Cínované šperky.

Vítám Vás v diskuzi o cínovaných špercích.
Rád bych, když by se nám zde společně podařilo vytvořit diskuzi plnou zajímavých nápadů, různých dotazů k výrobě cínovaných šperků a také třeba ukázek Vašich výrobků. Já osobně jsem příkladem toho, že cínovat mohou i muži .Pojďme společně objevovat krásu cínovaných šperků.
3.8.2017

Diskusi založil(a) 3.8.2017 BLUEBURY

Jaspisové srdce - cínovaný šperk vlastní výroby.

BLUEBURY 21.9.2017 8:50

Rozkvetlý kamínek - cínovaný šperk vlastní výroby.

BLUEBURY 16.8.2017 17:04

Stromek - cínovaný šperk vlastní výroby.

BLUEBURY 3.8.2017 14:50

reagovat BLUEBURY 20.9.2017 8:44  5%    +  -

Marítko: Děkuji za příspěvek tady v diskuzi. Už se pomalu blíží podzim a tak budu mít čas na tvoření cínovaných šperků za dlouhých večerů. Už se těším. Mám připravené úžasné kabošony z minerálů, tak jsem zvědavý, co krásného vznikne. Když to půjde, tak sem dám fotku některého nového šperku.

reagovat Marítko 19.9.2017 10:55  5%    +  -

Cínované šperky jsou opravdu náádherné.

reagovat BLUEBURY 31.8.2017 15:46  9%    +  -

lidaba: Děkuju za Váš příspěvek zde v diskuzi.
Určitě při výrobě cínovaného šperku hodně záleží na inspiraci vybraným kamenem, který bude ve šperku použitý. Já osobně se snažím, nechat kámen ve šperku vyniknout a přizpůsobit se jeho jedinečnosti.
Jde mi o to, abych kámen úplně neukryl pod ozdobné prvky, ale také abych na druhou stranu nevytvořil jen pouhý kamínek s očkem pro zavěšení. Myslím si, že je dobré, aby cínovaný šperk byl jakýmsi harmonickým spojením přírodní krásy kamene a tvůrčí fantazie umělce, který ho zasadí do cínovaného šperku.

Co se týče času na výrobu cínovaného šperku, nejde to uspěchat a určitě vždy počítám s tím,
že výroba šperku mi může trvat několik hodin. Většinou trvá :-)
Podle mého je hodně znát, když někdo dělá cínované šperky pouze na množství s vidinou zisku.
Takové šperky jsem viděl a je to znát, že to není děláno jako umění, ale prodejní produkt.

Kurz cínování šperků je určitě dobré si udělat, ale pak je ideální doma v klidu si vše procvičit.
Já jsem po čase ukázal cínování své devítileté dcerce a tu to bavilo ohromně.
To mne přivedlo na myšlenku udělat kurzy i pro někoho jiného a tak už jsem dělal několik kurzů pro mé kamarádky, kamarády a známé. Někoho učit cínovat mne moc baví.

reagovat lidaba 31.8.2017 10:17  78%    +  -

BLUEBURY: Jsem majitelkou několika cínovaných šperků a vždy je pro mě důležité, jaký kámen je použit a jak souzní tvar a barva kamene s následným cínováním. Dokonce jsem se zúčastnila několika workshopů a zkusila si vlastní šperk vyrobit. Není to úplně legrace, ale musím se přiznat, že mě to pokaždé hodně bavilo. Jen mi vadilo časové omezení. Člověk potřebuje mít čas na to, aby správně kámen "uchopil" a dokázal jeho krásu rozvinout.

reagovat BLUEBURY 29.8.2017 12:16  9%    +  -

helza: Dobrý den. Děkuji za pochvalu mého šperku. Moc jste mne potěšila. Cínované šperky jsou skutečně malá umělecká dílka. Možná pro snadnou dostupnost a snadné zpracování cínu, je mnoho výrobců cínovaných šperků. Je potřeba dobře vybírat výrobce šperků, jelikož né všechny šperky bývají kvalitně vyrobené.
Co se týče otázky oxidace (černání cínu), na to má hodně vliv to jak se šperkem zacházíte. Níže napíšu pár řádek o tom, jak se starat o cínované šperky.

Jak se starat o cínovaný šperk:
Péče o cínované šperky není nikterak náročná,
Cín je materiál trvanlivý a vydrží hezký velmi dlouho.
Dá se však napomoci tomu, aby byl hezký ještě déle.
Každý kvalitní cínovaný šperk by měl být ošetřen od výrobce antioxidantem. Antioxidant je vlastně takový olejíček, který šperk konzervuje a brání jeho pozvolné oxidaci na vzduchu. Cínované šperky není vhodné namáčet ve vodě. Na koupel cínované šperky rozhodně odkládejte. Nedoporučuji šperky nosit při sportu, při častém kontaktu s větším množstvím potu může spodní část šperku zašednout.
Doporučuji také chránit šperky před stykem s jakýmikoli chemickými nepřírodními přípravky - prostředky na mytí nádobí, parfémy, krémy na ruce atd. (nevadí olejíčky a čistě přírodní přípravky).
Pokud šperk zrovna nenosíte, ukládejte jej do krabičky, šuplíku, skříňky nebo prostě někam, kde se na něm nebude usazovat prach, který jde ze záhybů pak špatně odstranit. Jednou za čas můžete šperk naolejovat přírodním olejíčkem (třeba olivovým, kokosovým nebo jakým vás napadne)...
chová se jako antioxidant a pomůže šperk udržet zářivější delší dobu.

Máte ještě nějaké otázky, klidně se ptejte ;-)

reagovat helza 24.8.2017 8:33  57%    +  -

BLUEBURY: Asi teď dost kecám, neb šperky žádné ani nemám, ani nenosím. Líbí se mi stříbro, takže ty cínované bych brala a to jako umělecké dílko. Záleží obšem na tom, jaké. Navíc netuším, jaké mají vlastnosti, jak se chovají vzhledem k času. Zda nečernají, nečernápod nimi kůže a tak.

Ten rozkvetlý kamínek je krásný.

reagovat BLUEBURY 16.8.2017 10:29  12%    +  -

Milé dámy a slečny, dovolím si další otázky.
Jste majitelkami nějakého cínovaného šperku?
V případě že ano, nosíte svůj šperk často a nebo jen při některé významné příležitosti? Ještě bych se rád zeptal jestli Vám přijdou cínované šperky jako ,,laciné cetky" a nebo vnímáte jejich uměleckou hodnotu, kterou do nich jejich tvůrci vkládají a jsou pro Vás malým uměleckým dílem?
Za vaše případné reakce předem děkuji. :-)

reagovat BLUEBURY 8.8.2017 9:19  13%    +  -

Jesa: :-D Ahoj, to znám moc dobře. Vydržím koukat do země kdekoli a kdykoli, v naději že najdu nějaký malý poklad. Prostě miluji kameny a minerály. U nás v Čechách se dají najít krásné kousky. Bohužel jsme zaplavováni levnými kameny ze zahraničí a často se jendá o různé umělé náhražky a všelijak upravené kameny.

reagovat Jesa 5.8.2017 14:18  100%    +  -

BLUEBURY: Ahoj,myslím si,že přírodní kámen,je přírodní kámen a na barvě ani tak nezáleží.Když jsem jezdila k moři,moje celodenní odpočívání bylo:Hlava k zemi,a courání do dálky na obě strany a sbírala jsem kamínky.Z každé dov.jsem si dovezla pytel.Od růžových,oranžových až po nazelenalé.I dnes se shýbnu pro pěkný kámen a žmoulám si ho v dlani..Dcera si ze mě dělala legraci,že nemít plavky,tak nejvíc opálený mám zadek

reagovat BLUEBURY 4.8.2017 9:08  13%    +  -

Dobrý den dámy, rád bych se zeptal na to, jaké kameny, minerály nebo drahokamy a jakých barev se vám líbí? Vadilo by vám, když by kámen ve šperku byl například dobarvovaný a nebo tepelně upravovaný? Já osobně bych nikdy do šperku nepoužil kámen jakkoli upravovaný. Přijde mi to moc umělé a a ty kameny upravované podle mého přijdou o svou přírodní energii.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Cínované šperky.
Diskusi založil(a): BLUEBURY
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
Jak usušit okrasné dýně. A jak jedlé dýně uložit na zimu Barva laku na nehty podle horoskopu: Pro Raky fialovou, pro Lvy rudou Minnelli, Drescher, Garland: Slavné ženy, které si vzaly gaye ALENA (60): Bojím se, že umřu sama Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem Hit roku: Dětský pokoj v mentolové, šedé a bílé barvě. Projděte si fotky 5 běžných věcí, které nesmíte dělat, když chcete zdravou a krásnou pleť 7 skvělých věcí, které vás čekají po padesátce. Nevěříte? Tak čtěte! Marie Rosůlková: Neměla talent na manželství a žila se svým bratrem