Jak se umět slovně bránit,nenechat si to líbit.Nedopustit pád na dno!!!

Problémy vztahové, psychické,rodinné, pracovní, jakékoliv.Treba si vzájemně poradíme ☺
25.9.2017

Diskusi založil(a) 25.9.2017 *sissi*

reagovat helza 4.10.2017 13:39  68%    +  -

Rozmarýna: naprostý souhlas.

reagovat Rozmarýna 4.10.2017 10:23  36%    +  -

*sissi*: http://www.domacinasili.cz/domaci-nasili/

reagovat Rozmarýna 4.10.2017 10:20  36%    +  -

*sissi*: je třeba ten vztah skončit. To si přečteš i všude na internetu, kde to říkají i odborníci. Teď psychické týrání, které bezpochyby časem přejde ve fyzické týrání. Musíš si sebe začít vážit, ale to nedokážeš, když budeš s ním, který tě bude pořád srážet. Sama cítíš, že můžeš padnout až na dno.

reagovat Jesa 3.10.2017 17:55  100%    +  -

*sissi*: utíkej dokud je čas a jsi mladá!!!! Vím o čem píši!!I kdyby jsi měla jíst suchý chleba,,zase bude líp!!

reagovat helza 2.10.2017 19:42  69%    +  -

Mata69: Já bych to chápala jednodušeji - je to poctivá holka a nechce utíkat. Vždyť i my takové útěky odsuzujem Jenomže jsou situace, kdy to jinak nejde. Vlastně pokud by byla sebemenší mizivá naděje, že se takový chlap změní a bude co k čemu, pak jedině tím, že *sissi* jej opustí a mu dojde, že o ni skutečně a navždy přišel. Ale musí to tak zůstat. Nesmí se k němu nikdy vrátit.

Otázka ovšem je, kdo u koho, v čím bytě bydlí. To taky možná nebude jednoduché.

reagovat Mata69 2.10.2017 17:08  100%    +  -

helza: díky za zmírnění, nechtěla jsem, aby to vyznělo tak tvrdě jak píšeš. Ale Sisi si prostě v těch příspěvcích odporuje a já tam cítím snahu najít "vysvětlení" proč se její partner tak chová - ono nějaké bude, ale asi ne takové, jaké by nejspíš slyšet nebo číst chtěla a nejspíš nebude mít ten happy end - jak jej lze napravit a změnit.

reagovat helza 2.10.2017 9:55  67%    +  -

*sissi*: V tom má Mata69 pravdu, i když to píše dost tvrdě (alespoň já to tvrdě cítím, protože jsem si podobným prošla a vím, jaké to je). Hledáš pro jeho chování omluvu. A to v žádném případě nedělej. Píšeš, že takový dříve nebyl. Ale jak dlouho? 20, 30 let? Pak by to stálo za zamyšlení, co se děje a pak bys jej mohla podržet. V každém případě, i tak, by se musel léčit. Každý alkoholik, každý feťák i tyran mají vždy důvod, proč se tak chovají. Tedy najdou si důvod. Ale neslyšela jsem, že by to byla smrt matky. Nekibicoval on dříve svou mámu a teď, když už ji nemá, kibicuje a ponižuje tebe? A věř, takoví muži v žádném případě napravitelní nejsou Pouze se pár let snažil chovat pěkně, ale taková snaha nikdy nevydrží na celý život. Asi tě miloval a možná i miluje dál, a proto byl na čas něčím, čím nebyl - slušným, normálním chlapem. A tady je to, o čem jsem psala níže. Člověk se nemůže předělat, musí zůstat tím čím je, aby mohl žít. Tak, jako ty nemůžeš trvale ze sebe udělat tvrdou babu, která jej setře pohledem, či praští pánvičkou a je jí šumafuk, co si o ní myslí, tak on nemůže ze sebe trvale dělat laskavého muže. On tě bude vždycky týrat, ať tím, že tě bude ponižovat, či tím, že ty se budeš muset přestěhovat do kůže úplně jiné ženy, nebo to teď překonáte - o což se on možná i bude snažit (na to pozor, násilníci své oběti obvykle skutečně velice milují) a bude se na čas zase trápit on tím, že ze sebe bude dělat slušňáka. A pak tě zase začne ponižovat. A bude to horší, dojde i na facky, věř mi.

reagovat Mata69 2.10.2017 7:18  100%    +  -

*sissi*: v jednom příspěvku píšeš, že už jsi velká holka a že si s tím umíš poradit. Jak jsi mu dala nůž na krk, a ať táhne...a hned v dalším příspěvku napíšeš, že jsi totálně v pr..., a že bys mu to měla říci na plnou hubu až by se z toho pos...., ale vlastně mu to říkáš jen u sebe hlavě, neřekneš mu to ve skutečnosti. Takže myslím, že tak OK nejsi, že tu odvahu teprve sbíráš.
Jestli tedy nejste manželé a ani spolu nemáte děti a jestli on žije u tebe, proboha proč s ním jsi?!
Nic, ani smrt rodičů, neopravňuje nikoho se k partnerce či partnerovi chovat hrubě. Prostě ne. A já v tvém psaní náznak omluvy cítím, i když píšeš opak. Hledáš příčinu proč se tak chová, jakože to snad ani není jeho vína...okolnosti ho donutily...prdlajz. Pamatuj, platí v životě v jakýchkoliv vztazích - lidé si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty sama.

reagovat helza 30.9.2017 10:08  72%    +  -

*sissi*: Já jsem taky věděla, že tě znám a dlouho jsem nemohla přijít na to, odkud. Musela jsem se ti kouknout na "vizitku".

reagovat helza 30.9.2017 10:07  72%    +  -

*sissi*: evelyn má pravdu. I já jsem přesně tentýž typ, lidi typu manipulátor a horší se na mě pravidelně nalepí. Musela jsem se prostě naučit tyto lidi včas identifikovat a nestýkat se s nimi. Bojovat s nimi? Víš, to by byl boj amatéra s profíkem na jeho hřišti - předem prohraný. Především ale, já bych už nebyla já, byla bych jiným člověkem, člověkem jakým já, jak jsem zjistila, být nemůžu a dnes už ani nechci. Už dobře vím, že by mi nebylo v takové kůži dobře. Bylo by mi v ní tak moc zle, že bych to neustála. A evelyn má pravdu zcela ve všem - chlap, i když se hroutí, tak není takový, jak popisuješ - navíc, chlap se nehroutí nad tím, že ztratil matku, to fakt ne. To nesvědčí o jeho citlivé a něžné duši, ale o mamánkovství. A to do toho manipulátorství zapadá. Odejdi, ať ti slibuje cokoliv. Manipulovat umí, takže tohle bude nejhorší - nenechat se zblbnout a neuvěřit jeho přesvědčiování, jak tě miluje a jak bez tebe nemůže být. Já bych ti radila možná i psychologa. I když ten můj ex dokázal oblbnout myslím i toho psychologa a doma se pak smál, jak ho "má na háku". Ale možná si to jenom mysle.

reagovat evelyn 29.9.2017 18:50  100%    +  -

*sissi*: Clovek je nejak podvedome pritahovan ke stejnym typum, co jasne dokazujes. Jenze se nejedna jen o tebe, jedna se i o tve deti, ktere si ponesou nasledky cely zivot, dcera si pak s velkou pravdepodobnosti, po vzoru mamy, bude hledat stejne ztroskotance. Takze ho vyhod a to hned. Kazdy clovek muze mit sve horsi dny, kdy holt neni na okoli nejlibeznejsi, ale tenhle, podle tveho popisu, ma sve dny nonstop, bez nej vam bude mnohem lip.

reagovat *sissi* 29.9.2017 18:25  20%    +  -

helza: aha, já jsem blbka 😁

reagovat helza 29.9.2017 18:14  74%    +  -

*sissi*: čarujeme háčkem - byla jsem a asi pořád jsem správcem diskuse.

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:18  20%    +  -

Mata69: jo ať to tedy dám na pravou míru,nejsme manželé, nemáme spolu děti.V domě žiju s hodným synem a dcerou z jiných vztahů.Oba miluju 😘

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:14  20%    +  -

helza: tenhle Nick znám leta, ale kam tě zařadit???

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:13  20%    +  -

helza: já už na dně byla,a ne jednou.Asi mám na čele napsáno,hele se mnou můžeš manipulovat.nevim,musím se podívat do zrcadla.Nekdy jsem úplně v pr.... A jindy mám chuť mu všechno říct tak,že by se z toho asi po... Ale to mi jde lépe v duchu než když bych měla

reagovat *sissi* 29.9.2017 15:10  20%    +  -

Děkuji za příspěvky,nebyl takový,myslím,že má někdy problém i sám se sebou,před rokem mu umřela mamka,před tím i táta,ale na mámku byl asi fixovaný.Nekolkrat jsem mu říkala,jestli to nezvlada,ať si zajde k psychologovi.sama jsem tam byla,když jsem žila s prvním tzv.debilem.Deti spolu nemáme naštěstí,má dceru,žije jinde.Dala jsem mu obrazně řečeno nůž na krk,a promiňte mi ten výraz,už se s ním srat nebudu.Jestli nepochopil,že chci žít v Klidu a jeho zákazy a ponižování si nepřeju,tak ať táhne.Diskuzi jsem založila kvůli tomu,jestli třeba někteří zlí muži jsou napravitelni.jestli v něm třeba není jen bolest že ztráty.Ja jo nechci omlouvat v žádném případě,tohle se nedělá,jen si tu povídáme.Uz jsem velká holka a snad ji zvládnu vyhodit,ikdyz to není jednoduché 😀

reagovat helza 29.9.2017 9:35  74%    +  -

Mata69: Máš pravdu, vidíš to s větším nadhledem, než já. Proto se ptáš, jak dlouho to dělá. Je fakt, že to může být i nějak jinak, než to vidím já. Třeba jsou i natolik jiní, že ... vlastně ani nevím. I kdybych byla například takové nemehlo a taková nepořádnice, neuměla vařit a já nevím co a muž byl pedant na pořádek natolik, že by to nedokázal ustát, stejně bych s ním jenom trpěla. Myslím, že ať je to jak je to, jediné řešení je odejít. A to rychle. Dřív, než padnu na dno. Protože dřív nebo později tam *sissi* spadne. Ona je vlastně už skoro na dně, když neutíká a hledá radu, jak se bránit, jelikož nelze žít s někým, s kým musíme bojovat.

reagovat Mata69 27.9.2017 21:03  100%    +  -

*sissi*: a takto se chová pořád, nebo s tím začal nedávno, nebo se to stupňuje? Víš, nikdo nemá právo se tak chovat, ponižovat, deptat svoji partnerku (partnera). A nenechat si to líbit znamená i to, že prostě takového partnera opustím.

reagovat Mata69 27.9.2017 20:59  100%    +  -

helza: však píšu "debil"

reagovat diblinda 27.9.2017 20:12  81%    +  -

*sissi*: tak s takovým chlapem bych asi nebyla dýl jak půl roku, to se přeci nedá vydržet

reagovat helza 27.9.2017 20:09  76%    +  -

Mata69: Myslím, že všichni si ego nehoní, prostě jen každým pohrdají. Slušnost pak považují za slabost a debilitu, takže, pohrdají nakonec i tebou. Alespoň podle mého ex. Nějaká sociopatie, nebo psychopatie, či jiná patie tam prostě byla.

reagovat Mata69 27.9.2017 10:42  100%    +  -

*sissi*: taky je důležité říci jestli máte děti...jestli jste manželé...na každý pád, jestli se takto k tobě chová, dobře si přečti co ti píše Helza, tím spíš jestli spolu máte děti.

reagovat Mata69 27.9.2017 10:40  100%    +  -

helza: ano, pokud někdo takový je, i když má sebevědomí v pořádku, tak je to stejně debil, který si cosi dokazuje na slabším (i když já si myslím, že tam prostě problém bude, normální chlap nemá potřebu si honit ego na své partnerce a dělat z ní pucfleka a nesvéprávnou osobu). Nemá partnerku za nic, neváží si jí a klidně jí deptá. Na každý pád to není člověk na společné žití.

reagovat helza 27.9.2017 9:23  76%    +  -

Mata69: Vždycky to tak není. Někdo takový prostě je, i když má sebevědomí až na půdu.

reagovat helza 27.9.2017 9:22  76%    +  -

*sissi*: Ještě něco. Nevím, jak na tom jste vy dva, já měla tehdy 2 děti (2 a 3 roky) a muže jsem milovala až za hrob. Pomohlo mi, když mi jeden psycholog řekl, že jestli chci zachránit děti, musím se rozvést. Odešla jsem po rozvodu bez ničeho, odvezl si i hračky a oblečení dětí, dokonce i vodovodní kohoutky a vypínače a tak. Ale zvládli jsme to. Kluci byli hned jako vyměnění, já taky, bylo nám báječně. Nakonec jsem se vdala podruhé, narodila se nám dcera a kluci měli konečně někoho, koho brali jako bezva tátu. A rozumí si dodnes. Vyrostli z nich fajn chlapi (už je jim přes 40), mají své rodiny a myslím, že jsem je opravdu zachránila.

reagovat helza 27.9.2017 9:13  76%    +  -

buturenka: Já vím, jenom jsem to, co jsi napsala, zdůraznila kvůli *sissi*, aby si nemyslela, že nějakou asertivitou, nebo boxem něco napraví. Já jsem to zažila s prvním mužem. Nakonec se i on oženil znovu (dokonce 3x) Ze začátku za ním děti chodily, nakonec mu naštěstí soud styk zakázal. Ale syn mi tehdy vyprávěl, že ta nová žena, když začne blbnout, tak ho praští pánvičkou, on spadne na zem a když se probere, tak už je v pohodě.

Takže i takoví mají nakonec šanci, pokud jej *sissi* miluje a bojí se, že mu odchodem ublíží. On bude totiž vyvádět a dělat všechno možné, i brečet a ze sisi udělá bestii. Ale já jsem jiná (a *sissi* určitě taky, jinak by sem nepsala) a takový vztah by mě zničil.

reagovat Mata69 26.9.2017 21:58  100%    +  -

*sissi*: a co tím asi chce docílit? Nemá moc vysoké sebevědomí, tak si ho zvyšuje tam, kde na to "má",kde mu to funguje.

reagovat Mata69 26.9.2017 21:56  100%    +  -

*sissi*: ne, nemám s tím zkušenost. Já bych s takovým člověkem nebyla. Proč s ním jsi?

reagovat buturenka 26.9.2017 21:02  45%    +  -

helza: právě proto jsem napsala byli to cizi lidé, jak popisuje Sisi, to ma jediné řešení odejít, tady se nedá nic zlepšit

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak se umět slovně bránit,nenechat si to líbit.Nedopustit pád na dno!!!
Diskusi založil(a): *sissi*
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Láska a vztahy -> Vztahy
Přečtěte si
Jak usušit okrasné dýně. A jak jedlé dýně uložit na zimu Barva laku na nehty podle horoskopu: Pro Raky fialovou, pro Lvy rudou Minnelli, Drescher, Garland: Slavné ženy, které si vzaly gaye ALENA (60): Bojím se, že umřu sama Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem Hit roku: Dětský pokoj v mentolové, šedé a bílé barvě. Projděte si fotky 5 běžných věcí, které nesmíte dělat, když chcete zdravou a krásnou pleť 7 skvělých věcí, které vás čekají po padesátce. Nevěříte? Tak čtěte! Marie Rosůlková: Neměla talent na manželství a žila se svým bratrem