Vydání knihy

Milé ženy,
budu ráda, když si uděláte chvilku čas a pomůžete mi splnit můj sen.
Od malička ráda píšu a před třemi lety jsem dokončila fantasy pohádku pro děti. Pak jsem nějakou dobu hledala nakladatele a našla. Vydání mi nabídlo nakladatelství Beletris, není to však zadarmo. Hledala jsem možnosti jejího financování, až jsem se dostala ke Startovači (https://www.startovac.cz/) a začala další část cesty za mým snem.
Věřím, že jdu správným směrem, a tak dnešním dnem rozjíždím crowfundingovou kampaň za vydání knihy "Gillyino kouzlo".

A co je to vlastně crowfunding? Na určitý projekt (kniha, cd, film atd.) se založí kampaň, na kterou se skládají lidé z řad kamarádů, známých, kolegů, ale i neznámých lidí. Za to dostanou určitou odměnu, kterou si vymyslí autor projektu.
V mém konkrétním případě si vyberete částku, kterou mi chcete na vydání přispět a dostanete za to odměnu, která je u každé částky popsaná (kniha, poděkování v knize, tričko z kampaně atd.). Můžete si vybrat jednu odměnu nebo je můžete kombinovat, jak se vám zlíbí.
Odeslané peníze u sebe schraňuje Startovač:
- pokud se celá částka nevybere, tak vám peníze plné výši pošle zase zpět na účet.
- v případě splnění stanovené cílové částky mi peníze pošle a cesta za vydáním knihy může pokračovat.

Budu moc ráda, pokud budete chtít mít knihu ode mě doma ve své knihovničce a podpoříte mě. Zároveň vám budu velmi vděčná, pokud informaci o projektu rozšíříte dál mezi své přátele a kolegy z práce. Odměnou vám bude příběh plný kouzel, magie a statečnosti.

A odkaz na projekt je zde:
https://www.startovac.cz/projekty/gillyino-kouzlo/

Krásný den přeji a moc děkuji za případnou podporu
Simča
9.5.2017

Diskusi založil(a) 9.5.2017 odlaska

 
 

reagovat Aid 27.12.2018 23:11  5%    +  -

Jak tak koukám, komunikují tu, když jde o něco, co se týká mě, stále jen ti "moji" známí. Já strkám nos do všeho, tak ani knížka nezůstala stranou. Tak, a teď jak. Bylo by toho na tři stránky. Touha něco napsat se přelévala léta, zkoušel jsem to několikrát. Většinou skončil u nějaké páté stránky a došla niť. Až jednou, 2013, o dovolené, to najednou šlo psát i na šesté stránce. Nakonec ta poslední je stopadesátá. Obšírně jsem o vývoji toho psaní napsal někde na Databázi knih. Když už to bylo celé napsané, opravené a učesané, tak jsem absolvoval cestu trnitou za vydavateli. Na potkání jsem tvrdil, že jsem to nepsal kvůli penězům. (No ikdyž, znáte to, lidem se nemá věřit všechno). Našel jsem i zájem u dvou vydavatelů. Jeden to chtěl vydat na jeho náklady a nabídl mi 3,5% z prodejní ceny knihy. Já bych neměl chtít ani těch 3,5%, když o peníze nejde. Vlastně mi nabídl 7 kaček z prodané knihy za dvě stovky. Jen práva na fotky do knihy stály skoro tři tisíce. Každej jsme nějakej a já asi ješitnej. Prohlásil jsem, že to tedy budu raději rozdávat zadarmo. Druhý byl opatrnější a že to vydá na moje náklady, asi 60-80 kaček za výtisk a že začneme tím, že mu zaplatím 15 tisíc za korekturu. Knihy si pak mohu prodávat sám za kolik chci. No tak to také pan spisovatel ohrnul nos. Korekturu, tedy opravené chyby to už mělo od učitelky češtiny, tak jsem to, aby se to pohnulo z místa vydal jako e-knihu. Ale ani to nešlo samo od sebe. Aby to bylo možné vydat, tak tomu musí někdo dát číslo-ISBN. A to se každý zdráhá dát, když si na to neudělá sám korekturu. (Později jsem to pochopil, bude tam uvedeno i jeho jméno.) Tak co včíl? Jsem se zabejčil a došel si pro živnosťák pro vydavatelskou činnost a založil si nakladatelství a knihu v e-podobě vydal sám. Jenž papír je papír, tak mi to nedalo a "blbnul" jsem dál. Jako vydavatel jsem bez problémů našel tiskárnu, která byla ochotna to vytisknout, jistě za moje náklady. Ty ale byly skoro poloviční z těch nahoře uvedených. Rok byla e-kniha už v nabídce mnoha obchodů i na GooglePlay. Rok po té, jsem měl výtisky na stole. Normálně od autora je nikdo do obchodu bez protekce nevezme. No jo, světe nestačil jsem se divit. Já nejsem "obyčejný" autor. (ty smajlíky tu pořád ještě neumím). Knihy jsem nabídl jako vydavatel a největší distributor knih u nás je vzal, jako by se čekalo jenom na ně. Takže je má v nabídce málem každý obchod s knihami, dokonce i na Slovensku, v polské nabídce jsem ji viděl. Ale já ji tam nedal. Krásná story, pravdivá. Ale zatím nic neříká o prodeji. Pár desítek, málem stovek se jich prodalo, ale ouha.
Prodejci dají do své nabídky skoro vše co bylo vydáno, ale na pult vezmou knihy jen a pouze knihy od známého autora nebo známého (spíš smluvního) vydavatelství. A tady jsem, nic netuše, udělal kardinální chybu. Kniha, která není na půltě, jako by neexistovala. Nebo snad chcete říct, že tu moji znáte?
Celým jsem tim prošel, ale rozdávat rozumy, jak na to jít lépe si moc netroufám. Mám dobrý pocit, že jsem realizoval myšlenku knihu napsat. Mám i dobrý pocit, že to malé množství (333 kusů), které jsem vydal, nepodpírá doma skříň. Většinu jsem prodal. Část je ještě u distributora Kosmas. Pokrylo to už teď komplet náklady (okolo 23 tisíc), které jsem do toho dal. Doma na podepření té skříně zůstaly už jen tři kusy. Tak teď nevím, jestli šlo o prachy. To víte, že by o ně šlo, kdyby se prodalo 100 tisíc výtisků. Ale takhle šlo spíš o nenákladný koníček a dobrý pocit. Zkusil jsem v životě už skoro všechno, tak proč ne knihu.
A teď z toho udělejte nějaké ponaučení pro Simču.
Třeba i něco poradím, ale kdo by chtěl rady od neznámého autora.
Reklama se nepatří, to se rozumí. Ale vlastně když už mám ty knihy už jen tři, tak se snad Američané zlobit nebudou, že na ně někdo propíchnul, že pro ten svuj Utajený odposlech utajili před světem objev.

reagovat jinaci 28.7.2017 19:48  38%    +  -

helza: bylo mi líto to mít v šuplíku

a ty hotové medvídky nějak se jich musím zbavit,byt nemám nafukovací..i když Chlupíno není na prodej to je domácí maskot,za tu cenu co ho tam mám ho nikdo chtít nebude

reagovat helza 28.7.2017 18:26  91%    +  -

jinaci: to vůbec nevadí, díky. Koukám tam, jsem nadšená i z těch střihů na medvídky. A jsem zvědavá na pečení chleba, taky peču.

reagovat jinaci 28.7.2017 17:55  38%    +  -

helza: https://www.fler.cz/jjannica-janouskova

neumím to vložit proklikávací

reagovat helza 28.7.2017 10:47  91%    +  -

jinaci: Tak to je senza. Prosím, můžeš mi dát na ten Flér nějaký odkaz?

reagovat jinaci 26.7.2017 12:24  40%    +  -

helza: mně stačí ten flér,mám ji tam a sběratelské medvědy včetně návodů na ně v pdf taky

vázanou jsem prodávat neuvažovala je to drahá sranda

reagovat helza 25.7.2017 10:56  97%    +  -

jinaci: No, to je skvělý nápad. Kuchařku i knížku pro děti bych si na fleru sama koupila. Nevím ale, jak to tam chodí. Myslím tu vazbu. Já bych ji vázanou možná ani mít nemusela.

Nějakou dobu myslím i na to, že znám mnoho mladých lidí, kteří si kupují knížky v digitální podobě a čtou si je na tabletech. Možná i tak bys ji mohla nějak prodávat, tedy nevím jak.

Ale pokud ti nejde o zisk, existují stránky pro amatérské autory, kde můžeš svá dílka publikovat. Například:

  1. Písmák.cz
  2. úplně nové booksave
  3. Epika
  4. Liter.cz
  5. Společenství amatérských spisovatelů
  6. Poeta
Je jich ale více, kouni se na tento článek, je tam o nich psáno docela přehledně.


reagovat jinaci 25.7.2017 7:53  40%    +  -

odlaska: ty výtisky kuchařky sem nechala svázat 4 - 2 pro děti,1 pro mě,1 doktorce která podle ní peče.Kuchařka je na domácí chleba v pekárně.Knížka má i fotografie.
Obíhat nakladatelství to s mým zdravím není.A bylo mi líto vymazlené recepty na chleba jen tak vyhodit do stoupy.

reagovat jinaci 25.7.2017 7:49  40%    +  -

odlaska: co to vydat samizdatem- vyšel mě výtisk mé kuchařky na 450,- kč kus a nemusela sem žebrat.Kuchařku teď prodávám v souboru pdf na fléru.Musela jsem si ale sazbu a grafiku udělat sama.Svazoval mi to na fleru pán co si říká Havroš.

reagovat helza 26.6.2017 9:19  94%    +  -

Možná je škoda, že ten startovač je časově omezený. Určitě knížečka není málo zajímavá. Ale těch peněz je potřeba opravdu hodně a problém nastává v okamžiku, že ti, kteří o ní a o startovači prostřednictvím Dámy a pod. ví, ti při penězích zrovna nejsou, odlasko, popřemýšlej, koho a jakým způsobem by se dalo ještě oslovit. Jestli mě něco napadne, napíšu.

odlaska: Já jsem kdysi v Olomouci sháněla sponzora pro jednu paní na vozíčku, potřebovala 50 tisíc na jeho opravu. Obešla jsem spousty podnikatelů, byla i ochotná na něm vozit něčí reklamu a nic - nikdo nechtěl dát ani korunu. Nakonec jsem poprosila faráře katedrály. Napsala jsem o co jde, dozadu dala pokladničku. Kněz přečetl text u ranních ohlášek. Bylo to o prázdninách, v 8 hodin ráno, kostel byl poloprázdný. Když mše skončila a lidé osešli, vyběhl za mnou farář ven - už měl vybráno 80 tisíc. Na hlavní bohoslužbu v 10 hodin už se akce zrušila, paní dostala co potřebovala a zbytek se dal na charitu.

Píšu to proto, že by možná stálo za úvahu obejít větší kostely (nevím ovšem, odkud jsi), všude mají scholičku, broučky, prostě něco, kde se scházejí malé děti a tam dát nějaké ukázky z knížky. A potom, po nějaké době udělat to, co jsem udělala já. V mnoha farnostech jsou mezi věřícími podnikatelé, pro které to nebude velká částka a pokud budou vědět o co jde, rádi pomohou. Já jsem teď už taky na vozíku a bydlím v pidivesničce s 350 lidmi, tady to nejde, ale napiš, jak jsi se rozhodla, pokusila bych se zeptat telefonicky, zda má někdo nějaký dobrý nápad. A budu přemýšlet.

reagovat Mata69 19.6.2017 10:17  100%    +  -

Tak mi přišel poslední email ohledně novinek na Startovači. Je mi moc líto, že to nevyšlo, ale pevně věřím, že jen pro tentokrát. Doufám, že svoji snahu nevzdáš, že ani nepřestaneš psát (až prorazíš ať máš co vydavat) A až budeš tu knihu křtít,bude mi velkou cti se toho křtu zúčastnit.

reagovat odlaska 10.6.2017 11:29  8%    +  -

Bohužel potřebuji hodně - 85 tisíc není málo, počítala jsem, že by mi muselo přispět cca 240 lidí, a to průměrně ten příspěvek 350,-

No, bohužel, nedá se nic dělat. Udělala jsem pro to, co se dalo. Myslela jsem si, že dětská knížka je krásná věc a nebude to problém. Dneska se ale asi už moc nečte. Nebo nevím, kde je problém, zajímalo by mě to. Jestli příběh není zajímavý?

reagovat Mata69 9.6.2017 21:14  100%    +  -

helza: potřebuje 85 tisíc a 13 tisíc má vybráno.

reagovat helza 9.6.2017 17:29  67%    +  -

odlaska: A kolik vlastně peněz potřebuješ?

reagovat odlaska 5.6.2017 19:03  5%    +  -

Mata69:

Tak já se tak úplně nevzdávám, jen jsem rezignovala pro teď.. Třeba si udělám radost ke čtyřicátinám, uvidíme. :)

reagovat Mata69 5.6.2017 9:12  100%    +  -

odlaska: právě jsem četla email, sleduji to a mrzí mne, že to asi nedopadne. Fakt škoda. Ale prosím, nevzdávej se, jednou to vyjde

reagovat odlaska 5.6.2017 8:45  5%    +  -

Tak dva týdny do konce a už je asi jasné, že kniha nebude. :/
Vychutnejte si aspoň předposlední Novinku - ukázku z knihy..

https://www.startovac.cz/projekty/gillyino-kouzlo/novinky/3681/

reagovat helza 1.6.2017 7:11  62%    +  -

odlaska:

reagovat odlaska 30.5.2017 10:20  5%    +  -

Na projekt přidána další ukázka z knihy (záložka Novinky), doufám, že se Vám bude líbit. ;-)

reagovat helza 24.5.2017 18:18  55%    +  -

Mata69: Evelyn na rozdíl od některých admin myslí a nepracuje jako aitomat.

reagovat Mata69 24.5.2017 9:57  100%    +  -

helza: přesně tak, Evelyn by to jistě smazala, kdyby to byla klasická reklama.

reagovat helza 23.5.2017 12:11  55%    +  -

Mata69: Je to opravdu jiné, není to reklama na hotové dílo, nebo na něco movitého, jde o prosnu, spíše mi to připomíná prosby typu: "klikněte mi tam a tam", "dejte mi hlas ... "když někdo v něčem někde soutěží a takové prosby se za reklamu nepovažují. Tohle je stejné. Myslím si navíc, že Evelyn si to hlídá a jak viodět, tuto diskusi nechala.

reagovat odlaska 22.5.2017 14:58  6%    +  -

Vážené dámy, moc děkuji všem, které dosud přispěly nebo sdílely projekt na svých stránkách. Ani nevíte, jak moc si toho vážím a budu vážit, i když projekt nevyjde.
Prosím, sdílejte dál, ještě je před námi dlouhá cesta, pokud má opravdu dojít k vydání knížky.
Na projektu jsem přidala další ukázku z knížky, stačí si otevřít záložku Novinky. ;-)
Krásný den všem.

reagovat odlaska 21.5.2017 19:15  6%    +  -

Mata69: Právě proto, že to bylo jiné, než klasická reklama, tak jsem myslela, že to vadit nebude. Zkoušela jsem i vysvětlovat, ale nepomohlo..

reagovat odlaska 21.5.2017 19:14  6%    +  -

helza: No, bylo mi to dost líto, tam se pohybuje hodně maminek, které mě mohly podpořit a mít knížku pro děti, ale holt se nedalo nic dělat.

reagovat Mata69 21.5.2017 18:48  100%    +  -

odlaska, helza: tak ona to vlastně reklama je, psala jsem to hned v úvodu - jen je to prostě (z mého pohledu) jiné než všechny ty podivné žádosti a odkazy, co se tu běžně vyskytují.

reagovat helza 21.5.2017 17:41  57%    +  -

odlaska: To je fakt hňup.

reagovat odlaska 20.5.2017 9:44  6%    +  -

helza: Zkoušela jsem to na emmimino, ale tam mi to admin zakázal, že je to prý reklama. :/

reagovat helza 20.5.2017 9:01  58%    +  -

odlaska: Možná i takové nějaké skupiny maminek, tam už jsi to dala?

reagovat odlaska 18.5.2017 18:55  5%    +  -

Mata69: Tak 32 dní není tak málo, pořád ještě je čas. Akorát stále přemýšlím, kam ještě to dát, aby o tom lidé věděli..
Zkoušela jsem různé fantasy skupiny, tak třeba se někdo chytne a nasdílí to dál.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vydání knihy
Diskusi založil(a): odlaska
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Kultura, umění
Přečtěte si