš správnou velikost kalhotek podle svojí velikosti.

reagovat Betyyna 18.3.2017 21:16  100%    +  -

LENNNA: jsou to takové kalhotky, nikdo se toho nemusí obávat! Je to navlékací jako normální prádlo, a poskytnou ti jistotu a uklidnění. Určitě lepší než se každý den třást strachy. Nikdo to nepozná!

reagovat LENNNA 18.3.2017 20:56  16%    +  -

Betyyna: také už mi to někdo radil, ale moc se mi do toho nechce. Jednak představa plenek se mi líbí stejně málo jako samotný průjem a navíc mě ta představa nijak neuklidňuje. Možná by to za zkoušku stálo, ale přiznám se, že se mi do plenek moc nechce. Neumím si představit, že jdu po ulici s plenkou.

reagovat LENNNA 18.3.2017 20:53  16%    +  -

Topka: Na kolonoskopii jdu proto, abych vyloučila zdravotní problémy. A věděla na čem jsem, jestli je to opravdu jen psychické či ne. Ulcerozní kolitida nevím vůbec co je. Vy jste zažila něco podobného s průjmy? Pomohlo něco?
Imodium beru stále, pomáhám si tím, ale vím, že to asi není moc dobré to stále brát. Ale nevím už co dělat.

reagovat Betyyna 18.3.2017 20:24  100%    +  -

Topka: o lécích to přece píše

reagovat Topka 18.3.2017 20:18  100%    +  -

Stejné problémy jsem měla kvůli UC - ulcerozní kolitídě to je asi ten důvod proč jdete na kolonoskopii? Stačila jedna nehoda a už to jelo, ten stres byl ubíjející. Zkusila jste imodium?

reagovat Betyyna 18.3.2017 14:45  100%    +  -

Myslím to asi tak, že: "Mám kalhotky, tak se mi nemůže nic stát" a tak snad ani nebudeš mít ty potíže, nebo aspoň zvládnutelné.

reagovat Betyyna 18.3.2017 14:41  100%    +  -

Když máš až takové problémy, tak si prostě kup plenkové kalhotky pro dospělé, před jízdou si je navleč a to tě psychicky uklidní, že i kdyby se cokoliv stalo, tak to proběhne bez větších problému a bez znečištění oděvů, bude to taková psychologické berlička která ti dodá odvahy. Pod oděvem nejsou vidět a získáš jistotu. Uvedu trochu vzdálený příklad: učila jsem se plavat až hodně po čtyřicítce, dlouho jsem se strašně bála a nosila jsem rukávky jako dítě, a ještě když jsem už plavala, tak jsem ty rukávky měla položené na okraji bazénu - vím že mi tam byly na prd, ale tak nějak mě to uklidňovala, že kdybych je potřebovala, tak je tam mám.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Psychický průjem či dráždivý tračník
Diskusi založil(a): LENNNA
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví -> Nemoci
Přečtěte si
Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví Nechcete sex? 5 tipů, jak ho odmítnout, aby se neurazil Zbytečné bitvy s celulitidou: Zbavte se jí účinně Jak nejlépe na jaře zútulnit balkon: Použijte nábytek, květiny, barvy 12 rozhodnutí, která vám změní život ILONA (42): Můj manžel chce anální sex ? ale obráceně! Jak najít řemeslníka rychle a bez stresu Oční jóga: 9 rad, jak si u počítače nezkazit zrak Fakta a výmysly o šedivých vlasech: Co je na ně platí a proč je máme? Těstoviny nasladko: Brusinkové lasagne a nudle s mákem